یک نرم افزار عالیPersian Pardeh

ProgImage.jpg

این نرم افزار به شما امکان میدهد که با تغییر نت های گام استاندارد غربی نت های متناسب با کوک ایرانی برای استفاده در دستگاه ها و گوشه های ردیف موسیقی ایرانی ایجاد نمایید چندین گام آماده برای دستگاه های مشهور ایرانی در برنامه گنجانده شده است که شما میتوانید هر یک از آنها را تغییر دهید و یا گام کاملا نوینی به دلخواه خویش بسازید.
نرم افزار "پرده" که بوسیله آقای دکتر علی رضایی ابداع و به عنوان گنجینه ای وسیع و در ضمن ساده در دسترسی ما قرار داده که با آن میتوانیم گام های ایرانی را، که قرن ها در این مرز و بوم رایج بوده و هست، زیر ذره بین فیزیکی و علمی قرار بدهیم. با این نرم افزار می توان کلیه دستگاه ها، نغمه ها وگوشه ها را، که در تمام ایران و یا در بخشی از آن رایجند، تحت مطالعه دقیق و سنجش با یکدیگر قرار داد و با انتخاب یک دستگاه و یک کلید تونیک میتوانیم هر دوازده آفسِت و هر هفت فاصله دیاتونیک را بدست آوریم. مضافا ً بر اینکه میتوان هر یک از آفست ها را بمیل خود تغییر داده و اثر آنرا در گام دیاتونیک مشاهده کرد ویا به پیروی نوازندگان پیانوی معمولی از گام معتدل شروع کرده و بمیل خود گام جدیدی بسازیم. مجموعه سی پنج گام دیاتونیکی که بهمراهِ نرم افزار "پرده " ارایه میشود گام هایی هستند که با همنوازی، با ارکسترهای سنتی شناخته شده ایرانی و بعضی از خوانندگانی که سابقه درازی دراجرای آواز دارند بدست آمده است. منشأ این موزیک دیسکت هایی هستند که در دو دهه اخیر ببازار عرضه شده اند، ازجمله چندین دیسکت از گلهای رنگارنگ، ارکستر های استاد فرامرز پایور و استاد روح الله خالقی و کنسرت های خانم پریسا و آقای محمد رضا شجریان که در سالهای اخیر در اروپا یا در امریکا اجرا شده اند. با وجود تفاوت محسوسی که در بعضی از موزیک های محلی وجود دارد، بواسطه نداشتن آشنایی با آنها، سعی در جدا کردن آنها از بقیه نشده است - با اذعان بر اینکه ریشه و منشأ اکثر گوشه های سنتی بظن قوی همین آواز های محلی هستند.
به کمک این نرم افزار می تونید گوشه ها و فاصله نت ها در نغمات ایرانی رو بشناسید و در اف ال در قسمت پیانو رول یا با پلاگین ادیرول کوارتت (که سریعتره و یه صورت زنده هم می شه نواخت ) این دستگاهها رو پیاده کنین , باشد که گامی در مدرن تر کردن موسیقی سنتی خودمون بر داشته باشیم. برای دانلود از لینک زیر استفاده کنین , و نطرتون رو در این مورد بگین:
:smile (30):

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

 
  • تشکر
واکنش‌ها: 1 نفر

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,301
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
سلام.
محمد جان از اين برنامه مشه در سونار هم استفاده كرد ؟ آيا در واقع نوعي پلاگين هستش؟ يا مستقل كار ميكنه؟
 

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,301
113
46
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
من نتونستم توي سونار باهاش كاركنم.
در واقع بيشتر مستقل كار ميكنه. اصلا فايل ‌dll نداره كه سونار اونو به عنوان پلاگين بشناسه.!
 
البته برنامه ای که من ازش دارم کار میکنه کارایش هم مثل همینه با همین نام اینو هم یکی از دوستان دادن منم گذاشتم گفت کارایش مثل همونه. cd شو که گرفتم واستون و برای دوستان میزارم
 
15/5/20
1
0
1
سلام خسته نباشید ببخشید لینک دانلود مشکل داره من نتونستم دانلودش کنم نرم افزارو خواهشا کمکم میکنید؟