یک موضوع ساده اما بسیار مهم

شروع موضوع توسط Hossein saadati ‏9/8/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک یک موضوع ساده اما بسیار مهم تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. Hossein saadati

Hossein saadati عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    سلام. لازم دیدم یک تجربه ای که داشتم رو با شما در میون بزارم تا خدایی نکرده شخص دیگری با این مشکل روبرو نشه. من همیشه عادت دارم ویندوزمو میدم بیرون برام عوض کنن. اون موقع هنوز مانیتور نداشتم و با اسپیکرهای معمولی کار میکردم. خلاصه گذشت و مانیتور خریدم ولی خیلی خوشحال نشدم چون دیدم کیفیت مانیتورهام با کیفتیت ایپیکرهای معمولی هیچ تفاوتی نداره و احساس کردم بیخود پولمو حروم کردم.مدت زیادی گذشت چیزی حدود یکسال تا خیلی اتفاقی به ذهنم خطور کرد کارت صدای مادربردمو یکبار دیگه نصب کنم. (کارت صدای اکسترنال هم داشتم) منتها احساس کردم با این کار شاید مشکل کیفیت برطرف بشه. و جالب اینجاست که مشکل کیفیت من کاملا برطرف شد و من تازه فهمیدم که مانیتورای خوبی دارم. ببینید در اصل کسی که ویندوز برای من نصب کرده بود کارت صدای مربوط به مادربرد منو نصب نکرده بود(ولی نمیدونم چرا صدا پخش میشد با این حال) اما صدا بسیار معمولی و بم و گنگ پخش میشد تا اینکه کارت صدای خود مادربردمو نصب کردم. پس این مسئله رو حتما دقت کنید. همیشه خودتون کارت صدای مادربردو نصب کنید حتی اگر کارت صدای اکسترنال داشته باشید. یا حق

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز
    کارت صدای مادربورد هیچ ربطی به کارت صدای اکسترنال نداره !!
    مشکل شما احتمالا چیز دیگه ایی بوده .!
    حتی توصیه میشه وقتی کارت صدای مجزا دارید کارت صدای آن برد رو غیرفعال کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  3. Hossein saadati

Hossein saadati عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    سلام بله میدونم هیچ ربطی ندارن بهمدیگه اما منظور من چیز دیگری بود. و اینکه کارت صدای مادربرد حتما باید نصب بشه. و من این مسئله رو با خیلی از کارشناسان کامپیوتر مطرح کردم و همه نصب نبودن کارت صدای مادربرد رو دلیل این مسئله میدونستن[/QUOTE] زیرا باعث ایجاد اختلال در کار پردازشی کارت صدا اکسترنال هم شده بود‌. این قضیه رو با اطمینان میگم

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    من که از روزی که یادمه کارت انبورد سیستمم غیر فعال بوده و خلل و افت کیفیتی در کارم حس نکردم تا مابقی دوستان چه نظری داشته باشند.
    @Light جناب لایت شما به عنوان متخصص کامپیوتر نظرتون چیه ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. Hossein saadati

Hossein saadati عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    اتفاقا برای شخص خودم هم عجیب بود که این دو نباید بهم ربطی داشته باشن. منتها مشکل من دقیقا با نصب کارت صدای مادربردم کاملا حل شد. جوری بود که آهنگها کاملا افت کیفیت پخش داشتند با اینکه سیستم روی کارت صدای اکسترنالم set شده بود.حالا باید دید نظر باقی دوستان چی هست.

6. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    براي منم هيچ ربطي ندارن اصلا انبرد غير فعاله

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. Hossein saadati

Hossein saadati عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    ولی طبق چیزی که تجربه کردم نصب نبودنه آنبرد مثل اینکه تاثیر داره با این حال. منم تعجب کردم. و مطمئنم مشکلم با این قضیه حل شد چون من هیچ کار خاصی نکردم. از چند تا از کارشناسایی که در سطح شهرم بودن تحقیق کردم این مسئله رو و گفتن که نصب نبودنش اختلال ایجاد میکنه توی کارت صدا اکسترنال

8. Hossein saadati

Hossein saadati عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    بنظرم کارت صدای آنبردتونو کلا حذف کنید از کنترل پنل و بعد تست کنید

9. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,543 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    وقتی درایور نصب میشود مسیر خروجی ویا ورودی دیتا رو به همراه نوع اینترفیس (مثلا usb ) برای پردازش به سیستم عامل ثبت و معرفی میکند . (این منطق درایور هست و این روش برای همه دیوایسهای ورودی و خروجی مثل اسکنر پرینتر و.. هست چون باید یک راهی باشد که شما تصویر رو از موینتور دریافت کنید و هیچ وقت نمیبینید که موینتور رو به کارت صدا متصل کنید و تصویر رو دریافت کنید :) .

اگر کارت صدای فعلی یک کارت صدای اکسترنال باشد . سیستم این کارت رو به عنوان خروجی و یا ورودی دیتا پیش فرض ثبت میکند. و کارت صدای آنبرد رو غیرفعال میکند.این سویچینگ رو میتونید با نرم افزار (از کنترل پنل/ مالتی مدیا) یا سخت افزار ( از راه بایاس )انجام بدید

الگوریتم ارسال برای یک کارت صدای اکسترنال به این شکل خواهد بود.

1. دریافت دستور ارسال سیگنال ( مثلا play ) از خروجی main out میکسر هاست شما (‌مثلا خروجی main میکسر کیوبیس ) به DAC کارت صدا
    2. و پس از ترجمه توسط کانورتر مجددا به خروجی های تعیین شده کارت صدا (‌مثلا line out 1 ) راوت میشود
    3. ارسال سیگنال تبدیل شده صدا در قالب سیگنال آنالوگ به line out 1
    و سرانجام صدا از اسپیکر ترجمه شده و شما میشنوید !

1. انتظار برای اجرای فرمان بعدی که قطع سیگنال هست (‌ مثلا stop )

ایا در این مسیری که پیش فرض بوده چیزی به نام کارت صدای آنبرد میبینید ؟
    جواب خیر هست.

آیا ممکن هست که برنامه بصورت اتفاقی از کارت صدای اکسترنال به کارت انبرد سویچ کند ؟
    خیر ! تصمیم گیری کامپیوتر مثل انسان نیست و منطق اون ۰ و۱ است یعنی یا دستوری برای اجرا وجود دارد یا ندارد . و اگر مشکلی نباشد و شرایط فراهم باشد ملزم به اجرای دستور داده شده هست. وقتی دستور ارسال سیگنال به خروجی line 1 هست باید از این خروجی سیگنال انالوگ رو داشته باشیم مگر اینکه اتفاقی برای کارت صدا افتاده باشد .

اگر کارت صدای آنبرد از بین رفت تاثیری در شکل صدای خروجی از کارت صدای اکسترنال پیش می آید
    جوات خیر است

آیا هاست ما (‌کیوبیس ) میتواند از کارت صدای آنبرد استفاده کند ؟
    اگر این فرمان رو اعمال کنید بلی در غیر این صورت خیر !

آخرین ویرایش: ‏10/8/15
  10. Hossein saadati

Hossein saadati عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    من از شما میخوام یه تست انجام بدید
    کارت صدای آنبرد رو حذف کنید
    سپس به داو برید و یک کار کوچیک بسازید و میکس مستر کنید سپس نتیجه رو اطلاع بدین.ممنونم

11. Hossein saadati

Hossein saadati عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    دوستان باز هم تاکید میکنم. این موضوع واضحه که این دو ربطی به هم ندارن
    اما اینکه چرا نصب نبودنه کارت صدای مادربرد باید اختلال ایجاد کنه جای سواله.این نشون میده ردپای کارت صدای مادربرد همچنان باقیست

12. MRN-MUSIC

MRN-MUSIC عضو سایت

شغل :
    آهنگساز - تنظیم کننده - معمار
    امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    من میدونم چرا !
    خیلی سادست اون طرف از قابلیت اینکه ویندوز کارت صداهای آنبرد رو خودش شناسایی میکنه استفاده کرده و درایور خود کارت صدارو نصب نکرده بعد اومده یه کار ساده کرده با برنامه اتوماتیک نصب درایورا یه سری تنظیمات صدایی هم نصب کرده ولی بی ربط به کارت صدا! الان شما درایور اصلیش رو نصب کردی صدای واقعیش در اومده اگه مثل من کار گرافیکی هم انجام میدی بهتره کارت گرافیکتم درایورش نصب کنی چون همونم الان همینجوری نصب کرده درایورشو الان کارت گرافیکتم از تمام قابلیتش استفاده نمیکنه

موفق باشید

13. Hossein saadati

Hossein saadati عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    خیلی خوشحالم که بالاخره یکی اومد و حرف دل منو زد‌ احسنت بر شما دقیقا همین بوده. لطفا اطلاع رسانی کنید باقی بچه ها به این مشکل برنخورن

بارگذاری...