یک شعر در وصف شهید

شروع موضوع توسط m-biainja ‏15/7/11 در انجمن اشعار کاربران

تاپیک یک شعر در وصف شهید تالار اشعار کاربران در persian-music.org.

1. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    قسمت اول
    -----------------------------------
    خدا خدا می گفتو جون میداد

جواب دشمن رو با خون می داد

تو وحشت تیر و تفنگ و خون

اون خودشو به مرگ نشون میداد
    -----------------------------------
    قسمت دوم
    ----------------------------------
    وقتی گلوله توی قلبش نشست

بدون افسوس چشاشو می بست

انگار که جایی توی دنیا نداشت

انگار خدا دست توی دستاش گذاشت

انگار که اصلا توی دنیا نبود

شوق پریدن داشت اینجا نبود

واسه ی دیدن عزیز دلش

دلو به دریا زد با ما نبود

این شعر در وصف شهیدان گفتم و قراره خودم بخونمش از شاعران سایت خواهش میکنم فقط برای ثوابش و در راه خدا این شعر رو با سلیقه ی خودشون تغییر بدن و قرار بدن تا بهترینشون رو برای خوندن انتخاب کنم مخصوصا تو قسمت اول که جواب دشمن رو با خون میداد چون در بیت بعدش هم خون به کار رفته زیاد جالب نشده و کلا هر تغییری که فکر میکنید شعر رو زیبا میکنه حتی اگر تغییر360 درجه ای بو چون شان شهدای ما خیلی بالاست و من نمیخوام با یک شعر ضعیف شرمندشون بشم انشاالله که شما هم در این کار خیر شریک باشید.

2. bluray

bluray ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +111 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ماشالا ماشالا شما خوب عجله داری ها :دی

شما چند وقتی هست که در مورد موضوعات مختلف می خواتی کار ارائه بدی و همچنان هم ارائه نمی دی !!!

برادر من ، در وصف ایران شد ؟ شهیدان شد ؟ بحث با خدا شد ؟ کدومش؟

از شوخی بگذریم . وزن کار مشگل داره . حس می کنم هجا ها کم هستند و شکسته شدن وزن هم به چشم میاد . روی این مسئله تاکید دارم چون در شعر های قبلی شما هم دیده می شد . سعی کن این رو برطرف کنی . این قدم اول . امیدوارم بتونی کاری در اندازه این عزیزان ارائه کنی . من خودم خیلی نمی تونم اینجوری بنویسم چون ته این کار ها آخرش می رسم به اعتراض که خوب این تندی قلم خودم هست و در سبک اجتماعی اصولا تند می نویسم و با سلیقه خیلی ها مخصوصا بالا نشین ها جور نیست !!!! نمونه اش هم یکی دو صفحه قبل مشخصه .

3. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از توجهتون ممنونم من قصد دارم مجموعه شعری برای یک آلبوم تهیه کنم که اگر شد و اگر هم نشد به مرور زمان به صورت تک آهنگ

اگر دوستان ویرایش اساسی رو این شعر انجام بدن ممنون میشم و مشکلاتی که عرض میشه رو توش رفع کنن من خودم هم دست به کارم

و رو لطف شما هم حساب میکنم

4. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام-من تو این شعر یک سری تغییرات دادم ولی به یکی نشون دادم گفت وزن نداره یعنی چی میتونید وزنش رو اصلاح کنید؟

وقتي که دشمن پا توي خاکش گذاشت

وطن براش حکم يه ناموس داشت

وقتي که اونجا وحشت مرگ بود

وحشت براش انگار معني نداشت

-------
    وقتي گلوله توي قلبش نشست

بدون افسوس چشاشو مي بست

انگار که جايي توي دنيا نداشت

انگار خدا دست توي دستاش گذاشت

------
    انگار که اصلا توي دنيا نبود

شوق پريدن داشت اينجا نبود

واسه ي ديدن عزيز دلش

دلو به دريا زد با ما نبود

--------
    غيرت اون دل زمين و شکافت

دشمن به غيرت اينا بود که باخت

جونش براي وطن و مردمش

روحش بسوي عشق و يارش شتافت

5. VESAL

VESAL عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 1 / -0
    نرم افزار:
    درود
    دوست عزیزقصد نومید کردن شما رو ندارم ولی هرگز واقع گرایی رو در سیر تمهید یا انجام یک کار فراموش نکنید...
    شما چرا اصرار بر شعر ساختن و ترانه سرایی دارید ؟ ( این جمله رو با لحن بد و کوبنده نخونید لطفاً...چون من اینطور ننوشتم )
    شما بهتر میدونید که از این دست اشعار بسیار گفته شده و هنوز میشه پس چرا شما باید تکرار مکررات کنید ؟ و بعد هم عدم استقبال مایه ی دلسردی تون بشه ؟ ( البته ممکنه اصطلاحاً فقط برای دل خودتون باشه ولی در اون صورت هم اصرار به ارائه به دیگران و خوتده شدن و ... نیست )
    من حین مطالعه ی شعر حس میکردم یک نفر با شلاق و بساط شکنجه بالای سرتون ایستاده و شما رو وادار به سرودن کرده... این احساس من بود
    مسلماً لحن من تند و انتقادی بود ( بدین سبب پوزش من رو پذیرا باشید ) و البته شما ظرفیتش رو خواهید داشت
    قرار نیست هر فردی در هر زمینه ای توفیق پیدا کنه... و شما هم میتونید بر توانمندی هایی که قطعاً خاص شماست تکیه کنید...و شاهد پیشرفت باشید. که اصلاً هدف این تالار های گفتگو کمک به پیشرفت یکدیگر هست...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏20/7/11
  6. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خواهش میکنم آقای VESAL من همیشه گفتم از انتقاد خوشم میاد و اگر کسی بی خود بگه کارت خوبه به من خیانت کرده-راستش من حرفه ی اصلی که دنبالشم خوانندگی ولی من چون راه موسیقی اسلامی رو پیش گرفتم (امیدوارم این باعث نشه فکر کنید آدم متحجریم)مثل سامی یوسف -یوسف اسلام و... چون اعتقاد دارم از موسیقی هم باید درس گرفت چه بسا یک آهنگ هم بتونه دل کسی رو روشن کنه به نظر من اهمیت موسیقی خیلی بیشتر از اینهاست و باید در راه درست ازش استفاده بشه -بخاطر این من مطمئنم تو این راه کمتر کسی به من کمک کنه چرادروغ موسیقی اسلامی موسیقی عامه پسند نیست و متاسفانه این خیلی بد-به خاطر این با خودم عهد بستم این شرایط باعث نشه رو به موسیقی غنا (بی مفهوم)که متاسفانه عامه پسند شده بیارم -فکر کردم شاید همه پشتمو خالی کنن -حتی شاعرا پس فکر کردم از الان دنبال یادگیری اصول شاعری و به دنبال شعر گفتن باشم-چون من به علت وضع مالی توانایی خرج کردن اصلا ندارم به دنبال این هستم همه چیز رو خودم بیاموزم آهنگسازی-تنظیم-میکس و مستر و همچنین شعر .بازم ازتون ممنونم که نظر خودتون رو گفتید

7. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    به این لیستتون ساخت کلیپ هم اضافه کنید، فکر کنم کامل بشه!!!
    تاحالا کی رو دیدید همه ی این کارهارو با هم انجام بده(البته تو کوالیتی بالا و مورد قبول)
    این طرز فکرتون خیلی حالت آرمانی و رویایی داره

8. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    حالا روزی میبینید که میتونم -شما چقدر یک انسان رو دست کم میگیرید -انسان موجود عجیبیه و موجودی که میتونه خیلی چیزها رو کشف کنه - اختراع کنه-بسازه-یاد بگیره و...حالا اگر کسی نتونسته یا کاراش کیفیت نداره شما نباید همه رو با هم مقایسه کنید یادتون نره این کار در برابر خیلی کارای دیگه هیچی به حساب شاید نیاد ودر مقابل خیلی از کارها آسون به نظر بیاد ولی انسان به سخت تر از اینهاش هم رسیده.فقط کافیه یه نگاه به تاریخ ملتهای مختلف یا همین کشور خودمون بندازید .من واقعا از حرفتون تعجب کردم.شاید شما نتونید

در ضمن اصلا قصد من بی احترامی نیست امیدوارم که ناراحت نشده باشید.

9. Hamidreza Mehrfar

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دقیقاً دلیل اینکه موسیقی کشور ما به این روز افتاده همین طرز فکرهایی مثل طرز فکر شماست

حتماً میدونید هم کدوم از این مواردی که گفتید(میکس و آهنگسازی و مستر و ...)یک رشته ی مستقل دانشگاهی هستن
    اینجا همه فکر میکنن اگه همه کار رو با هم انجام بدن میشن بهترین
    کار رو باید به کاردان سپرد
    اینجا یک نفر که تصمیم میگیره خواننده شه و آهنگ بسازه تنها کاری که میکنه چیه؟نصب اف ال یا کیوبیس یا سونار و ... روی سیستمش
    یک میکروفن هم میخره کار ضبطش رو هم خودش میکنه
    نتیجه میشه اینی که میبینید
    کلی آهنگ که هر روز میاد بیرون و بعد از گوش دادن تنها کاری که باید کرد Shift+Delete هست

10. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اشتباه شما همهمین جاست که فکر میکنید من میخوام مثل همه این کار رو بکنم من قصد دارم برای هر کدوم از مواردی که گفتم وقت بزارم و تلاش کنم نه یه نرم افزار نصب کنم میکس انجام بدم آهنگ بسازم مستر کنم بعدشم به به و چهچه کنم نه خیر.

11. Hamidreza Mehrfar

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    موفق باشید

12. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون-همچنین

13. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    ببخشید موسیقی چی ؟ یه نوع سبکه ؟ متوجه منظورتون نمیشم.

14. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقای محبی ترسیدم زیاد بحثو باز کنم منو بن کنید ولی حالا که پرسیدید خیلی کوتاه میگم که زیاد وارد بحث مذهبی که خلاف قوانین سایت نشیم

موسیقی که معنی و مفهومی در اون نباشه و شنونده از اون چیزی رو درک نکنه و نیاموزه و کلا موسیقی بی معنی رو تو دین ما میگن موسیقی غنا

چون پرسیدید گفتم نمیخواستم وارد بحث مذهبی بشم .

15. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز.
    موسیقی هنره. و خداوند هنرمند ترین هنرمندهاست.. این رو فراموش نکنید
    چیزی به نام موسیقی بد و بی مفهموم و این چیزها نداریم. مائیم که اون رو خوب یا خراب میکنیم.
    موسیقی مثل چاقو میمونه که میتونه در دست یه پزشک جراح باشه و با عمل کردن جون کسی رو نجات بده و میتونه در دست یه فرد لاابالی باشه و باهاش آدم بکشه.
    عقیده ایی که دارید محترم اما باید به موسیقی به دید دیگه ایی نگاه کرد.
    این مطلب رو هم بخونید تا متوجه بشید که موسیقی ابزار شیطان و گمراهی نیست. و از قول شخص بیان کردم که همه علمای دین ایشون رو قبول دارند.:
    https://www.persian-music.org/4289-موسیقی-از-دیدگاه-ابو-نصر-فارابی.html

16. bluray

امتیازات:
    +111 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوباره به همه .
    هرچند که این تاپیک مناسب بحث روی محتوای موسیقی نیست اما نظرم رو درج می کنم .

موسقی خود محتوا است . این یعنی ، موسیقی بخشی از پیکره جامعه ما رو منعکس می کنه . ساده نتیجه گیری می کنم که آنچه که در حال حاضر شاهدش هستیم ، چیزی جز آینه جهان نیست . قاعدتا تعداد بی شماری جهان بینی ، به این آینه شکل و فرم داده اند . تا به امروز هم تمام این سبک ها (جهان بینی ها ) طرفدارانی رو داشتند و این نشان از این دارد که هر یک مورد اقبال قرار گرفته اند .

گروه های مختلف سنی ، فکر و شاید جنسی به این سبک ها گرایش دارند که به نوعی عقره ذهن خود رو با این ساعت ها کوک کرده اند . این به این مفهوم هست که هم از موسیقی مورد علاقه تاثیر می گیرند و هم بر اون تاثیر می گذارند . این فعل و انفعال باعث بروز پدیده ای می شه به نام سبک در حال تحول (در هر شاخه ای) . لذا اختلاف سبک ها اختلاف سلیقه ها رو موجب می شه .

ما برای موسیقی نمی توانیم یک ایدئولوژی رو در نظر بگیریم کما اینکه موسیقی آرامانی هم تعریف مشخصی نداره . پس اساسا موسیقی هنری است غیر قابل مرزبندی . مادامی که دو از ابتذال نزند محترم است .

اما چرا دم از ابتذال نزند ؟ دلیل من برای این حرف این است که ابتذال با هنر منافات دارد و هنر با صفت ابتذال ترکیب نا صحیح رو ایجاد می کند.

شاید بگید نههههه . هنر می تواند در کنار ابتذال باشد اما من مخالف . هنر می تواند ابتذال را به نمایش بگذارد و آن را بیان کند . اما با هنر و نه به هر بها و قیمتی . هنری فاخر است و دوست داشتنی که ابتذال را از زاویه صحیح نگاه کند . یعنی ابتذال از دید هنر و نه هنر در لباس ابتذال .

این عقیده شخصی من بدون برداشت از هر سایت یا مطلبی بود که امیدوارم از خوندنش خوشتون بیاد دوستان و اگر خواستید جایی نقل کنید ، ذکر منبع رو فراموش نکنید .

احسان . ر

17. Hossein Rezaei

Hossein Rezaei تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +476 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, logic
    دوست عزیزم این روزها کلمه ی ابتذال رو درباره ی چیزهای میشنویم که هیچ ربطی به اونها نداره
    بهتره که ابتذال رو تو نوشتتون معنی می کردید که دقیقا منظور شما از ابتذال در موسیقی چی هست ؟
    موفق باشی برادر :smile (70):

18. bluray

امتیازات:
    +111 / 0 / -0
    نرم افزار:
    تعریف ابتذال در هنر ، رابطه مستقیم با جنس اون داره . منظور این هست که برای مثل در صنعت سینما که گونه ای از هنر هست ، ابتذال یک تعریف داره ، در موسیقی یک تعریف . فصل مشترک همه این تعاریف حرکت به سمت نقض ذات هنر هست . ما نمی تونیم فحاشی رو تنها تعریف ابتذال معرفی کنیم که امروزه متاسفانه دامن سبک رپ رو بیشتر از باقی سبک ها گرفته . در موسیقی از نظر من ابتذال یعنی استفاده از کلمات زشت و زننده . هر خواننده ای که کارش به سمت فحاشی یا استفاده از کلماتی از این دست بره ، کارش مبتذل هست . مادامی که حرف شما هرچند از جنس اعتراض در لفافه بیان بشه و یا مستقیم و واضح و البته با بیان صحیح مطرح بشه کار شما ارزشمند هست و سبکش هم مهم نیست .

فرق یک هنرمند با یه آدم معمولی در این است که هنر مند حرفش رو در هر جنسی که باشه ، هنری بیان می کنه . مهم نیست اون حرف اعتراض هست ، گله است ، شادی و خنده و عشق و احساس است یا مسائل اجتماعی .

چیزی که من انتظار داشتم شما از صحبت های من برداشت کنید این بود که هیچ هنر و سبک هنری ذاتا مبتذل و دارای اشکال نیست . روش پرداخت به این سبک ها آنها رو به بی راه کشیده .

بارگذاری...