یک سوال که به شدت درگیرم کرده

29/8/17
46
42
18
23
سلام به همه دوستان عزیز هنرمند
دوستان بنده تازه وارد سایت شدم و زیاد از این گفتگو ها سر در نمیارم ولی یک سوال داشتم
من روی یک موزیک بی کلام ووکال رو ضبط کردم و با گذاشتن افکتای مناسب خیلی کار خوب و شیکی شده و کیفیتشم عالیبود ولی وقتی فرستادم تو موبایلم دیدم صدای ووکال به شدت بیشتر از صدای موزیک بی کلام شده جوری که صدای موزیک به سختی شنیده میشد در صورتی که همین رو دو باره با هندزفری امتحان کردم دیدم همه چیز کاملا درسته و خوب پخش میشه و فقط موقع پخش از بلندگوی گوشی اینطوری شده برا دوستمم فرستادم اونم حرفمو تایید کرد و فهمیدم مشکل از گوشیم نیست بلکه ضبط یا یجای دیگه ای از کار میلنگه...
اگه کسی میدونه خواهشا راهنماییم کنه که چیکار کنم این مشکل برطرف شه خیلی درگیرشم چند وقته...
منتظر راهنمایی و پیشنهاداتتون هستم....
مرسی
[doublepost=1514316305,1514316193][/doublepost]دوستان نرم افزار مورد استفادم کیوبیس هست المنت 7

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
752
1,034
93
تهران
Instagram.com
دوستان بنده تازه وارد سایت شدم و زیاد از این گفتگو ها سر در نمیارم ولی یک سوال داشتم
من روی یک موزیک بی کلام ووکال رو ضبط کردم و با گذاشتن افکتای مناسب خیلی کار خوب و شیکی شده و کیفیتشم عالیبود ولی وقتی فرستادم تو موبایلم دیدم صدای ووکال به شدت بیشتر از صدای موزیک بی کلام شده جوری که صدای موزیک به سختی شنیده میشد در صورتی که همین رو دو باره با هندزفری امتحان کردم دیدم همه چیز کاملا درسته و خوب پخش میشه و فقط موقع پخش از بلندگوی گوشی اینطوری شده برا دوستمم فرستادم اونم حرفمو تایید کرد و فهمیدم مشکل از گوشیم نیست بلکه ضبط یا یجای دیگه ای از کار میلنگه...
اگه کسی میدونه خواهشا راهنماییم کنه که چیکار کنم این مشکل برطرف شه خیلی درگیرشم چند وقته...
مرسی
[doublepost=1514316305,1514316193][/doublepost]دوستان نرم افزار مورد استفادم کیوبیس هست المنت 7
سلام. به همین دلیل هست که همیشه قبل از اکسپورت باید خروجی نهایی رو در حالت mono هم بررسی کنید و ایرادات رو در حالت مونو هم تا جای ممکن رفع کنید.

• عالیه!
واکنش‌ها: rezamousavi1
29/8/17
46
42
18
23
سلام. به همین دلیل هست که همیشه قبل از اکسپورت باید خروجی نهایی رو در حالت mono هم بررسی کنید و ایرادات رو در حالت مونو هم تا جای ممکن رفع کنید.
ببخشید منظورتون دقیقا متوجه نشدم میشه کاملتر توضیح بدید من یکم تو این امر تازه وارد هستم اگه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم
[doublepost=1514317316,1514317183][/doublepost]
اینم بگم من هم ووکال و هم موزیک بی کلام رو تو چنل مونو قرار دادم کلا رو استرینگ نبوده

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,354
2,205
113
35
Vengeance Land
مونو حالیتیه که صدا ها تک باند باشن
در حالت عادی صدا دوکانال داره.
وباید حین گرفتن خروجی دکمه mono توی داوت رو فشار بدی.

واکنش‌ها: Yo3fM و rezamousavi1
29/8/17
46
42
18
23
مونو حالیتیه که صدا ها تک باند باشن
در حالت عادی صدا دوکانال داره.
وباید حین گرفتن خروجی دکمه mono توی داوت رو فشار بدی.
کدوم قسمت میشه دقیقا؟؟ببخشید سوال میپرسم ولی این قسمت داو که گفتید کجا میشه من تازه واردم هنوز با این کلمات به طور کامل آشنایی ندارم

• عالیه!
واکنش‌ها: Soheil Monfared

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,354
2,205
113
35
Vengeance Land
Daw = Digital Audio Workstation
همون برنامه یا محیط کاری تون که مال شما کیوبیسه...
راستش من با کیوبیس زیاد کار نکردم.
قبلا با نیوعندو کار میکردم که مال خیلی وقت پیشه و چیزی تقریبا یادم نمیاد...
وقتی دارید خروجی میگیرید توی پنجره خروجی تون باید یه همچین منو یا دکمه ای باشه.
یا به وسیله یه Imager روی ترک مستر
کاملا مونو کنید صدا رو

29/8/17
46
42
18
23
کاملا مونو کنید صدا رو
آهان خیلی ممنونم رفیق الان میرم امتحان میکنم ببینم چطور میشه بازم مرسی ازت
[doublepost=1514324562,1514320315][/doublepost]
کاملا مونو کنید صدا رو
اینی که گفتید رو انجام دادم و موقع اکسپورت گرفتن تیک مونو رو زدم ولی بازم همون مشکل پخش رو داشتم ):

• عالیه!

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,134
10,262
113
54
.
مرسی
دوست من، مشکلی که مطرح کردی، چیزی نیست که با یک پُست و یا کامنت بشه حل کرد. یک پروسه ی بزرگ و جدّی بنام "میکس" وجود داره که مشکل شما مربوط به اون میشه و اینطور که خودت میگی، گویا تخصصی هم در این زمینه نداری. این مثل این میمونه که مثلاً من بگم: "من از جرّاحی سر در نمیارم ولی هرموقع چاقوی جراحی رو برمیدارم جرّاحی کنم، بیمار میمیره. چکار کنم که نمیره"!! خب عزیز، پست پروداکشن یک تخصص هست حالا چه با آموزش اکادمیک و چه بصورت تجربی، آموختنیه و یک مبحث خیلی جدّی و فنی هم هست.
ضمناً وقتی در مورد مشکل کیفیِ خروجی کار خودت حرف میزنی، بد نیست که بخشی از همون کار خودت رو اینجا شر کنی تا دوستان بشنوند و بهتر متوجه اِشکال کار بشن. صدا توضیح دادنی نیست، شنیدنیه.

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
752
1,034
93
تهران
Instagram.com
آهان خیلی ممنونم رفیق الان میرم امتحان میکنم ببینم چطور میشه بازم مرسی ازت
[doublepost=1514324562,1514320315][/doublepost]
اینی که گفتید رو انجام دادم و موقع اکسپورت گرفتن تیک مونو رو زدم ولی بازم همون مشکل پخش رو داشتم ):
منظور من این نبود که مونو خروجی بگیری! بلکه پروژتو باید در حالت mono نیز چک کنی.
مسلما داخل Daw باید گزینه ای برای مونو کردن در میکسر لاین مستر وجود داشته باشه. منم فقط با اف ال و استدیو وان کار کردم با کیوبیس آشنایی ندارم. اگه هم نداشته باشه که حتما داره، پلاگینهایی هستن که اینکارو انجام میدن باید در اخر لاین مسترت باز کنی و گوش کنی. در نهایت باید حذفش کنی و اکسپورت بگیری.
یه پلاگین هم هست بنام MixChecker که در لاین مستر وارد میکنی و برات شبیه سازی میکنه میتونی خروجی نهاییتو در دستگاه های مختلف بشنوی مثلا در خودرو، موبایل،... قبلا برای یکی اپلود کردم اگه پیداش کنی وگرنه خواستی فردا برات اپ میکنم دوباره.
اینا که گفتم فقط بهت نشون میده کار نهاییت با موبایل پخش بشه چطوری میشه، نه اینکه مشکل رو اصلاح کنه! من تخصصی در این زمینه ندارم ولی اینو میدونم یادگرفتن میکس کار نیم ساعت و چهارخط توضیح دادن نیست.
درنهایت، فرهود صحیحترین حرف رو زد، وقتی هنوز با نام DAW آشنایی ندارید انتظار میکس بی نقص نداشته باشید! این یک رشته و حرفه ی تخصصی و بزرگه.

• عالیه!
29/8/17
46
42
18
23
دوست من، مشکلی که مطرح کردی، چیزی نیست که با یک پُست و یا کامنت بشه حل کرد. یک پروسه ی بزرگ و جدّی بنام "میکس" وجود داره که مشکل شما مربوط به اون میشه و اینطور که خودت میگی، گویا تخصصی هم در این زمینه نداری. این مثل این میمونه که مثلاً من بگم: "من از جرّاحی سر در نمیارم ولی هرموقع چاقوی جراحی رو برمیدارم جرّاحی کنم، بیمار میمیره"!! خب عزیز، پست پروداکشن یک تخصص هست حالا چه با آموزش اکادمیک و چه بصورت تجربی، آموختنیه و یک مبحث خیلی جدّی و فنی هم هست.
ضمناً وقتی در مورد مشکل کیفیِ خروجی کار خودت حرف میزنی، بد نیست که بخشی از همون کار خودت رو اینجا شر کنی تا دوستان بشنوند و بهتر متوجه اِشکال کار بشن. صدا توضیح دادنی نیست، شنیدنیه.
میفهمم چی میگید فرهود جان...ولی من جدودا 5 ماه هست که با کیوبیس کار میکنم همچین مشکلی بر نخورده بودم. تا قبل از اون کارای به نسبت خوبی رو تونستم بسازم و اونم برای این بود که من تا قبل از این اول گیتار رکورد میگرفتم میزدم بعد روش ووکالو رکورد میگرفتم تو لاین دیگه و با افکتای مناسب مراحل میکسشو تا حدودی میرفتم و کار نهایی هم کار خیلی خوبی در میومد ولی این دفعه موضوع این بود که من بجای ضبط کردن ساز اومدم یک موزیک آماده رو گذاشتم و روی این موزیک بیکلام ووکال گرفتم دیدم اینطوری شد....راجع به شنیدن کار هم من نمیدونستم اینجا میشه آپلودش کرد ...چشم الان میذارم گوش کنید منتها یکبار با هندزفری موبایل گوش کنید و یکبار با صدای خود بلندگوی موبایل و مقایسه کنید ببینید چطور میشه...
[doublepost=1514331784,1514331643][/doublepost][aasmp3]176607[/aasmp3]
[doublepost=1514331837][/doublepost]
میفهمم چی میگید فرهود جان...ولی من جدودا 5 ماه هست که با کیوبیس کار میکنم همچین مشکلی بر نخورده بودم. تا قبل از اون کارای به نسبت خوبی رو تونستم بسازم و اونم برای این بود که من تا قبل از این اول گیتار رکورد میگرفتم میزدم بعد روش ووکالو رکورد میگرفتم تو لاین دیگه و با افکتای مناسب مراحل میکسشو تا حدودی میرفتم و کار نهایی هم کار خیلی خوبی در میومد ولی این دفعه موضوع این بود که من بجای ضبط کردن ساز اومدم یک موزیک آماده رو گذاشتم و روی این موزیک بیکلام ووکال گرفتم دیدم اینطوری شد....راجع به شنیدن کار هم من نمیدونستم اینجا میشه آپلودش کرد ...چشم الان میذارم گوش کنید منتها یکبار با هندزفری موبایل گوش کنید و یکبار با صدای خود بلندگوی موبایل و مقایسه کنید ببینید چطور میشه...
[doublepost=1514331784,1514331643][/doublepost][aasmp3]176607[/aasmp3]
اینم فایل مورد نظر دقت کنید صدای موزیک خیلی کم شده در صورتی که اینطور نبوده کیفیت کار رو در حالت هندزفری مقایسه کنید کلی فرق داره
[doublepost=1514331952][/doublepost]
منظور من این نبود که مونو خروجی بگیری! بلکه پروژتو باید در حالت mono نیز چک کنی.
مسلما داخل Daw باید گزینه ای برای مونو کردن در میکسر لاین مستر وجود داشته باشه. منم فقط با اف ال و استدیو وان کار کردم با کیوبیس آشنایی ندارم. اگه هم نداشته باشه که حتما داره، پلاگینهایی هستن که اینکارو انجام میدن باید در اخر لاین مسترت باز کنی و گوش کنی. در نهایت باید حذفش کنی و اکسپورت بگیری.
یه پلاگین هم هست بنام MixChecker که در لاین مستر وارد میکنی و برات شبیه سازی میکنه میتونی خروجی نهاییتو در دستگاه های مختلف بشنوی مثلا در خودرو، موبایل،... قبلا برای یکی اپلود کردم اگه پیداش کنی وگرنه خواستی فردا برات اپ میکنم دوباره.
اینا که گفتم فقط بهت نشون میده کار نهاییت با موبایل پخش بشه چطوری میشه، نه اینکه مشکل رو اصلاح کنه! من تخصصی در این زمینه ندارم ولی اینو میدونم یادگرفتن میکس کار نیم ساعت و چهارخط توضیح دادن نیست.
درنهایت، فرهود صحیحترین حرف رو زد، وقتی هنوز با نام DAW آشنایی ندارید انتظار میکس بی نقص نداشته باشید! این یک رشته و حرفه ی تخصصی و بزرگه.
آهان حتما استفاده میکنم از این پلاگین ممنون از شما

فایل های ضمیمه

• 2.1 مگابایت نمایش‌ها: 246
29/8/17
46
42
18
23
خب الان مشکل چیه ؟
مونو نشدن یا کم و یا زیاد بودن صدای موزیک؟
گوش دادید؟؟؟وقتی صدا رو با بلنگو موبایل گوش بدید میبینید که صدای ووکال خیلی خیلی بالاتر از موزیکه انگار اصلا میکس نشده !
[doublepost=1514332711,1514332658][/doublepost]
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
ممنونم از شما

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,134
10,262
113
54
.
اون فایل بی کلامی که گیر آوردی مشکل Phase Cancellation داره. فایل گیتار ریتم Channel Invert شده و در نتیجه ی این کار، مشکل Phase پیش اومده. نمیدونم این بخاطر دستکاری خودت بوده یا کسی که موسیقی رو میکس کرده (از موسیقی بیکلام دست نخورده بدون ووکال خودت که گیر آوردی میشه متوجه شد).
این تصویر مگزیمایز شده ی بخشی از گیتارِ فایل خودته که شر کردی (که اوایل قطعه میشنویم):

Phase.jpg

در این وضعیت البته که این اتفاق میافته. اگه میگفتی "در اسپیکرِ گوشی صدای موسیقی بخوبیِ ووکال شنیده میشه"، جای تعجب داشت!
در ضمن، وقتی دنبال یه موسیقی بدون کلام میگردی که روش ووکال ریکورد کنی، حداقل یه ورژن باکیفیت گیر بیار. این بی کلامی که استفاده کردی حالا منهای مشکل Phase که داره، کلاً کیفیت صوتیِ خوبی نداره.

یه فایل MP3 ضمیمه کردم از همین کارِ خودت. اونو با اسپیکر گوشی خودت امتحان کن ببین چطور صدا میده.

فایل های ضمیمه

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,354
2,205
113
35
Vengeance Land
گوش دادید؟؟؟وقتی صدا رو با بلنگو موبایل گوش بدید میبینید که صدای ووکال خیلی خیلی بالاتر از موزیکه انگار اصلا میکس نشده !
[doublepost=1514332711,1514332658][/doublepost]
ممنونم از شما
خب باید کمی صداشو کم کنی و کمی اکلایز کنی وکال رو....
و اون موردی که جناب فرهود گفتن بنظر منم اومد ولی چون این روزا توی میکس و مستر ازین چیزا زیاد دیده میشه فک کردم راجبش چیزی نگم.
چون به نظزم بد صدا نمیداد...
جالا خودت اون حالت رو روی گیتار اعمال کردی یا غایل اصلی این شکلی بود؟

29/8/17
46
42
18
23
اون فایل بی کلامی که گیر آوردی مشکل Phase Cancellation داره. فایل گیتار ریتم Channel Invert شده و در نتیجه ی این کار، مشکل Phase پیش اومده. نمیدونم این بخاطر دستکاری خودت بوده یا کسی که موسیقی رو میکس کرده (از موسیقی بیکلام دست نخورده بدون ووکال خودت که گیر آوردی میشه متوجه شد).
این تصویر مگزیمایز شده ی بخشی از گیتارِ فایل خودته که شر کردی (که اوایل قطعه میشنویم):

مشاهده پیوست 176612

در این وضعیت البته که این اتفاق میافته. اگه میگفتی "در اسپیکرِ گوشی صدای موسیقی بخوبیِ ووکال شنیده میشه"، جای تعجب داشت!
در ضمن، وقتی دنبال یه موسیقی بدون کلام میگردی که روش ووکال ریکورد کنی، حداقل یه ورژن باکیفیت گیر بیار. این بی کلامی که استفاده کردی حالا منهای مشکل Phase که داره، کلاً کیفیت صوتیِ خوبی نداره.

یه فایل MP3 ضمیمه کردم از همین کارِ خودت. اونو با اسپیکر گوشی خودت امتحان کن ببین چطور صدا میده.
خیلی خیلی ممنونم از شما بله این فایلی که خودتون فرستادید بدون هیچ مشکلی تو گوشی هم پلی شد واقعا مرسی...از گفته هاتون حد اکثر استفاده رو خواهم برد ممنونم
[doublepost=1514380486,1514380444][/doublepost]
خب باید کمی صداشو کم کنی و کمی اکلایز کنی وکال رو....
و اون موردی که جناب فرهود گفتن بنظر منم اومد ولی چون این روزا توی میکس و مستر ازین چیزا زیاد دیده میشه فک کردم راجبش چیزی نگم.
چون به نظزم بد صدا نمیداد...
جالا خودت اون حالت رو روی گیتار اعمال کردی یا غایل اصلی این شکلی بود؟
نه من دست نزدم فایل اصلی موزیکش همینطوری بوده
[doublepost=1514380596][/doublepost]بچه های اینجا گروه تلگرامی ندارن ؟؟ حس میکنم خیلی سایت خوبیه و اکثرا هم مجرب و کار بلدن کاش بشه ارتباط رو قوی تر کرد

• عالیه!