یک سوال تکراری . M-audio bx5 یا yamaha hs50

شروع موضوع توسط saman.m.vafaei ‏12/3/13 در انجمن Sound Monitor ( مانیتورهای صدا )

تاپیک یک سوال تکراری . M-audio bx5 یا yamaha hs50 تالار Sound Monitor ( مانیتورهای صدا ) در persian-music.org.

1. saman.m.vafaei

saman.m.vafaei

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان عزیز .
    با عرض معذرت از اینکه یک تاپیک تکراری باز کردم ،
    قصد خرید یک جفت از یکی از این مانیتور ها رو دارم ، کدوم یکی رو با شرایط امروز بازار
    ( که همه ساخت چین هستند و در حدود قیمتی 1200 می باشند )
    پیشنهاد می کنید ؟

با این مقدمه که برای میکس صدای فیلم ، این مانیتور ها رو تهیه می کنم نه موسیقی .
    ( میکس و صداگذاری فیلم )

راستش مانیتور مورد علاقه خودم genelec بود که الان 6 میلیون تومان شده است ...

و اینکه آیا دست دوم سالم از این مانیتور ها کسی برای فروش دارد ؟

2. erf_hs

erf_hs عضو سایت

امتیازات:
    +51 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools
    برای صدای فیلم که نمیدونم ولی برای موسیقی m Audio رو پیشنهاد میکنم

3. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ببینید برای صداگذاری فیلم بیشترین محدوده ی فرکانسی که مورد اهمیت هست محدوده ی Mid Range هست و اساسا مانیتورهای یاماها mid range های قوی و بیس ضعیفی دارند
    .در محدوده بیس با یاماها نمی شه بیس خوبی رو شنید و دقیقا تفاوت این مانیتوربا M-Audio Bx5در همین هست این مانیتور بیس تقریبا بهتر و mid ضعیفتری نسبت به مانیتورهای هم رده ی خودش ارائه می کنه.
    پس بین این دو مانیتور پیشنهاد بنده برای موضوع صداگذاری hs50 هست و برای کار شما این مانیتور حتی بهتر از krk rokit و alesis پاسخ گو خواهد بود.اگر مانتیورهای رده بالاتر یاماها هم تهیه کنید برای کار شما مناسب تر هم خواهد بود.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. saman.m.vafaei

saman.m.vafaei

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اتاق کار من نسبتا کوچیک هست ،3 در 4 متر .
    با این فرض که احتمال داره تعداد باند ها رو از 2 به 5 برسونم ( دالبی ) ، باز هم پیشنهادتون یاماها است ؟ ( که احتمالا اون موقع ساب ووفر هم باید اضافه کنم )
    و اینکه گفتید از رده های بالاتر یاماها استفاده کنم ، برای این سایز اتاق ، کدوم مدل ؟ ( چون اتاق کوچیک است ، به نظر خودم hs50 کافی بود ...
    یه سوال دیگه ،
    میکسر yamaha mg10/2 دارم و کارت صدای m-audio delta . به نظرت خروجی باند ها رو مستقیم از کارت صدا بگیرم ، یا به میکسر بدم و از اون ...

5. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    hs50 یا yamaha msp5 می توهه واستون مفید باشه.در واقع این جفت مانیتور رو به عنوان 4 تا از اسپیکرها استفاده کنید.سایر msp5 هم پنج اینچ هست.هر چند که برای کار صدا گذاری وقتی قصد دارید 5 یا 4 اسپیکر داشته باشید بهتره حداقل 2 تا از اونا ووفرهای 3 یا 4 اینچی داشته باشن.که برای این موضوع مانیتورهای Genelec و یا focal می تونن بسیار مناسب باشن.به عنوان ووفر هم اگر می خواید کمتر هزینه کنید می تونید از yamaha hs10 استفاده کنید.

در مورد نحوه ی اتصال، با delta 10-10 این مقدار اسپیکر رو ساپورت می کنه بهتره از همون کارت صدا خروجی بگیرید و خودتون رو با نویز های میکسر درگیر نکنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...