1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

یک سوال تکراری . M-audio bx5 یا yamaha hs50

شروع موضوع توسط saman.m.vafaei ‏12/3/13 در انجمن Sound Monitor ( مانیتورهای صدا )

تاپیک یک سوال تکراری . M-audio bx5 یا yamaha hs50 تالار Sound Monitor ( مانیتورهای صدا ) در persian-music.org.

1. saman.m.vafaei

saman.m.vafaei

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان عزیز .
    با عرض معذرت از اینکه یک تاپیک تکراری باز کردم ،
    قصد خرید یک جفت از یکی از این مانیتور ها رو دارم ، کدوم یکی رو با شرایط امروز بازار
    ( که همه ساخت چین هستند و در حدود قیمتی 1200 می باشند )
    پیشنهاد می کنید ؟

با این مقدمه که برای میکس صدای فیلم ، این مانیتور ها رو تهیه می کنم نه موسیقی .
    ( میکس و صداگذاری فیلم )

راستش مانیتور مورد علاقه خودم genelec بود که الان 6 میلیون تومان شده است ...

و اینکه آیا دست دوم سالم از این مانیتور ها کسی برای فروش دارد ؟

2. erf_hs

erf_hs عضو سایت

امتیازات:
    +51 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools
    برای صدای فیلم که نمیدونم ولی برای موسیقی m Audio رو پیشنهاد میکنم

3. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,886 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    ببینید برای صداگذاری فیلم بیشترین محدوده ی فرکانسی که مورد اهمیت هست محدوده ی Mid Range هست و اساسا مانیتورهای یاماها mid range های قوی و بیس ضعیفی دارند
    .در محدوده بیس با یاماها نمی شه بیس خوبی رو شنید و دقیقا تفاوت این مانیتوربا M-Audio Bx5در همین هست این مانیتور بیس تقریبا بهتر و mid ضعیفتری نسبت به مانیتورهای هم رده ی خودش ارائه می کنه.
    پس بین این دو مانیتور پیشنهاد بنده برای موضوع صداگذاری hs50 هست و برای کار شما این مانیتور حتی بهتر از krk rokit و alesis پاسخ گو خواهد بود.اگر مانتیورهای رده بالاتر یاماها هم تهیه کنید برای کار شما مناسب تر هم خواهد بود.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. saman.m.vafaei

saman.m.vafaei

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اتاق کار من نسبتا کوچیک هست ،3 در 4 متر .
    با این فرض که احتمال داره تعداد باند ها رو از 2 به 5 برسونم ( دالبی ) ، باز هم پیشنهادتون یاماها است ؟ ( که احتمالا اون موقع ساب ووفر هم باید اضافه کنم )
    و اینکه گفتید از رده های بالاتر یاماها استفاده کنم ، برای این سایز اتاق ، کدوم مدل ؟ ( چون اتاق کوچیک است ، به نظر خودم hs50 کافی بود ...
    یه سوال دیگه ،
    میکسر yamaha mg10/2 دارم و کارت صدای m-audio delta . به نظرت خروجی باند ها رو مستقیم از کارت صدا بگیرم ، یا به میکسر بدم و از اون ...

5. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,886 / 0 / -3
    نرم افزار:
    cubase
    hs50 یا yamaha msp5 می توهه واستون مفید باشه.در واقع این جفت مانیتور رو به عنوان 4 تا از اسپیکرها استفاده کنید.سایر msp5 هم پنج اینچ هست.هر چند که برای کار صدا گذاری وقتی قصد دارید 5 یا 4 اسپیکر داشته باشید بهتره حداقل 2 تا از اونا ووفرهای 3 یا 4 اینچی داشته باشن.که برای این موضوع مانیتورهای Genelec و یا focal می تونن بسیار مناسب باشن.به عنوان ووفر هم اگر می خواید کمتر هزینه کنید می تونید از yamaha hs10 استفاده کنید.

در مورد نحوه ی اتصال، با delta 10-10 این مقدار اسپیکر رو ساپورت می کنه بهتره از همون کارت صدا خروجی بگیرید و خودتون رو با نویز های میکسر درگیر نکنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...