یک سوال از صدا برداران حرفه ای

شروع موضوع توسط Music Stream ‏17/12/13 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک یک سوال از صدا برداران حرفه ای تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. Music Stream

Music Stream عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    درود بر اساتید و دوستان گرامی
    این سوال من خیلی نامفهومه جوری که حتی نمیتونم براش عنوانی را در نظر بگیرم ولی سعی میکنم یه جوری منظوما بفهمونم، چون جوابش برام خیلی مهمه
    قضیه از قطعی و خرابی هدفون موبایلم شروع میشه، که نمیدونم کجاش چه قطعی پیدا میکنه که فقط یه سری صدای خاص را پخش میکنه، مثلا وقتی چند سال پیش وقتی داشتم آهنگ میعادگاه رضا یزدانی را گوش میکردم اینجوری شد! و من دیگه صدایی از خواننده و ریتم نمیشنیدم و با وضوح کامل داشتم صدای پیانو را میشنیدم که هم خیلی آموزنده بود و هم خیلی لذت بخش، حالا میخواستم بدونم دوستان اصلا کسی میدونه قضیه چی هست؟ و اینکه آیا توی داو ها میشه یه همچین کاری کرد؟
    چون اگه بشه هم برای تمرین خوانندگی و هم برای افزایش مهارت تنظیم خیلی مفیده...

2. sdavood

sdavood عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ : یک سوال از صدا برداران حرفه ای

سلام
    من صدا بردار نیستم ولی به نظر من ممکنه اون هدفون فرکانسهای خاصی رو پخش میکنه و پخش فرکانسهای دیگش یه جوری قطع شده و خراب شده و چون پیانو توی اون رینج فرکانسی بوده شما اون پیانو رو شنیدی. یا اینکه موقع میکس و مستر میکس کننده صدای پیانو را پن کرده باشه به یه قسمتی که اون هدفون اون قسمت رو می تونسته پخش کنه . وگر نه دلیلی دیگه نمی تونه داشته باشه با هیچ داوی نمی شه صدای سازها رو کامل و شفاف جدا کرد چون فرکانس سازهای مختلف با هم میکس شده و شما صدای میکش شده رو میشنوید جداشون نمیشه کرد. فقط با بعضی نرم افزارها میشه صدای خواننده که مونو هست رو حذف کرد. والبته شفاف نیست و صدای سازهای دیگه هم تا مقداری تغییر می کنند. البته این نظر منه امیدوارم اگر راهی هست اساتید محترم آموزش بدن

3. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0

من صدا بردار حرفه ای نیستم ! (همون غیر حرفه ایشم نیستم ! شاید مبتدیشم نیستم)
    ولی در ادامه ی صحبت دوست عزیز sdavood :
    تقریباً تو همه ی DAW ها میشه این کار رو انجام داد (نه به صورت 100%) ! و کیفیت این کار برمیگرده به میکس (مخصوصاً اکولایزر و پنینگ) و در کل کیفیت آهنگ!

من از یکی از دوستانم شنیدم سخت افزار برای اینکار هست !!! صحت داره دوستان ؟!!!

4. Music Stream

Music Stream عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:

تشکر از دوستان
    این قضیه که خب قطعا به پن نمیتونه ارتباط داشته باشه، چون من دارم صدا را از دو طرف میشنوم! اکولایزر هم که خب موقع خروجی گرفتن مستر روی کل موزیک اعمال شده، پس با قطعی یکی از سیم های هدفون نمیتونیم بگیم بخشی از اکولایزر ما حذف شده! هرچی که هست با قطعی یکی از سه قسمت فیش ورودی اینجوری میشه! و یه حسی به من میگه این کار با داو شدنیه...:smile (49):

بارگذاری...