تخصصی یک روش ساده برای مسترینگ

Palizam

عضو سایت
31/7/19
23
1
3
امکانش هست اساتید به سوال های من که قبلا پرسیدم پاسخ بدهند؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,851
9,792
113
53
.
سلام دوستان من یه مشکلی دارم که اگر کسی میدونه لطفا جواب بده البته نمیدونم شاید هم اشتباه فکری من هستش مشکل اینجاست که من در اف ال کارم را میسازم و میکس و مسترینگ حرفه ای هم روش انجام میدم سمپل ریت ۴۸۰۰۰ و کیفیت ۳۲۰ mp3 بافر ۲۰۴۸ ۲۰m جبران ورودی ۱۰۲۴ و جبران خروجی ۱۰۲۴،biffer in mix فعال و پردازش سی پی یو در بیشترین حد،از کارم خروجی میگیرم اما متاسفانه وقتی خروجی ام پی تری را با پردازش درون خود اف ال مقایسه میکنم یه مقدار خیلی کمی تفاوت وجود داره بیس به مقدار ناچیزی در خروجی در عمق و استریو ایمیج یکم بسته تر هست برای رفع مشکلم اگر کسی اطلاعی داره لطفا راهنمایی بفرمایید.ممنون
اینو اگه در تالار مربوط به FL مطرح میکردی سریع تر به جواب میرسیدی. ضمناً اون "تفاوت" که صحبتشو میکنی رو ما نمیبینیم و نمیشنویم. ما فقط جملات شما رو میخونیم. برای نمونه، اینجا از هر دو وضعیت فایل آپلود کن تا دوستان با شنیدن بتونن متوجه اون تفاوت بشن.

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,918
2,794
113
تهران
سلام دوستان من یه مشکلی دارم که اگر کسی میدونه لطفا جواب بده البته نمیدونم شاید هم اشتباه فکری من هستش مشکل اینجاست که من در اف ال کارم را میسازم و میکس و مسترینگ حرفه ای هم روش انجام میدم سمپل ریت ۴۸۰۰۰ و کیفیت ۳۲۰ mp3 بافر ۲۰۴۸ ۲۰m جبران ورودی ۱۰۲۴ و جبران خروجی ۱۰۲۴،biffer in mix فعال و پردازش سی پی یو در بیشترین حد،از کارم خروجی میگیرم اما متاسفانه وقتی خروجی ام پی تری را با پردازش درون خود اف ال مقایسه میکنم یه مقدار خیلی کمی تفاوت وجود داره بیس به مقدار ناچیزی در خروجی در عمق و استریو ایمیج یکم بسته تر هست برای رفع مشکلم اگر کسی اطلاعی داره لطفا راهنمایی بفرمایید.ممنون
سلام
همیشه تبدیل به mp3 مقداری اطلاعات رو از بین میبره .پس تا حدی این مورد طبیعی هستش.
مورد دوم هم اینکه پخش درون برنامه ی اف ال با پخش فایل خروجی ممکنه فقط کمی اختلاف ولوم داشته باشه که احتمالا اون رو به صورت تفاوت در میکس میشنوید.

Palizam

عضو سایت
31/7/19
23
1
3
دوست عزیز من عرض کردم توی اف ال کار باز تره و ام پی تری مقدار کمی بسته تره mp3را میشه فرستاد ولی حالا به نظر شما من چطور صدای داخل محیط اف ال را به شما نشون بدم؟

Palizam

عضو سایت
31/7/19
23
1
3
سلام
همیشه تبدیل به mp3 مقداری اطلاعات رو از بین میبره .پس تا حدی این مورد طبیعی هستش.
مورد دوم هم اینکه پخش درون برنامه ی اف ال با پخش فایل خروجی ممکنه فقط کمی اختلاف ولوم داشته باشه که احتمالا اون رو به صورت تفاوت در میکس میشنوید.
ممنون از شما خیلی لطف کردید یه سوال دیگه هم داشتم آیا سایز بافر asio روی خرجی تاثیر داره؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,851
9,792
113
53
.
دوست عزیز من عرض کردم توی اف ال کار باز تره و ام پی تری مقدار کمی بسته تره mp3را میشه فرستاد ولی حالا به نظر شما من چطور صدای داخل محیط اف ال را به شما نشون بدم؟
خیلی راحته. یه برنامه Realtime Internal Recorder نصب کن (مثلاً Audacity)؛ بعد موزیک مورد نظر رو که در FL داری پلی کن و با اون برنامه بخشی از قطعه رو ریکورد کن. حالا پلی FL در اون برنامه ی Realtime Internal Recorder هست. اونو Wave سیو کن و همونو با اون MP3 که داشتی آپلود کن اینجا توی سایت.

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,918
2,794
113
تهران
اگر عملیات خروجی گرفتن از پروژه رو درست انجام بدین ، فایل wave خروجی همون صدای داخل محیط daw خواهد بود.

sajjad125

عضو سایت
12/3/18
10
7
3
21
سلام دوست عزیز منم همین مشکلو داشتم یعنی صدایی که در اف ال میشنیدم با صدایی که بعد از خروجی گرفتن میشنیدم با هم فرق داشت بعد من با تست صدا در موزیک پلیر ویندوز فهمیدم اون اختلافه تا حد زیادی از بین میره پس رفتم سراغ دستکاری تنظیمات صدای پلیرم (تا حدی که صدا رو خام تحویل بده)که تا حدود زیادی(99%) مشکلم برطرف شد چون پلیرا تنظیماتی دارن که تا حدود زیادی تغییرات میدن رو موزیک ها و اینکه وقتی تو اف ال اهنگ میسازی تو خروجی گرفتن عجله نکن به گوشات استراحت بده و دوباره کارتو گوش کن البته من خودم مبتدی هستم ولی گفتم تجربمو بگم اگه قابل بدونی من اسپیکرم هم مانیتورینگ نیست

Palizam

عضو سایت
31/7/19
23
1
3
سلام دوست عزیز منم همین مشکلو داشتم یعنی صدایی که در اف ال میشنیدم با صدایی که بعد از خروجی گرفتن میشنیدم با هم فرق داشت بعد من با تست صدا در موزیک پلیر ویندوز فهمیدم اون اختلافه تا حد زیادی از بین میره پس رفتم سراغ دستکاری تنظیمات صدای پلیرم (تا حدی که صدا رو خام تحویل بده)که تا حدود زیادی(99%) مشکلم برطرف شد چون پلیرا تنظیماتی دارن که تا حدود زیادی تغییرات میدن رو موزیک ها و اینکه وقتی تو اف ال اهنگ میسازی تو خروجی گرفتن عجله نکن به گوشات استراحت بده و دوباره کارتو گوش کن البته من خودم مبتدی هستم ولی گفتم تجربمو بگم اگه قابل بدونی من اسپیکرم هم مانیتورینگ نیست
ممنون از شما بله من هم با غیر فعال کردن و دستکاری یه سری تنظیمات پلیر تونستم این مشکل تا حد زیادی حل کنم.من فکر میکنم فرمت mp3 تا۱۹۲ بیشتر ساپورت نمیکنه کیفیت ۳۲۰ را نمیدونم چطوری میشه به دست آورد

Palizam

عضو سایت
31/7/19
23
1
3
نه .چطور مگه ؟
به این دلیل که در محیط اف ال اگر سایز بافر را به کمترین حد یعنی ۶۴ بگزاریم اجزای صدا بیشتر محسوسه ولی قدرت پن و استریو میاد پایین یعنی یکم صدا تو عمقتره اما با پردازش سریع و بدون تاخیر سیپیو اجزا کمی بهتر شنیده میشن اگر سایز بافر را کم و زیاد کنید تغیراتشا حس میکنید گفتم شاید روی خروجی هم تاثیر خودشا بگذاره

Palizam

عضو سایت
31/7/19
23
1
3
خیلی راحته. یه برنامه Realtime Internal Recorder نصب کن (مثلاً Audacity)؛ بعد موزیک مورد نظر رو که در FL داری پلی کن و با اون برنامه بخشی از قطعه رو ریکورد کن. حالا پلی FL در اون برنامه ی Realtime Internal Recorder هست. اونو Wave سیو کن و همونو با اون MP3 که داشتی آپلود کن اینجا توی سایت.
امتحان نکردم ولی مطمئنم باز هم کیفیت ضبط پای خود محیط نمیرسه

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,918
2,794
113
تهران
مقدار بافر هیچ وقت در پخش یا خروجی صدا تاثیر نداره .از این جهت خیالتون راحت باشه و برای حل مشکل در جای دیگری جستجو کنید.
البته تجربه نشون داده بیشترین این تفاوت هایی که میشنوید وجود خارجی نداشته و فقط به خاطر تفاوت در ولوم دو صدا حس میشن.
به این دلیل که در محیط اف ال اگر سایز بافر را به کمترین حد یعنی ۶۴ بگزاریم اجزای صدا بیشتر محسوسه ولی قدرت پن و استریو میاد پایین یعنی یکم صدا تو عمقتره اما با پردازش سریع و بدون تاخیر سیپیو اجزا کمی بهتر شنیده میشن اگر سایز بافر را کم و زیاد کنید تغیراتشا حس میکنید گفتم شاید روی خروجی هم تاثیر خودشا بگذاره

arsalanbeladi

هنرمند
عضو سایت
1/5/11
159
74
28
شیراز
البته این روش روش سریع وکارآمدبرای همه هست ومسلما عوامل دیگری مثل میدساید وهارمونی اکسسایتور وفیزکوریلیشن وحتی اعمال افکتهایی که درمسترینگ وپاک تروکردن وسچوریشن ونکاتددیگر بسیار درمسترینگ تمیز بما کمک میکنه...

arsalanbeladi

هنرمند
عضو سایت
1/5/11
159
74
28
شیراز
نکات کلیدی تردرمسترینگ....روهم توصیح بدیدن ممنون
Mid side procesing
Multiband limiter
Phase invert and imager
D noise
D easser
Sathoration
Filter
Masking
5+1
Surruond comping
Erly reflection
Refrence track
Loudness

Palizam

عضو سایت
31/7/19
23
1
3
Mid side procesing
Multiband limiter
Phase invert and imager
D noise
D easser
Sathoration
Filter
Masking
5+1
Surruond comping
Erly reflection
Refrence track
Loudness
عذر میخوام ارسلان جان تجربه زیادی ندارم ولی آیا تو میکس کار های ایرانی از surround 5+1 استفاده میشه؟چطور کنترل میشه؟

Palizam

عضو سایت
31/7/19
23
1
3
مثلا کار
Mid side procesing
Multiband limiter
Phase invert and imager
D noise
D easser
Sathoration
Filter
Masking
5+1
Surruond comping
Erly reflection
Refrence track
Loudness
مثلا کار دونه دونه محسن ابراهیم زاده جوریه که انگار کیک از پشت هم زده میشه کلا یکم از سوراند در میکس ها امروزی بگید لطفا

arsalanbeladi

هنرمند
عضو سایت
1/5/11
159
74
28
شیراز
بنطرمن بایدساروند رعایت بشه چراکه اگر کاردراسپیکرهای مختلف هم گوش داده شوند چیزی کم نداشته باشه...فقط به پخش درگوشی موبایل واسپیکربسنده نکنیم...

arsalanbeladi

هنرمند
عضو سایت
1/5/11
159
74
28
شیراز
عذر میخوام ارسلان جان تجربه زیادی ندارم ولی آیا تو میکس کار های ایرانی از surround 5+1 استفاده میشه؟چطور کنترل میشه؟
کنترول واوردنش درکیوبیس که موقع بازکردن واصافه کردن مبتونید گزینه 5+1رو انتخاب کنید..ودحتی مبتونید 6لاین بازکرده ویکی یکی centerوleftوrightوموقعیت های اسپیکرهای سه گانه دیگرترک هارو باپلاگینهای مخصوص درfrontجلو پیشانیbackپشت سروپایین تنطبم کنید در سونارهم که درbusها میتونید sendکنید واگرروی آن بزنید یک دایره وتعدادی شکل اسپیکر نشون میده که هرکدوم رو بخواهیم میتونیم تنظیم کنیم...وحتی درخودپروسخه مبکس مثلا میتونیم یکی ازhi hatیا دیگراصوات تصویرسازرودرموقعیت ساروند البته علاوه برmidوsideوlوrقراربدیم...

ما در شبکه‌های اجتماعی