یکی به من بگه چطور بفهمم چه گامی میخونم

شروع موضوع توسط teckno2007 ‏26/5/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک یکی به من بگه چطور بفهمم چه گامی میخونم تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. teckno2007

teckno2007

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    سلام به همگی میخاستم ببینم چطور باید بفهمم چه گامی دارم میخونم یا اینکه مثلا چنداکتاو میتونم بخونم؟؟؟؟
    و منظور از اینکه میگن از C1 تا C4 میخونه دقیقا یعنی چی؟

2. رهاوی

رهاوی

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز اونی که بهت گفته از سی1 تا سی4 مثل اینکه از موسیقی سر در نمیاره البته اگر جسارت نباشه
    اما جواب سوالتون :
    مرد ها معمولا دواکتاو دارند که ما میگیم هر کسی دو اکتاو داشته باشه صداش کامله زن ها هم 3 اکتاو دارن ولی اینکه بدونی صدات کامله یا نه اینجا نمیشه گفت اولا باید من کف صداتو و اوج صداتو باید بشنوم تا بدونم که چقدر پرده سالم داری تا بهت بگم صدات کامله یا نه مدل خوندنت و ترکیب نغماتت مهمه چه جوری شروع کنی مثلا بیات شروع کنی اونم چند تا مدل داره مثال بهت بزنم معمولا بعضی ها از بیات میخواند ترکیب بزنند برن راست پنج گاه اگه اکتاوی بخونن و فشاری هم متحمل نشه خواننده میشه تشخیص داد که صداش کامله البته نکته فراوانی وجود داره که اینجا نمیشه

3. رهاوی

رهاوی

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    یه مطلبی هم که یادم رفت بهتون بگم اینه که احتمال داره نکته شروعت یا کف صدات روی آ دیز باشه اون وقت در اکتاو دوم اوجت تقریبا روی سی بیفته که تقریبا صدات کامله یا مثلا نکته شروعت از re باشه در اکتاو دوم اوجت بیفته روی AیاAدیز بازم صدات کامله

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...