یه مشکل و یه سوال

شروع موضوع توسط au2world ‏14/5/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک یه مشکل و یه سوال تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. au2world

au2world عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به دوستان

راستش یه مشکلی با Adobe Audition دارم اونم اینکه وقتی رکورد میکنم صدا خیلی ضعیف رکورد میشه به قدری که اصلا قابل شنیدن نیست در حالی که با بلد ترین صدای ممکن صدا رو رکورد میکنم . لطفا راهنماییم کنین که چطور این مشکل رو حل کنم.

و در ضمن یه سوال هم در باره هیمن برنامه این که میشه توسط این برنامه صدای خواننده رو از آهنگ جدا کرد یا نه . اگر میشه حذف کرد لطفا آموزشش رو برام بزارین
    اگرم نمیشه لطفا بهم بگین که با چه نرم افزاری میتونم این کار رو بکنم

ممنون

2. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    در مورد اول لطفا بفرمائید سخت افزارتون درچه شرایطی هست . یعنی چه دارید! اینتر فیس , میکسرو ...

در مورد دوم قبلا درموردش ایجا بحث شده. اون فیلد گوگل بالای سایت خیلی بهتر از جست و جوی خود انجمن عمل می کنه. حتما ازش استفاده کنید.

3. au2world

au2world عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنونstring عزیز

من مشکل اصلیم همون اولی بود بابت دومی هم معذرت

اما سخت افزار ::
    در شرایط عادی و یه میکروفون معمولی خانگی و دیگر هیچ

4. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    بسیار خوب. اگر مایکروفون داینامیک استفاده می کنید مشکل تا حدی طبیعی هست. شما برید به Volume Control و در Option و Properties تمام گذینه هارو تیک بزنید تا میک و لاین رو هم در دسترس داشته باشید (اگر ندارید) بعد ولیوم میک رو تا انتها زیاد کنید. ضمن اینکه اگر درست به یاد داشته باشم در کارت های صوت آنبرد صدای ورودی یکی از درگاه های Line و یا Mic بیستر هست. شما هر دو رو امتحان کنید.
    متسفانه راه حل فیزیکی ندارید جز خرید یک پری آمپ یا میکسر و یا اینکه از میکروفون های ریبونی که انواع ارزان قیمتی هم دارند استفاده کنید. البته میتونید صدا رو طبیعی ریکورد کنید و با ماکسیمایزر ها پاور رو بالا ببرید. ضمن اینکه میتونید با Insert کردن افکت ها صدا رو زنده ماکسیمایز کنید.

باید یک ماکسیمایزر مثل L3 از بسته نرم افزاری wave داشته باشید که تو تالار دانلود هست. برای Insert کردن افکت هم اینجا رو مطالعه بفرمائید.

البته همه این موارد در صورتیه که این مشکل فقط در آیدیشن باشه.

5. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    اگر محدودیت بودجه ندارید یک کارت صدای خوب و یک میک رو تهیه کنید
    وگرنه با یک ضبط خونگی که ورودی میکروفون هم داشته باشه میشه کار رو انجام داد
    به این ترتیب که خروجی هدفون امپلی فایر دک و یا ضبطتتون رو به line in کارت صدا وصل میکنید.
    و یک میکروفونن خوب رو به قسمت ورودی میکروفون ضبطتتون وصل میکنید.
    حالا کافیست ولوم ضبط رو زیاد کنید تا صدای دریافتی در سیستم هم بالا باشه.
    خطر سوخت هم ندارید ! مطمئن باشید line in رو برای اتصال ضبط و گرامافون برقی و واکمن و افکت گیتار الکتریک ساخته اند.

6. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    رامتین عزیز به مورد خوبی اشاره کردید که بنده متاسفانه از قلم انداختم. اما خطر سوخت رو چندان موافق نیستم.یک بار سعی کردم یک رادیوی قدیمی رو به Line نصب کنم و یکی از برنامه های رادیو ...B رو ضبط کنم که ولیوم ورودی بالا و ...... خلاصه پل شمالی و جنوبی مین بورد فنا شد.
    البته این داستان مربوط به دوران کودکیه و قطعا اگر مراقب پاور خروجی باشید اتفاقی رخ نمیده.

7. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    عزیز اگر به پروفایل بنده مراجعه کنید میبینید که بنده یک دک پایونییر دارم که به جای میکسر تهیه فرمودم .
    ولی متاسفانه با خطر سوخت مینبورد مواجه نشدم با خطر سوخت اسپیکر نازنین مایکرولبم مواجه شدم .:smile (81):
    چون که ورودی لاین برای وسایل برقی ساخته شده خطری تهدید نمیکنه در ضمن پل شمالی و جنوبی چرا ؟ قاعدتا باید چیپست کارت صداتون میسوخت که به احتمال زیاد توی همون پل شمالی هستش . چون این پل شامل ساتا و گرافیک انبرد و .. این چیزاست .

اون قضیه سوختن اسپیکرم هم مربوط به یک تست مزخرف بود که اسپیکر نازنینم رو به خروجی صدای این امپلی غول زدم و ولوم رو به بالا بردم متاسفانه بعد از یک صدای جیلیز ویلیز اسپیکر left رو از دست دادم !

ولی برای سیستم به مشکل نخوردم در ضمن یک کار توپ رو هم با همین امپلی فایر انجام دادم که اگه دوست داشتید براتون بزارم ؟ :smile (38):
    یک پروزه برای تولید مالتی مدیا داشتم که یه روز یکی از دوستان قدیمی تماس گرفت و و گفت: مهندس جان برای یه شرکتی یک مالتی مدیای اموزشی میخوام و گفتم مشکلی نیست .
    و قرارداد رو گرفتم و برای ضبط صدای گوینده هم از دوستم که کار دوبله میکنه دعوت کردم و کار رو ضبط کردیم و واقعا فوق العاده شده .
    هرچند که اون موقع محیط اکوستیکی نداشتم و یک کمد بود که با پتو و.. برای تمرین ساخته بودم ولی دوست من بعد از 10 بار برداشت یک کار 30 دقیقه ای رو به اتمام رسوند و به عنوان یک پروژه صدابرداری هنوز مستر کار رو حفظ کردم. فقط یه سری خس خس ها رو دارم که متاسفانه اون موقع با کمپرسور زیاد نتوسنتم خودمو هماهنگ کنم و نیز برای بستن کار عجله داشتم .

در کل میتونم بگم بعد از این تجربه امپلی فایر رو دوست دارم ولی اگر بتونین از یک میکسر استفاده کنین و اصولی کار کنین بهترین بازدهی رو میگیرین .

8. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    رامتین عزیز پل جنوبی صرفا برای مزه نوشتار بود. انگار بنده از عهده اینگونه طنز ها خوب بر نمیام :smile (37):

بله اما پل شمالی کاملا آسیب ندید لن کار میکرد خوشبختانه و فقط صدا رو از دست دادم شوربختانه!
    صد البته

9. au2world

au2world عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیلی ممنون از هردوتون

راه حل هایی رو که گفته بودید رو به ذهنم سپردم
    ولی یه نکته دیگه اینکه من خروجی کار صدا رو مستقیما آوردم وصل کردم به ورودی که همون میکروفونم باشه ولی بازم رکورد خیلی ضعیف بود و در واقع بگم اون طیف صوتی که آیدیشن نشون میده فقط یه خط راسته .

10. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    اگه از میکروفون هدست استفاده میکنی ( از همین 2-3 تومنی ها) کلا بیخیال صدا باش !
    حتی اون میکروفونهای اسباب بازی هم بهتر از هدست عمل میکنند.
    این هدستیها به درد چت و .. تلفن و این چیزا میخورند برای کار حرفه ای ساخته نشدند در واقع همین که صدای طرف رو بشنوی کافیه.
    ولی با میکروفونهای 10 تومنی میتونی کارای قوی رو انجام بدی که قبلترش هم نیاز به یک امپلی فایر یا پری امپ داری که صدا رو تقویت کنه وگرنه میکروفون رو همینجوری به کارت صدا بنزی کار نمیکنه عزیز.
    باید یک نیروی قویتری مثل ضبط و یا امپلی فایر دک تهیه کنی.
    که اگر ضبط داری ( سی دی خور ) اگر ورودی میکروفون داره از همون میتونی استفاده کنی و خروجی صدا ( مخصوصا هدفون ضبط رو ) به line in کارت صدا بدی.
    من که اینو چندبار توضیح دادم در بالا نمونه صدا رو هم گذاشتم که ببینی با چه کیفیتی ضبط میکنه.
    فقط متاسفانه من از امپل فایر دک استفاده میکنم . شما هم اگر خواستی یه پی ام بده بهت توضیح بدم .

11. au2world

au2world عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون رامتین جان

بزار یه سری به بازار بزنم ببینم چی میشه

از شمام تشکر می کنم String عزیز

12. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    دوستام خیلی خوب قشنگ توضیح دادن.
    ولی من فکر میکنم که شما یه سری به کنترل پنل بزنی و چکش کنی بهتره.
    و اگه از میکروفون معمولی استفاده میکنی به یک دستگاه همین طور که رامتین جان گفت وصلش کن و از خروجی قوی اون استفاده کن.
    از دستگاهی استفاده کن که پری آمپلی فایر داشته باشه.

13. au2world

au2world عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوباره به همه

دیروز یادم افتاد آم÷لی فایر اسپیکر های قدیمیم رو دارم هنوز رفتم و از انباری درشو آوردم دو تا اسپیکر و یه آمپلی فایر .
    آوردم میکروفونم رو زدم تو ورودی آمپلی فایر و اسپپیکر هاشم وصل کرئم ولی هیچ صدایی از اسپیکر ها سنیده نمیشه موقعی که دارم هی تو میکروفون فوت میکنم .

چیکارش کنم
    میتونم با این آمپلی فایر کاری بکنم یا نه؟؟؟

14. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    آمپتون سالمه ؟ وقتی می فرمائید آمپی فایر اسپیکر های قبلی یعنی میتونید به سیستم هم وصلش کنید. امتحانش کنید ببینید سالمه یا نه چون قطعا میروفونتون با توجه به توضیحات قبلی سالمه

نکنه شما میکروفون رو به ورودی Line آمپلیفایر زدید ؟ همون لاینی که ورودی رو از سیستم میگیره ؟ اگر اینطوره خوب طبیعیه که کار نکنه! من زیاد ار الکترونیک سر در نمیارم اما اگر اشتباه نکنم ورودی میک مقداری جریان داره که برای کار کردن میکروفون لازمه اما ورودی Line اینطور نیست و فقط با سیگنال ورودی کار میکنه.

15. au2world

au2world عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    این آمپی که میگم یه میکرولب m-563 هست که مدتیه ازش استفاده نمی کنم
    ولی سالم بودنش سالمه.

یه ورودی و دو تا هم خروجی داره منم میکروفنم رو زدم تو همون یدونه ورودی

چند مدل سیم کشی هم امتحان کردم براش ولی نشد!

16. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    متاسفان هنتونستم تصویری از پشت این اسپیکر پیدا کنم. اما اگر یک ورودی داره تصور نمی کنم با میکروفون کار کنه چون اون ورودی Line یا دستگاه هست و کارش گرفتن سیگنالهای ضعیف و تقویت اونهاست. مثل این میمونه که شما میکروفون رو به ورودی Aux در VideoCD یا DVDPlayer نصب کنید. به همین علته که در اکثر آمپلی فایر های همه کاره هم ورودی MIC هست و هم ورودی Line یا Aux . همانطور که عرض کردم تصور می کنم ورودی میکروفون باید مقداری جریان الکتریکی داشته باشه تا میکروفون کار کنه.
    شما باید به دنبال آمپی با این شرایط باشید در واقع یک پری آمپ (PreAmp) یا تقویت کننده اولیه که لزومی هم نداره یک یونیت باشه. میتونه یک کیت ساده باشه که تو اکثر فروشگاه های قطعات الکترونیکی هست. یا آمپلی فایر های دستی و قابل حمل که میتونن انواع متفاوتی داشته باشند.
    یا همانطور که دوستان قبلا اشاره کردند یک ضبط صوت خانگی با ورودی MIC

17. au2world

au2world عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    هر طوری که بلد بودم امتحانش کردم مثلا::

ورودی میکروفونم رو زدم به خود کارت صدا و خروجی کارت رو زدم به آمپلی فایر و دوباره خروجی اونو وصلش کردم به میکروفون که بازم کار نکرد.

این اسپیکر فعلیم آمپش دوتا ورودی داره ولی یکی مال همین سوکت های سوتی مثه مال میکروفون و اینا اون یکی و.لی ورودی dvd هست . مدلشم همون میکرولب LXi-6324R
    نمیدونم با این میشه کاری کرد یا نه .

این یکی هم دیگه جور نشه پامیشم میرم بازار

18. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    اگر هم بتونید Mic رو به اسپیکر فعلی بدید کاری از پیش نمیره چون صدا رو در اسپیکر دارید اما در سیستم نه!
    بهتره کار اصولی پیش بره

19. au2world

au2world عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اون که بله
    منتها امروز همه کرکره ها رو کشیدن پایین باید ببینم فردا چیکار میتونم بکنم

ممنون string عزیز

20. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    خوب من وقت نکردم این تاپیک رو بخونم
    اون امپلی که شما میگید احتمالا ساب ووفر اسپیکرتون هست( اسپیکر 3 تیکه داری دیگه ؟)
    اونها به درد گوش کردن به صدای ساسی میخوره !!!
    شما باید به فکر خرید امپلی فایر واقعی باشید.
    منظورم امپلی فایر دک و یا ضبط هستش.
    با این نوع امپی فایر باید کار کنید وگرنه اون چیزی که شما میگید یه برد تقویت کننده است که داخل اسپیکرها میزارن تا بتونین ولوم رو دستی از روی دسکتاپ تقویت کنید و بصورت نرم افزاری کاری انجام ندهید.
    یه بورد تقویت کننده که ورودی لاین مییگره و با ورودی های میکروفون متفاوت هستش.
    ورودی میکروفون داخلش یه جریا ن برق برای روشن کردن مدار داخل میکروفون ( دیافراگم و مخلفات و..) هستش ولی این ورودی لاین داخلش برق ضعیفتر و همچنین یک مقاومت هست که برق خروجی از وسایل برق مثل ارگ و گیتار برقی و.... رو میگیره و اگه زیاد باشه با مقاومت خفه شون میکنه
    گاهی اوقات هم میسوزه !!!
    پس به فکر خرید یه چیزی مثل ضبط باشید.

من یک دوست دارم که یک امپلی حرفه ای و مشتی واسه فروش داره ازش هم استفاده ای نکرده خواستی با پیغام خصوصی من در تماس باش .. کارتو راه میندازه.

بارگذاری...