یه مشکل تو صدام دارم چطوری رفعش کنم؟

شروع موضوع توسط MOHAMMAD ADHAMI ‏4/11/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک یه مشکل تو صدام دارم چطوری رفعش کنم؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام به دوستان عزیز و خوبم.امیدوارم هرجا هستین سلامت باشید.آقا من یه سوال دارم که ممنون میشم راهنماییم کنید.ببینید من نمیدونم چرا صدام اینجوریه؟مثلا صبح که از خواب بلند میشم میتونم خیلی نرم و صاف بخونم معمولا البته نه تو اوج چون خودم میدونم که عاقلانه نیست و آسیب میزنه.وقتی آروم میخونم خیلی قشنگ میشه.حالا نکته اصلی اینجاس.وقتی صبح میخونم میتونم مثلا راحت چندتا نت بم رو هم ادا کنم حالا نمیدونم تو گام صدام هست یا نه اما برام راحته ادا کردنشون.اما همینطور که از صبح تک و توک با خودم زمزمه میکنم یا تمرین میکنم و میخونم نزدیک غروب که میشه یا کلا بعد از اینکه زیاد میخونم دیگه برام سخت میشه ادا کردن اون نتهای بم.

آخه با خودم میگم اگه مثلا بخواد این موضوع بعد از خواندن زیاد عادی باشه برای هر کسی خوب پس چطوری بقیه اجرای زنده دارن و یه سره میخونن.
    راستش چون واقعا به خواندن علاقه دارم و میدونم که میتونم این مشکل واقعا مدتیه بدجور کلافم کرده.اگه میشه راهنماییم کنید:smile (63):

2. amin8242

amin8242 عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نظر من حنجره همیشه آمادگیش یکسان نیست!

بعضی وقتها صدا باز هست کاملا و بعضی وقتها آدم حس میکنه توی گامهای خیلی بالا یا پایین صدا کم میاره!

معمولا این حالت که صدا تو گامهای بالا کم میاره صبح رخ میده بعد از بیدار شدن از خواب!

و این حالت که تو صداهای بم آدم کم میاره بعد غروب و شب قبل از خواب!

البته این قضیه واسه صداهای باریتون و تِنور صادقه به نظر من!

ولی هر کسی بستگی به صداش داره که این تغییرات درش به چه ترتیبه، اما چیزی که مشخصه اینه که آدم هر وقت تازه از خواب بیدار میشه صداش یه کم بم تر هست و یه مقداری گرفته! و این زمان بدترین زمان برای خوندنه!

بارگذاری...