یه سوال مهم

شروع موضوع توسط javad11 ‏6/12/14 در انجمن ویلن

تاپیک یه سوال مهم تالار ویلن در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    بچه ها سلام. من یه مسئله ی مهمی داشتم که از شمایی که در ساز ویلون تجربه دارید بپرسم.
    من 19 سال سن دارم و می خوام که موسیقی رو شروع کنم و مطالعه ها ی زیادی هم درباره ی ان کردم و فکر کنم که بخش هایی مثل نت ها یا مقدمات دیگری را می دونم. من بیشتر دوست دارم که از ساز ویلون شروع کنم.(البته ساز های دیگر رو مثل پیانو و یا گیتار رو هم دوست دارم)که بعد از یادگیری این ساز در حد متوسط و رو به بالا; سازهای دیگر هم می خوام کارکنم . و در واقع چیزی که این چند ماهه من رو خیلی بهم ریخته اینکه من هدف اصلی این است که من میخوام در کنار آهنگسازی / اواز خوان یا همان خواننده بشوم. ( چون به نظرم صدای خوبی دارم) اما چون دوست دارم در کنار ان ; ساز ها رو هم یاد بگیرم و اصولی یاد بگیرم مثل شادمهر.
    اما من بعد از تحقیق هایی که در سایت ها انجام دادم دیدم که ساز ویلون به نسبت از پیانو و مخصوصا گیتار وقت بیشتری میگیرد. حالا با توجه به این چیزهایی که گفتم و هدفی که دارم . (خوانندگی) به نظر شما با این سنی که من دارم . شروع کردن با ویولن خوب است. یا بهتر ه که با ساز دیگری مثل گیتار کار کنم.

2. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    سلام ...
    من تقریبا با هر سه سازی که گفتید نوازندگی کردم البته با ویولون خیلی خیلی کمتر.
    در مورد این که ساز ویولون ساز زمان بری هست کاملا درست میفرمایید اما این به این معنی نیست که گیتار یا پیانو رو میتونید توی 1 سال بنوازید. برای یادگیری اصولی هر سازی باید مدت زیادی رو صرف کنید. این فرض که یادگیری گیتار ساده هست از جایی به وجود اومده که افراد زیادی به نواختن این ساز مشغولن. و یه صدای معمولی گرفتن از این ساز ساده هست اما برای وازندگی واقعی زمان بر خواهد بود! پس شاید یک فکر مجدد بد نباشه. تا زمانتون رو روی سازی که واقعا عاشقش نیستید از دست ندید با توجه به این که هدفتون خوانندگی هست.
    با توجه به هدفتون فکر میکنم الان بهترین سازی که میتونید روش کار کنید صداتون باشه! و در کنارش یکی از ساز هایی رو که گفتید دوست دارید برای درک بهتر موسیقی و بیان بهتر و شاید همراهی با صداتون انتخاب کنید.
    در مورد شخصی مثل شادمهر فکر میکنم ایشون از سن کم شروع به نواختن بعضی ساز ها کرده باشن و الان اینجان .
    و تجربه ی شخصی» توی راه ممکنه که اتفاقات زیادی بیفته اما چیزی که الان مطرح هست تخصصه و سعی کنید توی هر مسیری که میرید و هر علاقه ای که دارید توش بهترین باشید و جدی!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    QUOTE="Old Shank, post: 361960, member: 71035"]سلام ...
    من تقریبا با هر سه سازی که گفتید نوازندگی کردم البته با ویولون خیلی خیلی کمتر.
    در مورد این که ساز ویولون ساز زمان بری هست کاملا درست میفرمایید اما این به این معنی نیست که گیتار یا پیانو رو میتونید توی 1 سال بنوازید. برای یادگیری اصولی هر سازی باید مدت زیادی رو صرف کنید. این فرض که یادگیری گیتار ساده هست از جایی به وجود اومده که افراد زیادی به نواختن این ساز مشغولن. و یه صدای معمولی گرفتن از این ساز ساده هست اما برای وازندگی واقعی زمان بر خواهد بود! پس شاید یک فکر مجدد بد نباشه. تا زمانتون رو روی سازی که واقعا عاشقش نیستید از دست ندید با توجه به این که هدفتون خوانندگی هست.
    با توجه به هدفتون فکر میکنم الان بهترین سازی که میتونید روش کار کنید صداتون باشه! و در کنارش یکی از ساز هایی رو که گفتید دوست دارید برای درک بهتر موسیقی و بیان بهتر و شاید همراهی با صداتون انتخاب کنید.
    در مورد شخصی مثل شادمهر فکر میکنم ایشون از سن کم شروع به نواختن بعضی ساز ها کرده باشن و الان اینجان .
    و تجربه ی شخصی» توی راه ممکنه که اتفاقات زیادی بیفته اما چیزی که الان مطرح هست تخصصه و سعی کنید توی هر مسیری که میرید و هر علاقه ای که دارید توش بهترین باشید و جدی![/QUOTE]

• با تشکر به خاطر جواب . اما یه سوال هنوز مونده. این که درسته بسته به علاقه باید سازمون رو انتخاب کنیم . با توجه به اون پیشنهادی که شما دادید که گفتید : (در کنارش یکی از ساز هایی رو که گفتید دوست دارید برای درک بهتر موسیقی و بیان بهتر و شاید همراهی با صداتون انتخاب کنید).اما به عنوان مثال اگه من ویلون انتخاب کنم که یه سازی هست که هیچ کسی با اون نمی تونه بخونه ( منظورم هنگام اهنگ زدم) ایا این ضربه به تمرین صدای من و شاید هم کمتر بتونم تمرین کنم با صدام میکنه؟ ایا این مهم است که یک سازی رو انتخاب کنم که بتونم بخونم. ( برای خوانندگی) . چون مثلا گیتار یا پیانو می شود همچین کاری را کرد.

آخرین ویرایش: ‏6/12/14
  4. فردین2

فردین2 عضو سایت

امتیازات:
    +70 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درووووود
    کار خوبی میکنی من هم ویولن پیانو گیتار قانون وتار مینوازم البته تقریبا 15 سالی میشه به نظر بنده از ارگ یا پیانو شروع کن که هم مبانی اهنگ سازی و سلفژ رو بهنر یاد بگیری هم گوشهای کوک و قوی تری برای نوازندگی ساز مشکلی (ازنظر اینکه پرده نداره) مث ویلن رو داشته باشی
    موفقباشی

5. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    سلام . من هم پیانو و یا هرچیزی که باهاش بتونی بزنی رو دوست دارم. اما مشکل من مالی . چون پیانو برای تهیه ان خیلی گران تر از ساز های دیگه است. وگرنه من که خیلی از پیانو خوشم می اید. باز هم تشکر

6. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0

• با تشکر به خاطر جواب . اما یه سوال هنوز مونده. این که درسته بسته به علاقه باید سازمون رو انتخاب کنیم . با توجه به اون پیشنهادی که شما دادید که گفتید : (در کنارش یکی از ساز هایی رو که گفتید دوست دارید برای درک بهتر موسیقی و بیان بهتر و شاید همراهی با صداتون انتخاب کنید).اما به عنوان مثال اگه من ویلون انتخاب کنم که یه سازی هست که هیچ کسی با اون نمی تونه بخونه ( منظورم هنگام اهنگ زدم) ایا این ضربه به تمرین صدای من و شاید هم کمتر بتونم تمرین کنم با صدام میکنه؟ ایا این مهم است که یک سازی رو انتخاب کنم که بتونم بخونم. ( برای خوانندگی) . چون مثلا گیتار یا پیانو می شود همچین کاری را کرد.
    [/QUOTE]

خواهش میکنم! در مورد این سوال فکر میکنم باز تصمیم با خود شماست.
    اتفاقا برای همین مورد ویولون گفتم که شاید همراهی با صدا.
    میتونید روی صدا و نوازندگی جدا وقت بذارید که البته زمان زیادی میبره! و شاید آخرش با هدف شما هماهنگ نباشه.
    نتیجتا هدف شما مهمه!
    اما بیشنهاد من اینه که شما بدون وسواس یادگیری رو شروع کنید. با اساتیدتون صحبت کنید و آروم آروم مسیرتون رو مشخص کنید،
    و در نظر داشته باشید که صدا به مرور زمان شکل میگیره و زمان میخواد.

7. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    با سلام. من یه مشکلی دارم و با توجه به معلومات شما در سازهای موسیقی یه سوالی داشتم و می خواستم بدونم توصیه ی شما چیه؟
    من یه مسئله ی مهمی داشتم که از شمایی که در ساز ویلون تجربه دارید بپرسم.
    من 19 سال سن دارم و می خوام که موسیقی رو شروع کنم و مطالعه ها ی زیادی هم درباره ی ان کردم و فکر کنم که بخش هایی مثل نت ها یا مقدمات دیگری را می دونم. من بیشتر دوست دارم که از ساز ویلون شروع کنم.(البته ساز های دیگر رو مثل پیانو و یا گیتار رو هم دوست دارم)که می خوام بعد از یادگیری ویولن در حد متوسط و رو به بالا; سازهای دیگر هم کارکنم . در واقع چیزی که این چند ماهه من رو خیلی بهم ریخته اینکه راستش من هدف اصلی این است که من میخوام در کنار آهنگسازی / اواز خوان یا همان خواننده بشوم. ( چون به نظرم صدای خوبی دارم) اما چون دوست دارم در کنار ان ; ساز ها رو هم یاد بگیرم و اصولی یاد بگیرم .
    اما من بعد از تحقیق هایی که در سایت ها انجام دادم دیدم که ساز ویلون به نسبت از پیانو و مخصوصا گیتار وقت بیشتری میگیرد.
    و مخصوصا اینکه ویولن سازی است برعکس پیانو یا گیتار که در حین ساز زدن نمی تونی تمرین صدا یا همون بخونی باهاش.
    حالا با توجه به این چیزهایی که گفتم و هدفی که دارم . (خوانندگی) به نظر شما با این سنی که من دارم . شروع کردن با ویولن خوب است.و ایا این ضربه به تمرین صدای من و شاید هم کمتر بتونم تمرین کنم با صدام میکنه؟ یا بهتر ه که با ساز دیگری مثل گیتار کار کنم.
    و مطلب اخر برای معرفی بیشتر : راستش من همه ی ساز ها رو دوست دارم . اما بین این سه ساز ( پیانو و گیتار و ویولن) . پیانو برای شروع انتخاب نکردم چون برای خرید ساز مشکل مالی دارم الان. و گیتار رو هم انتخاب نکردم چون به نظر من گیتار دیگه خیلی تکراری شده برای شروع و خیلی ها اون رو می زنن. گفتم از یه ساز سختی مثل ویولن شروع کنم . و مطالب زیادی در باره ی اون خوندم و در ویدیو دیدم و نت های متفاوت اون رو یاد گرفتم و بمدت 5 یا 6 ماه روی اونها کار کردم (البته ویولنی من نخریدم) . ولی حالا دیدم که شاید یادگیری ویولن الان ضربه بزنه به هدف اصلیم (خوانندگی)
    از خیلی ها این سوال رو پرسیدم . اما گفتم از شما هم سوالی بکنم.
    البته از چند نفر پرسیدم که نظر اون ها این بود که پیانو رو انتخاب کنم برای شروع و ساز اول.
    با تشکر.

8. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    به نظر من‌نظر بقیه کمکت نمیکنه چون‌ هر کسی به یه چیزی علاقه داره و علاقه هست که هدف رو میسازه این که من بگم ویلن خوبه یا نه اصلا درست نیس هر سازی یه سختی داره اگه‌شما به چیزی علاقه داشته باشی سختیاشو تحمل میکنی این که تو سن شما خوانندگی خوبه یا ویلن یا هر کاری دیگه به خودتون بستگی داره من الان از خوانندگی خوشم‌نمیاد اما بقیه خوانندگی رو دوست دارن و این تویه تصمیم شما تناقض ایجاد میکنه .موفق باشی

9. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    به نظر من هم به هر چیزی که علاقه داری از همین امروز شروع به یادگیریش بکن.هیچ وقت هم نگو واسه یادگیری فلان چیز دیر شده مخصوصا که هنوز سنی نداری و تو سال های آینده هم میتونی یه ویولونیست خوب بشی

بارگذاری...