یه سوال در مورد سوء استفاده از آکاپلای خوانندگان معروف

شروع موضوع توسط lavayi ‏18/9/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک یه سوال در مورد سوء استفاده از آکاپلای خوانندگان معروف تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. lavayi

lavayi عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با عرض سلام خدمت دوستان یه سوالی که من واسم پیش اومده اینه که خواننده های معروف آکاپلاهای خودشون رو در اختیار عموم نمیزارند واگه هم از یه خواننده ای آکاپلایی پخش بشه میگن کار دشمناش بوده. سوال من اینه که وقتی یه خواننده ای یه آهنگی و میخونه و به نام اون ثبت میشه دیگه چه سوء استفاده ای از این آکاپلا میشه کرد قصد من یادگیری این سوء استفاده ها نیست فقط میخوام اطلاعات خودم و بالا ببرم ممنون میشم که یه جواب روشنی بدید.:smile (35):

2. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    پاسخ : یه سوال در مورد سوء استفاده از آکاپلای خوانندگان معروف

این سو استفاده نیس.وقتی به یه خواننده علاقه داشته باشی نمیشه گفت سو استفاده هست

- - - - - - - - - -

چون بیشتر از اکاپلای برای ریمیکس استفاده میکنن

3. *alireza*

*alireza* عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition

آکاپالا چیه؟؟؟؟؟؟؟

4. alinhovich

alinhovich عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton

صدای خام خواننده(بدون موسیقی) ک معمولا ب وسیله پروسه های مختلف مثل phase invertion از روی اهنگ شون استخراج میشه.

5. Reza Soleymani

Reza Soleymani عضو سایت

امتیازات:
    +563 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio

هیچوقت نمی تونیم بگیم که آکاپلا رو میشه به طور مقبول از موزیک جدا کرد چنین چیزی امکان نداره.
    مثلا شما اگه بخواهید فرکانس های مربوط به کیک رو از موزیک حذف کنید ( حالا با هر برنامه ای) شک نکنید بیس موزیک رو هم حذف می کنید. وکال خواننده هم به همین منوال است. ببینید تعداد زیادی آکاپلا در سایت رسمی ACAPELLAS4U • Portal که منبع آکاپلا های با کیفیت که غالبا خود تیم تولید کننده موزیک اون آرتیست با هدف این که روی موزیکاشون تنظیم های جدید صورت بگیره یا برای استفاده رمیکسر ها دیجی ها قرار داده شده. این آکاپلا ها غالبا دقیقا خود لاین موزیک( بعضی هاشون به همرا افکت ها مثل ریورب ، دیلی، سایدچین- در بعضی موارد هم کاملا خام).
    این توضیحات و دادم که بعضی دوستان می فرمایند میشه صدای خواننده دلخواه رو از هر موزیکی استخراج می کنند . این حرفشون 100 % غیر علمی است. مگر در حالاتی که اون موزیک المان های میکس ساده و لاین های موزیک بیسار کمی داشتهخ باشند که بتوان کیفیت آکاپلای استخراجی رو مطلوب دونست

6. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,225 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge

جا خوردم از اینکه برای این مضمون از واژه ی "اکاپلا" استفاده شده!:smile (45):

فکر میکنم موضوع این تاپیک در مورد "فایلهای ووکال قطعات باکلام" باشه. چون "اکاپلا" واژه ای هست مربوط به یک نوع شیوه و سبک ساختاری، که در اون فقط ووکال کل موسیقی رو تشکیل میده، هیچ سازی در ساختار اون قطعه استفاده نمیشه و همون یک قطعه موسیقی کامل محسوب میشه. به عبارتی موسیقی با کلام و بی ساز.
    این نوع موسیقی رو میشه اغلب در ادیان مختلف با مضامین مذهبی پیدا کرد. آوازهای چندخطی هارمونیک در کلیساها از این جمله هستند. مشابه این رو یهودیان هم دارن. این سبک کار رو در کشورهای اسلامی (اگه اشتباه نکنم) تواشیح میگن، که بدون هیچ سازی قطعه کامل میشه.
    بنابر این کسی که دنبال قطعات پاپ و راک میگرده که موسیقی اون ازش حذف شده باشه، در واقع دنبال فایل ترَک ووکال از اون پروژه میگرده، نه اکاپلا.

A cappella - Wikipedia, the free encyclopedia

7. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio

هرکی خواست پیام خصوصی بده تا براش پیدا کنم/با بهترین کیفیت

8. Hossein Zahedi

Hossein Zahedi Gold User

امتیازات:
    +201 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic, StudioOne

آقای فرهود عزیز ممنون از توضیح به جا و کاملتون ... بله درسته منم با این سبک اشنا بودم...
    ولی من هم توی خیلی از سایتهای معتبر واژه Acapella رو برای وکال خام یه موزیک دیدم... میتونم بگم اکثر جاها برای اشاره به فایل وکال از همین واژه استفاده میکنن ، حتی توی سایتهایی مثل itunes وکال یه سری از کارهارو به صورت پک رمیکس میفروشن که عنوانش Acapella هست

9. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,225 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge

واقعاً نمیدونم چی بگم! :smile (18): زمانی که سیستم مالتی ترک ریکوردینگ اصلاً وجود نداشت، "اکاپلا" وجود داشت!
    احتمال میدم به نوعی با انگیزه ی جاذبه ی تجاری از طرف سایتها رو آورده شده به این اسم. نمیدونم. :smile (4):

10. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio

در اکثر کشورهای دیگه آکاپلا ( صدای خام خواننده ) برای استفاده دیگران روی یک سری از سایت های آکاپلا قرار می گیره.
    اینکه صدای خواننده به صورت خام در اینترنت باشه به نفع خود خواننده اس چون خیلی از آهنگسازها می تونن کارهاشون رو با صدای این خوانندها ارائه کنن و این ریمیکس ها معمولا توسط خود آهنگسازها بدون دریافت هزینه از خواننده پخش می شه.
    خیلی از آهنگ های خارجی رو تو نت سرچ کنید می بینید که چندین ورژن ازش پیدا می کنید.
    بنده یک بار دنبال یکی از کارهای خارجی بودم 6 تا آهنگ رو دانلود کردم تا بالاخره ورژنی که دنبالش بودم رو پیدا کردم.
    متاسفانه تو کشور ما خوانندها صدای خامشون رو پخش نمی کنن چون اعتقاد دارن از صداشون سو استفاده می شه.
    حالا چه سو استفاده ای الله اعلم!

11. lavayi

lavayi عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:

خیلی ممنون بالاخره یکی پیدا شد که جواب مارو بده . چون اصلا موضوع تاپیک رفت به یک سمت دیگه.

بارگذاری...