یه سوال خیلی مهم درمورد خوانندگی

شروع موضوع توسط ashkanmir ‏17/11/14 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک یه سوال خیلی مهم درمورد خوانندگی تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. ashkanmir

ashkanmir

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    سلام به همه
    من خیلی وقته میخوام این سوالو بپرسم میدونم تکراریه ولی خواهش میکنم جواب بدید
    من خیلی به موزیک علاقه دارم عاشق خوندنم پیشه هر استاد آواز یا هر استودیویی رفتم صدامو خیلی تایید کردن اما ی مشکل هست که مشکل خیلی از شماها هم هست . من وضع مالی خوبی ندارم راستش باید واسه ادامه موسیقی کار کنم و خرج آهنگایی رو ک میدم دربیارم پس در این صورت وقتی واسه تامین آینده زندگیم ندارم وهمه چیزم میشه موزیک میخواستم بدونم اگه واقعا یکی استعداد داشته باشه با دل و جون کارکنه وزحمت بکشه به جایی میرسه که حداقل بتونه خرج زندگیشو تز خوانندگی دربیاره میدونم که نباید به هنر از دید مالی نگاه کرد ولی من اگه بخوام این کارو ادامه بدم تقریبا هیچ آینده دیگه ای ندارم پس بهم حق بدید که نگران باشم.
    ممنون میشم اگه جواب بدید اگه من تلاش کنم و یه خواننده. درس حسابی بشم آیا خرج زندگیم درمیاد یا نه ؟

2. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    با سلام.
    خوب ببینید دوست عزیز اینکه شما به قول معروف یک خواننده ی مارکتی بشید و بتونید از خوانندگیتون پول در بیارید بهترین راهش اینه که بتونید با صداتون یک سرمایه گذار رو جذب کنید تا برای تهییه ی آلبومتون هزینه کنه.
    همه چیز بستگی به کارهای شما داره.شما برای مخاطب میخونید پس هرچه مخاطب بیشتر-جذب اسپانسر بیشتر.
    شما الان مهمترین هدفتون باید ارائه ی کار متفاوت و خوب باشه.کاری که مردم واقعا دوسش داشته باشن.این رو هم بگم سعی کنید کارتون طوری باشه که از نظر کارشناسی هم مقبول باشه اگه به دنبال جواز هستید.
    اما توصیه ی برادرانه ی من به شما اینه که در کنار یک کار دیگه موسیقی رو هم ادامه بدید.
    من و شاید خیلی از دوستان فکر میکردیم که میشه اما واقعا با این اوضاع خیلی مشکله و در کنار موسیقی کار دیگه ای هم داریم.
    موفق باشید

3. MardeDarBeDar

MardeDarBeDar عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    -مافیای موسیقی ایران غول بزرگیه رفیق.
    -فقط اینو بگم اگه سرشار از استعداد هم باشی یا باید باشون دست بدی یا درجا بزنی.
    -اونجاس که ترجیح میدی هیچ استعدادی نمیداشتی به جاش چپت پر بود.

-در باغ سبزی رو که روت باز کردن رو جور دیگه باید ببینی.

4. ashkanmir

ashkanmir

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    ممنون از دوستان بابت جواب های خوبتون

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. saeid s

saeid s عضو سایت

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    دوست عزیزم همه چی فقط به این بستگی داره که استعداد باشی و واقعاً بتونی با صدات مخاطب رو جذب کنی. این درسته که پول نداشته باشی سخته و این درسته که موسیقی ایران در انحصار بعضیهاست و این درسته که پارتی و پول می خواد ولی اگر ماه باشی یه روز از پشت ابر میای بیرون و همه میبیننت. ولی همش به این بستگی داره که چطور بخونی. شما فکر میکنی پیش استاد آواز بری یا استودیو بهت میگن صدات بده؟؟؟ امکان نداره. وضعیت اقتصادی این جماعت به وضعی فجیع شده که یه استاد موسیقی تو لحظه ایی که تو داری براش می خونی، اون داره به این فکر میکنه که یه شاگرد گیرش افتاده و ازش یه درامد زایی بکنه یا استودیو. شما وقتی پول داری برای هرکی بخونی میگه صدات خوبه ولی وقتی بگی پول نداری تو اصلاً در حدو اندازه خوندن نیستی و باید سالها کلاس بری مگر خوانندگی شوخیه و . . . نه اینکه خدای نکرده بگم صدای شما خوب نیست ولی خیلی به حرف اساتید و استودیو و آهنگ ساز اعتماد نکن. به هر حال اینو بدون وقتی تو یه جمع 10 نفره خوندی و 5 نفر به بالا گفتن صدات خوبه شک نکن که جنس صدات خوبه ولی بازم خیلی فاکتورهای دیگه هست که موفقیت تو رو مشخص میکنه
    پس به نظر من نمونه صدا بزار برای تست وقتی مطمئن شدی که یه استعدادی اون وقت به هیچی فکر نکن به جز یادگیری و اصولی خوندن وقتی این درست شد خیلی اتفاقات می افته
    موفق باشی

6. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    این حرفتون فکر نمیکنین یک مقدار بدون تامل گفته شده؟
    درست نیست که ما تمام یک جماعتی رو جمع ببندیم.چرا که خیلی از اساتید هم هستند که بدون هیچ تعارف و رو در بایستی شخص رو رد میکنند.
    من خودم بار ها شده که سر جلسه ی کلاس های جمعی آواز استاد خیلی روک و راست به افرادی که برای تست وارد میشدند میگفت شما جنس صدات به درد آواز نمیخوره اگه اصرار داری باز هم من در خدمتم.
    موفق باشید

7. saeid s

saeid s عضو سایت

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    نرم افزار:
    صد در صد حرفتون درسته. منظورم این نیست که همه اینطورن ولی به طور معمول بیشترشون اینطورن که من گفتم. البته حق هم دارن بالاخره اونها هم زندگیشونو پای این هنر گذاشتن و کاری دیگه بلد نیستن باید به شکلی زندگیشون تامین بشه ولی حرف شما درسته نباید جمع بسته بشه و همه اینطور نیستن

8. Arvin_Parsi

Arvin_Parsi عضو سایت

امتیازات:
    +38 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    درود بر شما

چرا فکر میکنین که نمیشه هم کار کرد و هم ب موسیقی پرداخت؟؟؟!!
    پیشنهاد من اینه که یه فن یاد بگیرین بسته به استعدادتون (البته اگه دنبال تحصیل نیستین و به بازار آزاد علاقه دارین)
    من فکر میکنم واسه کسایی ک میخوان با دلو جون دنبال موسیقی برن کار آزاد بهتر از کار دولتی هست (دیدگاه شخصی)
    من کسایو میشناسم که با کارهایی مث: بازاریابی بصورت پاره وقت، نویسندگی، خرید و فروش سهام و چیزایی از این دست دارن درامد کسب میکنن و به زندگی هنریشونم هیچ صدمه ای نمیرسه.
    اینجور کارها میتونن تا زمانی که به سطح درامدزایی از راه موسیقی برسین خرجتونو در بیارن

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم
    پاینده باشید

9. ashkanmir

ashkanmir

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    بازم ممنون از نظر تمامی دوستان واقعا نظراتون کمکم میکنم خیلی ممنونم

10. michealwiper

michealwiper عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    soundforge, studio_one
    جواب جالبی دادی سرشار از امید :)

11. michealwiper

michealwiper عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    soundforge, studio_one

حرف این دوستمون خیلی میشه گفت درسته چون من تو این مدت خیلی از آموزشگاهها برای صدا سازی رفتم ک هخب اشکالات صدامو بگیرم که یه چیزی چرت و پرت نخونم ولی درکل همه و حتی اگه خودماهم بودیم شاید همینجوری که سجاد میگه برخورد میکنیم واین طبیعیه.

درمورد اینحرفایی که آروین زده هم باید بگم که اینا یجورایی همش حرف که منو شماها میزنیم
    در حال حاضر زندگی و مسائل مهمتر تو زندگی اینقدر زیاد تر شده که با این کارها نمیشه جبران کردش
    مگر اینکه خونه مامان بابا باشی و خیالت از خرجای کناره راحت باشه بعدش با اینکارا که جون آدم درمیادش بتونی در آمد داشته باشی و خب بتونی کارتو انجام بدی.

اما حرف خودم :

دیروز با تنظیم کننده و آهنگساز ایناها صحبت کردم که گفتن از 300 برات میبندیم تا 3 میلیون تازه با تخفیف آشناییت.
    اینحرف معنیش این نیستش که نا امید بشی نه!
    منظورم اینه که میگه بیا من با نرم افزار برات با 300 میبندم و آهنگسازی مکنم و تنظیم هم 300 - 400 روش نهایتن 800
    ویا اینکه با ساز برات میزنیم که خودش جای حرف داره قیمتاشون اگه چنفر باشن مسه کنسرتهای بزرگ خانندگان درست و حسابی ، تا تنظیم 800 تومن که برا من 600 حساب میکنه که میشه بالای 1500 و این چیزا
    حالا این وسط اگ بخای تک آهنگ بدی که خب میایو میری ولی اگ آلبوم بدی مثلا 6 ترکه خب شاید برات ارزونتر در بیادش ولی میگم همه اینا بستگی به پول جیب منو تو داره! هیشکی هم دلش برا دیگری نمیسوزه بیخود دنبال کسی نگرد که باهات راه بیاد.
    واما اینکه اگه بفکر این هستی که فقط یه تک بدی بدش ببینی چجور استقبال میشه که فکر میکنم کار خوبی نباشه چون دوستان من هم که اینکاره بودن همین توصیه رو بمن کردن! برای آلبوم 6 ترکه هم خب ملومه چقدر پول لازم داری.
    اینها تجربیات من تو این مدت بودش دوست عزیز
    اگه دوستانی که ازشون نام مبردم یا نبردم هم پیشنهادی دارن بفرمان که قضیه روشنتر و بهتر برای هممون جذب بشه

موفق باشین همه :)

12. ashkanmir

ashkanmir

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    بازم ممنون از تمام دوستان که راهنمایی میکنن
    والا من نزدیک به دوساله تمریناتو شروع کردم کلاس سولفژ و صداسازی هم رفتم الان تقریبا آماده خوندنم خودم برنامم اینه که هر دو سه ماه یه بار یه ترک قوی با سازای زنده بدم بیرون و تو سایتای موزیک پربازدید بزارمش واسه دانلود . به نظر خودم تک ترک بهتره مثلا تا دو سال دیگه یه ۱۰ تا ترک داده باشم بعد اگه کار گرفت و مردم استقبال کردم برم واسه ی آلبوم مجوز دار حالا میدونم این چیزایی که گفتم به این آسونیا نیست ولی من خیلی جدی این کارو دنبال میکنم اگه خدا بخواد.
    حالا ممنون میشم که در مورد پخش آهنگ و .... نظری دارید بیان کنید که منم بتونم از راهنماییتون و تجربیات شما استفاده کنم

13. michealwiper

michealwiper عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    soundforge, studio_one
    من بهت گفتم که دوستان من که در این مسائل هستن میگن تک ترک خوب نیستش
    منم خودم مسه تو فکر میکنم ولی باید از تجربه دیگران استفاده کنی تا پا نخوری
    بهرحال اگه بزنی سایتهای رایگان برای قرار دادن موزیک زیاد برات میادش
    ازوناها شروع کن

14. hafezparour

hafezparour

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    منم یه تک ترک دادم بیرون
    میدونم راه درازی دارم تا پله ترقی رو طی کنم
    ولی تک ترک دادن خوبه...میزان سنجش شنونده رو میبینی و میبینی که آیا میشه الان خوند یا یکم زمان احتیاجه تا بخونی و پخته بشی
    ضعفاتو لاک میگیری و در ترک بعدی قدرت خوانشت بالا میره و ضعفی که داری برطرف میشه نسبت به آهنگ قبلی
    درسته آلبوم دادن بیرون از تک ترک کمتره ولی شما باید هزینه یه البوم رو چطور باید جور کنی وقتی تا حد کافی پولشو نداری؟!
    خب مجبوری تک ترک بدی و ضعفای قبلتو برطرف کنی...بلفرض مثال صدام تاااااااااازه داره به حد نسابش میرسه و البوم دادم و قبلا هم هیچ ترکی پخش نکردم، ایا این خرج اضافی نیست؟ خب من چطور ضعفامو شناسایی کنم؟ چطور بفهمم آیا امادگی البوم دادن رو دارم؟
    مسئله مسئله پرورش و ضعف شناسی و برطرف کردنه...

15. HOSEIN77

HOSEIN77 عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام دوست خوبم...ممنون از سوالی که پرسیدی
    منم همین سوالو میخواستم بپرسم
    اینم اسامی سایت هایی که آهنگ رو به صورت رایگان پخش میکنه:پلی استار - ملودی فا - پرشیا موزیک - بلور موزیک - دانلود تو دانلود
    فقط بگم تو سایت آخریه آلبومم به صورت رایگانه....بقیه ی سایت ها تک آهنگاش فقط رایگانه
    منم دارم یه آهنگی واسه ماه رمضون آماده میکنم اگه خدا بخواد.
    موفق باشی دوست خوبم.

16. youhanna

youhanna

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام. دوست عزیزم اولا اینکه از صمیم قلب موفقیتتو میخوام در موسیقی. انشالله به جاهای خوب برسی.دوما به عنوان کسی که ضربه های زیادی خورده و هرکسی تا هرجایی که تونسته زده توکارش بهت میگم موسیقی رو شغلت قرار نده. چون یهو احتمال داره اونقدر اذیتت کنن که خودت بزنی زیر همه چی. سعی کردم خیلی عامیانه بگم. موفق باشی

17. hafezparour

hafezparour

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اول واسه آهنگات خرج کن بعد از موفقیت و پشتکار اهنگ میخونی حقوق کسب میکنی
    ولی در کنار حرفه موسیقی حتما باید یه کار دیگه هم انجام بدی و خرجیه موسیقیتو از این راه دربیاری

بارگذاری...