یه سوالِ فنی در مورد اجرا توی کنسرت.....

شروع موضوع توسط mostafa-khan ‏10/12/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک یه سوالِ فنی در مورد اجرا توی کنسرت..... تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. mostafa-khan

mostafa-khan عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام....
    دوستان فرض کنید بنده بخوام به عنوان خواننده تو یه کنسرت اجرا کنم.....

اگه ساز ها unplugged باشه خب به طورِ عادی اجرا انجام میشه.........

اما اگه سازا و وسایل الکترونیک بخوان plugged بشن چیزی که من دیدم اینه که یه هدفون کوچیک باید تو گوشِ خواننده باشه که ریتم از دستش در نره......
    حالا سوالِ من:
    1)اینکه این هدفون دقیقا چه ویژگی های خاصی داره؟
    2)آیا کلِ ترکیب ساز ها به گوشِ خواننده(البته به یه گوشش-چون اون یکی گوشش معمولا بدون هدفونه) میرسه؟یا باید برسه................یا اینکه نه مثلا فقط باس یا یه چیزی که ریتمیک باشه؟
    3)اساتیدی که در این زمینه تخصص دارن آیا اطلاع دارن که رنجِ تنظیم صدای اون بر اساسِ چه واحدیه و چقدر باید تنظیم بشه که نه خواننده از ملودی که قراره اجرا کنه خارج شه(در واقع خارجِ لحن بخونه اصطلاحا) و نه گام از دستش بره؟

ممنون میشم از صاحبنظرای سایت که تو این موضوع پاسخ منو بدن.....

2. mostafa-khan

mostafa-khan عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ : یه سوالِ فنی در مورد اجرا توی کنسرت.....

فک کنم هنووووووز به چشم اعضای محترم سایت نخورده این پست......................کسی در صدد نیسس جواب بده؟!

3. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar

هدفون نیستند ایرفون هستند.
    بستگی داره که چه بخشی از موسیقی الکترونیک باشه و چه بخشش لایو. نمیشه نسخه کلی پیچید. برای مثال دوست خوبم ارش پاکزاد در کنسرت بابک چهانبخش فقط بخشی از ادوات ریتمی و fx های ریتمی رو با سیستم پخش میکردند و مابقی رو نوانده ها مینواختند. که اگه اون هم پخش نمیشد فرقی نمیکرد و موسیقی لطمه نمیدید. فقط برای این بود که حس و حال اهنگ مورد نظر به حس و حال اجرای البومش نزذدیک باشه
    اون دیگه بستگی داره خواننده چقدر تبحر داشته باشه و امادگی لازم رو .

4. mostafa-khan

mostafa-khan عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:

سلام آقای محبی.ممنون از پاسخ.
    بستگی داره که چه بخشی از موسیقی الکترونیک باشه و چه بخشش لایو. نمیشه نسخه کلی پیچید. برای مثال دوست خوبم ارش پاکزاد در کنسرت بابک چهانبخش فقط بخشی از ادوات ریتمی و fx های ریتمی رو با سیستم پخش میکردند و مابقی رو نوانده ها مینواختند. که اگه اون هم پخش نمیشد فرقی نمیکرد و موسیقی لطمه نمیدید. فقط برای این بود که حس و حال اهنگ مورد نظر به حس و حال اجرای البومش نزذدیک باشه------------>منظورِ من فقط اونیه که قراره تو ای یرفون به گوشِ خواننده برسه.....وگرنه درست می فرمایید این بحثِ حال و هوای الکترونیک کاملا بجاست.

اون دیگه بستگی داره خواننده چقدر تبحر داشته باشه و امادگی لازم رو ------------>تبحر خواننده که شرطِ لازمه و اگه نباشه نمیشه اسمشو کنسرت گذاشت........اما خب شرطِ کافی اینه که ما تجهیزات و تخصصا و صحنه پردازیمون به روز باشه.......اما همون خواننده ی متبحرم مغزش قدرتِ تجزیه تحلیلِ یه آهنگی که تو گوشش داره پخش میشه+هم خو(ا)وونیه حضار+اکت و ..... رو یجا باید داشته باشه...........من احساس می کنم اگه اون صدایی که تو گوشِ خواننده میره اگه از یه حدی بالاتر بره ممکنه به بقیه چیزا لطمه بزنه...همونطور که اگه نباشه هم ممکنه بعضی لحظه های حساسِ آهنگو اجرا رو به خاطر درست به گوش نرسیدن تو همهمه از دست بده..........فقط اون مقدارِ استانداردش مدِ نظرم بود که آیا تو مهندسی آوا شناسی یا این تخصصا بهش اشاره شده یا نه؟؟؟بازم ممنون.

5. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar

این مورد هم توسط متصدی پخش اون لاینها و همچنین صدابردار قابل تنظیم هستش که چه لاینهایی به ایرفون ارسال بشه
    همخونی حضار با توجه به وجود ماینتورهای روی استیج خللی در کار خواننده ایجاد نمیکنه. مگه اینکه روی استیج مانیتوری وجود نداشته باشه
    اکت هم که میشه گفت خیلی ربطی نداره چون اگه نسلط داشته باشه میدونه کجا اکتهاش رو کم و یا زیاد بکنه.

6. mostafa-khan

mostafa-khan عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:

ممنون.پس جواب به طور کلی این شد که تجربیه این تنظیمات تو ایران.........چیزه دیگه ای که ذهنِ منو مشغول کرده اینه که یه سالن کنسرت در حدِ استانداردای جهانی چه مشخصاتی داره؟!آیا مقاله یا مقاله هایی تو این زمینه هست؟یا ژورنالی ور میشناسید که به این چیزا بپردازه؟!

بارگذاری...