یه راه حل برای اضافه کردن subbass توی مسترینگ میخوام

شروع موضوع توسط Music Stream ‏23/1/15 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک یه راه حل برای اضافه کردن subbass توی مسترینگ میخوام تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. Music Stream

Music Stream عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان من موزیکم را میکس کردم، ولی ساب بیس نداره (حالا چرا اینکه اینجوریه، خب هر کدوم از موزیک هام یه دلیلی داره، مثلا یکیش به خاطر شلوغی زیاد و مجبور شدن من برای کات کردن فرکانس های پایین توی اکثر اینسترومنت ها، و یا برعکس همین حالات، خلوت بودن موزیک در نتیجه خلوت بودن کیک و باس)

ولی خواهشی که از دوستان و اساتید دارم اینه که یه راه حل عملی برای اضافه کردن ساب بیس از طریق مسترینگ هستش
    من از مولتی بند ماکسیمایزر استفاده کردم (افزایش پیچ ولوم ساب) نشد!!! صدای هوم هوم میداد، همینطور اکولایزر هم همین نتیجه را داد من خودم حدس میزنم حل مشکلم به دست مولتی بند کمپرسور هستش که من اصلا کار کردن باهاش را بلد نیستم مخصوصا توی باند مستر

2. Reza Soleymani

Reza Soleymani عضو سایت

امتیازات:
    +563 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    من خودم مبتدی هستم برادر ولی یه سوال دارم. شما توی میکس( یا حتی قبل از اون توی انتخاب و ویرایش صداهاتون ) چه جوری cut می کنید. با چه slope ؟ اینا خیلی مهمه. سعی کنید شیب نسبتا ملایمی برای صداهاتون توی فرکانس های زیر 200 داشته باشید. مگر زمانی که یه المنت مثل snare باشه که مایل باشید از یه جا بعد بعد با شیب زیاد... منظورم برای صداهایی مثل Synth و گیتار بیس و Pad ...
    اگه توی میکس حضور فرکانس های زیر 200 رو معقولانه احساس کردید 100 درصد میتونید توی مسترینگ درست و حسابی کم و زیاد بودنش رو اصلاح کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. Reza Soleymani

Reza Soleymani عضو سایت

امتیازات:
    +563 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    دوست عزیز Sub Bass چیزی نسیت که بخوای با اکولایزر یا چیز دیگه بدست بیاری ..............
    شما باید علاوه بر ساز بیس ، Sub هم اضافه کنید و معمولا در محدوده ی 60 هرتز به پایین میکس میشه ، اینوهم بگم که بنظرم یکی از مشکلترین قسمت های میکس همینه که اگه درست میکس نشه صدای خیلی بدی تولید میشه ..
    توی اکثر سینتی سایزرها sub وجود داره میتونید استفاده کنید ..
    توی چیدمان معمولا به ضربه های کیک همراهی میکنه .
    برای میکس ساب هم یا باید Sub Monitor داشته باشید یا از مانیتورینگ هایی استفاده کنی که قدرت بیسشون بالا باشه و از ساب خوبی برخوردار باشن .

5. Music Stream

Music Stream عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان عزیز این مشکلی هست (یا بهتره بگم مرحله ای هست طبیعی) که ما رقص اکولایزری توی یک محدوده را ضعیف داشته باشیم، که واقعا نمیشه گفت از تنظیم یا میکس نادرست ناشی میشه، چه بسا همه چیز سر جاش چیده شده و صدا ها با شفافیت کامل و بدون تداخل فرکانسی شنیده میشه!

من این مسئله را توی همه محدوده ها حتی محدوده باس میتونم به راحتی با اکولایزر حلش کنم ولی متاسفانه subbus نمیتونم!!!
    میخواستم بدونم دوستان راه حلی میشناسند؟

6. Hamed Sedighi

Hamed Sedighi نوازنده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    روی میکس kick بیشتر تمرکز کنید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. Music Stream

Music Stream عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    میشه بیشتر توضیح بدید

8. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    اینکه نمودار EQ شما در یک محدوده ضعیف هست ، بستگی به صداهایی داره که انتخاب کردین ، مثلا هیچکدام از صداهاتون توی محدوده 4000 هرتز فرکانس قوی نداشته باشن ، پس این ضعف نیست با توجه به گفنه ی شما که همه چیز بخوبی شنیده میشه .
    بحث ساب هم عرض کردم باید اونو به عنوان ساز اضافه کنید .
    موفق باشید .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  9. sarmad.dehnadi

sarmad.dehnadi

شغل :
    صدابردار و آهنگساز
    امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    چیزی که در ابتدا وجود نداره رو نمیشه با اکولایزر به وجود آورد.صدای سورس شما باید ساب بیس داشته باشه وگرنه تقویت محدوده ساب بیس با اکولایزر جز کثیفی و از بین بردن headroom میکستون کمک دیگه ای نمی کنه.

10. Reza Soleymani

Reza Soleymani عضو سایت

امتیازات:
    +563 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست عزیز یه پیشنهاد خوب که دوستان دادن توی قسمت طراحی و استفاده از صداهای مختص حدود 60 هرتز به عنوان ساب بیس ( که البته من معمولا خودم بیس هایی رو که زیر 200هرتز باشه مناسب با سلیقه خودم میسازم.) اما برای شما سینت سایزر جدید از محصولات Melda رو توصیه می کنم. Melda power synth کرک شده ش توی اینترنت موجوده. دقیقا توی همین دسته از بانک خودش که اسکرین شات ش رو گذاشتم sub bass های بسیار خوبی رو داره که میتونید با توجه به سبک موزیکتون انتخاب کنید.
    یه راه حل برای اضافه کردن subbass توی مسترینگ میخوام-gggg.JPG

11. Ties1

Ties1

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز .
    وجود ساب بیس تو موزیک موضوعیه که مربوط به تنظیم میشه و هیچ ارتباطی به میکس و مستر نداره به دلیل اینکه در ابتدا باید صدایی با مشخصه ی ساب بیس داشته باشید که بعد بتونید تو مرحله ی میکس و مستر روش کار کنید بنابراین شما باید تو مرحله ی تنظیم و انتخاب صدا چنین صدایی رو انتخاب کنید که تو Synth ها معمولا با عنوان های Sub Bass یا Bass Drum وجود دارن و در زمینه ی سمپل های کیک هم از صداهایی تحت عنوان Kick 808 یا Kick 909 استفاده کنید که محدوده ی ساب بیسشون قویه .
    بنابراین باید صدای کیک یا بیسی که انتخاب میکنید این مشخصه رو داشته باشه بعدش تو میکس روی فرکانس های 30 تا 70 با توجه به چیزی که مد نظرتونه روش کار کنید .
    پس اگه چنین صدایی رو تو موزیکتون ندارید تو میکس و مستر زیاد نمیتونید کاری از پیش ببرید و با بالا بردن محدوده ی ساب بیس نمیتونید صدایی رو که میخواید رو بدست بیارید و فقط سطح دینامیکیه موزیکو خراب میکنید .
    موفق باشید .

12. Music Stream

Music Stream عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون دوست عزیز
    متاسفانه پیداش نکردم
    خودت ازش لینک نداری؟

بارگذاری...