یه خواننده ایرانی میتونه تو خارج موفق بشه؟

شروع موضوع توسط Mahdi-PLus ‏28/3/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک یه خواننده ایرانی میتونه تو خارج موفق بشه؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. Mahdi-PLus

Mahdi-PLus عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام. ضمن تبریک نوروز 92 یه سوالی دارم.
    میخوام ببینم کسی که صدای خوبی داره و تو ایران تو خوانندگی پیشرفت میکنه میتونه تو خارج از ایران، مثلا تو آمریکا، معروف بشه؟ (با توجه به این که خواننده هایی مثل شکیرا از کلمبیا و جاستین بیبر از کانادا هستن) کسی که صدای خوبی داشته باشه و انگلیسیش هم فول باشه میتونه بره آمریکا و مشهور بشه؟ چطور؟ کلا چطوری شروع کنه؟ لطفا راهنمایی کنید. باتشکر

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اینها در زمینه کاری خودشون هستند و اصلا نمیشه اینها رو با خواننده های ایرانی مقایسه کرد چون نوع کار و فعالیتشون زمین تا آسمون با ایرانی ها فرق میکنه.
    موفقیت در امریکا نشدنی نیست.
    -1 استعاداد.
    2- پول.
    3- پارتی.
    4- البته صدای خوب در این مورد نقشی نداره.( لااقل در خیلی از خواننده های جدید )
    توصیه من به شما اینه که همینجا تو ایران کار کنید. بهتره

آخرین ویرایش: ‏28/3/13
    • خوشم اومد خوشم اومد x 5
  3. Mahdi-PLus

Mahdi-PLus عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آخه چرا؟ منظورتون چیه که با ما متفاوتن؟ من زندگی نامه خواننده های معروف رو خوندم. شرایط بعضیشون حتی بدتر از من بوده. در ضمن منظورتون چیه که با خواننده های ایرانی متفاوتن؟ من خوانندگی رو در زبان انگلیسی و سبک پاپ شروع کردم. خواهشا کمی بیشتر توضیح بدین.

"اگه قرار باشه تو ایران ادامه بدم، بهتر میبینم که ادامه ندم."

4. dreamsky

dreamsky عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +220 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason, sonar
    جواب آقای محبی کاملا روشن بود......چطور متوجه نشدید...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    چیزی که شما فرمودین :
    شبیه مقایسه کردن ماشین بوگاتی با پیکانه. !
    امیدوارم منظورم رو درک کرده باشید.
    منظور از متفاوت بودن اینه که اونها سبک کاریشون با کار ما فرق میکنه. یا با کار خیلی از خواننده های ایرانی خارج از کشور.
    مسلما هیچ وقت خواننده های ایرانی ما نمیتونن مثل اونها باشن.
    دلیل خیلی خیلی مهم ترش بین المللی بودن این خواننده ها در مقایسه با خواننده ها ماست
    خواننده هایی که اسم بردین در همه جای دنیا طرفدار دارند. چون انگلیسی میخونند ولی خواننده های ما فقط برای فارسی زبانها میخونن. و این مهمترین مشکله.

6. Mahdi-PLus

Mahdi-PLus عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خوب من قصدم اصلا فارسی خوندن نیست. به انگلیسی کامل مسلط هستم میتونم انگلیسی بخونم! پس هیچ مشکلی نمیمونه.
    سلفژ و آواز در سبک پاپ رو اینجا یاد یگیرم. در مورد سبک کاری هم ببخشید ولی این کلمه "سبک کاری" رو متوجه نمیشم! خیلی از خواننده ها هستن که زبان خوانندگیشون انگلیسی نبوده اما الان خواننده های بسیار معروف انگلیسی هستن.

7. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    شما میتونید انگلیسی بخونید و حتی کارهاتون رو توسط لیبل های خارجی ریلیز کنید
    ولی اگه بخواید مثل این خواننده هایی که مثال زدید وارد مارکت های خارجی بشید کار خیلی(خیلی بیشتر از خیلی) سختی پیشرو دارید!
    بهتر از شکیرا و لیدی گاگا و ... خیلی هست،ولی چارتر شدن!بازار توسط اینها دلایلی جدا از صدا و هنرشون داره

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  8. Mahdi-PLus

Mahdi-PLus عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببخشید بازار اونها چه دلیلی به جز صدا و هنرشون داره؟ چارتر یعنی چی!؟
    اسکوتر براون به اتفاق یکی از ویدئو های جاستین بیبر رو تو یوتیوب میبینه و مدیر برنامه هاش میشه و اونو وارد دنیای موسیقی میکنه. خوب کجاش مرموزه؟ کار خاصی نکرده که! از کار سخت منظورتون چیه؟ بله هدف من اینه که وارد مارکت های خارجی بشم. خوب چه سختی هایی در پیش دارم!؟ :smile (71):
    اگه وقت دارید خواهشا بیشتر توضیح بدین.

9. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    این هدفی که در نظر گرفتید یعنی وارد شدن به یکی از پر سود ترین بیزنس ها
    به این سادگی ها که میگید نیست،پشت هرکدوم ازین آرتیست هایی که میبینید کلی کمپانی و تهیه کننده وجود داره که اون آرتیست و بزرگ میکنند و همون آرتیست براشون پول میسازه
    یه مثال میزنم صد در صد برنامه ی امریکن ایدل و استعدادهایی که توش هستند و دیدید
    تقریباً اکثرشون از لیدی گاگا بهتر هستند!(مثال بود)
    ولی چرا هیچکدومشون جای لیدی گاگا نیستند و سال 2011 لیدی گاگا بود که همه جایزه هارو درو کرد؟

10. majid01

majid01

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خب همه ی ما دوست داریم وارد چنین بیزینس عظیمی بشیم کی دوست نداره !؟

اما موضوع اینجاست که به نظر شما ایا در خود کشوری مثل امریکا مردم با استعداد کم هستند موسیقی چیزی هستش که همه دوستش دارند و 90 درصد مردم بهش فکر میکنند اما درصد کمی تلاش میکنند که اون درصد کم هم به چند دسته تقسیم میشند کسانی که بعد از مدتی تلاش میشکنند و منصرف میشند و کسانی که بعد از بارها شکستن بازهم ادامه میدند.

دونستن زبان انگلیسی کافی نیست ما زبان فارسی رو میدونیم اما دلیل بر این نیست که همه میتونیم به خوبی کسانی مثل شادمهر و... بخونیم.

البته من هم مدتی هستش روی این موضوع کار کردم و به هیچ نتیجه ای نرسیدم اگر فکری داری خوشحال میشم همفکری کنیم.
    البته من به قسمت رپش علاقه ی شدیدی دارم اما واقعاً خیلی سخت هستش بشه مثل snoop جملات رو ادا کرد :D :D

11. Persian_Star

Persian_Star عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام دوست من...شدن که میشه ، به اصطلاح کار نشد نداره ! ولی باید برید اونجا زندگی کنید یا حداقل کارهاتون رو اونجا انجام بدید تا کمه کم به سطح اونا برسید...هزینه های زیادی هم داره مثله اجاره استدیو و میکس و مستر و تنظیم و حتی ترانه. رفت آمد یا اقامت...البته نمیخوام ناامیدتون کنم،ولی خیلیا به این امید رفتند اونجا و چند تا کارهم دادن و وقتی دیدن از پول و شهرت و غیره خبری نیست و بدست آوردنش علاوه بر استعداد چیزهای دیگه هم میخواد ( به قوله استاد محبی پارتی ، یا کسی کی بتونه یه کمپانی رو متقاعد کنه تا از شما حمایت کنه ) برگشتن و همین پول ناچیز و شهرت اندک ایران رو ترجیح دادن...البته شایدم خیلی خوب قبولتون کنند و بزرگتون کنند ، به شرطی که وارد بازی های سیاسی شید(شاید البته)...یا از یکی از دوستان شنیده بودم که بعضی از کمپانی ها و لیبل ها وقتی از شما حمایت میکنند که شما ادیان شیطان پرستی و غیره رو به رسمیت بشناسید،این قضیه برای تمام دنیاس ، حتی خود آمریکایی ها..حالا راست و دروغش رو نمیدونم.
    و جهت بعدی اینکه امکان داره مردم خیلی سخت شمارو بپذیرند و قبولتون کنند به هر حال خیلی از کشور های دنیا با ایرانی ها میانه ی خوبی ندارند.
    در کل این راه دراز همت خیلی بزرگ میخواد و اراده بسیار قوی.چون راه و بیراه ، پستی و بلندی و چاله چوله توش زیاد داره...

12. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز. سبک موسیقی شما چیه ؟ اگه رفتید اونجا میخواین در چه سبکی کار کنید ؟
    راک ؟ پاپ ؟ بلوز ؟ جز؟ لاتین ؟
    کدوم یکی .؟ در کودم یکیش تبجر و علم و تجربه ش رو دارید ؟
    براتون آرزوی موفقیت میکنم. امیدوارم شما رو در مارکتهای بین المللی ببینیم.

13. Mahdi-PLus

Mahdi-PLus عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    هدف من خوانندگی به سبک پاپ هست. در ضمن اونا مثلا چه کار اضافه ای کردن که کلی کمپانی و تهیه کننده اونا رو پشتیبانی میکنه؟ لیدی گاگا چرا همه ی جایزه ها رو 2011 درو کرد؟

14. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز
    گویا شما این موضوع رو خیلی ساده گرفتید.
    توصیه میکنم اول یه نمونه از کارهایی انگلیسی که اجرا کردید بذارید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.
    البته اعتماد به نفس فوق العاده شما هم ستودنیه

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  15. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    راستش منم موندم توش این آقا عجب اعتماد بنفسی داره یه نمونه کار از خودت بذار ببینیم چجوریاست ( اینجا نمرت چند میشه ) .

16. Sarah B

Sarah B عضو سایت

امتیازات:
    +90 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز....
    اینو فراموش نکن که هیچ چیزی در این دینا غیرممکن نیس...
    چرا که نه؟
    شما پول و استعداد و صدای عالی داشته باش چرا نشه؟؟؟ اونا از خداشونم باشه!
    اگر تلاش کنی و به خودت ایمان داشته باشی میتونی توی آمریکا هم مشهور بشی! به نظر من که میشه ولی باید واقعا آدم استعداد و صدای عالی داشته باشه
    میدونین که اهداف بزرگ همیشه اینطورین...
    دیگران آدم رو مسخره می کنن و میگن که غیرممکنه اما آدم اگه واقعا یه چیزی رو بخواد و واقعا واسش تلاش کنه و ایمان داشته باشه بهش می رسه...
    دوستان چرا اینقد اعتماد به نفستون کمه؟
    می دونین که خیلی از ایرانی ها در کشور های دیگه مشهور شدن...
    یکی از مدیران سایت گوگل ایرانیه...اون همه استاد اون همه ایرانی
    چرا ما نتونیم جهانی شیم ها؟؟؟؟
    چراااااااااا؟؟؟؟
    چون تقصیر خودمونه دوستان عزیز....
    چون فکر میکنیم چون ایرانی هستیم همه کشورا از ما بدشون میاد اینجووری نیس!
    ما ایرانیا هم آدمیم! حتی خیلی بهتر از امریکایی ها ولی در زمینه موسیقی امکانات نداریم!همین!
    خواهش میکنم اینقد منفی نباشین هیچ چیزی در این دنیای بزرگ غیر ممکن نیس
    ایرانی ها می تونن مشهور شن میتوووووونننننننننننننننننننننننننننننننننننن
    و شما دوست عزیز به هیچکسی گوش ندین!
    اگه فقط و فقط ایمانتون قوی باشه و تلاش کنین میتونین مشهور شین فقط باید یه ذره سختی تحما کنین اما چون برای رسیدن به هدفتونه شیرین میشه هیچوقت ناامید نشین...موفق باشین

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏3/4/13
  17. MRN.shz

MRN.shz عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar
    دلیل پشتیبانی از بعضی خواننده ها کاملا واضحه! یعنی نمیدونید چی داره هنر رو پیش میبره؟ معلومه سیاست!!! کل دنیا برپایه سیاست میچرخه. اسراییل و صهیونیست توی امریکا داره حرف اول رو میزنه و هر کسی رو که بخوان میارن و هر کسی رو بخوان له میکنن. فقط کافیه مثله کریستیانو رونالدو برعلیه اسراییل حرف بزنی تا کفش طلا رو بهت ندن. کافیه بر علیه ایران فعالیت کنی و توی سازمان منافقین عضو بشی تا مثل ارمیا توی آکادمی اول بشی. اینا همش بازیه به نظر من وارد این بازی سیاسی نشو چون اینا به ظاهر هنره ولی همش سیاسته. همینجا بخون حداقل مطمئنی اگه چیزی میخونی توی نظام اسلامی خوندی و واسه دل یه مشت صهیونیست نبوده. حداقلش اینه که هنر ما خیلی با سیاست قاطی نشده و هنوز اسمش هنره. بهترین های دنیا رو هیچوقت سیاست مشخص نمیکنه. اینا بهترین نیستند.تا حالا فکر کردی لیدی گاگا واسه کی میخونه؟ واسه چی میخونه؟ چرا انقدر لقب بهترین بهش میدن؟ یکم بگرد دلیلش میفهمی.

18. abarmard

abarmard عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    طبق واقعيت ها و درست بايد تصميم گرفت...هر كس نظري داره ...يا درسته يا اشتباه...بعضي نظرات نا اميد كننده اند و بعضيام شايد اميد بهش...ولي مهم اينه كه واقعيت چيه...نه بايد الكي جا زد و نه بايد الكي دلخوش بود...
    نظراتم كه شخصيه ..مثلا نظر من اينه...
    بستگي داره طرف كي باشه...و چه خصوصيات و مهارت ها وتجربياتي داره...
    آيا كاملا به زبان انگليسي حداقل به اندازه ي يك شهروند آمريكايي اصيل وارده؟...به فرهنگش..به اصطلاحات عاميانش...مثل شرايطي كه يه ايراني تو ايران داره...(البته مي بينيم كه هر ايراني كه نميتونه اهنگساز يا خواننده باشه؟!...پس شرط لازمه ولي كافي نيست !)...
    بعدم مي خوادخودش شعر بگه و اهنگسازي كنه ؟ اينجوري باشه كه شديدا سخت تر ميشه...مگه اينكه يه سري روابط نزديك با يسري آدم اينكاره اونور داشته باشه يا همينجا...و اونا بتونن براش طبق فرهنگ ادبيات موسيقي اونور شعر بگن و اهنگسازي كنن و طرف فقط خواننده باشه....
    مثبتش اينكه طرف اگه تمام اينا رو داشته باشه و همينور بصورت پيوسته كار بده بيرون و كاراش از لحاظ اونوريا جذاب باشه و متفاوت و صاحب سبك ...بالاخره شنيده خواهد شد و طرفداراني خواهد داشت و به اين مرحله اگه برسه اصلا خودشون جذبت مي كنن...ربطيم به سياست نداره...(بنظر من !...مگه اينكه خودتون درگيرش بشين)...ولي به هرحال مي تونه دردسرساز باشه و اگه بخوايين خيلي پيشرفت كنين و معروف بشين و به هرحال بايد حمايت كننده هايي داشته باشين و اينا بايد با شرايطشون كاملا كنار بيايين و مشكل سياسي و اينام نداشته باشين و بشين يك آمريكايي كامل اونوري و نه ايراني...اگرم گذاشتن بيايين بالا صد در صد ازتون به عنوان يه مهره استفاده خواهند كرد بطور برنامه ريزي شده...براي مسائل سياسي و جلب توجه مردم ايران و روابط و اين حرفا....
    در كل خيلي خيلي خيلي بايد فكر كرد و جاي بسي تفكر و برانداز و بالا و پايين و سبك سنگين كردن داره و بايد از افراد اينكاره و مخصوصا اونايي كه اونورن و تو اين كارن پرسيد...
    ابنم در نظر داشته باشين كه اين آرزوي خيليا از ايرانيهاي اونور بوده...پس اگه كسي نتونسته... حتما دلايل موجه و بسيار سختي داشته كه حتي يه ايراني نيمچه موفق به زبان انگليسي اونور بالا نيومده...تازه كساني كه بزرگ شده ي فرهنگ اونورن و كاملا آشنا به اون فضاي زبان و فرهنگ موسيقي اونجا هستن...
    ...هيچي غير ممكن نيست... ولي بعضي چيزا شديدا سخته...و اگه خيلي دير بهشون برسي با غير ممكن خيلي فرقي ندارن... بازم هرچند بستگي به بينش خودتون داره...شايد تو 50 سالگي به اون حد رسيدي و موفق شدي و مثلا سالهاي كوتاهي ستاره شدي و برات مهم اين بود كه فقط بتوني و خودت لذت ببري...
    پس بي نهايت عامل مي تونه باشه...
    " زندگي بازي ايست با احتمال بي نهايت "
    موفق باشي

19. Sarah B

Sarah B عضو سایت

امتیازات:
    +90 / 0 / -0
    دوستان من یه سوالی دارم
    منظورتون اینکه فقط بخاطر اینکه ما آمریکایی نیستیم و ملیت و فرهنگمون با آمریکایی ها فرق می کنه نمی تونیم جهانی بشیم مثل این لیدی گاگا و جاستین بیبر؟
    یعنی اگه حالا مثلا یکی تمام شرایطو داشته باشه:پول صدا استعداد پارتی لهجه عالی...همش! فقط به خاطر اینکه یه ایرانیه و آمریکایی نیس نمیتونه بشه؟یعنی اینقد ما بدبختیم؟ چون جهان سومیم نمی تونیم جهانی شیم؟ راستش الان که فکر می کنم حق با شماس.... بعضی چیزا غیرممکنن...راست میگین...اگه میشد چرا تا حالا هیچ ایرانی جهانی نشده....:smile (14)::smile (63)::smile (42): خیلی سخته و خیییلی زمان میبره.... اصلا امکانش نیس دوستان بهتره بیخیالش شیم....اصلا چرا موسیقی رو وارد سیاست کردن چرااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا.... چراااااااااااااااا.....واقعا انسانیت ندارن؟؟؟؟ خواهش میکنم یکی کاااااااااملا توصیح بده من خیلی گیج شدم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏4/4/13
  20. abarmard

abarmard عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مي دونين ؟...غير ممكن كه وجود نداره حب... ولي چيزي شبيه غير ممكنه...بحث موج منفي و نا اميدي نيست...يخورده هم بايد واقع گرا بود به هر حال...(بقولي ميگن : هيچ آدم عاقلي عمق رودخانه رو با پاهاش كه نمي سنجه ؟! )... شما بياي تمام كار و زندگيت رو ول كني و فقط به اين هدف بچسبي بعد چندين سال هم آخرش هيچي...
    ولي نه..اگه واقعا صد در صد مطمدني و مار و زندگيت هم همين باشه و مسئوليتي گردنت نباشه...از لحاظ مالي كاملا تامين...پارتي...استعداد ...انگليسي توپ (همونايي كه خودتون ميگين دارين)...و مثلا مشغله مالي يا تحصيلي خاصي ندارين...و مي تونين كامل تمركز كنين..چرا كه نه؟!.... (تمركز هميشه جواب ميده)
    راستي...فكر نكنم ايراني بودن اينقدرام مهم باشه...(البته صرفا براي رسيدن به اون مرحله..هرچند وقتي مشهور بشي شايد تازه دردسرا شروع بشه)

بارگذاری...