یه اسپیکر رومیزی خوب میخوام که کار مونیتورینگ را برام انجام بده

شروع موضوع توسط kurtcobain ‏24/5/14 در انجمن Sound Monitor ( مانیتورهای صدا )

تاپیک یه اسپیکر رومیزی خوب میخوام که کار مونیتورینگ را برام انجام بده تالار Sound Monitor ( مانیتورهای صدا ) در persian-music.org.

1. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود.
    یه اسپیکر رومیزی خوب (تا سقف 140 تومن) میخوام که به جای مونیتورینگ بتونه برام صدای خروجی از نرم افزار گیتار ریگ (که یک شبیه ساز گیتار الکتریکه) را برام شفاف در بیاره.
    الان هدفن و مانیتورینگ واقعی خیلی گرونه و ترجیح میدم اسپیکر رومیزی بخرم.
    من اینو میخوام واگذار کنم به شما تا برام یک اسپیکر انتخاب کنین تا همونو بخرم.

خودم نظرم روی اینه :
    http://kalarena.com/logitech-speaker-ls21-اسپیکر-لاجیتک
    چون تعریف مارک لاجیتک را زیاد شنیدم.
    اینو در نظر داشته باشین که من میخوام گیتارمو ریکورد کنم با استفاده از یه افکت مجازی به نام گیتار ریگ و گیتارمو به کارت صدام (icon cube 4nano) وصل میکنم و خروجی این کارت صدا میشه اون اسپیکری که میخوام بخرم.

برام مهم نیست که اون اسپیکر چند db بلندی صدا داره , بلکه مهم تر پردازش صدای خروجی کارت صدام هست و اینکه بتونه صدا را با رزولوشن زیاد از کارت صدا بگیره و پخش کنه.(نه اینکه صرفا فقط صداش بلندتر باشه).

2. amirkowsari

amirkowsari عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    هیچ وقت نتیجه مانیتورینگ را از اسپیکر نخواهید گرفت هزینتونو صرف اسپیکر نکنید گرچه اسپیکرم برای تست تو امر آهنگسازی تنظیم و ... لازمه با تشکر

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    بهتره روو اسپیکر های خونگی hi fi تمرکز کنی که البته هزینت بازم کمه یکم

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

4. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    من حالا نمیخوام خیلی خیلی صدای دقیقی بگیرم.هدفم اینه که یه اسپیکر بگیرم که اقلا یه صدا درست حسابی ای را بتونه از کارت صدام بیرون بده.
    البته من شاید یه مقدار برام اینجا سوئ تفاهم پیش اومده و اونم اینه که فکر میکنم شاید دوستان نظرشون به این دلیل روی مانیتورینگ متمرکزه که میخوان خروجی 100% ی بگیرن و از همین جهت کسی اسپیکر خوب رومیزی را پیشنهاد نمیکنه.

من فقط میخوام چیزی را داشته باشم که کارمو راه بندازه.
    اگر قراره اسپیکر "حقیقتا" اصلا به دردم نخوره پس بهتره نخرمش.
    آیا حتما مانیتورینگ حرفه ای باید بخرم برای رکورد گیتار؟ (برای شنیدن صدای شفاف گیتار از خروجی کارت صدا)

5. amirbidad

amirbidad عضو سایت

شغل :
    استدیو
    امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase

6. amirbidad

amirbidad عضو سایت

شغل :
    استدیو
    امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوست من استفاده از هدفون مانیتورینگ جدیدا خیلی رایج شده هر چند مانیتور توصیه میشه ولی در شرایط شما بهترین گزینه هست و یکی از مزایای اون اینه که دیگه نمیخوای هزینه زیادی برای اکوستیک کردن اتاق ببردازید و شنونده کار های شما اکثرا با هدفون کارها رو گوش میدن

7. sc9_ir

sc9_ir عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    عزیزان گرامی . استفاده از هدفون در درازمدت اثرات تخریبی حبران ناپذیری روی شنوایی مصرف کننده میگذارند . حتی اگر شده از اسپپیکرهای نه چندان حرفه ای هم استفاده کنید ولی به مدت زیاد از هدفون استفاده نکنید . کسایی هم که مجبورند از هدفون استفاده کنند ، دقت داشته باشند که با حجم و ولوم کنترل شده پایین ، کار کنند وگرنه بعد از مدتی به دلیل ایجاد ضعف شنوایی ( مخصوصا فرکانس های بالا ) حتی بهترین اسپیکرها هم به دردشون نخواهد خورد

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  8. poorya nadery

poorya nadery عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    بله هدفون مانيتروينگ خوبه اما به نظر من ولوم صداها رو درست نمي توني بشنوي
    منظورم اين كه مثلا صداي كيك در هدفون يكم بالا است ولي وقتي با اسپيكر گوش ميدي
    ميبيني خيلي بالاتر يا يكم پاينتر منظورم اين كه به نظر من دوري و نزديكي صداها خوب تشخيص داده نميشه
    البته در اين حدم نيست كه كار ضايع بشه اما خب تاثير داره من امتحان كردم شايدم مارك يا
    هدفون مانيتورينگ هم زياد معتبر نبوده باشه اما خلاصه اين نتيجه رو به من داد كه بهتر با دو تاش ميكس انجام بشه
    و يكي ديگه از معايبش اين كه سر درد مياره وقتي زمان ميكس طولاني بشه ميبيني كه سر درد گرفتي
    هدفون يكم براي مخ بده:confused::)

9. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    خب حالا چه اسپیکری را پیشنهاد میکنین؟
    من متاسفانه هزینه ی زیادی دادم بابت خرید کارت صدا و... و الان بودجم همونه که عرض کردم.(البته توی بانک یه 400 تومنی دارم ولی نمیخوام صفر بشه !)
    خلاصه دیگه میخوایم یه آلبوم ریکورد کنیم که جالبه بدونید درامز و بیس اون به صورت VST و شبیه سازی شده هست و صدای گیتار فقط واقعیه.
    بگذریم....
    من توی نت زیاد گشتم و جالب بود برام که اسپیکرهای خیلی پرزرق و برق و بزرگی را میدیدم (مثل مارک لاجیتک) که قیمتهای خیلی پایینی داشتن.(خیلی پایین تر از اون چیزی که قبلا خودم فکر میکردم).
    فکر کنم مثلا همون اسپیکری که لینکشو گذاشتم , چیز خوبی باشه.(اگرچه نمیدونم که چقدر میتونه سیگنالهای خروجی را تقویت کنه)

شما یه اسپیکری پیشنهاد بدین با حداکثر 150 تومن بودجه.

10. osyanam

osyanam عضو سایت

امتیازات:
    +143 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    سوالات شما کمی گیج کنندست دوست خوبم رکورد که به اسپیکر مربوط نمیشه.این حدود قیمت همه در یک سطح هست که مار شال فکر میکنم خوبه برای سیستم خانگی .ولی اگه امکانات ندارید میتونید از ظبط صوت های قدیمی استفاده کنید هم میتو نید تمرین گیتار بکنید و هم خروجی بگیرید برای رکورد و اون 140 هزار تومان رو هم هزینه کنید و یک افکت خوب بخرید که تک پدال همین قیمت هاست اینجوری خیلی راحت هم به تمرینتون میرسید و هم به کار های دیگه
    ظبط صوت هایی که گفتم قدیمی مدل های زیادی داره خیلی هم ارزونه و کیفت و کاراییش از اون اسپیکر بیشتره داخلش امپ داره گین داره خروجیشو میتونید وصل کنید به کارت صدا و رکورد کنید

اینا دست دومش تو بازار زیاده چون دیگه کسی استفاده نمیکنه

مهم نیست بودجه ندارید مهم اینه که از امکانات دم دست بهترین استفاده رو بکنید

اینم عکس چندتا مدل

فایل های ضمیمه:

11. amirbidad

amirbidad عضو سایت

شغل :
    استدیو
    امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    میتونی یه مانیتور maudio av 30 در حد اک بگیری حدود 350 برات اب میخوره از اسپیکر خیلی بهتره

12. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    البته به نظرم منظورتون تست در میکس و مسترینگ بود

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  13. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    راستی با جستجو توی این انجمن به یه اصطلاحی برخوردم به نام "رنگ آمیزی صدا توسط اسپیکر"!!!
    حالا رنگ آمیزی و اعوجاجی که ممکنه اسپیکرها به صدا بدن , در جهت بهتر شدن صداست یا در جهت بدتر شدن اون ؟

14. amirkowsari

amirkowsari عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام و درود بله دقیقا منظورم همین و بیشتر مسترینگ بوده

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  15. osyanam

osyanam عضو سایت

امتیازات:
    +143 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    در جهت بهتر شدن صدا ولی تفاوت اسپیکر های تجاری با حرفه ای در همین موضوع هستش اما این بهتر شدن یا رنگ شدن به درد تنظیم کننده نمیخوره و باعث میشه صدارو واقعی نشنوه مثلا بیس رو بیشتر نشون میده یا ... با توجه به بودجه شما پیشنهاد ی ک دادم مناسبه چون شما ضاحرا دنبال پخش صدای تقویت شده هستید .مانیتورینگ هم خوبه ولی حد اقل کمش روی یک تومن. وقتتون رو از دست ندید گیج میشید

16. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    کاری که شما فرمودین (یعنی استفاده از سیستمی که آمپ داشته باشه که گین و...داره) را من خودم قبلا با آمپی که داشتم روی کارت صدا امتحان کردم.مسئله اینجاست که آمپها کلا برای دریافت سیگنال "آنالوگ" ساخته شدن و قراردادن یک اسپیکر به عنوان خروجی یک کارت صدا گزینه ی بهتریه نسبت به یک آمپ (چون دیجیتال را دریافت میکنه و دیجیتال خارج میکنه).

مسئله سر اینه که من میخوام یک اسپیکر بگیرم که محدوده ی فرکانسش از فرکانس پایین (20 هرتز باشه که بتونه فرکانسهای پایین را با ظرافت پخش کنه) تا 20 کیلوهرتز.
    از طرفی هم صدایی که میده فقط شفاف باشه.(یعنی نمیخوام حتما بیاد صدا را بدون تقویت کردن بیرون بده.)

البته تقویت شدن صدا هم خودش یه جور "توفیق اجباری" میتونه باشه که در میکس نهایی بتونه اون "حاصل صدا" را به گوش برسونه.(یعنی اون صدایی که نهایتا قراره یه مخاطب بشنوه توسط اسپیکر خونگی خودش.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. فروش اسپیکر لاجیتک واسه تنظیم و آهنگسازی