یه اسپیکر خریدم که واقعا نیازمو به مانیتورینگ مرتفع کرده

شروع موضوع توسط kurtcobain ‏28/5/14 در انجمن Sound Monitor ( مانیتورهای صدا )

تاپیک یه اسپیکر خریدم که واقعا نیازمو به مانیتورینگ مرتفع کرده تالار Sound Monitor ( مانیتورهای صدا ) در persian-music.org.

1. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود.(سلام کلمه ی عربیه).

من از یه سایت (که اسمشو نمیارم تا تبلیغ نشه!) یک اسپیکر TSCO 2126 خریدم که امروز صبح که بدستم رسید و الان تستش کردم , واقعا دنیای دیگری را به روی من گشوده !

دامنه ی فرکانسی اون از 20 هرتز (برای صداهای زیر) شروع میشه و تا 150 کیلوهرتز ادامه داره (که محدوده ی فرکانسی کارت صدامو تقریبا کاور میکنه).

جالا فعلا دارم باهاش کار میکنم و اگه مشکلی باهاش داشتم حتما توی همین تاپیک مطرح میکنم.
    آها تا یادم نرفته اینم بگم که ساب ووفر اون 25 وات هست و 2 تا باند 11 وات هم داره.
    مشخصات کاملش هم اینجاست :
    TSCO Speaker TS 2126-اسپیکر تسکو TS 2126

2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    درود بر شما.

البته این مورد رو حتما به صورت تبلیغاتی نوشتن توی مشخصاتش چرا که اسپیکر های 8 اینچ هم رنج پاسخ فرکانسیشون از 20 هرتز شروع نمیشه ( حالا من نمیدونم ساب ووفر این اسپیکر چند اینچ هست ؟ )
    و همین طور رنج 150 کیلو هرتز خیلی زیاده و معمولا سیستم های اولترا سونیک قابلیت پخش چنین فرکانس هایی رو دارند که اصلا کاربرد موسیقی نداره و برای اهداف دیگه استفاده میشه.

در بهترین اسپیکر ها ممکنه 20 تا 40 کیلو هرتز باشه. 150 کیلو هرتز اصلا منطقی نیست و تیوتر اسپیکرهای معمولی قابلیت پخش چنین فرکانسی رو ندارند.

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  3. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    سلام دوست عزیز ، از این به بعد منم درود نمیگم چون کلمه فارسیه .

این اسپیکری که تهیه کردین یک اسپیکر مدیا هست معمولا برای بازی و آهنگ گوش دادن ، فکر نمیکنم مناسب میکس باشه ، مگه شما قبلا از چه اسپیکری استفاده میکردین که این شما رو به دنیای دیگه برده ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  4. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    نه از چند جا رفتم تحقیق کردم راجع به این محصول و همگی مشخصاتشو یکسان درج کردن.

حالا شاید به قول شمای بزرگوار شاید چنین چیزی وجود نداشته باشه ولی اقلا چند تا سایت خارجی و وطنی را که جستجو کردم همگی همین مشخصاتو نوشته بودن.
    نکته ی جالب هم راجع به این اسپیکر اینه که سابووفر قدرتمندی داره (حدود 25 وات توانش هست) و با این قیمت 135 تومن بنظرم چیز خوبی میرسه.
    جالبه که این اسپیکر را یکی از استودیوهای شهر ما کرمانشاه بهم پیشنهاد کردن (با اون بودجه ای که من داشتم) و گفتن که در اون رنج قیمت حرف نداره و منم سریعا پاشدم آمپلی فایرم را فروختم و این اسپیکر را بجاش خریدم و واقعا تصمیم درستی گرفتم!

5. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    من قبلا توی کار آمپلی فایرجات و سیگنال آنالوگجات بودم !
    حالا وارد دنیای جیجیتال شدم !!!!

6. honeyxp

honeyxp عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio, soundforge
    البته نظر من پیش اساتید این حرفه چیزی نیست. ولی اون قدری که من میدونم وقتی مشخصات ی اسپیکر توی سایت سازندش با تبلیغ بیان بشه بقیه جاها هم از همون بر میدارن و همه ی سایتا هم اون مقدار تبلیغی رو درج کردن. این ک یا موردی زیاد بیان بشه دلیل بر درستی اون مطلب نیست. اگه این اسپیکر انقد حرفه ای باشه tsco شرکت ایرانی توسن سیستم هستش مثه فراسو، اگه بخواد انقدر حرفه ای باشه ینی کسایی که میرم ۸۰۰ تومن یه تومن میدن واس مانیتورینگ اشتباه کردن؟ این اسپیکر شاید توی تجربه ی گوش دادن موسیقی یا دیدن فیلم یا... همون طور ک دوستمون گفت توی مدیا بتونه خوب باشه، اونم با یه سری افکت. ولی مثلا با Edifier C6 شما اگه گوش بدی... داستان میکس و مستر با گوش دادن آهنگ فرق داره. توی همین فروم از اساتید یاد گرفتیم که ممکنه شما اون اول که با مانیتورینگ کار میکنی اصلن اون تجربه ی قبلو بهت نده. خیلی فرق دارن با هم. شاید اولش حتی حالتم گرفته شه چون نوع و جنس صدایی فرف دارا. ولی بعدن که گوشت عادت کرد واقعن خودت تفاوتو حس میکنی...

Sent from my HUAWEI Y511-U30 using Tapatalk

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    درسته دوست عزیز بابت تبلیغ خود توسن سیستم اومده زده 150 کیلوهرتز (به اشتباه) و همه ی سایتهای دیگر هم اومدن همونو کپی پیست کردن.
    جالبه که همین دیروز بود که من تازه دفترچه راهنماشو باز کردم , دیدم نوشته : از 200 هرتز تا 20 کیلوهرتز !
    بعدش زنگ زدم به توسن سیستم و گفتم آخه پدر بیامرزها , اقلا نون حلال ببرین سر سفره ی زن و بچتون.چرا مشخصات اشتباهی مینویسین توی سایتتون.

تازه یه چیز خنده دار هم بگم که توی دفترچه ی راهنماش نوشته made in china !!!!

دیگه واقعا توسن سیستم آخرشه !

8. yosaef

yosaef عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    ببین دوست عزیز اسپیکرهای خانگی هیچ یک فلت نیستند در مدار آنها یک نوع چیپ! صوتی وجود دارد که به صدای تولید رنگ می بخشد! اکولایز میشه!
    ولی مانیتورینگها این چنین نیست! صدا را بی رنگ پخش می کنند یعنی فلت

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  9. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز قبل از تهیه این مدلی که میفرمائید. کدوم مدل مانیتور رو داشتید ؟ یا کدوم مدل رو تست فرمودید ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  10. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    من مشخصاتشو ندیدم ولی اینو بدونید که مانیتور با اسپیکر معمولی چندتا فرق عمده داره.اولا مانیتور اکتیوه و این اسپیکرا پسیو یعنی که سیستم تغذیه برقشون مستقل نیست و این کیفیته صدا رو پایین میاره دوما پاسخ فرکانسی ای که از 200 هرتز تازه اونم با ساب ووفر شروع بشه بیشتر شبیه جکه.هدفون معمولیه در پیتی معمولا زیر صد شروع میشه.بنظرم یکمی عاقلانه تر فکر کنین بنظر شما همه دنیا گاگولن میرن این همه خرج مانیتور و هدفون میکنن و این شرکت اسمشو نمیدونم چی چی تکنولوژی و تجربه غول های مانیتور سازیو گذاشته تو جیبش رفته مانیتور فسقلی ساخته با پاسخ فرکانسیه بیست هرتز؟ حد اقل یکم صبر میکردین پول بیشتر دستتون بیاد بعد میرفتین یکم بالاتر لا اقل یه هدفون آبرو داری میگرفتین یکمی هم فرصت میکردین مطالعه میکردین اطلاعاتتون بیشتر شه لا اقل محدوده فرکانسیه گوش انسانو میدونستی موقع خوندن تبلیغ کلاه سرت نمیرفت.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  11. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    صدای اسپیکرهای چند تکه دورترین صدا نسبت به صدای واقعی هست، خصوصاً از چنین برندی که حتی جوی استیک های بازیش هم خوب نیست! (این شرکت همه چی میسازه، یا بهتره بگیم سفارش میده براش میسازن)

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  12. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    ها راستی یادم رفت که بگم که خود باندهای اسپیکرم از 200 هرتزه تا 20 کیلوهرتز ولی ساب ووفر از 50 هرتز تا 200 هرتز را کاور میکنه (برای صداهای بیس).
    پس اقلا میشه گفت که الان من یک اسپیکر دارم که از 50 هرتز تا 20 کیلوهرتز را کاور میکنه (البته به شکل رنگ شده و قناری شده!)

13. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    حالا یکی این معما را حل نکرد که چرا اسپیکرهای توسن سیستم یا همون TSCO توی دفترچه راهنماش نوشته :
    Made in china !!!!
    :D:D:D:D
    احتمالا مهندس چینی وارد کردن به کشور !

14. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    معمولاً این شرکت ها سفارش میدن به شرکت های چینی محصول رو براشون میسازه و با اسم و لیبل خودشون وارد میشه
    2 تا حسن داره، 1 - چین میتونه 1/10 قیمت بسازه 2- دیگه خودشون خط تولید نمیسازن

15. hsj_ali

hsj_ali عضو سایت

شغل :
    electronic engineer
    امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    کلا رنج شنوایی انسان ماکزیموم در بعضی افراد خاص تا 25 khz هست! این اسپیکری که شما گرفتید حتی برای موجودات فضایی هم کاربرد داره!!!
    امان از جنس درجه هشت که چین به عشق مردم ایران میر.نه بیرون

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • خنده دار خنده دار x 1
بارگذاری...