یعنی هنجرم آسیب میبینه

شروع موضوع توسط ashkan-mirzaee ‏16/9/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک یعنی هنجرم آسیب میبینه تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. ashkan-mirzaee

ashkan-mirzaee عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, studio_one
    سلام به همه.من یه جورایی هرروز به عنوان تمرین 40دقیقه میخونم .البته قبلش صدام رو اصولی گرم میکنم حالا میخواستم بپرسم بعد از گرم کردن صدا اگه بخونی ضرر داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟راستی من خیلی میتونم صدام رو زیر کنم میخواستم ببینم وقتی این کارو میکنم ضرر داره .ممنون میشم زود جواب بدید

2. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, studio_one
    ضرر؟مگه اشتباه میخونید که ضرر داشته باشه؟40 دقیقه زمان نسبتا خوبیه.هنجرتون درد نمیگیره؟ته گلوتون نمیسوزه؟
    محدوده صداییتون چیه؟معمولا تا نت سل رو باید بتونید راحت بخونید.
    اگه تنور هستید و اصولی کار کردید میتونید بالاتر هم برید ولی از یه جایی به بعد باید صداتون رو فالستو کنید.

3. ashkan-mirzaee

ashkan-mirzaee عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, studio_one
    ضرر

راستش بعضی وقتا یکم درد میگیره.اگه شخصی هست که یه روش اصولی خوب برای گرم کردن صدا داره لطفا بگه من صدامو با حرفها آ ای او پرده به پرده گرم میکنم وبعد از گرم شدن میخونم اگه یکی اصولی تر بلده لطفا راهنمایی کنه؟یعنی اگه هنجره درد بگیره آسیب میبینه؟؟؟؟؟؟؟؟خوب باید با چه کاری حنجره رو قوی کرد که درد نگیره وبتونی راحت تر بخونی؟؟؟؟؟؟؟؟

4. alisadegh

alisadegh عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    الان مشکلت چیه؟

- - - - - - - - - -

شما که صدات رو گرم میکنی
    مدت زمان تمرینت هم که مناسبه دیگه مشکلی نمی مونه که نگران باشی

5. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نه.
    گلو نباید درد بگیره.
    اگه درد میگیره نشونه ی اینه که صداتو از جای غلطی میدی بیرون.
    روش که هست ولی اصلا توصیه نمیکنم بدون حضور استاد روش های مختلف رو امتحان کنی.
    وقتی صدا بیش از اندازه عقب باشه تارهای صوتی روی هم کشیده میشن و آسیب میبینن.درد شما هم به همین دلیله.خیلی مهمه که وقتی نتای بالا رو میخونی صدات کاملا جلو باشه.
    هر نت و تکنیکی در آواز یه سری نکات خاص خودشو داره.
    به نظرم راهش اینه که پیش یه استاد آواز خوب بری که این چیزا رو بلد باشه.
    معمولا اگه تمرینت خوب باشه این مسائل توی دو سه جلسه اول حل میشه.اگه حل نشد استادت رو عوض کن.

6. ali_hamidi

ali_hamidi عضو سایت

امتیازات:
    +44 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شما ممکنه یه نت رو بتونی اجرا کنی کم و کیفش مهمه نه صرف اجراش!

اگر شما صدات رو درست گرم کنی هیچ مشکلی برای خوندن نیس

ولی کلا سعی نکن خیلی فشار بیاری چون نابودت می کنه :d اونم توی نتهای بالا !

7. ashkan-mirzaee

ashkan-mirzaee عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, studio_one
    ممنون از راهنماییاتون .ولی اگه بخوام راحت بخونم وصدامو یکم از پایین هنجرم بیرون ندم صدام از اون کیفیت می افته.یعنی همه ی خواننده های حاله حاضر که نمیخواد اسم ببرم با صدای زیر میخونن هنجرشون آسیب میبینه؟؟؟؟؟؟؟؟چون من اکثرا وقتی حرف میزنن صداشونو شنیدم شباهتی به صداشون توی خوندن نداره!!! اگه بخوای صداتو از بالترین قسمت هنجره بدی بیرون وقتی آهنگ میخونی مثله اینکه داری حرف میزنی؟؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید من توی شهر کوچیکی زندگی میکنم واستاد خوبی توش نیست نمیشه یه کتاب اسم ببرید یا از اونایی که تجربه دارن لطفا توضیح بدن من همینطوریم اگه توضیم بدید متوجه میشم.ممنون
    باتشکر لطفا سریعتر جواب بدید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کتاب تکنیک آواز نوشته لارا برانینگ هندرسون کتاب خوبیه که ترجمه هم شده سی دی هم داره.
    خواننده های اونور خیلی حرفه این.مطمئن باش اکثرشون این چیزا رو میدونن و رعایت می کنن
    حقیقت تلخ اینه که ما از اونور خیلی عقب تریم.باید قبول کنیم غیر از یه سری استثناها که اکثرشون هم چندان شناخته شده نیستن بقیه ... . ما خیلی وقته به موسیقی بد شنیدن عادت کردیم.
    شیوه ی خوندن صحیح نتای بالا رو موقع جیغ و داد کردن یه نوزاد میتونی ببینی.عالیه.ما هر چقدر بزرگ تر میشیم نعمتایی که خدا در بدو تولد بهمون داده رو بیشتر از دست میدیم.
    نه.حرف زدن با آواز خوندن فرق داره.تنها نکته اینه که بد حرف زدن هم میتونه مثل بد آواز خوندن به صدا آسیب برسونه.
    شیوه ی نفس گیری و استیل بدن هم خیلی مهمه.میتونی اینا رو توی اون کتاب یاد بگیری.با عکس آموزش داده.ولی اگه دوست داری مثل خواننده های اونور حرفه ای بخونی به یه استاد خوب نیاز داری چون کسی نمیتونه از اینجا صداتو بشنوه و بگه داری درست میخونی یا نه . حتی اگه استادت خوب نباشه هم ممکنه بشنوه و متوجه غلط بودنش نشه.من خودم تجربش رو داشتم.حتما دنبال یه استاد خوب باش.
    توی اون کتاب میتونی تا حدودی شیوه ی صحیح خوندن رو هم بشنوی چون توی سی دی هاش هست چنین چیزایی.ولی بازم نمیدونم تا چه حد تاثبر داره .

9. ashkan-mirzaee

ashkan-mirzaee عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, studio_one
    بازم ممنون از راهنماییت این کتاب خرید اینترنتی داره؟؟؟؟؟؟؟ببخشید میشه چند تا از اون خواننده ها رو بگید !تابتونم صداشونو بشنوم وببینم چطور میخونن .واگه روش اصولیشو یاد بگیری میتونی با زیر ترین صدایی که داری بخونی یا نه بازم نباید زیاد فشار بیاری؟؟؟ بازم از پاسخ های خوبت ممنون

10. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بله دوست عزیز . اگه توی گوگل سرچ کنید راحت پیداش میکنید.
    اسم ها رو نیازی نیست من یکی یکی بگم.خودتون میشناسید همه رو.بستگی به سبکشون داره
    اکثر سولو خون های اپرا خواننده های خیلی خیلی حرفه این.مثل:pavarotti , Marilyn Horne , Thomas Quasthoff و خیلیای دیگه یا گروه Il Volo که تازه اولین آلبومشونو دادن و فکر نکنم 20 سالشونم شده باشه
    یا مثلا تو سبک های پاپ و راک Bryan Adam , Sting , SpringSteen ,Bob Dylan , Eltohn John, Paul Mccartney , Neil Young , Christina Aguilera , Celine Dion , Whitney Houston
    خیلی زیادن.البته اکثر اینایی که گفتم قدیمین.ولی توی جدیدا هم خیلی زیادن.مثل Lady Gaga ,Adele, ,James Blunt , Kelly Klarkson , Justin Tinberlake , Beyonce و ...
    زیر ترین صدایی که داری؟اصولا هیچ نبایدی وجود نداره.شما اگه اصول رو یاد بگیری باید بتونی بخونی.اگه نتونی یعنی یاد نگرفتی و باید بیشتر تلاش کنی.

11. ashkan-mirzaee

ashkan-mirzaee عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, studio_one
    ممنون ومتشکر از راهنمایهات.:smile (73):

12. amin8242

amin8242 عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نظر من مدت تمرین بستگی به این داره که روی هنجره فشار نیاد ینی احساس فشار و یا سوزش و درد و یا گرفتگی و یا سرفه و... در هنجره نداشته باشین و کاملا راحت باشین.

هر زمان هم که شروع به تمرین کردین حتما بعد از تمرین به هنجره استراحت بدین و سعی کنین تا یه ربع یا نیم ساعت سکوت کنین و یا کم صحبت کنین تا هنجره کاملا استراحت کنه.

هنجره زمانی آسیب می بینه که شما بخواید نت هایی رو اجرا کنید که خارج از توانایی هنجره یا گستره ی صوتی هنجره شماست! بنابراین تا جایی صدا رو زیر یا بم کنید و تا جایی فریاد بزنین که حس کنید متعادل هستین و فشاری که داره میاد کاملا عادی و در گستره ی صدایی و قدرت فریاد زدن شماست. قطعا به مرور زمان این توانایی افزایش پیدا میکنه و کم کم میشه گستره ی صدا رو تا یه حدی گسترش داد و قدرت صدا رو به مرور بهتر کرد..

بارگذاری...