آخرین ارسال‌ها

یادگیری پیانو در میدی + مشاوره ی خرید

29/5/14
204
22
سلام دوستان من نوازنده ی گیتار هستم برای کار اهنگ سازی میخوام پیانو هم یاد بگیرم میخوام بدونم میشه رو یه میدی کنترلر 61 کلیده ی کلاویه سنگین یا نیمه سنگین کار کرد ؟
بعد اینکه ایا ام ادیو keystation 61 مناسبه یا بدرد نخوره که اینقدر قیمتش پایینه ؟ نمیتونم زیاد هزینه کنم برای میدی
با تشکر

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
411
22
Sweet Spot
سلام دوستان من نوازنده ی گیتار هستم برای کار اهنگ سازی میخوام پیانو هم یاد بگیرم میخوام بدونم میشه رو یه میدی کنترلر 61 کلیده ی کلاویه سنگین یا نیمه سنگین کار کرد ؟
بعد اینکه ایا ام ادیو keystation 61 مناسبه یا بدرد نخوره که اینقدر قیمتش پایینه ؟ نمیتونم زیاد هزینه کنم برای میدی
با تشکر
درود دوست عزیز،، دقیقا من هم مثه شما هستم (شایدم بودم!!) نوزاندگی گیتار و داشتم و سه سال پیش در موقعیت الان شما قرار گرفتم،، الانم keystation 61 رو دارم یعنی در واقع همون موقع خریدم!
اون زمان حدودا 600 تومن بود و خب نسبت به قیمت و محبوبیت بالاش ارزش داشت از طرفی منم میخواستم باهاش پیانو یاد بگیرم!
اما بعد از اینکه دستم به پیانو واقعی خورد فهمیدم که زمین تا اسمون فرق دارن،، درسته نیمه سنگین هست اما کمی شستی هاش سفت هستن! پیانو بر خلاف اینکه شستی های سنگینی دارن ولی خب خیلی روان کار میکنند!!
بگذریم تجربیات شخصی من بود! چون موقعیت هامون شبیه به هم بود گفتم شاید این موارد بتونه بیشتر کمکت کنه

keystation 61 عالیه(الان دارم و راضی هستم) اما الان شدیدا قیمتش رفته بالا در حدود 2 تومن هست!! به نظرم شما یه پیانو دیجیتال دست دوم بتونی گیر بیاری بهتر جوابتو میده با توجه به اینکه میخوای پیانو یادبگیری،، میتونی به سیستم هم با کابل میدی وصلش کنی،،
به هرحال یا صبر کن شاید معجزه ای شد قیمت ها اومد پایین یا بازم بگرد شاید مدل بهتری گیرت اومد،، سری اکسیژن های ام ادیو واقعا همه چی تمومه اما اونا دیگه قطعا قیمتش سر به فلک کشیده،،(
M-Audio Oxygen 88 MKII
) در مورد سری native-instruments هم تحقیق کن واقعا خداست محصولاتش!! همینطور نویشن رو هم بهت پیشنهاد میدم که یه تحقیق کنی،، هرچه که ام ادیو بر همه ثابت شده هست!
به هرحال امیدوارم موفق باشی

سلام.
اگر قصد شما تنظیم کنندگی است قطعا به Midi Keyboard احتیاج دارید، اگر شباهت کلاویه برای شما مهمه باید سمت میدی کنترلرهایی برید که کلاویه هاش سنگینه، محصولات زیر رو پیشنهاد میکنم :

M-Audio KeyStation 61 II
M-Audio Oxygen 88 MKII
Native Instruments Komplete Kontrol S88

29/5/14
204
22
ممنون از راهنمایی دوستان . اره قیمتش واقعا رو هواست . همین اکسیژن رو 2.300 بذور میخریدن الان 6.5 یا 7 تومن اینا شده . تازه هرجا دیدم سریه قدیمیش بود . خلاصه علاوه بر شباهت خواستم بدونم کمبود کلید مشکلی پیش نمیاره ؟ از هر طرف یه اکتاو کمداره درسته ؟ روی گیتار این مشکل رو داشتم یعنی گیتار قبلیم 22 فرته بود بعد میدیدی اکه هی وسط اهنگ یه جا از فرت 23 و 24 استفاده کرده . حالا این که 2 اکتاوه !!!

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
411
22
Sweet Spot
ممنون از راهنمایی دوستان . اره قیمتش واقعا رو هواست . همین اکسیژن رو 2.300 بذور میخریدن الان 6.5 یا 7 تومن اینا شده . تازه هرجا دیدم سریه قدیمیش بود . خلاصه علاوه بر شباهت خواستم بدونم کمبود کلید مشکلی پیش نمیاره ؟ از هر طرف یه اکتاو کمداره درسته ؟ روی گیتار این مشکل رو داشتم یعنی گیتار قبلیم 22 فرته بود بعد میدیدی اکه هی وسط اهنگ یه جا از فرت 23 و 24 استفاده کرده . حالا این که 2 اکتاوه !!!
بایت اکتاو هم اگه بتونید 7 اکتاوش بگیری خیلی بهتره!!

10/4/10
256
اگه بخوای صرفا برای پیانو نوازی استفاده بکنی قطعا اکتاو کم میاری...

29/5/14
204
22
کم اوردن اکتاو صرفا برای نواختن بعضی اهنگ ها منظورتونه ؟ اگر اینطوری باشه مشکلی نیست یعنی بعضی اهنگارو نتونم بزنم . ولی تو یادگیری چی ؟ مشکلی پیش نمیاره ؟ مثلا بعد یه پیانو دستم بیاد مشکل دارم تو نواختنش و باز باید وقت صرف یادگیری کنم ؟

10/4/10
256
یادگیریش که چیزی نیست ،به خاطر اینکه اکتاوهایی که کم داری اصول یادگیریش مثل بقیه اکتاوهایی هستند که داری...بقیه اش هم برمیگرده به همون حرفی که میزنی یعنی بعضی اهنگ ها رو نمیتونی بزنی چون نت اون اکتاوش رو نداری...برای شروع تمرین های پیانو مشکلی نداری(5 اکتاو) ...ولی وقتی عاشق پیانو نوازی بشی خیلی زود میفهمی که کاش هفت اکتاوش رو میگرفتم و چندی بعد هم دوباره افسوس میخوری که کاش میدیم ورودی پدال هم میداشت:smile:
این اطلاعات و تجربه ی شخصی من هست.بازم صبر کنید تا اساتید بیان نظر دقیقتر بدن...

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
411
22
Sweet Spot
یادگیریش که چیزی نیست ،به خاطر اینکه اکتاوهایی که کم داری اصول یادگیریش مثل بقیه اکتاوهایی هستند که داری...بقیه اش هم برمیگرده به همون حرفی که میزنی یعنی بعضی اهنگ ها رو نمیتونی بزنی چون نت اون اکتاوش رو نداری...برای شروع تمرین های پیانو مشکلی نداری(5 اکتاو) ...ولی وقتی عاشق پیانو نوازی بشی خیلی زود میفهمی که کاش هفت اکتاوش رو میگرفتم و چندی بعد هم دوباره افسوس میخوری که کاش میدیم ورودی پدال هم میداشت:smile:
این اطلاعات و تجربه ی شخصی من هست.بازم صبر کنید تا اساتید بیان نظر دقیقتر بدن...
M-Audio KeyStation
ورودی پدال داره! (ساستین رو دارم استفاده میکنم) و من با یه کلید زنگ و ی تیکه سیم ساختم و دارم ازش استفاده میکنم!
اموزشش هم تو همین سایت هست
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

10/4/10
256
M-Audio KeyStation
ورودی پدال داره! (ساستین رو دارم استفاده میکنم) و من با یه کلید زنگ و ی تیکه سیم ساختم و دارم ازش استفاده میکنم!
اموزشش هم تو همین سایت هست
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
حرف من کلی بود.و کاری به برندهای معرفی شده نداشتم که چه قابلیت هایی داره یا نداره.

2/5/16
36
29
با تشکر
M-Audio برند معروفی هست(برای میدی) و رو میز خیلی از خواننده یا آهنگساز های معروف اگه نگاه کنی همین برند هست!

اگه هدفت آهنگسازیه خب همین کی استیشن 61 راحت جوابتو میده و بیشتر آهنگ های پیانو رو هم میتونی بزنی! به جز هفت اکتاوی ها، بعدن بخوای پیانو آکوستیک بزنی یخورده سخته ولی تفاوتش با پیانو دیجیتال خیلی زیاد نیست، اونم چند روز بزنی دستت راه میفته دیگه، اصولش که فرق نمیکنه فقط باید عادت کنی :)

hesam steps

هنرمند
24/1/16
77
32
تهران
اما از من به تو نصیحت داداش سریخ بخر 40 ساله اینا هستن دلار از 7 تا تک تومن رسیده به بالای 14 هزار یهنی بیش از 2000 برابر

بالا