یادگیری ویولن

6/8/22
2
0
1
16
سلام به همگی من ۱۶ سالمه و شناخت زیادی از موسیقی ندارم
ولی همیشه عاشق ساز ویولن بودم و هستم البته سبک ایرانی رو نمی پسندم و دوست دارم کلاسیک یاد بگیرم
از خیلیا شنیدم که وقتی یادگیری ویولن رو شروع کردن اولش خیلیییی براشون سخت بوده و اینم میدونم که افراد تازه کار وقتی ویولن میزنن صدای خیلی گوش خراشی ایجاد میشه و طول میکشه تا این ساز رو به خوبی یاد بگیرن
ولی من انقدر این ساز رو دوست دارم که حاضرم کلی صبر و پشتکار به خرج بدم تا بتونم توش پیشرفت کنم
به نظرتون سنم زیاده؟امکان داره که اصلا یاد نگیرم؟راستی اینم بگم که امسال میرم دبیرستان...به درسم لطمه نمیزنه؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,480
11,042
113
56
.
برای نوازندگی، همیشه آموزش از زیر 10 سال توصیه میشه، مخصوصاً ویولن. حالا در این سن که شما هستی، طبیعیه که جای شک داشته باشه. مگر اینکه توان و استعداد خاصی داشته باشی که ما از اینجا نمیتونیم بسنجیم و توصیه ای بکنیم.
آموزش نوازندگی بیشتر از عشق و پشتکار، به استعداد فردی نیاز داره.

6/8/22
2
0
1
16
برای نوازندگی، همیشه آموزش از زیر 10 سال توصیه میشه، مخصوصاً ویولن. حالا در این سن که شما هستی، طبیعیه که جای شک داشته باشه. مگر اینکه توان و استعداد خاصی داشته باشی که ما از اینجا نمیتونیم بسنجیم و توصیه ای بکنیم.
آموزش نوازندگی بیشتر از عشق و پشتکار، به استعداد فردی نیاز داره.
آخه توی گوگل نوشته بود که از هر سنی میشه شروع کرد
از کجا میتونم بفهمم که استعداد دارم یا نه؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,480
11,042
113
56
.
آخه توی گوگل نوشته بود که از هر سنی میشه شروع کرد
منظور من این نبود که "استعداد داری یا نه". کم و بیش همه استعدادهایی در زمینه ی آموزش ساز دارند. منظورم داشتن یک توان و زمینه ی "خاص" بود. اینو باید یکی که خودش در کار موسیقی و نوازندگی حرفه ای هست، از نزدیک تست کنه.

ArianParham

عضو سایت
2/8/20
57
26
18
18
تهران
همیشه باید بدونی چه چیزی از این مسیری که داری واردش میشی میخوای.
چرا میخوای یاد بگیری می‌تونه بهت کمک کنه بفهمی.

توی گوگل نوشته بود که از هر سنی میشه شروع کرد
بله همه چیز رو میشه از هر سنی شروع کرد اما نتیجه هم مهمه. آدم تو هشتاد سالگی هم می‌تونه فکر یادگیری پیانو باشه اما آیا جز بهترین پیانیست ها می‌تونه بشه؟
پس همه چیز فقط شروع کردن نیست.

بنظر من بهترین راه اینه تست کنی قطعا سرعت رشد تو با افرادی که اندازه تو زمان گذاشتن قابل مقایسه هست وقتی علاقه داری پس ارزش اینو داره امتحان کنی.
مثلاً اگه تو بهتر از متوسط افراد دیگه داخل زمان مشخص می‌تونی یادگیری داشته باشی یعنی استعدادت از اکثر افراد بیشتره.

مهم ترین چیزی که باعث میشه یک فرد هنرمند از بقیه متمایز بشه خلاقیت و استعداد خلق اثر هنری هست.
واقعاً این حتی مهم تر از تلاش شما داخل این مسیره.
من خودم بارها اینو دیدم.
فردی که این استعداد رو داشته باشه اگه داخل مسیر درست بره قطعا موفق میشه.
البته
شاید هم واسه سرگرمی میخواین یاد بگیرین که این ربطی به هیچ چیزی نداره و شروع کنید.