گیتار یا ویولن؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,743
11,096
113
56
.
خیلی ممنون بابت راهنمایی شما ولی متأسفانه اطراف خودح کسیو سراغ ندارم که گیتار الکتریک داشته باشه تا بتونم این ساز رو از نزدیک ببینم و یا حتی یه بار ساز رو دست بگیرم.ولی چون خودم قبلاً ویولن داشتم میدونم که این ساز چه سختی هایی داره و کدوم قسمت نیاز به تمرین بیشتری داره
خب، اینجا میشه یک راهنمایی کرد، چون موضوع دیگه دوست داشتن نیست و به توان آموزشی سازها مربوط میشه.
من حالا نمیدونم قبلاً در چه سالی ویولن رو شروع کردی و یا استعداد فردی تو در چه لِولی هست. ولی از آنجاییکه استارت آموزش ویولن بعد از 15 سالگی معمولاً جواب نمیده، من فکر میکنم دنبال کردن ویولن برای شما مناسب نباشه در این سن. و این که گفتی ". . . خیلی تمرین نداشتم و انگشت چهارم رو بهونه کردم و از کلاس اومدم بیرون . . ." به همین دلیل بوده که در سن بالا ویولن رو شروع کردی، که طبیعی هم هست کلافه بشی سر تمرین و کلاسها.

نیما کریمی

عضو سایت
31/7/22
4
0
1
باید این نکته رو هم بگم که من متأهل هستم و از صبح تا ساعت ۱۸:۳۰ غروب سرکار هستم و مقداری وقت کم دارم و از طرفی زندگی متأهلی
ولی اینو شنیدم که یادگیری گیتار الکتریک نسبت به ویولن راحت تره

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,743
11,096
113
56
.
باید این نکته رو هم بگم که من متأهل هستم و از صبح تا ساعت ۱۸:۳۰ غروب سرکار هستم و مقداری وقت کم دارم و از طرفی زندگی متأهلی
ولی اینو شنیدم که یادگیری گیتار الکتریک نسبت به ویولن راحت تره
راحت تر که جای خود، ویولن سخت ترین ساز هست که حتی کسانی که از بچگی شروع میکنن خیلی طول میکشه تا به حد نوازندگی برسند.
خب الآن که متاهل هم هستی، امیدوارم همین گیتار رو هم بتونی وقت بذاری برای تمرین!

نیما کریمی

عضو سایت
31/7/22
4
0
1
هدفم از اینکه در اینجا این بحث رو به وسط آوردم این بود که از روی منطق تصمیم بگیرم و نه احساسات به احتمال خیلی زیاد میرم به سمت گیتار الکتریک ولی این باعث نمیشه که نسبت به موسیقی کلاسیک دلسرد بشم
ممنون از لطف شما دوست عزیز.

ArianParham

عضو سایت
2/8/20
53
17
8
17
تهران
عرض ادب و احترام خدمت بزرگان عزیز
دوستان عزیزم از شما درخواست کمک و راهنمایی دارم.
قبلاً کلاس ویالون میرفتم ولی دروغ چرا،خیلی تمرین نداشتم و انگشت چهارم رو بهونه کردم و از کلاس اومدم بیرون ولی بعد از گذشت چند ماه قصد بازگشت دوباره به کلاس رو داشتم،یعنی به قول خودمون سرم به سنگ خورده.
ولی اینبار دچار تردید بدی شدم
از طرفی خیلی دوسدارم برم سمت ویالون و از طرفی دلم میخواد که گیتار الکتریک در سبک راک و هوی راک رو تجربه کنم.
عاشق موسیقی کلاسیک و باروک هستم به ویژه موتسارت و باخ و از طرفی طرفدار سرسخت گروه Godsmack و Nonpoint در سبک راک هستم
بیشتر به موسیقی برای موفقیت در آینده نگاه میکنم تا سرگرمی
دوستان لطفاً کمکم کنید
نیما هستم ۲۸ ساله از چالوس

درود

چند تا چیز رو باید حتما در نظر بگیری.
هدفت چیه اصلا تا کجا میخوای پیش بری ؟
به کدوم ساز علاقه داری ؟ (درموردش بدون فکر کردن به سختی و آسانی نظر بده)
و اینکه ویولن رو تا چه سطحی بلدی چون این مدتی که موزیک کار میکنم اینو فهمیدم که کسی که چیز اندکی بلده با کسی که هیچ چیزی بلد نیست داخل بازه طولانی کلی تفاوت پیشرفت داره.
اگه مشکل در دسترس نبودن گیتار داری میتونی به فروشگاه ها بری و اونجا تست کنی .
خب بعد جواب دادن به این ها متوجه میشی کدوم ساز واست بهتره شاید حتی سازی غیر از این دوتا ...