گیتار و بدن‌سازی!

شروع موضوع توسط Orion ‏12/5/11 در انجمن گیتار

تاپیک گیتار و بدن‌سازی! تالار گیتار در persian-music.org.

1. Orion

Orion Astronaut

امتیازات:
    +32 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام. من حدوداً 40 روزی هستش که یادگیری گیتار کلاسیک رو شروع کردم. همچنین به علت اینکه وزن کمی دارم، به باشگاه بدن‌سازی میرم و بدنسازی میکنم. امروز استادم گفت بدن‌سازی باعث کند شدن انگشتات میشه. یه کمی تو سایتهای خارجی در موردش تحقیق کردم ولی هرکی یه چیزی نوشته بود. خواستم ببینم این موضوع صحت داره؟ اصلاً اینجا گیتاریست بدن‌ساز داریم یا نه؟

2. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام داداش...
    من 2.5 سال بدنسازی کار کردم...
    2 سال جودو...
    1.5 سال بوکس و کیک بوکسینگ...
    یه مقداری هم کیوکوشین...
    و تجربم از اینا این بوده که...
    بدنسازی اگه به دستات زیاد فشار نیاری...
    هالتر رو زیاد فشار ندی و بیشتر با دستگاه های سیم کش و سبک کار کنی و وقتی که حرفه ای شدی قبل از تمرین خوب مچ و انگشتات رو گرم کنی به احتمال بالا چیزی نمیشه...
    ولی در هر صورت دمبل ها یه کم فرم انگشتاتو داغون می کنه...
    باقس ورزش ها هم که کلا ترق توروقه انگشتاتو در میارن...(منظورم رزمی ها هستن)

3. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    شانك عزيز شما با گيتار ادم ميكشي يا ساز ميزني؟! ورزش ديگهاي نبود بري؟!

شما دوست عزيز يك جوري تمرين كن كه دستهات زمخت نشه --استفاده از كرم هم بي تاثير نيست

4. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    نه بابا دیگه نمیرم...
    الام بی آزارم..:d

راستی دوست من...
    حتما از دستکش استفاده کن که کف دستت زمخت نشه چون معمولا کف دست سابش پیدا می کنه...و زمخت میشه(همون طور که آقا سامان گفتن)

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏13/5/11
  5. magnetic

magnetic عضو سایت

امتیازات:
    +122 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    والا خیلی از گیتاریستای مطرحو که ببینیم اگه بدنساز حرفه ای هم نباشن ولی هیکلای ساخته ای دارن اگه تاثیر منفی داشت که......
    اگه مساله زممخت شدنه که به قول آقا سامان با کرمو اینا حلش میکنیم ولی اگه تغییراتی که توی عضلات حاصل میشه باعث ایجاد تاثیرات منفی و کند شدن نوازنده میشه بگین لطفا (من میخاستم تابستون برم بدنسازی دستامو قوی کنم)

6. Mehran14

Mehran14 عضو سایت

امتیازات:
    +443 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    دوستان عزیز
    در کل مطلب بر میگرده به زمخت شدن دستها و بخصوص سفت شدن شدید ماهیچه ها .
    در بحث نوازندگی مثلاً گیتار و پیانو و کیبورد و ............. که از نظر فیزیک بدن نیاز به شُل کردن یا همون ریلاکس کردن ماهیچه ها برای رسیدن به مهارت کافی در اجرای تکنیکهای ساز مؤرد نظر میباشد همیشه پیشنهاد میگردد که از حرکات ورزشی سخت که باعث فشار زیاد به ماهیچه ها و در نتیجه سفت شدن بیش از حد اونها میکنه
    شدیداً خود داری کنید .
    در عوض میتونید ورزشهای دیگه ای مثل دویدن . دوچرخه زدن . شنا . و ....................خلاصه تو این سبک فعالیت داشته باشید .

من نمیگم نیستند کسانی که مثلاً وزنه بردار هستند و گیتار یا پیانو هم میزنند . شاید باشند ولی انگشت شمار بخصوص در کلاسهای بالا منظورم حرفه ای تر هست .
    ولی میتونم بگم من ندیدم یه نوازنده خوب که آهنگر باشه حتی , چه برسه به وزنه بردار و پرورش اندامی (البته از نوع سنگینش منظورم هست )
    این قواعد کلی هست . حالا خودتون هستید که تصمیم میگیرید . انتخاب با شماست

7. magnetic

magnetic عضو سایت

امتیازات:
    +122 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    مرسی از پاسختون ولی من نمیگم وزنه بردار یا پرورش اندامی میگم حتی اگه حرفه ای هم نباشن خوب کار کردن .....
    بازم ممنون

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏13/5/11
  8. amir666

amir666 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نظر من هم بیشتر به ورزشهای سبک هست مانند دو و دوچرخه سواری و شنا هم هیکلتو به مرور میسازن هم بدنت خشک نمیشه.سرچی بکن ببین دیگه چه ورزشهای سبکی میشه رفت سراغش شاید برای ما هم مفید باشه:smile (2):

9. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام...
    فکر کنم یه جورایی پرورش اندام رو با تمرینات مسابقات پاور لیفتینگ یا همون زور کشی اشتباه گرفته شده...
    توی باشگاه پرورش اندام شما میتونید از تمام دستگاه ها سبک استفاده کنید...و بیشتر وقتتون رو به ورزش های استقامتی بگذرونید...
    لازم نیست که هر روز وزنه های مورد استفادتون رو افزایش بدید...در این صورت عضلاتتون سفت نمیشه....و بیشر مقاوم میشید...
    اما توی پاور لیفتینگ شما باید هر روز افزایش وزنه داشته باشید...و هفته ای حدودا بین 4 تا 6 کیلو وزن بدنتون اضافه میشه...
    اما شنا یه جورایی بهترین تمرین برای نوازندست....چون که اصلا به مفاصل فشار نمیاره و از نظر آسیب و ضرب دیدن هم مشکلی نداره...

10. امین نورالهی

امین نورالهی مدیر تالار دانلود تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +2,539 / 0 / -0
    سلام
    دوست عزیز بدنسازی میتونه توی سرعت انگشتان دست شما تاثیر مستقیم داشته باشه، من خودم بدنسازی کار میکنم و میدونم حرکاتی مثل جلوبازو (دمبل، هالتر، لاری و...) و ساعد بیشترین تاثیر رو روی سفت شدن عضلات دست داره. اگر شما قصد دارید به صورت جدی به نوازندگی با گیتار (کلاسیک) ادامه بدید بهتره به بدن سازی نرید، اما مثلا اگر بخواهید گیتار پاپ (ایرانی) کار کنید به نسبت (بدن سازی از نوع سَبُکش) خیلی تاثیر آنچنانی نداره چون اکثرا شما باید آکورد بگیرید که این کار به سرعت دست بالایی احتیاج نداره، از نظر من بهترین ورزشی که میتونم بهتون پیشنهاد کنم شنا هست که بدن رو هم به مرور میسازه.

11. taba

taba Banned

امتیازات:
    +322 / 0 / -0
    نرم افزار:
    منم یک نظری بدم.
    من مطمئن هستم که هر ورزشی روی هر کسی تاثیر مخصوص خودش رو می ذاره. مثلا خود من وقتی جسم سنگینی (10 کیلوپرتقال) رو برای مدت طولانی با خودم راه می برم خیلی انگشتام برای گیتار زدن پر سرعت می شن.
    هر کسی می تونه ورزش رو ادامه بده و وقتی فهمید که تاثیر منفی روی نوازندگیش داره می تونه ترک یا سبکتر کنه .
    یادمون نره که تمام نوازنده های محلی که افتخار موسیقی ملی ما هستن از صبح تا عصر ابزارشون بیل و اره و کلنگه و شب سازشون. دست هاشون زخم روی زخم ، پینه روی پینه . ولی می نوازند.

12. goshtasb

goshtasb عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یعنی پرورش اندام باعث کند شدن میشه؟

13. امین نورالهی

امین نورالهی مدیر تالار دانلود تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +2,539 / 0 / -0
    بسته به نوع سازی که می نوازید بله

14. goshtasb

goshtasb عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من گیتار میزنم.و میخواستم بدونم این سفت شدگی دایمی هست یا نه و تا چه حد تاثیر داره؟

15. Mehran14

Mehran14 عضو سایت

امتیازات:
    +443 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    این مطلب رو در پست شماره 6 همین تاپیک توضیح دادم مطالعه کنید .
    تاثیر سفت شدن ماهیچه ها در نوازندگی بیشتر سازها و ار جمله گیتار بسیار زیاد هست و همیشه پیشنهاد میشه از ورزشهای سنگین تاثیر گذار روی ماهیچه ها خودداری بشه . ولی به هر حال هر جا جلوی ضرر رو بگیرید منفعته . شاید برگشت ماهیچه ها به حالت معمول طول بکشه که اون هم با تمرین درست و انجام برنامه ریزی شده تکنیکهای نوازندگی هر سازی امکان پذیره .

16. istar

istar عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    من از وقتی 5 سالم بود شروع کردم به ورزش کردن هر ورزشی رفتم این 3 -4 ساله آخرم پرورش اندام کار کردم تازه این موضوع رو فهمیدم!!!!!!

من روزی یکی دو ساعت گیتار میزنم انگشتام خیلی روان و سریع میشه تو این تایم اما وقتی باشگاه میرم و صبح بیدار میشم دوباره باز 2 ساعت تمرین تا برگرده حالت قبل .....الان بین یه دوراهی گیر کردم پرورش اندام رو ادامه بدم یا گیتار<<آخه تنها گیتارم نیست 2 جلسه هم سه تار دارم میرم>> ورزش رو میتونم ببوسم بزارم کنار بعد این همه مدت اما سازم رو نه........ نمیدونم حالا عشقه اعتیاده عادته چیه :smile (45):

17. hamidu2

hamidu2 عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بهترین کار اینه که بعد از تمیرن کمی نرمش کنی، اگه توجه کرده باشی بعد از تمرینبدنت سفت و کند میشه که باید اون موقع کمی کششی انجام بدی برای شل شدن عظلات دست میتونی تمیرن مشت زدن در هوا یا چرخاندن دستات را انجام بدی که باعث میشه عظلاتت سفت و کند نشه.
    من این کار را زمانی که ورزش رزمی میرفتم بعد از بدنسازی با وزنه برای از دست ندادن سرعت مشت و پا انجام میدادم که مفید و 100% ماثر هستش.
    دوستان درست گفتن که سعی کن وزنه سبک بزنی.

18. istar

istar عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    بدیش اینه من کل بدنم رو تاتو کردم بدنم از فرم بی افته خیلی ضایع میشه :smile (9):

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. سفت شدن دست ها بدنسازی و ساز زدن