گیتاریست چپ دست با ساز راست دست

شروع موضوع توسط magnetic ‏2/12/11 در انجمن گیتار

تاپیک گیتاریست چپ دست با ساز راست دست تالار گیتار در persian-music.org.

1. magnetic

magnetic عضو سایت

امتیازات:
    +122 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    نظرتون در موردش چیه؟ساز راست دستو سیماشو برعکس ببندنو باش بزنن؟خودم فکر میکنم واسه کم و زیاد کردن ولوم راحت ترن و واسه استفاده از تریمولو چون میاد سمت بالا و دم دست تره. اما فکنم ظاهر خنده داری پیدا کنه طرف نه؟
    نظر شما چیه؟:smile (95):
    (بیشتر واسه مدلای V منظورمه )

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  2. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام...
    همونجور که خودتون هم میدونید روش چندان مرسومی نیست اما خب نوازنده هایی مثل جیمی هندریکس این کار رو کردن...
    اما این نکته هم جای ذکر داره که: تا به حال به شخصه نوازنده ای که سولو نواز باشه و V استایل ندیدم این کارو بکنه...
    این کار روی استایل V شاید یه کم سخت باشه...اما امکان داره از نظر تئوری...
    (این نکته رو توجه کنید که فرم V امکانش هست چون قرینه هستش اما فرم rhods نه چون قرینه نیست)

و یه نظر شخصی: پیچ های ولوم و پیکاپ ها میتونید کم کم بهشون عادت کنید اما ترمولو عادت کردن بهش زیاد راحت نخواهی بود مخصوصا توی بعضی تکنیک هایی که ترمولو مثلا با sweep picking همراه میشه(مثل بعضی جاهای آهنگ angels dont kill از COB )
    اما یه راه حل جالب هست...
    میتونید بریج سازتون رو عوض کنید...مثلا یه bc rich با بریج kahler بخرید و بعدا یه بریج چپ دست floyd rose بخرید و جایگزین کنید...
    موفق باشید...

3. taba

taba Banned

امتیازات:
    +322 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ..
    یه نوازنده ای من می شناسم به نام آلبرت کینگ( که یکی ار دوستای گری مور بود.خدا هر دوتاشون رو بیامرزه.)اونم چپ دست بود و نکته جالبش فقط این نبود که چپ دست بود و با گیتار راست دست می زد ، نکته جالب این بود که حتی سیماش رو هم برعکس ننداخته بود.و با همون حالتی که گیتارش داشت باهاش نوازندگی می کرد.یعنی وقتی گیتار می زد سیمای بم گیتارش پایین بود و سیمای 1 و 2و 3 بالا.
    بهترین حالت واسه همچین کاری ، همون گیتارای وی هستن.چه تئوری و چه عملی.
    چون اینجوری راحت تر هستین که ولوم ها بالا باشن پس جای بحث نیست. حتی اگه راحت هم نباشین زود عادت می کنید.
    ترومولو رو هم همونطور که دوست عزیزم شانک فرمودند : می تونین عوضش کنین.خیلی کار آسونیه.و می تونین هر نوع ترومولویی با هر مارکی روش نصب کنین.البته به شرطی که نتونین با همین ترومولوی راست دست تکنیک هاتون رو اجرا کنین.جیمی هندریکس که با همون گیتار راست دستش همه کار می کرد.پس شدنیه.

4. heaven-and-hell

heaven-and-hell عضو سایت

امتیازات:
    +87 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, sonar
    سلام.بحث جالبی هست.ولی یه نکته رو بگم، کسی که تاحالا گیتار نزده و تازه میخواد شروع کنه براش فرقی نمیکنه که با دست چپ باشه یا راست!!!! پس بهتره که چپ دست ها قبل از اینکه به بخوان عادت کنن با همون دست چپ گیتار بزنن، با دست راست تمرین کنن.چیز سخت و غیر عادی نیست!! تو این 6 7 سالی که تدریس میکنم کلی شاگرد چپ دست داشتم که با دست راست گیتارو شروع کردن و اصلاً هم احساس ناراحتی نکردن.حتی یه خانمی 6 ماه با دست چپ تمرین میکرد ولی به پیشنهاد من تمرینشو با دست راست شروع کرد.و بعد از 3 هفته سختی کار براش راحت شد و بعد از 8 هفته مانند دست چپش با دست راست میزد.
    نکته اش که رو دست راست تاکید میکنم خیلیه!!! ولی مهمترین هاش عدم محدودیت تو انتخاب ساز، و اینکه هر جا باشی باید ساز خودت همراهت باشه، چون تو هر استودیو و استیجی گیتار دست چپ موجود نیست!!!!
    البته هرکی هرجور دوست داره انتخاب میکنه و دلایل خودش رو داره که با دست چپ ادامه بده یا نه.
    ولی بهترین مدل برا نوازندگی با دست چپ همون Fly V هست که دوستان گفتن.ولی با طرح Stratocaster هم میشه.مثل هندریکس.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
بارگذاری...