گناه "شادی غفاری"

شروع موضوع توسط شادی غفاری ‏6/9/14 در انجمن اشعار کاربران

تاپیک گناه "شادی غفاری" تالار اشعار کاربران در persian-music.org.

1. شادی غفاری

شادی غفاری عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +177 / 0 / -0
    صدات همش تو گوشمه
    این دلم لک زده برات
    دلت فقط مال منه
    همدمم خاطره هات

دارم ازغصه میمیرم
    عمراین خوشی چه کم بود
    انگار یه مرداب پیرم
    میون آغوش یک رود

من دارم بی تومیسوزم
    تو داری با کی میسازی؟
    بیا باز پیشم عزیزم
    بگو تو هم غرق نیازی

به همین دوری قسم
    پشتم دیگه خالی شده
    دیدنت دیگه برام
    آرزوی محالی شده

دعامون اثر نکرد
    شایدعشقمون گناه بود
    امامیون این تباهی
    آغوشت تنها پناه بود

بذار که خدابدونه
    من عاشق این گناهم
    گناهه بودن باتو
    تواین شبا شده پناهم

آخرین ویرایش: ‏6/9/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 7
  2. bamdad1359

bamdad1359 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    وزنش چی بود؟نتونستم کشفش کنم! با وجود داشتن فوق لیسانس کشف الوزن از دانشگاه کراچی!

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. شادی غفاری

امتیازات:
    +177 / 0 / -0
    خودمم نمیدونم واقعا با داشتن دکترا کشف الوزن :frown::happy-43:

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. mahdiyeh

mahdiyeh

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    سلام
    من ترانه تون رو دوست داشتم با وجود بی وزنی ولی به دلم نشست
    دارم از غصه میمیرم عمر این خوشی چه کم بود
    انگاریه مرداب پیرم میون آغوش یک رود
    موفق باشید

5. kasrabakhtiari

kasrabakhtiari عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +126 / 0 / -0
    ترانه مشکل وزنی خیلی داره.اما اتفاقاتی که توی کار می بینم نشون میده که شما پتانسیل بهتر نوشتن رو دارید.بهتون کتاب عروض و قافیه پیش دانشگاهی رو پیشنهاد می کنم.موفق باشید

6. معصومه افلاطوني

معصومه افلاطوني عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +420 / 1 / -0
    سلام با اقاي بامداد موافقم ،حالا دکتراشو ندارم ولي يه چيزايي سرم ميشه،وزن عروضي نداره اما وزن دروني داره،اتفاق شاعرانه کمتر توش ديده ميشه موفق باشيد

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. majidkeyan

majidkeyan عضو سایت هنرمند

شغل :
    ترانه سرا
    امتیازات:
    +374 / 0 / -0
    اول مفاعلن مفاعلن بعد خروج بعد فاعلاتن فاعلاتن وزنش بود البته بنده دیپلمه دبیرستان کابل هستم ، ولی خوب بود محتواش قشنگ بود. یه سوال چرا از نوشتتون دفاعی نمیکنید؟

8. jalabmakhfi

jalabmakhfi عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مثل همیشه عالی بود
    نگران وزن ترانه هاتون نباشید ، توی آهنگ خیلی خوب در میاد ( مثل همون گره کور اگه یادتون باشه )
    وزن ، قافیه ، ردیف و ... این ها همه قوانینی هستن که ساخته ذهن بشر هستن
    همه این قوانین برای این ساخته شدن که یه کار بیشتر به دل بشینه
    ولی بعضی وقت ها باید ساختار شکنی کرد
    مثال یه ساختار شکنی موفق ، موسیقی رپ بود که تونست آدمای زیادی رو به خودش جذب کنه
    ولی هنوز که هنوزه بعضی از آهنگسازهای بزرگ مثل منوچهر چشم آذر ( که بهترین کارای گوگوش رو ساخته ) نمیتونه اینو هضم کنه و میاد موسیقیه رپ رو موسیقیه دلقک ها قلمداد میکنه !!!
    همه اینا رو گفتم فقط واسه اینکه به حستون بیشتر توجه کنین تا قوانین ترانه سرایی چون که :
    همه قوانین دنیا ساخته ذهن بشر هستند ( شاید کسی در آینده یه شیوه نوین تو ترانه سرایی یا آهنگسازی بتونه ابداع کنه که خلاف قوانین قبلی باشه ! )
    موفق باشید .

9. شادی غفاری

امتیازات:
    +177 / 0 / -0
    درود خانوم افلاطونی عزیزمرسی از حضورتون امیدوارم ترانه های بعدی که میذارم بتونه نظرتون و جلب کنه
    سپاس

10. شادی غفاری

امتیازات:
    +177 / 0 / -0
    درود جناب کیان گرامی
    قطعا ترانه ی من ایراد داره کنار شما عزیزان امیدوارم پیشرفت خوبی داشته باشم
    خوشحالم که دوست داشتید به هرحال سلیقه ها متفاوته
    سپاس

11. شادی غفاری

امتیازات:
    +177 / 0 / -0
    سلام ممنونم شما لطف دارید خوشحالم که دوست داشتید منم احساس ترانه بیشتراز قوانین جذبم میکنه
    سپاس

12. آریا فیضی

آریا فیضی عضو سایت

امتیازات:
    +201 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام .به خانم غفاری و همه اعضا که این نوشته رو میخونن.الان نمیدونم این نوشته رو دقیقا کجا نوشته ام.بخش مربوط به خودم ظاهرا مختل شده.در رابطه با ترانه گناه ضمن خسته نباشین به خانم غفاری بهتون عرض کنم که امیدوارم انتقادپذیر باشین.اسم اینو اصلا نمیشه ترانه گذاشت.مهمترین دلیلش :در اصطلاح ترانه سرایان بزرگ مثل اردلان سرافراز؛پاکسیما ذکی پور ، و بزرگانی که شاید بهتر از من بشناسینشون به این نوع ترانه میگن:"دلبر جانان من برده دل و جان من" و بهش میگن "بی استخوان".یعنی فقط هدفتون این بوده که کلمه هایی به ذهنتون برسه و جمله هایی بسازین که فقط از لحاظ دستور زبان فارسی مقبول باشن.اگه لازم دیدین و حوصله داشتین بخونین اعلام کنین که بیشتر و با دلیل اصولی تشریح کنم.ضمنا من از 20 به این ترانه نمره4 میدم.به این منظور که فقط نکات مثبت ترانه تونو که کمتر از 4 نمره هم هست جدا کنین و بقیه رو اصلاح کنین.موفق باشین
    ضمنا یک نکته کلیدی عرض کنم:همه میدونیم که هزاران خواننده داخل و خارج ایران داریم.چرا فقط اسم خراطها و یگانه و شادمهر و معین و امید و مجموعا بیست سی نفر به عنوان خواننده سر زبانها هست؟درصورتی که تفاوت سلیقه ها زیاده.دلیلش اینه که اون هزارن خواننده دیگه کارهاشون عادیه فقط فکر اینن موسیقیشون از لحاظ دستور نوازندگی و تئوری و گام و میزان و... مقبول باشه و ترانه هاشون از لحاظ جمله سازی کلاس دوم دبستان پذیرفته باشه و این جور مسایل.

آخرین ویرایش: ‏9/9/14
  13. شادی غفاری

امتیازات:
    +177 / 0 / -0
    درود جناب فیضی گرامی همه میدونن من با انتقادای توهین امیز کاملا مخالفم
    ولی از انتقادشما اصلا ناراحت نشدم چون درک احساس کار هرآدمی نیست وفکرنمیکنم چیزی ازترانه بدونید یا ادبیات کسی که ادبیات خونده باشه یا چیزی از هنر ترانه وشعر سرش باشه انتقادو میدونه چطورباید بیان کنه تا سازنده باشه وکمک کنه به طرفی که مورد انتقاد قرار می گیره این انتقاد نشونه بی تجربگی شما بود وشخصیت خودتون رو زیر سوال میبرد نه ترانه ی من و
    باحال خوبی این ترانه رو ننوشتم یعنی تویه شرایط سخت سعی کردم یه روزخاص ویه رابطه ی خاص روبه تصویر بکشم همش فکر میکردم که تموم نکته ها رو بگم به خاطر همین وزن ترانه به هم ریخت
    ومن یه کسی هستم که تازه شروع به ترانه سرایی کردم ودرآینده حتما بهتر ترانه خواهم گفت
    سپاس

14. آریا فیضی

آریا فیضی عضو سایت

امتیازات:
    +201 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خانم غفاری شما خانم هستین و یه کم زود تر از آقایان ناراحت میشین و رنجیده میشین شایدم عصبانی بشین.
    ولی خب منم واسه کمک به شما این ایرادها رو گفتم،من که با شما دشمنی ندارم بخوام کارتونو خدای نکرده تحقیر کنم یا چیزی.
    این جمله ترانه رو ببینین"من نمیتونم بی تو بمونم از تو میخونم"این کلمه ها از لحاظ آهنگ و جمله سازی به هم میخورن ولی کاملا چرت وپرته.و متاسفانه خیلی از خواننده ها وقتی ترانه سرایانشون کم میارن چیزی شبیه این چرت و پرت رو و حتی دقیقا همینو به کار می برن.آهنگ دوستت دارم مهدی احمدونو گوش بدبن(از آلبوم نقطه ضعف) آهنگ قشنگیه ولی از دقیقه "1:18 دقیقا این جمله میاد تو ترانه ش کاملا از چشم آدم میفته.
    والی خانم غفاری از یه طرف دیگر قضیه اگه توجه کنین یه ترانه مثل ترانه ساسی مانکن که من حاضر نیستم یه ثانیه از عمرمو تلف کنم واسه گوش دادن این آهنگا طرفدارای خودشو داره.توجه کنین چی میگه تو این ترانه(خانم ببخشین شما میشناسین ارژنگو شما بپوشین لباس تنگو)...ببخشین این مثالو زدم منظورم این بود که سلیقه ها متفاوته بعضیا به اون آهنگا هم کلی بها میدن.همون طور که سلیقه ها متفاوته طرز فکر و برداشت ها هم متفاوته.آخه خانم غفاری واسه چی باید شخصیتم زیر سوال بره به خاطر انتقاد از ترانه تون؟کسی هم نیستم چیزی از ادبیات ندونم حداقلش حداقلش عرض کنم من دوران دبیرستانم فرزانگان بوده ام ادبیاتم حتی یک بار کمتر از18 نشد.اصلا واصلا دست به کتاب هم نزدم که تو کنکور سراسری 79/9% زدم.
    همیشه سعی کرده ام سازنده ولی سخت گیر انتقاد کنم.من که نگفتم شما به درد ترانه سرایی نمیخورین.مطمئنا اون نمره4 که من بهتون داده ام یعنی نمره15 دیگران.شاید من آدم بزرگ و مهمی نباشم که حرفام پیش شما ارزش داشته باشه.ببینین در مورد ترانه رویای تکراری خانم مینا ابراهیمی تو همین سایت از چه نکته کوچک ناچیزی انتقاد کرده ام.ولی مطمئنا سازنده بود چون از جوابشون فهمیدم.مطمئن باشین موفقیتتونو میخوام که اینجوری میشینم جوابهای طولانی می نویسم.
    گفتنی زیاده،موفق باشین انشاالله

آخرین ویرایش: ‏9/9/14
  15. هدایی نیا

هدایی نیا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +358 / 0 / -0
    سلام.از زحمتی که کشیدین تشکر می کنم.ولی انتقاد دلسوزانه ماها از تمجید بی دلیل و کاذب دیگران بهتره.عرض کنم که از نمره20شعر شما 2هم نمیگیره.ولی احتمال موفقیتتونو خیلی زیاد می بینم.چون هرچند شعرتون هیچ فضای جالبی نداشت ولی لااقل بی استخون نبود.به اصطلاح اینجوری نبود(دلبر جانان من برده دل و جان من).که متاسفانه تو کار خیلی از خواننده ها می بینیم که صرفا شبکه های ماهواره ای و فضای موسیقی رو اشغال کرده ان.امیدوارم منظورمو متوجه بشین.مثال ساده عرض کنم شعر خیلیاشون اینجوریه(من نمیتونم بی تو بمونم از تو می خونم ...)چیزی که عذر میخوام تهوع آدمو در میاره.ضمنا زمانی نظر ماها مهم و کارسازه که واقعا صاحب نظر باشیم،و دلیل نظرمونو هم بگیم.چون همینجوری بگیم خوبه یا بده چیزی رو مشخص نمی کنه واسه شما.واسه این هم جواب دادن به شماهارو مهم میگیرم که ترانه سرایان بزرگی مثل خانم مونا برزویی و خیلیای دیگه یه روزی مثل شما شعر گفته ان.باید الان جدی بگیریمتون.چون وقتی انشاالله به اون سطح برسین دیگه مسلماٌ نیازی به نظرخواهی کسی ندارین.ضمنا نوشتن درست املا هم مد نظرتون باشه.(توهم نبودت)... موفق باشین.

این متن شما آقای فیضی پای ترانه یکی دیگه از دوستانه مثل اینکه دبیرستان و درصد ادبیاتتون تو کنکور تنونسته به شیوه نقد شما کمکی بکنه. نمره هایی که به ترانه بچه ها میدین رو دقیقا از کجا میارین؟ بدون اعلام نظر درباره نمره هم میتونید نقد کنید.من کمتر نظرات شمارو پای ترانه ها دیدم .در هر صورت امیدوارم متوجه باشین که شیوه نقد شما بد جوری توی ذوق میزنه.

16. آریا فیضی

آریا فیضی عضو سایت

امتیازات:
    +201 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خب دوست عزیز کسی که الان 300 نظر داده یه روزی دو سه تا نظر داده بوده و کم کم زیاد شده.شما می بینین من چه تاریخی عضو شده ام.ضمنا زندگی شخصی آدم همین نیست که.به نظر شما دیگه من کار و زندگی ندارم بهش برسم باید همه ش بشینم تعداد نظرهامو ببرم بالا که شما نگین گهگاهی واسه تخریب میاین؟خب دوست عزیز میدونم ترانه سرایان بزرگ هم یه روز اینجوری شعر گفته ان.اگه من الان به خانم غفاری بگمok یعنی بی ایرادی ندارین و همین الان ترانه سرای بزرگ شده این.بزرگ شدن تو ذاتشون هست،ولی تا انتقاد پذیری نباشه بزرگی خودشو بروز نمیده.خانم غفاری میگن شما چیزی از ادبیات نمیدونین،واسه این بحث کنکور و اینا کردم.خب شما میگین نمره ها رو از کجا میارین؟...این یه سطح مجازیه که اصلا تو مکالمه روزمره هم دو طرف همدیگه رو درک می کنن....خب آیا درسته منم از شما بپرسم به چه کسی میگن صاحب نظر؟ملاکتون واسه صاحب نظر بودن چیه؟آیا صد تا ترانه از شما پخش بشه یا 250 تا یا پاتون به خاک لس آنجلس بخوره یا یک کاغذ مهر شده از یه انجمن داشته باشین یا 50هزار نفر اسمتونو بدونن یا54375 نفر یا یا یا بالاخره چه وقت بتید بگن صاحب نظر؟اگه ماشینی و نرم افزاری حساب کنیم باید از99 درصد حرفای مردم ایراد گرفت.یکی میگه خونه مون بزرگه خب شاید به 70 متر هم بگه بزرگ شاید یکی دیگه به خونه 1000متری هم بگه کلبه باید حدودشو تعیین کنه.آیا درسته این حرفارو زیر سوال ببریم؟

17. هدایی نیا

هدایی نیا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +358 / 0 / -0
    صحبت من اینه که دوستان دیگه هم این ترانه رو نقد کردن و پذیرفته شده ولی زبانی که شما به کار میبرید و ازش استفاده میکنید بسیار تنده و فکر میکنم مساله سازیش ، بیشتر از سازندگیش باشه..

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  18. آریا فیضی

آریا فیضی عضو سایت

امتیازات:
    +201 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اگه زبانمو تند می دونین عذر خواهی می کنم.فقط بدنین قصدم بی ادبی و تخریب و تحقیر نیست.فقط میخوام در شرایط سخت و سخت گیرانه کار کنیم و موفق بشیم.قبول دارم که همه آدما مثل هم نیستن.والی همه اینجا دوست و هم فکر و هم هدف هستیم.
    ضمنا کجای حرف زدنم تنده؟آدم بدخو و بد زبان و خشنی نیستم به خدا .همین که گفتم این اصلا ترانه نیست دیگه دنیا به هم ریخت؟

19. معصومه افلاطوني

معصومه افلاطوني عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +420 / 1 / -0
    سلامتمام صحبتهاي شما رو من قبول دارم وبا شما همنظرم،اما شعرا روح لطيفي دارن خصوصا خانمها،اگر در زمان نقد از ادبيات آرومتري استفاده کنيم خوشايند تره،چون نقد به خودي خود وبه طور طبيعي نا خوشايند هست،اما اگر کمي لطافت در گفتار باشه زيباست و به دل ميشينه،ممنون

20. شادی غفاری

امتیازات:
    +177 / 0 / -0
    درود دوستان عزیزم
    واقعا ممنونم از انتقادهای سازندتون:happy-43:
    خواهش میکنم از این به بعد اگر کسی ازتون خواست به ترانه اش نمره بدید لطف کنید ونمره بدید من ترانه مو نذاشتم که شما بیاید نمره بدید این یک ترانه است ویک ترانه ی دارای ایراد وزنی
    وقتی میدونید زبان انتقاد سازنده رو ندارید سکوت چیز خوبیه ;)
    من ترانه مو گذاشتم که ایراداشو متوجه بشم واصلاحش کنم نه اینکه شما بیاید کل آموخته هاتون وبرای همدیگه به نمایش بذارید
    من ناراحت نیستم چون طرز تفکرم با شما فرق میکنه سلیقم باشما متفاوته
    به هر حال مرسی که وقت گرانبهاتون وگذاشتید
    سپاس از همتون

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - گناه شادی غفاری
  1. Music Stream
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    101
  2. sistani