گفتگو در مورد ساخت مانیتور صدای "دست ساز" !

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
430
329
63
23
Sweet Spot
درود،،
عزیزان عنوان تایپیکم کمی عجیبه و شایدم غیر منطقی!! ولی خب قبل از اینکه با RPG بهم حمله کنید :biggrin: بذارید توضیح بدم:unsure:
امروز رفتم تو سایت ها فروش لوازم قیمت ها رو دیدم و کاملا حس اصحاب کهف بهم دست داد!! دیگه هر مدلی حساب میکنم ،، شب و روزم که کار کنم تا بخوام جمع کنم و یه ابزار ارتقا بدم دوباره قیمتش سوبله کوبله رفته بالاتر!! دیگه خودتون در جریان اداره امور هستید و توضیح اضافی میشه!!
بگم براتون که از اونجایی که دیگه واقعا خریدن شبیه رویا شده،، یه فکری به سرم زده نمیدونم چه حد شدنی باشه و چقدر اصولی و عملی!! ولی ازتون میخوام که نظر بدید لطفا
قصد دارم یک جفت باند خوب (شایدم باند ماشین!) داخل یک جعبه به فرم پوسته مانیتور صدا قرار بدم و ازشون در کنار مانیتور های صدام بهره ببرم!!!!!!!!!!!!!
میدونم خیلی عجبیه ولی خب اگه 10% بتونه مفید باشه اینکار واقعا برام به صرفه تره!!
از طرفی هم به قول معروف چشم پر کن هست و باعث توجه میشه
هم یه جورایی میشه فورا میکس و موزیک رو تو دیگر سیستم های صوتی چک کرد و شنید

ولی اینکه چقدر میتونه صادق باشه تو فرکانس ها نمیدونم!! اصلا میشه روش حسابی کرد یا نه!! اینو میخوام بدونم که تا چه حد میشه روش حساب باز کرد!!

ممنون میشم دوستان نظر بدید در مورد پروژه اپولو وطنی ما :biggrin:

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,974
2,842
113
تهران
درود
اگه در قسمتهای فنی و الکترونیکی ساخت اون (لحیم کاری و ...) مشکلی ندارید ، دقت و صداقتش مثل همون "باند ماشین" میشه.
انگار ماشین رو تو استدیوتون پارک کردید. همین!
از علم اکوستیک و ساخت اسپیکر چقدر مطلع هستید ؟ برا ساختن " جعبه به فرم پوسته مانیتور صدا " میتونید درست Speaker Damping رو انجام بدین؟
قصد حمله ندارم واقعا ولی چقدر تجربه و تخصص تو این کار دارین ؟چرا فکر کردید ساخت مانیتور کار ساده ای به حساب میاد. به نظرم :
یک هدفون مانیتورینگ مناسب تهییه کنید .

آخرین ویرایش:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,143
10,280
113
54
.
گفتی ". . . در کنار مانیتور های صدام بهره ببرم . . ." پس ظاهراً شما مانیتور داری. این یه جفت رو دیگه برای چی میخوای؟ اون هم با یه همچین فکری.

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
430
329
63
23
Sweet Spot
گفتی ". . . در کنار مانیتور های صدام بهره ببرم . . ." پس ظاهراً شما مانیتور داری. این یه جفت رو دیگه برای چی میخوای؟ اون هم با یه همچین فکری.
بله درسته اما 4.5 اونم مارک پریسونوس،، خب کوچیکه و کم توان! و فکر میکنم به یه مکمل نیاز دارم

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
430
329
63
23
Sweet Spot
درود
اگه در قسمتهای فنی و الکترونیکی ساخت اون (لحیم کاری و ...) مشکلی ندارید ، دقت و صداقتش مثل همون "باند ماشین" میشه.
انگار ماشین رو تو استدیوتون پارک کردید. همین!
از علم اکوستیک و ساخت اسپیکر چقدر مطلع هستید ؟ برا ساختن " جعبه به فرم پوسته مانیتور صدا " میتونید درست Speaker Damping رو انجام بدین؟
قصد حمله ندارم واقعا ولی چقدر تجربه و تخصص تو این کار دارین ؟چرا فکر کردید ساخت مانیتور کار ساده ای به حساب میاد. به نظرم :
یک هدفون مانیتورینگ مناسب تهییه کنید .
در مورد لحیم کاری و این قضایا میتونم به یک الکترونیک کار بدم تا برام ردیف کنه،،
در مورد علم اکوستیک هم عرض کنم که خیر،، متاسفانه خیلی خیلی کم،، اما حالا بیشتر از این قضیه ی قیمت های نجومی خیلی دوست دارم ابتکار عمل به خرج بدم و کلا دنبال کنجکاوی تو این مواردم،،، اخه یه زمان دیدم اقای ارش پاکزاد یه سری ابزار ها رو خودشون سر هم کردن و ساختن خیلی برام جالب بود و همیشه دوست داشتم منم بتونم یه چیزی سر هم کنم :unsure: ;)

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,974
2,842
113
تهران
در مورد لحیم کاری و این قضایا میتونم به یک الکترونیک کار بدم تا برام ردیف کنه،،
در مورد علم اکوستیک هم عرض کنم که خیر،، متاسفانه خیلی خیلی کم،، اما حالا بیشتر از این قضیه ی قیمت های نجومی خیلی دوست دارم ابتکار عمل به خرج بدم و کلا دنبال کنجکاوی تو این مواردم،،، اخه یه زمان دیدم اقای ارش پاکزاد یه سری ابزار ها رو خودشون سر هم کردن و ساختن خیلی برام جالب بود و همیشه دوست داشتم منم بتونم یه چیزی سر هم کنم :unsure: ;)
از این کمک بگیرید :
Acoustics 101 : Speaker design basics and enclosure design