گفتگو درباره گیتارهای Jackson

شروع موضوع توسط Les_paul ‏21/7/11 در انجمن گیتار

تاپیک گفتگو درباره گیتارهای Jackson تالار گیتار در persian-music.org.

1. Les_paul

Les_paul مدیر تالار گیتار تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +1,917 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, sonar
    سلام
    اینم تاپیک بررسی گیتار هایه جکسون امیدوارم که مفید باشه.
    اولین سری که میخوام معرفی کنم سریه DKMG Dinky™ w/ EMG هست.
    {username}-{filename}
    مشخصات اصلی:
    Body: alder
    Fingerboard: Rosewood
    Neck: bolt-on maple
    Frets: jumbo /24
    Nut material: Jackson® Floyd Rose® Nut
    Inlay: MOTO Piranha Tooth Position Inlays
    Bridge: Floyd Rose® Licensed Jackson
    JT580 LP Double Locking 2-Point Tremolo
    Pickup bridge: EMG® 81 (humbucking pickups)
    Pickup neck : EMG® 85(humbucking pickups)
    Made in : japan
    توضیحات:
    به اولین نکنه ای که در مشخصات بالا برمیخوریم اینکه من حرفی از رادیوس نزدم و علتشم این بود که،رادیوس این گیتار از نوع compound radius هست که از (304.4mm406.4 mm to) تغیر میکنه.
    از چوب آلدر در این گیتار استفاده شده که نسبت به چوب بیس وود وزن بیشتری داره.خشکی زیاد این چوب باعث میشه که صدایه بسیار خشک و تیزی داشته باشه که بدرد سبک متال و سولو نوازیهایه سریع میخوره.از این چوب در بعضی از مدلهایه فندر هم دیده شده و از نوازندگانی که از این چوب استفاده میکنند میشه به Marty Friedman, Kirk Hammett, اشاره کرد.ونوازندگانی که از برند فندر این چوب استفاده میکنند هم میشه به مالمستین و پدر گیتار الکتریک جیمی هندریکس اشاره کرد.توجه داشته باشید که از این گیتار صدایه بیس خوبی نمیشه گرفت و برایه ریتم زدن پیشنهاد نمیشه.
    فینگربورد روز وود این گیتار با در نظر گرفتن رادیوس ،این گیتار رو برایه نوازندگه سولو خیلی مناسب کرده.
    پیکاپ هایه EMG که رویه این ساز تعبیه شده اکتیو هستند و very high out put محسوب میشوند.emg 81 از معروف ترین پیکاپهایه این برند هست و صدایه تیزی داره و بیشتر بدرد سولو میخوره تا ریتم.

یکی از نکاتی که تو ذوق میزنه در مورده این گیتار اینه که نحوه ی اتصال دسته به بدنه از نوع
    bolt-on میباشد که sustain کمتر هست.ویک ایراده دیگر هم تویه این

نوع اتصالات میدونن که نوازندگی در محدوده ی 18 تا 22 (24) سخت ترهست.اما خوب مزایایی هم داره مثل این تعویض دسته گیتار، یا مقاومت بیشتر در مقابل
    ضربه.

(از دوستانی که سوال دارند در مورده این تاپیک خواهش میکنم به صورت پیام خصوصی از من سوال کنن تا نظم این تاپیک حفظ بشه)

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Les_paul

Les_paul مدیر تالار گیتار تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +1,917 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, sonar
    DX10D Dinky

سلام
    امروز به معرفی DX10D Dinky میپردازیم که از سری x هست.
    {username}-{filename}
    مشخصات اصلی:
    Body: basswood
    Neck type: Bolt-On Maple
    Finger board: rosewood
    Fret size: Jumbo Frets
    Bridge: Floyd Rose® Licensed Jackson® Low Profile JT580 LP Double Locking 2-Point Tremolo
    Radius: Compound Radius (304.8 mm to 406.4 mm)
    Bridge pickup: Duncan Designed™ HB-103B Humbucking
    Neck pickup: Duncan Designed™ HB-103B Humbucking
    Controls: Master Volume, Master Tone
    Made in : japan
    توضیحات:
    بادی این گیتار از جنس بیس وود هست.درمورده این نوع چوب میشه یکی از پرطرفدار ترین چوب هایه دنیاست.بافتهایه این چوب نسبت به ماهوگانی بافت باز تری داره و نسبت به ماهوگانی خیلی سبک تر هست.صدایه نازک و جیغی داره (شفاف).بیشتر بدرد نوازندگیه سولو میخوره و برایه سبکهایه آروم پیشنهاد میشه.برایه سبک متال جزء بهترینها هست.
    نحوه ی اتصال دسته به بدنه در این گیتار از نوع Bolt-on استفاده شده.این نوع اتصال به وسیله ی پیچ هست که دسته رو به بدنه متصل میکنه.این نوع اتصال متاسفانه ساستینو کم میکنه و از یکی از مزایایه جنس بادی رو که ساستین خوب هست از ببین میبره.
    پیکاپهایی که در این گیتار استفاده شده دانکن هستن که بصورت هامباکینگ هست.دانکن یکی از معروفترین پیکاپهایه دنیاست که برایه لید گیتار خیلی مناسب و میشه گفت اکثر لیدر هایه جهان از این نوع پیکاپ استفاده میکنند.در اکثر کارهایه ماندگار متال از این نوع پیکاپ استفاده شده.
    شخصا یک تجربه از این گیتار دارم که بد نیست اینجا بگم.یکی از دوستانم یه مدتی از این گیتار استفاده میکرد.تقریبا 3 ماه بعد از خریدش فهمید که خیلی زود کوک خالی میکنه. ایشون گیتارو بردن یه جا درست کنن طرف تا دیده بود چه مدلیه گفته بود اکثر این مدلا این مشکلو دارن (حالا الله و اعلم).و با سفت کردن بریجش (نه اینکه ثابتش کنه) این مشکلو حل کرده بود.البته بعد از اون به بعد هم این دوست من دیگه از ترمولو استفاده نمیکرد و هیچ مشکله دیگه ای نداشت.
    از نوازندگی با این گیتار میتونم به این نکته اشاره کنم که تقریبا خوش دسته.کمی نویز داره که میشه ازش صرفه نظر کرد(چون در اکثر گیتار ها نویز هست). وصدایه جالبی هم داره(نظر شخصی)
    رادیوس این گیتار هم همونطور که عرض کردم متغییر هست که برایه نوازندگی ریتم و سولو مناسب هست.

(از دوستانی که سوال دارند در مورده این تاپیک خواهش میکنم به صورت پیام خصوصی از من سوال کنن تا نظم این تاپیک حفظ بشه)

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - گفتگو درباره گیتارهای
  1. Saeed Mohebali
    پاسخ ها:
    8
    نمایش ها:
    3,593
  2. Light
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    835