گفتگو درباره آلبوم جدید احسان خواجه امیری به نام «یه خاطره»

شروع موضوع توسط Masoud-A ‏22/9/10 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک گفتگو درباره آلبوم جدید احسان خواجه امیری به نام «یه خاطره» تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +281 / 1 / -2
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    آلبوم جدید احسان خواجه امیری به نام یه خاطره از فردا توسط کمپانی آوای هنر منتشر شد...
    ترانه های این آلبوم 12 قطعه ای توسط افشین یداللهی ، مجید افشاری، علی بحرینی، محمد کاظمی، مریم اسدی و نسترن شیر محمدی سروده شده اند.
    آهنگسازی قطعات بر عهده ی بهرنگ بهادرزاده ، مهرداد نصرتی و احسان خواجه امیری بوده است.
    کار تنظیم این آلبوم نیز توسط بهرنگ بهادرزاده ، میثم مروستی ، امید حجت، هومن نامداری ، مهرداد نصرتی ، سیروان خسروی و احسان خواجه امیری انجام شده است.
    همچنین برای نواختن سازها از نوازندگان برتر کشور استفاده شده است.

سر آلبومی این اثر که قطعه ی نمیدونم نام دارد با ترانه ای از نسترن شیر محمدی و آهنگسازی مهرداد نصرتی ، توسط سیروان خسروی تنظیم شده است که تهیه کننده ی آلبوم (محمد جلیل پور) پیشی بینی می کند قطعه ی هیت این آلبوم همین آهنگ می باشد.

به دوستان گرامی پیشنهاد میدم که این اثر رو صرفنظر از حرفه ای بودن و یا نبودن آن ، و به پاس زحمتهای هنرمندانی که در ساخت این مجموعه زحمت کشیده اند ، بصورت ارجینال تهیه کنند.

هرچند این مجموعه هم اکنون در سرتاسر اینترنت موجود می باشد اما من هنوز اون رو ندارم و منتظرم تا ارجینالش به اراک بیاد - البته امروز که اینجا نبود اما به محضی که بدونم رسیده حتماً گوش میدم و نظر خودم رو هم میگم...اما از دوستان و عزیزانی که این اثر رو شنیدن تقاضا دارم که نظرات خودشون رو پیرامون این آلبوم بیان کنند.

با تشکر

2. kianava

kianava عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, protools
    مسعود جان ممنون از پستت منم فردا میرم آلبومو خریداری می کنم.بی شک آلبوم خوبی هست.
    و امیدوارم فروش این آلبوم باعث دلگرمی همه دست اندر کاران بشه.

(پروردگارا جامعه ی هنری ما را از شر و بلای free downloading خانمان سوز در امان نگه دار
    (آمین:smile (4)::smile (16):)

3. Soheyl

Soheyl عضو سایت

شغل :
    آهنگسازی ، تنظیم
    امتیازات:
    +65 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    سلام
    منم فردا حتما میرم و آلبوم رو به صورت اورجینال میخرم اما واقعا امشب نتوستم طاقت بیارم و کارو گوش نکنم واسه همین دانلود کردم ولی فردا 100%100 ارجینال میخرم
    اما نظرم در مورد آلبوم
    ترک نمیدونم که تنظیم سیروان بود و واقعا در مورد این ترک نمیشه نظر الکی داد چون به نظرم زیبا ترین کار آلبوم بود و تشابه اسمی بین اولین ترک این آلبوم احسان و آلبوم قبلی در اسم نمیدونم و نمیدونی کار جالبی بود.
    ترک دوم هم که حال و هوای ترک 2 آلبوم قبلی به نام شیرین رو داشت فضای 6/8 این دو تا کار کمی شبیه به هم بود
    ترک خلاصم کن هم که تیتراژ پایانی در مسیر زاینده رود بود که در آلبوم وجود داشت
    در مورد بقیه ترک ها هم نظری نمیدم چون خوب گوششون نکردم اما در کل فضایی شبیه به آلبوم های قبلی داشت ، در کل آرزوی موفقیت دارم واسه هر چی خواننده خوش صداست از جمله احسان خواجه امیری

4. Hamid Farahani

Hamid Farahani تنظیم کننده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +170 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    بخوایم 3تا آلبوم آخرشو مقایسه کنیم این آلبوم سومه به نظرم
    (سلام آخر اوله که یکی از زیبا ترین و بیاد ماندنی ترین آلبوم هاست تو ایران)
    تنظیم آهنگ نمیدونم هم به نظره من خیلی چیزه خاصی نبود

به نظر من همون ترک خلاصم کن بهترین آهنگ آلبوم بود
    هم شعرش قشنگتره هم آهنگ سازیو تنظیم... خوندن احسان هم که عالی بود
    نسبت به آلبومای قبلی تنوع داشت و یجورایی امروزی تر بود
    اگه بخوایم تک تک آهنگارو بررسی کنیم باید بیشتر گوش بدم
    حتما سیدیشو میگیرم

5. falsh

falsh عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    به نظر من البوم خوبی بود ولی عکسهای البوم خیلی ضعیف بود

6. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +281 / 1 / -2
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    سلام مجدد !
    خب بالاخره امروز عصر تونستم کارو گوش بدم.

اولین نکته که دیدم دوستان هم به اون اشاره کردن کاور و عکس های اثر بود که واقعاً ساده و ابتدایی بود.از نظر من این بحث کار گرافیکی آلبوم خیلی مهم هستش که متاسفانه هنرمندان ما زیاد بهش توجه نمی کنن.شما زمانی که میبینید یک ساختمان نما و ظاهری شکیل و زیبا داره ، مسلماً پی میبرید که درون ساختمان هم دیدنی و زیبا خواهد بود.
    انگار واقعاً نمای ساده و مبتدی کاور به قطعات هم اثر گذاشته...
    نمیدونم چرا از هر هنرمندی که انتظار داری ، همه چیز زیر خط فقر میشه !
    شخصاً روی صدای احسان حساب خاصی باز می کنم و جز تنها افرادی هست که در ایران من پیگر کارهاش هستم و واقعاً بیش از اینها ازش توقع داشتم.
    این رو هم بگم که به نظرم این آلبوم از سلام آخر ضعیفتر بود و به قول دوستان اون یک اثر ماندگار بود ؛ احسان خواجه امیری در آلبوم قبلیش هم ضعیفتر از سلام آخر عمل کرده بود و متاسفانه یک بار دیگه این اتفاق تکرار شد...

اما آلبوم یک خاطره از فردا :
    (البته اینها نظرات شخصی بنده هست و نظر سایر کاربرا نیز محترمه)
    ترانه های نسبتاً خوب و حرفه ای رو در این آلبوم می شنویم.
    از لحاظ ملودی و آهنگسازی هم کار خوبی ارائه شده.
    اما نکته ی اصلی و اساسی که این روزها موسیقی ما باهاش درگیره ، بحث تنظیم هست.
    متاسفانه اگه بخوایم یک نگاه کلی در نظر بگیریم کار تنظیم متوسط بوده و هیچ حرف تازه و یا تکنیک خاصی دربر نداشته و باز هم مثل آلبوم آقای یگانه شاهد کارهای نسبتاً بازاری هستیم - تنظیم هایی که دنباله روی موسیقی ضعیف و تکراری همین روزهاست...
    من نمیدونم چرا این دوستان اینقدر دست کم میگیرن و روز به روز دیدشون به موسیقی ضعیف تر میشه و پول جای ارزشها رو کاملاً گرفته - به نظر من این آلبوم تحت شرایطی ساخته شده که فقط هدف کسب درآمد بوده ، نه راضی کردن مخاطبین.
    من به دقت تمام تراک های این آلبوم رو شنیدم - نمی تونم بگم کار خوب نداشت اما واقعاً چیز خاصی هم درش نبود و شاید درکل 3 قطعه ی خوب در کار موجوده.
    واقعاً سطح انتظار من و مردم از آقای خواجه امیری بیش از اینهاس - من از این بابت ناراحتم که هیچ کدوم از ما به توانایی احسان خواجه امیری شک نداریم ، ایشون قبلاً با موزیک زیبای برای آخرین بار خودشون رو همه جوره به اثبات رسوندن و تواناییشون به همه نشون داده شده اما چرا می تونن کار خوب تحویل بدن - اما نمیدن ؟!!! نکته ی منفی موضوع همینه.
    شما تراک کاش عاشقت نمی شدم رو گوش بدین - یک اینتروی ساده و خالی از هرگونه تکنیک و یا نوآوری رو خواهید دید + یک ارکستراسیون ساده و مبتدی.
    یا آهنگ خواب و بیداری...
    بقیه ی تراک ها هم حرفی نداشتند.
    در مورد آهنگی که آقای سیروان ساختن هم ، به نظرم : واقعاً از حد و توان سیروان پایینتره - چیز همچنان شاهکاری هم نبود و مسلماً سیروان قویتر از این حرفاس - حتی در تنظیم این موزیک در بعضی قسمت ها میبینیم فرصت ساخت یک پاساژ هم نداشتند !!!
    نمیدونم یا من خیلی حرفه ای شدم و یا آلبوم آقای خواجه امیری ضعیفه (شووووووووووووخی)
    شاید بشه گفت بهترین آهنگ آلبوم قطعه ی خلاصم کن هستش.
    میکس و مسترینگ ها هم معمولی بود.
    شاید نقطه ای قوت و اوج این اثر ، اجرای بسیار زیبا و دلنشین احسان خواجه امیری هست که همچون گذشته ، زیبا و دلنشین و با تکنیک کار خودش رو انجام داده.
    به نظر من اگه این آلبوم موفق بشه ، تنها به خاطر صدای احسان هست - شاید آقای خواجه امیری به خودش اطمینان داشته که میتونه با همین تنظیم ها کار موفقی ارائه بده.بگذریم...

درکل شاید بشه گفت یه خاطره از فردا یک آلبوم خوبی هست اما برای شخصی مثل احسان خواجه امیری اصلاً خوب نیست و یک کار معمولی و روبه ضعیفه - واقعاً توانایی شما بیشتر از این آلبومه و انتظار ما از شما بیشتر از این کارها.
    به هرحال بخاطر زحماتی که کشیدن باید ازشون قدردانی کرد.
    به امید اینکه شاهد اثرات قویتری از آقای خواجه امیری عزیز باشیم.
    با تشکر

7. falsh

falsh عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    در مورد ترانه اول جالب اینکه خانم نسترن شیرمحمدی مادر مونا برزویی هست که چون ممنوع الفعالیت بودن به جاش اسم مادرشون رد کردن

8. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    خیلی کوتاه نظرمو میگم!!!‌
    به نظرم این آلبوم انگار هول هولی بسته شده!!!
    به هیچ وجه نمیتونم قبول کنم که سیروان تو ترک اول همون انرژیی رو که واسه بقیه ی کارهاش گذاشته رو این کار هم گذاشته باشه!!!
    توی این سطح به نظرم اصلاً قابل قبول نیست!!!
    2 تا آلبوم گذشته با اختلاف بسیار زیادی بهتر هستن!!!
    البته باید بگم مشکل از خوندن احسان نیست، مشکل تیم کاریه که اصلاً جور نیست...

تو این آلبوم من فقط ترک " خلاصم کن" رو دوست دارم!!!

به امید اینکه بازم کاری مثل "سلام آخر" از احسان خواجه امیری بشنویم!!!

9. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    نکته ای رو هم باید اضافه کنم مسود جان که ترانه این کار توسط خانم مونا برزویی سراییده شده که به نام مادرشون خانم نسترن شیر محمدی روی جلد آلبوم ها به چاپ رسیده و این به خواسته خود خانم برزویی بوده.

دوم نظرم راجع به این آلبوم ......
    ترک اول که به سبکی جدید و شرقی(هاوس) و برای اولین بار توسط سیروان عزیز تنظیم شده ...فوق العاده حرفه ای و حساب شده کار تنظیم شده..
    البته به دیدگاه من وکال یه هوای جزیی داره که اون قدر کار قدرتمند هست که ازش فاکتور گرفتم وقتی گوش کردم.
    خود احسان هم به خوبی خونده و ترانه هم زیباست.....

اما بقیه ترکها !!!! نظری ندارم......سلیقه شخصی من نپسندید و تا آخر هم گوش نکردم.....اما سلیقه منه و دلیل بد بودن نیست...........

البته سلیقه شماست......اما خواهشاً در مورد ترک نمیدونم که سیروان تنظیم کرده ...یه کمی با دقت بیشتر اگه دوست داشتی تمرکز کن.......شاید نظرت عوض شد.
    خیلی حرفه ای کار کرده.......خیلی.......
    بازم سلیقست......اما مردونه خوب توجه کنی شاید نظرت عوض شه

بعضی وقتا ماها که موزیکو برای اولین بار گوش میدیم....خوشمون نمیاد....بعداً نظرمون راجع به اون آهنگ عوض میشه.....بعضی وقتام برعکس....اول خوشمون میاد بعداً بدمون!!!!

10. Hamid Farahani

امتیازات:
    +170 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    دقیقا منم همین حسی که ایمان داشت رو نسبت به ترک اول داشتم...
    بالاخره ما که همش میگیم سیروان بهترین تنظیم کنندس خب باید موزیکش یه فرقی با بقیه موزیکا داشته باشه
    در حد اسم سیروان نبود یا یجورایی کم گذاشته بود برا احسان به نظرم...

11. hamedzaimi

hamedzaimi عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    حقیقتش من زیاد کارای احسان رو گوش نمی دم اما به خاطر ترک نمی دونم که سیروان تنظیم کرده بود آلبوم رو خریداری کردم ولی نمی دونم چرا این کار خیلی ضعیف بود اصلا از سیروان انتظار این رو نداشتم.
    بقیه کارها هم زیاد تو دل برو نبود البته واسه من/.............................../

12. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    من هم میگم که سلیقه است، و این سلیقه ی شماست که باعث شده این کار رو دوست داشته باشید!!!
    من مسافرت بودم به من زنگ زدن گفتن آلبوم احسان اومده بیرون سیروان توش کار کرده، اشتیاق داشتم که حتماً گوش کنم کارشو، وقتی شنیدم اصلاً باورم نشد که این کار مال سیروان باشه!!!
    نمی خوام اسم از کس دیگه بیارم ولی خودتون قضاوت کنید که توی این کار سیروان می خواست از چه کسی تقلید کنه؟ یا شاید خودشو به ایده آل احسام خواجه امیری نزدیک کنه!!! به هر حال کسی که 4 میلیون بابت تنظیم از خواننده میگیره نباید همچین کاری تحویل بده!!!
    شما اولین نظر موافق با این کار بودی که من تو این چند روز باهاش برخورد داشتم!!!

نظر شما محترم،‌ بنده حقیر رو عفو کنید اگه زیاده گویی کردم!!!

ما خاک پای همه بچه هاییم!!!

13. Hamid Farahani

امتیازات:
    +170 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    من الان تو winamp زده 40 دفعه گوش کردم فکر نکنم کم باشه برای نظر دادن بهش
    جدا به غیر از لاین بیسش چه چیزه متفاوتی تو آهنگش بود؟(که اونم جدید نبود)

مثله بیشتر آهنگا بود دیگه...تو ورس که کیک و بیس و clap hihat خیلی معمولی مثله همه آهنگا اضافه میشدن یه synth هم میومد بعدش...توی chorus هم که همرو باهم اورد با یه sidechain پد
    bridge کار هم خیلی معمول بود

14. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    اوکی........جالب بود........من موهای تنم سیخ شد وقتی گوش کردم.......ظاهراً خیلی بی سواد هستم که این کارو قوی پنداشتم :d .........شرمنده

امید وارم از دوستان این فرومها کارای قوی بشنوم ......

موفق باشین

15. Hamid Farahani

امتیازات:
    +170 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio

از دوستان این فروم هم مطمئن باش روزی کارای قوی میشنوی
    استعدادایی مثله سیروان خیلی داریم ولی فکر نکنم همشون از بچگی فرصت هایی که سیروان داشترو داشته باشن

حالا بحث رو به حاشیه نبریم
    بجای اینجوری جواب دادن چرا نمیای چیزایی که خودت درک کردیو بگی ما هم روشن بشیم؟

16. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    به نظر من تنظیم ترک نمیدونم خوب بود . تو این چند سال اخیر کلا آهنگسازی افت کرده و کیفیتش پایین اومده و اون زیبایی و تاثیر گذاری سابق رو نداره . بنده به شخصه آهنگ های کمی رو این روز ها میشنوم که به دلم بشینه و تنها دلیلی که این موزیک ها رو قابل تحمل میکنن ، کیفیت صوتی اونهاست که تقریبا میشه گفت بد نیست (البته اگه اونها رو در برابر موزیک های خارجی قرار بدیم ...) تنظیم ها هم به نظرم هنوز به اون حدی که باید برسه نرسیده . (البته عمده تنظیمات منظورمه وگرنه انگشت شمار تنظیم کننده خوب داریم)

خلاصه برای هر البومی زحمت کشیده شده .

17. anahita kasraei

anahita kasraei عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    سلام
    منم این آلبوم رو تهیه کردم ولی نظر منم مثل نظر بقیه دوستانه
    آلبوم خیلی خوب بود و مشکلی نداشت ولی طوری نبود که انتظارات رو براورده کنه
    همین الان هم دوستانی هستند که کارهایی خیلی قوی میسازند
    مثلاً نمیدونم آهنگ funkerman - Now Or Never - Extra Mix حمیدرضا (Hrm) رو شنیدید یا نه(اونی که تو سایت گذاشته نه یک ورژن دیگه) این آهنگ تونست از بین حدوداً 1000 تا آهنگ دیگه بیشترین رای رو بیاره و مورد توجه کسانی مثل Global Deejays و Funkerman و Fedde le Grand قرار بگیره ولی به خاطر مسائلی که اینجا جاش نیست این کار پخش نشد یا همینطور آهنگ Feel the Wave ایشون که با همکاری Didier Sinclair بود
    پس همین الان هم تو سایت کار خوب داریم

18. Masoud330

Masoud330 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    به نظر من البومی خوب و قشنگی بود ولی سبک کار تحولی نسبت به کار های قبلی نداشت و یکم تکراری بود اما در کل خیلی واسه البومش زحمت کشیده بودند و امیدوارم همه اورجینال خریداری کنند.:smile (35):

19. Soheyl

Soheyl عضو سایت

شغل :
    آهنگسازی ، تنظیم
    امتیازات:
    +65 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools

این کاملا درسته که بچه های این فروم کاری قوی دادن و بازم خواهند داد
    اما در مورد ترک نمیدونم همینطور که من توی نظر اولم گفتم نمیشه همینجوری قضاوت کرد،اگه دقت کنی توی آهنگ نمیدونی احسان که توی آلبوم فصل تازه بود خود احسان در نظر داشت یه همچین فضایی برای اون آهنگ ایجاد کنه اما نتونست چون کار رو باید به کار دان سپرد و تو این آهنگ برای جبران ، تنظیمش رو به سیروان سپرد و به نظرم سیروان کار رو خیلی خوب از آب درآورد و فکر نمیکنم ضعفی توی تنظیمش باشه
    خیلی ها استعداد سیروان رو دارن اما باید دید کی مرد میدونه و قبل از هر کسی ایده هاشو رو کاراش پیاده کنه فعلا سیروان قبل از هر کسی خودشو آپدیت میکنه و نوآوری هاش توی ایران خاص خودشن و میشه گفت موفقیتش به خاطره همینه

20. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    به نام ماکاولی

خوب باز هم میبینم اساتید این سایت سر سیروان خسروی به جان هم افتادن ! جای تامل داره ! ....

درباره البوم باید گفت به نظر من به جز ترک دوم البوم که میتونه در مهمانی ها و مجالس سرگرم کننده باشه انصافا بقیه حرفی برای گفتن نداشت ! البته این البوم یک نکته فوق العاده و نو آوری هم داشت ! یعنی همه چی یه طرف کاور هم یه طرف ! من و یاد عکسهای دهه پنجاه انداخت که مردم پشت به اماکن زیارتی یه عکاس از این عکسها که فوری ظاهر میشه میگرفته ازشون ! واقعا موسیقی پاپ ما با تمام فشارها و مشکلات و تهدیداتی که داره بهش وارد میشه ! روز به روز داره پیشرفت میکنه

ارزوی موفقیت میکنیم برای این هنرمند خوب کشورمون احسان خواجه ! امیری

بارگذاری...