گز زدن و صدای خفه سیم های گیتار هنگام آکور گیری

شروع موضوع توسط sajjads3 ‏20/4/16 در انجمن گیتار

تاپیک گز زدن و صدای خفه سیم های گیتار هنگام آکور گیری تالار گیتار در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. sajjads3

sajjads3

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    با سلام
    من چند روزی گیتار خریدم و دارم با اموزش ویدیو گیتاری که دانلود کردم پیش میرم..
    الان تو قسمت اکورد هستم برای گرفتن اکورد میماژو و لامینور
    من وقتی انگشتامو رو سیمها 2 4 5 برای لامنور و 3 5 4 برای میماژو قرار میدم سیمهای گیتار صدای گز یا خفه گی میده و باید انگشتامه میلیمتر میلیمتر جابجا کنم تا از به صدای شفاف برسم.و فقط باید بگن تو اون قسمت فقط یه قسمت کوچیک هست که من دستمو قرار بدم صدای خفه گی و گز نمیده و حالا من اگه بخوام سه تا انگشتامو سریع بزارم رو قسمتی از گیتار که صدا شفاف باشه ( هر انگشتو هی باید میلیممتر میلیمتر جابجا کنم ) تغریبا غیر ممکنه .چه برسه حالا بخوام از یه اکورد سریع برم به یه اکورد دیگه.
    سوال اینجاس مشکل از گیتاره که انقد زود صدای گز و خفه گی میگیره برای قرار گیری دست رو سیم
    یا مشکل از منه ؟اگخ مشکل از گیتاره چه باید کرد
    پشت گیتارم یه قوسی انگار هست و هنگامی که روی سطح صاف قرار داده میشه معلومه این قوسی و از با دیدن این قوسی معلوم نیست.عایا همه گیتارا اینوجوریه ؟
    ممنون میشم کمک کنید..

2. jim.root

jim.root کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +1,160 / 0 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود.
    سازتون چیه؟
    اینکه گز بزنه و صدا خفه بشه عادیه.برای همه ی هنرجوها پیش میاد.فقط در ابتدا باید ببینید که سازتون رگلاژ هست یا خیر.

• آموزنده آموزنده x 1
  3. sajjads3

sajjads3

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    گیتار یاماها c70 هستش...درسته ولی عاخه این گز زدن بیش از حد انتظار و رسیدن پیدا کردن جایی که دستمو واسه هر قسمت بزارم که گز نزنه بسیار سخته...من واسه رگلاژ زیاد وارد نستم از بالا به دستش نگاه کردم پیچوتابی ندیدم..

4. jim.root

jim.root کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +1,160 / 0 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    اين گز زدن وقتي مشكل ايجاد ميكنه كه اصلا برطرف نشه.
    اين كاملا كاملا عاديه كه تا چند هفته ساز گز بزنه و دليلش هم ضعف انگشتان شماست كه فشار كافي رو به سيم وارد نميكنه و حتي ممكنه روي فرت به خوبي قرار نگرفته باشه.
    براي تقويت انگشتان تمرينات هند سينك رو انجام بدين كه هم انگشتان دست راست و انگشتان دست چپ تقويت بشه.
    به اين صورت كه يك فرت مثلا فرت ٣ رو مبدا در نظر ميگيريد و به ترتيب با ٤ انگشت ٤ فرت بعد رو ميگيريد يعني بايد فرت ٦ با انگشت ٤ گرفته بشه.
    همين روند رو روي سيم هاي ديگه هم ادامه بدين و زماني كه به سيم ١ رسيدين اين كار رو به صورت معكوس انجام بدين و به سمت بالا بياين.
    اين كار هم كشش بين انگشتان رو بيشتر ميكنه هم كم كم ياد ميگيريد كه فشار رو به درستي تنظيم كنيد.
    فقط يادتون باشه كه حتما حتما با مترونوم و تمپوي بسيار كم اين كار رو انجام بدين.
    ممكنه فشار و درد زيادي به انگشت ها وارد بشه ولي به مرور زمان تاثيرات مثبت رو مشاهده مي كنيد.

• مفید مفید x 2
    • موافقم موافقم x 1
بارگذاری...