گز دادن فقط یک نـــت

شروع موضوع توسط delvapas_2007 ‏10/10/13 در انجمن گیتار

تاپیک گز دادن فقط یک نـــت تالار گیتار در persian-music.org.

1. delvapas_2007

delvapas_2007 عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام.. دوستان یه مدت کوتاهی هست که سیم اول گیتارم و در واقع وقتی فرت اول رو میگیرم (روی نت فا) به مشکل بر میخورم.. از اونجا که من چپ دست هستم و سیم های گیتارمو بیشتر از دو سال میشه که برعکس بستم آیا این مشکل به برعکس بستن سیما مربوط میشه؟؟ سوال دیگه هم اینکه وقتی خرک(تیغه بالایی) رو برعکس میبندم این مشکل تقریبا حل میشه.. اگه خرک(تیغه بالایی) بر عکس ببندم مشکلی به وجود نمیاد؟؟ رو گیتار زدنم تاثیری نمیذاره؟؟؟
    با تشکــــــــــر

2. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,549 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    پاسخ : گز دادن فقط یک نـــت

من متوجه نشدم
    اگر قصد دارید سیمها رو برعکس ببندید این کار امکان پذیر هست ولی باید خرک روی صفحه رو برعکس قرار بدهید.
    برای رفع مشکل گز هم باید اول دسته رو فیکس کنید و بعد اونو بکوبید که با سپردن گیتار به یک سرویسکار این کار هم امکان پذیر هست. بعضی ها سوهان میزنند که این نوع پرداخت اشتباه هست .
    موفق باشی

3. delvapas_2007

delvapas_2007 عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    پاسخ : گز دادن فقط یک نـــت

علی جون نه قبلا سیم رو برعکس بستم.. واینکه قبلا مشکلی نداشت اما الان یه مدتیه که سیم یک فرت اول گز میزنه.. خرک رو بر عکس کردم این مشکل گز زدن حل شد.. اما بازم اون چیزی که میخوام نیست.. اگه خرک رو همینجوری برعکس بذارم باشه رو گیتار زدن تاثیر میذاره؟؟ این مشکلی که حالا به وجود اومده به خاطر بر عکس بستن سیما بوده؟؟

4. adel94

adel94

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    سلام چه جالب منم دست چپ هستم و دقیقا همین مشکل رو دارم این نمیتونه تصادفی باشه
    دوست عزیز چیکارش کردید که درست شد؟؟؟ خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید خیلی ناراحتم

5. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,256 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    برعکس کردن سیم ها و خرک هیچ مشکلی برای گیتار نداره ، اگه جای خاصی از دسته گیتار نتها گز میدن مشکل از دسته ی گیتار هست که باید فرت ها را تراشید ، اگه میگید با برعکس کردن خرک مشکل حل شده بخاطر اینکه یک طرف خرک ارتفاع بیشتری داره و سیم مورد نظر کمی بالا اومده و گز از بین رفته که این کار مشکل خاصی نداره شما اصلا میتونید یک خرک بلندتر بذارید که سیم ها گز ندن ولی یکم ارتفاع سیم ها بالا میاد که زیاجالب نیست و توی نواختن مشکلات خاص خودشو داره .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. adel94

adel94

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    اره فقط سیم 1 نت فا گز داره بنظر منم فرت دو نیاز به سوهان داره اخه وقتی سیم 1 ارتعاش پیدا میکنه میخوره به فرت 2 و گز میزنه اما خیلی عجیبه ما هر دو دست چپ هستیم و این مشکل رو داریم همه چیز مثل هم هست
    اخه بعضی ها میگن وقتی سیم های گیتار رو برعکس کنید گیتار از استانداردش میفته چون اون گیتارها مخصوص دست راست ها ساخته شده و میگن اگه برعکسش کنید مشکلاتی بوجود میاره

بارگذاری...