گرد آوری تمام اطلاعات در مرود افکتها و پیچ های آنها(حتما بخوانید)

شروع موضوع توسط MOHAMMAD ADHAMI ‏30/8/12 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک گرد آوری تمام اطلاعات در مرود افکتها و پیچ های آنها(حتما بخوانید) تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام.اساتید و دوستان خوب و هنرمندم امیدوارم هرجا هستین زیر سایه ی حق سلامت و موفق باشید.راستش با اجازه ی اساتید تصمیم گرفتم این تاپیک و ایجاد کنم تا هرکسی حتی اگه یه مطلب کوچیک هم راجع به هر افکتی میدونه بگه.من تصاویر افکتها و تک تک پیچ های کلی و جزئیشون و مینویسم و هرکسی هرچی راجبشون میدونه بگه تا همه استفاده ببرن.حتی اگه بعضی از افکتها رو خیلیا بلد باشن.خیلیا هم هستن که هیچی نمیدونن و میخوان تازه شروع کنن پس بیاید دست به دست هم بدیم و موسیقی کشورمون و با علم بیشتر آباد کنیم.من اول از اکولایزر شروع میکنم اگه استقبال شد ادامه میدم

EQULIZER
    گرد آوری تمام اطلاعات در مرود افکتها و پیچ های آنها(حتما بخوانید)-08-29-2012 12-21-24 ق-ظ.jpg گرد آوری تمام اطلاعات در مرود افکتها و پیچ های آنها(حتما بخوانید)-08-28-2012 05-54-27 ق-ظ.jpg گرد آوری تمام اطلاعات در مرود افکتها و پیچ های آنها(حتما بخوانید)-08-28-2012 05-53-35 ق-ظ.jpg

frequency
    gain
    Q/WIDTH
    BAND
    CONSTANT
    ULTRA-QUIET
    RANGE
    HP
    LP
    24DB/OCT
    MASTER GAIN
    HQ
    COMPARE
    BAND ORDER
    BAND TYPE
    LF
    METHOD
    DITHER
    TRIM
    SCALE

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  2. asilent

asilent عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    چرا کسی در مورد این پیچها و اصطلاحات توضیحی نمیده؟
    سوال خیلی ها هست...

3. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام.دوست عزیزم ممنون که به این تاپیک توجه کردین.والا من خیلی وقته یعنی حدود 2 ماهی میشه که این تاپیک رو ایجاد کردم اما دیدم کسی اهمیت نداد منم متاسفانه ادامه ندادم.اما اگه واقعا هرکسی که حتی یه مطلب کوچیک هم بلد باشه و راجعب بگه همه کلی یاد میگیرن. البته درخواستم اینه که دوستان فقط در مورد پلاگین ها و پیچ هایی که میزارم توضیح بدن تا به ترتیب و منظم جلو بریم.ممنون

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز میشه دقیقا مشخص کنید که چی میخواین، اینا چیزایی نیست که بشه توی چند خط توضیحضون داد، بحث فرکانس خودش به تنهایی یه کتابه!!!

5. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلات ما اینه که معنی و کاربرد اصلی این پیچ ها رو نمیدونیم هرکیم بخواد یادت بده هزارتا منت سرت میذاره آخرشم گمراهت میکنه , آدم وقتی کلاس ها وامکانات کشورهای اروپایی رو میبینه مطمئن میشه که آرزوی نشست توی این کلاس ها رو با خودش به گور میبره .

6. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    خب فرکانس رو فکر میکنم همه بدونن یعنی بسامد یه موج و بازه ی اون برای انسان از 20هرتز تا 20کیلو هرتز هستش و برای ساز های مختلف بازه بندی های خاص میشه که برای مثال درام در محدوده ی بیس و صدای وکال در محدوده ی مید رنج قرار دارن

Gain یعنی شدت صدا و واحد اون بر حسب بل هسا(B) و چون بل واحد کوچیکیه از دسی بل (dB) استفاده میشه این پارامتر شدت صدای هر بازه از فرکانس رو تغییر میده(با ولوم که حجم صدا هست اشتباه نشه)

BAND بازه های فرکانسی هست که قابل تغییر میباشد مثلا در عکس سمت چپ یه اکوالایزر 8 باند هست که قابلیت تغییر 8 بازه رو داره

MASTER GAIN شدت صدای خروجی از اون پلاگینه که شامل کل باند ها و شدت هر باند بصورت کلی میشه

در همین حد بصورت تئوریکشو میدونستم شاید باقیشم بلد باشم ولی نه بصورت تئوریک بلکه بصورت کاربردی میترسم بگم شاید اشتباه باشه و موجب گمراهی بشه

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  7. M@JiD

M@JiD عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +179 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    علیرضا جان ممنون از توضیحاتت.ولی من متوحه فرق ولوم با گین نشذم.

8. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    Q/width:با این پارامتر میشه بازه فرکانسی تاثیر هرکدوم از تغییراتی که تو هر کانال اکولایزرانجام میشه رو مشخص کرد.هرچقدر این مقدار بزرگتر باشه محدوده فرکانسی که گینشو کم یا زیاد میکنیم کوچیکتر میشه.
    HP: مخفف high pass filter یعنی اجازه میده فرکانس های زیرتر از فرکانس معیین شده بدون کاهش گین از اکولیزر عبور کنن ولی فرکانس های بم تر فیلتر بشن
    LP: مخفف Low pass filter یعنی برکس HP
    24 dB per Oct: یعنی کاهش صداییی که HP یا LP اعمال میکنن با شیب 24 دسیبل در اکتاو در صداهای بم تر از HP و صداهای زیر تر از LP اتفاق میفته.منظور از یک اکتاو یعنی از یک فرکانس تا نصف اون قرکانس وقتی در جهت بم شدن صدا در طیف حرکت می کنیم و یا از اون فرکانس تا دو برابرش وقتی در جهت زیرتر شدن صدا حرکت می کنیم.
    Dither: یک تکنیک برای خنثی کردن نسبی اثر کاهش کیفیت صدا بدلیل کاهش بیت دپت با استفاده از نویز رندوم
    Scale: در حالت کلی معنی مقیاس یا ابعادو میده و در موسیقی به معنی گام آهنگ

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  9. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,602 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    • خوشم اومد خوشم اومد x 4
  10. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    دوست عزیزم با تشکر از توجهت.خوب ببینید از طرفی حرف شما کاملا درسته اما از طرفی هم برای من یا شاید خیلیها که واقعا هزینه نمیتونن بکنن و کلاس برن من گفتم شاید این موضوع کمک بکنه به انجمن و مارو به هدفامون نزدیکتر بکنه.ببینید اینکه من گفتم توضیح در مورد پلاگین ها و پیچ های اونها صرفا بخاطر اینه که مثلا شما از یه پلاگین مدت زیادیه استفاده میکنین.فرض کنید یکی از پیچ هاش و بلد نیستین و رو این حساب زیاد سراغش نمیرین و فکر میکنین که اون پیچ کاربرد خاصی نداره.اما بعد از اینکه اینجا کاربردش گفته میشه متوجه میشین که ای داد بیداد این پیچ چقدر صدا رو زیبا تر میکنه. به هرحال از دوستان خواهش میکنم که در این تاپیک فقط در مورد همین موضوع صحبت بشه تا نظم حفظ بشه.ممنون

11. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
بارگذاری...