آخرین ارسال‌ها

گام های مورد استفاده در موسیقی راک

Reza EL

عضو سایت
25/10/17
4
سلام و درود خدمت همه اساتید گرامی و عزیزان فعال در سایت
سوالم خدمت اساتید عزیز این بود که در موسیقی راک اصولا از چه گام هایی استفاده میکنند؟ اکثرا میگن که از همین گام های ماژور و مینور استفاده میشه اما من تو این گام ها چنین ملودی هایی رو تجربه نکردم، اگر هم تو گام های ماژور و مینور ملودی های موسیقی راک رو مینویسن از چه فواصلی استفاده میکنند که ملودی حس بی قراری، اظطراب و خشم خاصی رو میرسونه؟ مثال صحبتای من رو تو اکثر کار های راک غربی میتونید بشنوید و اگه دقت کرده باشین حتی با تکنوازی گیتار الکتریک از نوع ملودی میشه فهمید که موسیقی راک هستش
خیلی ممنون میشم از عزیزان اگه جواب سوالات من رو لطف کنید

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,341
35
Vengeance Land
فواصلی که از یه گام استفاده میکنن فرق داره
و یسری فواصل رو استفاده نمیکنن که میشه گفت دارن از حالت Pentatonic یه گام مینور استفاده بیشتر میکنن

اگه به Riff ها دقت کنی متوجه این مسله میشی

اما اگه به اینگلیسی مسلط هستی میتونی سوالت رو جوابشو تو سایتای خارجی راحت تر پیدا کنی
چون این نوع موزیک مال خودشونه و بیشتر راجبش اطلاعات ممکنه داشته باشن

Reza EL

عضو سایت
25/10/17
4
فواصلی که از یه گام استفاده میکنن فرق داره
و یسری فواصل رو استفاده نمیکنن که میشه گفت دارن از حالت Pentatonic یه گام مینور استفاده بیشتر میکنن

اگه به Riff ها دقت کنی متوجه این مسله میشی

اما اگه به اینگلیسی مسلط هستی میتونی سوالت رو جوابشو تو سایتای خارجی راحت تر پیدا کنی
چون این نوع موزیک مال خودشونه و بیشتر راجبش اطلاعات ممکنه داشته باشن
ممنون از پاسخگوییتون استاد گرامی، منظورتونو از حالت پنتاتونیک گام مینور متوجه نشدم، منظورتون همون گام پنتاتونیک که متشکل از سه یک پرده و دو یک پرده و نیم هستش بود؟
نه متاسفانه به انگلیسی مسلط نیستم و به همین خاطر هم سوالمو اینجا مطرح کردم. تو هیچکدوم از سایت های ایرانی هم جوابشو پیدا نکردم متاسفانه، امیدوارم که اساتید محترم مارو از راهنمایی های مفیدشون محروم نکنن

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,341
35
Vengeance Land
ممنون از پاسخگوییتون استاد گرامی، منظورتونو از حالت پنتاتونیک گام مینور متوجه نشدم، منظورتون همون گام پنتاتونیک که متشکل از سه یک پرده و دو یک پرده و نیم هستش بود؟
نه متاسفانه به انگلیسی مسلط نیستم و به همین خاطر هم سوالمو اینجا مطرح کردم. تو هیچکدوم از سایت های ایرانی هم جوابشو پیدا نکردم متاسفانه، امیدوارم که اساتید محترم مارو از راهنمایی های مفیدشون محروم نکنن
خواهش میکنم. کاری نکردم
اره منظورم همون گامه...
خب اینطور که گفتی به انگلیسی مسلط نیستی .یکم دیگه هم باید صبر کنی دوستان دیگه ای که در این مورد خاص اطلاعات یا تجربه ای دارن
هم به این پست جواب بدن...

اما بمن یدونه پیغام خصوصی بفرست تو همین سایت...
یسری چیز هارو تا جایی که اطلاعاتم و تجربم اجازه بده یجوری بهت منتقل کنم...

بنظرم با گوش دادن به هرنوع موزیکی که درحال یادگیریش یا انالیزش هستی میتونه بیشترین اطلاعات رو منتقل کنه...و خیلی چیزهایی که بیانشون با کلمات خیلی شاید مشکل باشه با اصوات به راحتی درک کرد و فهمید....

آخرین ویرایش:

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,341
35
Vengeance Land
این چند تا کتاب PDF رو یه نگاهی بهشون بنداز
دوتاشون اینگلیسی هستن و متسفانه یکیشون به المانی
اما توشون به صورت نت و تبلچر اطلاعات خوبی پیدا میکنی....

نمیدونم چون نگفتی ساز تخصصیت برای این سبک چیه
من پیشفرضم این بود که گیتار میزنی...

یه کتاب فارسی هم هست به اسم
تیوری موسیقی For Dummies
توش یچیزایی راجب راک و بلوز هم گفته بود تا جایی که یادم میاد
یه سی دی صوتی هم همراه کتاب هست...که نمونه های صوتی کتاب توشه....

فایل های ضمیمه

Reza EL

عضو سایت
25/10/17
4
این چند تا کتاب PDF رو یه نگاهی بهشون بنداز
دوتاشون اینگلیسی هستن و متسفانه یکیشون به المانی
اما توشون به صورت نت و تبلچر اطلاعات خوبی پیدا میکنی....

نمیدونم چون نگفتی ساز تخصصیت برای این سبک چیه
من پیشفرضم این بود که گیتار میزنی...

یه کتاب فارسی هم هست به اسم
تیوری موسیقی For Dummies
توش یچیزایی راجب راک و بلوز هم گفته بود تا جایی که یادم میاد
یه سی دی صوتی هم همراه کتاب هست...که نمونه های صوتی کتاب توشه....
بازم تشکر میکنم از توجهتون، کتاب هارو حتما نگاه میکنم و چون انگلیسیه یکم روند مطالعش طولانیه، پیام هم میدم خدمتتون الان

بالا