کیبورد مناسب برای شروع موسیقی و ورود به Trance

شروع موضوع توسط Holymen ‏20/3/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کیبورد مناسب برای شروع موسیقی و ورود به Trance تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Holymen

Holymen عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با سلام خدمت دوستان عزیز و پیشاپیش عرض تبریک سال نو.

من تو پست های قبلی خودم هم اشاره کردم. قصدم اینه که موسیقی رو با یک کیبورد شروع کنم که در انتها جوابگوی اتصال میدی جهت کار با DAWها هم باشه. این رو هم بگم که من قصدم آهنگسازی فقط به سبک Goa/Psy Trance است و در واقع موسیقی رو به خاطر علاقه زیاد به Trance یاد می گیرم.

به نظر شما کیبورد مناسب برای شروع چه برند و مدلی می تونه باشه؟ دسترسی آسان به FXها و VSTها خیلی مهمه. البته من قبل از ارسال این موضوع، تاپیک های بسیاری چه در این انجمن و چه در انجمن های یاماها و کرگ رو هم مرور کردم و به این نتیجه رسیدم دو انتخاب از یاماها یعنی E423 و A300 وجود دارند که با توجه به اینکه مدل A300 بیشتر برای سبک های شرقی و ایرانی کاربرد داره و E423 برای سبک های غربی مانند Trance که با توجه به این موضوع مدل E423 رو به عنوان انتخاب اول در نظر گرفتم.

حال مشکلی دارم زیرا علارقم اینکه دوستان می گفتند این مدل پورت میدی داره من به سایت رسمی یاماها (آسیا) سر زدم و تو بخش Connectivity یا اتصالات این دستگاه همه جور پورتی وجود داشت جز MIDI در حالی که تو کیبوردهای دیگه MIDI هم وجود داشت. در واقع اگه این پورت وجود نداشته باشه باید بیخیال آهنگسازی و دسترسی به امکانات کامپیوتر جهت ساخت Trance و کار با VSTها شد. برای همین از دوستان عزیز خواهش می کنم آیا کسی واقعا اطمینان داره این مدل MIDI داره؟ همونطور که اطلاع دارید این موضوع خیلی مهم هست و نمیشه به راحتی ازش گذشت.

با تشکر...

2. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام...
    چند روز پیش 423 دستم بود....
    در پشت پنل این دستگاه 4 عدد پورت وجود داره...
    یکی برای اتصال به آداپتور برق....
    یکی برای اتصال به Sustain Pedal ...
    یکی خروجی صداست(مثلا اتصال به هدفون)
    و درنهایت پورت Midi USB.....جهت اتصال به Pc....
    برای راحتی شما این پشت E 423 هست(منظورم پشت دستگاه و در قسمت پورتها)عکس به اندازه کافی بزرگ هست....روش کلیک کن...

کیبورد مناسب برای شروع موسیقی و ورود به Trance-423.jpg

3. oxygenx

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    نکته مهم....
    E423 برای کارهای حرفه ایی کارایی لازم رو نداره....اما به عنوان کمک برای کار با daw مناسبه....
    از نظر سازهای ایرانی خیلی ضعیفه...
    درام کیتهای ایرانی هم میتونم بگم که اصلا نداره...
    اما صداهای خوبی داره....(در حد خودش)
    قیمت بدون آداپتور هم 340 تومنه و 25 تومن هم آداپتورش....(آداپتور مخصوص یاماها)

4. Holymen

Holymen عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با تشکر از شما دوست عزیز بابت پاسخی که دادین. بله پشت دستگاه رو دیدم متاسفانه پورت MIDI مجزا نداره و USB هست. در مورد این پورت اطلاعاتی ندارم آیا با USB هم میشه با تمام نرم افزارهای DAW کار کرد؟ همچنین کارایی دستگاه به تنهایی زیاد برام مهم نیست چون من فعلا مبتدی هستم، فقط تمرین کردن و یادگیری آکوردها و نت ها برام در درجه اول قرار داره بعد از اون قصد دارم برای همیشه به عنوان میدی کنترلر ازش استفاده می کنم. در واقع بعد از یادگیری موسیقی هدف این هستش که VSTها و امکانات نرم افزارها رو به خدمت بگیرم. در این مورد تو Youtube هم جستجو کردم اما متاسفانه ویدیویی که از این کیبورد همراه با DAW استفاده بشه موجود نبود. با این تفاسیر به نظر شما چه مدلی تهیه کنم بهتر هست؟ چون قصدم شروع موسیقی هست گفتم کیبورد بگیرم که تا یه مدت بدون کامپیوتر باهاش یاد بگیرم بعد وصل کنم به کامپیوتر برای ساخت ترنس و اصلا انتظار ندارم به تنهایی با کیبورد آهنگسازی انجام بدم. اگه کار با کیبورد رو بلد بودم بدون شک از اول میدی کنترلر می گرفتم. امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشین.

ممنون.

5. oxygenx

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    دقت کن دوست من...
    اون پورت Midi خیلی قدیمیه و الان دیگه از Midi USB به عنوان رابط با Pc استفاده میشه که علاوه بر کیفیت بیشتر انتقال دارای تاخیر کمتری نسبت به مدل Midi معمولی هست...
    ان شاء ا... کیبرد که خریدی و به Pc اتصال دادی...متوجه تاخیر خواهی شد...
    تو Youtube هم بیشتر روی Demonstration کیبردها تاکید میشه و زیاد رو اتصال اونا با DAWها مانور نمیدن!
    اما این شدنیه...

بارگذاری...