کیبرد با بودجه ی 200 الی 300

شروع موضوع توسط mo-hammad ‏11/8/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کیبرد با بودجه ی 200 الی 300 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +568 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام من یه کیبرد میخوام با مشخصات زیر:

1-صدای خوب

2-قابلیت اتصا ل به کامپیوتر و ساپورت شدن از طرف daw هایی مثل fl و qbase

ویک سوال این که میگن با کیبردمون بتونیم فلان آهنگ رو بزنیم یعنی چی مثلا یکی میگه ترکی بزنیم یکی میگه کردیو... یعنی با هر کیبردی نمیشه ؟پس با این کیبردها یی که این قابلیت رو ندارن چی میشه زد؟من درست متوجه نمیشم خوب اگه یکی بلد باشه کردی بزنه خوب با هر کیبردی باید بتونه مگه نه؟

و یک سوال دیگر :

میگن بعضی کیبردها کلیدهاشون که فکر کنم بهشون میگن کلاویه تعدادشون کم هست -خوب اگر تعدادشون کم باشه که نمیشه باهاشون هر آهنگی رو زد یا مثلا تو fl stadio یه vst در piano rol یه عالمه کلاویه داره اونوقت یه کیبردی که به اون اندازه کلاویه نداره یعنی نمیتونه از تمام کلاویه های پیانو رول اف ال استفاده کنه؟

3-تعداد کلاویه های استاندارد مثل همه ی کیبردها باشه -تعداد کلاویه هاش کم نباشه.

4-دکمه ها و کلاویه هاش استاندارد باشن (شنیدم بعضیاشون خیلی راحت نیستند سفت هستندو...)

5-کیبردی رو معرفی کنید که حتی وقتی حرفه ای هم شدم بدردم بخوره

من اصلا قصد آماتور کار کردن رو ندارم.

شماها همتون مثل داداشای خودم-پولشو به زور جور کردم یعنی خدا رسوند وضع مالی هم طوری نیست که اگر این پوله از دستم رفت دیگه بتونم به این راحتیها جورش کنم.خداییش اگر اینهمه سفرش در بالا نوشتم بخاط اینه که اگر بخرم و به کارم نیاد یا بعد که حرفه ای تر شدم مجبورم کنه که عوضش کنم - اصلا توانش رو ندارم

پس خواهش میکنم -فکر کنید میخواهید به داداشتون معرفی کنید. بازم ممنون -ببخشید سرتون رو درد آوردم

2. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +814 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام..
    کلا با این پولی که میخواید هزینه کنید،تنها میتونید یه کیبرد آموزشی تهیه کنید...

3. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +568 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    چقدر دیگه پول روش بزارم میتونم یه کیبرد حرفه ای و خو ب با امکاناتی که گفتم بگیرم؟؟البته زیاد گرون نشه

4. oxygenx

امتیازات:
    +814 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    حداقل شما میتونید با 700 تومن یه کیبرد مناسب مثل a1000 تهیه کنید که امکانات قابل قبولی هم داره....(البته اگه آکبند در بازار موجود باشه!)
    همچنین s 550 هم گزینه مناسبیه که کمی گرونتر هست و قیمتی حدود 900 داره!
    در ضمن در بخش کیبردها هم جستجو کنید...
    اطلاعات مفیدی بدست خواهید آورد!

5. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +568 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
  6. oxygenx

امتیازات:
    +814 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    کمی دقت باید میکردی...
    قیمت اون کیبرد سه میلیون و دویست هزار تومان هست...

7. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +568 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    یا علی....سه میلیون و دویست

یه سوال الان من نمیتونم هیچ رقمه یه کیبرد دست اول با مشخصاتی که گفتم جور کنم یعنی حتی آموزشی ها هم امکان اتصال به کامپوتر - صدای خوب-تعداد استاندارد کلاویه و... رو ندارند؟و این که در آینده هم که حرفه ای شدی باهاشون آهنگسازی کنی

8. oxygenx

امتیازات:
    +814 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    من خودم یه یاماها e423 دارم و ازش راضی هستم...
    بیشتر اونو به همراه daw استفاده میکنم...
    خودش هم صداهای خوبی داره...از نظر ریتم هم بیشتر رو ریتمهای غربی تمرکز داره...(یکی دو تا ریتم ارینتال داره)
    قیمتش هم 350 تومنه کمی بیشتر و یا کمی کمتر هست!
    در ضمن تو این رنج قیمت یاماها a-300 هم که کاملا ریتمها و صداهای شرقی داره و تمرکزش رو این صداهاست،میتونه گزینه مناسبی باشه...

9. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +568 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    خیلی ممنون-فقط من دو تا سوال پرسیده بودم که ممنون میشم پاسخ بدید:

ویک سوال این که میگن با کیبردمون بتونیم فلان آهنگ رو بزنیم یعنی چی مثلا یکی میگه ترکی بزنیم یکی میگه کردیو... یعنی با هر کیبردی نمیشه ؟پس با این کیبردها یی که این قابلیت رو ندارن چی میشه زد؟من درست متوجه نمیشم خوب اگه یکی بلد باشه کردی بزنه خوب با هر کیبردی باید بتونه مگه نه؟

و یک سوال دیگر :

میگن بعضی کیبردها کلیدهاشون که فکر کنم بهشون میگن کلاویه تعدادشون کم هست -خوب اگر تعدادشون کم باشه که نمیشه باهاشون هر آهنگی رو زد یا مثلا تو fl stadio یه vst در piano rol یه عالمه کلاویه داره اونوقت یه کیبردی که به اون اندازه کلاویه نداره یعنی نمیتونه از تمام کلاویه های پیانو رول اف ال استفاده کنه؟

واینکه شما از بین این دو مدل که عرض کردید خودتون از نظر کیفیت کدومشون رو معرفی میکنید؟
    وآیا خودش هم جدا از رایانه صدا داره و آیا باید وسیله ای بهش وصل شه تا صدا ش در بیاد -اگر آره اسپیکر کامپیوتر جواب میده؟
    آیا تعداد کلاویه هاش استاندارد ؟

10. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +568 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    و یه سوال دیگه تا یادم نرفته آیا میشه تو این کیبردها از داخل کامپیوتر سمپل و ریتم و صدایهایی مثل کیک و... و کلا هر صدایی توش ریخت؟

و این ها با چه پورتی به کامپوتر وصل میشن ؟

و آیا این عکساشون هست:

e423 = http://www.sweetwater.com/images/closeup/xl/1600-PSRE423_angle.jpg

a-300 https://www.persian-music.org/attachments/2393d1296128289t-yamaha-psr-a300.jpg

11. oxygenx

امتیازات:
    +814 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    برای اجرای این سبکها...
    کیبرد یه سری فاکتورها لازم داره..
    مثلا کیبردهای سمپلر به دلیل سمپل خور بودنشون میتونن ریتمهای بیشتر و متنوع تری از این دست رو اجرا کنن و دست نوازنده بازتره...
    معمولا اینا قابلیت ربع پرده شدن رو دارن تا نتهای ایرانی و شرقی رو نوازنده بتونه اجرا کنه...
    -----
    اصولا تعداد کلاوی ها که بیشتر میشه،دست نوازنده برای حرکت رو اکتاوها بازتره و خودش یه مزیته...اما اکثر کیبردها...حتی معمولیترین اونها(آموزشی ها) دارای حداقل 61 کلید هستن...البته در هنگام استفاده از کیبردها در DAW میشه در خود DAW اکتاوها رو بالا و پایین کرد...
    -----
    چون خودم هر دو تاشون رو داشتم...
    به نظرم E423 خیلی کیفیت بهتره داره و حتی برخی از ریتمها و صداهای Tyros 3 روش گذاشته ...
    اما A300 قدیمیتره...ولی خیلی از ریتمهای شرقی رو به همراه خودش داره که E423 اینطور نیست و این بر میگرده به سبک کار شما...

12. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +568 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    ممنون که پیگیری میکنید-من میخوام در حالتی که به کامپیوتر متصل نیست بتونم باهاش پاپ بزنم و تمرین کنم و همراش هم بخونم تا صدام تقویت شه و مسائلی مثل فالش نخوندن رو گام خوندنو... و خلاصه خوندن رو هم باهش تمرین کنمآخه حرفه ی اصلی که دنبالش هستم خوانندگی -اسلامی ولی چون وسع مالیم نمیرسه و کمه میخوام خودم شروع به پادگیری کنم و آهنگسازی و میکس و مستر رو به صورت اصولی آموزش ببینم.و اینکه بتونم ملودی هایی که تو ذهنم میسازم رو باهاش بزنم این امکان رو که داره مگه نه؟و اینکه آیا اگر به daw وصل بشه دیگه محدویت نداره؟با هر صدایی میتونی کار کنی و...؟حالا با توجه به این توضیحات کدوم رو انتخاب کنم؟

واینکه قیمتشون رو من جایی خوندم 150 تومن بدون آداپتور و وسایل جانبی هست درسته؟

و اینکه با توجه به این توضیحی که در مورد تعداد اکتاوها دادید تعداد اکتا و هر کدوم از این دو کیبردی که معرفی کردید چنتا هست؟

13. oxygenx

امتیازات:
    +814 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    با هر کیبردی میتونید ملودی که در ذهنتون میسازید ،بنوازید...
    منتها رو کرن سازی کیبردها دقت کنید که کدوم همچین قابلیتی دارن تا در اجرای گوشه های پارسی هنگام خوندن دچار مشکل نشید!
    در اتصال به DAW هیچ محدودیتی ندارید و میتونید از بانکها اونا استفاده کنید...البته در خود DAW و نه روی کیبرد...با کیبرد تنها اونا رو اجرا میکنید...در هنگام اتصال به نرم افزار میزبان ،کیبرد همانند Midi Controller عمل میکنه!
    در مورد قیمت روز هم بهترین کار اینه که به سایتها و خود فروشگاهها مراجعه بفرمایید...
    قیمتهایی که اینجا گفته میشه همه تقریبی هست...!
    اون دو کیبردی هم که عرض کردم،5 اکتاو هستن.

14. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +568 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    5 اکتاو ! یعنی 5 تا دکمه از اینایی که با فشردنش صدا در میاد ولی تو این عکس خیلی از این دکمه های سفید داره که

http://www.sweetwater.com/images/closeup/xl/1600-PSRE423_angle.jpg

و این که با توجه به تمام بحثی که داشتیم در نهایت نظر شما چیه کدومشون رو انتخاب کنم؟

15. oxygenx

امتیازات:
    +814 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    هر هفت کلید سفید یک اکتاو رو تشکیل میده...
    هفت نت اصلی:
    دو-ر-می-فا-سل-لا-سی
    در مورد انتخاب هم بهتره که خودتون با حضور پیدا کردن در فروشگاه،تحقیق کنید...!

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - کیبرد با بودجه
  1. m1h2s3
    پاسخ ها:
    4
    نمایش ها:
    487
  2. shahram
    پاسخ ها:
    3
    نمایش ها:
    71