کیا واسه تفریح موزیک کار میکنن وکیا دارن جدی کار میکنن؟

شروع موضوع توسط koron ‏21/10/14 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک کیا واسه تفریح موزیک کار میکنن وکیا دارن جدی کار میکنن؟ تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. koron

koron

امتیازات:
    +158 / 0 / -0
    دروود
    این یک نظر سنجی هست و ببخشید اگه ناشیانه مطرح میشه...
    یک عده موسیقی کار میکنن و خوب کار اصلیشون چیز دیگس و وقتی باهاشون صحبت میکنم میگن موسیقی رو فقط واسه رفع خستگی و به عنوان تفریح دنبال میکنم
    اما یک عده هستن که واسه موسیقی حتی گرسنگی هم میکشن و از بقیه کارهای مهم مثل پول در آوردن و تشکیل خانواده و فعالیتهای اجتماعیشون میگذرن!
    1.شما جزو کدوم دسته هستین و چرا این راه رو انتخاب کردید؟
    2.اگه جزو دسته دوم هستید واسه بهترین شدن چه کارهایی انجام میدید؟
    ممنون

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,760 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما دوست عزیز.
    می شه گفت من موسیقی رو هم واسه تفریح دنبال می کنم و هم به صورت جدی.
    از اونجایی که به موسیقی علافمندم خیلی زیاد ، لذت می برم از گوش دادن به موسیقی و ساختن اون ، پس می شه گفت به عنوان تفریح موسیقی کار می کنم اما چند سالی هست که تونستم با کاری که بهش علاقه دارم ، پول هم در بیارم.
    در واقع من هم لذت بردم از موسیقی و هم درآمدی هم داشتم.
    از 12 سالگی کار با نرم افزار رو برای آهنگسازی شروع کردم. با نرم افزار Dance Ejay و در 20 سالگی با FL Studio آشنا شدم!
    در واقع در این 8 سال یه آدم درست و حسابی پیدا نشد بیاد و به من نرم افزار آهنگسازی درست درمون معرفی کنه. :smile:
    کما اینکه اگر زودتر آشنا می شدم شاید الان جلوتر بودم.
    کارم رو با حضور در انجمن های اینترنتی آغاز کردم و سمت هایی رو پذیرفتم و مسولیت هایی رو قبول کردم.
    با ناشران و کسانی که موسیقی آموزش می دن و کتاب ها و سی دی ها رو دارن ارتباط برقرار کردم و تونستم انجمن اینترنتی که درش عضو و سرپرست بودم رو از این طریق به درآمد برسونم (خودم پولی در جیبم نرفت البته.)
    در زمینه ی آموزش در شرکت های حقیقی فعالیت کردم و سی دی آموزشی سلفژ و تئوری موسیقی و نیوئندو رو تولید کردیم.
    نکته جالب اینکه برای این کار هم پول خاصی بهم ندادن.
    این فیلم پشت صحنه ی همون آموزش سلفژ هستش که منم درش حضور دارم.
    پشت صحنه آموزش سلفژ شرکت نگاره
    اما از اونجایی که شرکت فروشگاه داشت ، همون کتاب هایی و سی دی هایی رو که در انجمن اینترنتی گذاشته بودم رو در این فروشگاه قرار دادم و یه درصدی رو به من می دادن که می شد گفت این اولین بار بود که از راه موسیقی (فروش کتاب و سی دی) تونستم یه پول اندک رو دریافت کنم البته الان دیگه همون رو هم ... بماند. مهم نیست.
    کلاس های آموزشی رو برگزار کردیم که من در اون استادان خودم (اکثرشون) رو معرفی کردم و واقعا کلاس ها عالی بود.
    در زمینه ی برگزاری کلاس به من پولی داده نشد ولی خودم در همه ی کلاس ها شرکت می کردم و می شه گفت تونستم اطلاعات بسیار خوب و مفیدی رو دریافت کنم و سال بعدش تونستم تدریس رو شروع کنم.
    یه تایمی رو هم در یک استودیو مشغول به کار شدم که اونجا هم حقم رو خوردن. :smile:
    این تیکه از زندگیم رو نوشتم که به اونهایی که در موسیقی تازه کار هست بگم ، زندگی و فعالیت در کشور ما به مقدار مشکله.
    باید خیلی صبر داشت.
    من هر زمانی که مشکلی پیش اومد برام دست نکشیدم و به تلاش ادامه دادم.
    یادتون باشه در شروع باید بکارید و در پایان درو کنید.
    من هنوز خیلی از کاشته هام رو درو نکردم ولی اعتقاد دارم روزی می رسه و درو می کنم.
    خدا جای حق نشسته و هوای آدم ها رو داره.
    ناراضی نیستم اگر جایی دلم شکست چون به همون اندازه که از دست دادم ، خیلی جاها بدست آوردم و خدا رو شکر راضی ام از زندگی و از کسی هم شکایتی ندارم .این حرفا رو با لحن شکایت نخونید. :smile:
    فقط سمج باشید و به هدفتون فکر کنید.
    در زمینه تنظیم و آهنگسازی هم با وجود حداقل امکانات و به نسبت سفارش هام کم نیست و راضی ام.
    در کل موسیقی رو برای تفریح دنبال می کنم و اگر جدی تر از این هم بشه برام که خیلی هم خوبه. :wink:
    موفق باشید.

فایل های ضمیمه:

آخرین ویرایش: ‏21/10/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 5
  3. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    با عرض سلام.
    البته بنده فقط نظر شخصیم و عرض میکنم.
    به نظرتون خود عنوان تاپیک یک ممقدار توهین آمیز نیست؟ارزش این هنر مقدس رو زیر سوال نمیبره؟موسیقی برای تفریح یا کار؟
    پس ببینید علت این که موسیقی دست یک سری..... افتاده و مثل تولیدی هر روز یه !!!نخبه!!! رو بیرون میده=علتش خودمونیم.علتش اینه که وقتی صحبت از موسیقی تو فرهنگ ما میشه میگن متربی؟؟؟؟؟؟؟؟شراب میخوری؟؟؟؟خلاصه دیگه اگه بفهمن هنرمندی اونم از نوع موسیقی میگن برو بابا دلت خوشه بچسب به بیل زدن و مرد باید رو شونش خاک باشه و این سوسول بازیا چیه و .... چی بگم!!! من که جدا گاهی حتی از بحث کردن خسته میشم چون میبینم هیچ نتیجه ای نداره.
    چرا موسیقی رو یه بازیچه میدونیم؟یه ارضا کننده ی عقده ها-یه وسیله ی بی ارزش.
    خیلی ناراحت کننده است و تاسف باره که یک سری برای اینکه خودی نشون بدن یک کیف خالی گیتار رو رو دوششون میزارن تا بگن خانم نگاه کن من گیتاریستم دلت و نبردم؟
    البته ببخشید بی پرده صحبت میکنم.من به شخصه به خودم میگم-اگه روزی نگاهم به موسیقی فقط و فقط شد تفریح ترجیح میدم برم سر چهار راه ها شیشه ی ماشین ها رو دستمال بکشم اما حداقل ارزش این هنر مقدس و پایین نیارم.
    در آخر هم به نظر من نگاه تفریحی به موسیقی یه جور توهین به مقدساته.
    گرچه باز هم عرض میکنم این بحث ها بی فایده هست تا وقتی که اوضاع اینطوریه.
    و اینکه مخاطب تمام این حرفها خودم بودم و تلنگری بود برای خودم.
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. koron

koron

امتیازات:
    +158 / 0 / -0
    دوست خوبم من نگفتم موسیقی برای تفریح یا کار تاپیک رو دوباره بخونید...گاهی تفاوت گویشها در شهرهای مختلف باعث سو تفاهم میشه یادم میاد یک بار هم چوبش رو خوردم من یک هم اتقاقی داشتم که خیلی با هم رفیق بودیم و بلوچ بود یک بار به شوخی بهش گفتم پدر سوخته که تو گویش ما زیاد معنی بدی نمیده اما این حرف باعث شد یک درگیری ایجاد بشه در حد کتک کاری هر چی براش توضیح میدادم این فحش نیست اما انگار تو فرهنگ اونا یکی از بدترین فحشها بود:bored-20:
    به هر حال من خودم ارشد شیمی دارم اما این مدرک خوب رو فدای موسیقی کردم و شبانه روز با موسیقی درگیرم و هیچ پولی از این راه بدست نمیارم مگر از تدریس ودارم برای یک هدف خاص به نام فقر آهنگ سازی میکنم که مطمئنا جمع وجور کردن چند آهنگ کلاسیک با این عنوان سالها به طول می انجامه اما خوب میدونم چند اثر ماندگار در جهت این هدف خوب می سازم...
    برای بدست آوردن دانش موسیقی بیدار خوابی و گرسنگی کشیدم و خانوادم رو ناراحت کردم موسیقی برای من یک تفریح نیست یک معشوقه هست

5. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    آفرین.عزیز دلم خوب شما که خودت ننوشته بودی در مورد خودت.ببینین منظور من اصلا واقعا شخص یا اشخاص خاصی نیستن.خودت میدونم که درک میکنی حرفام و.شاید بعضیها گمان کنند که من اغراق بیش از حد میکنم اما فقط خودم و خدای خودم میدونیم که چقدر گاهی حرص خوردم از اوضاع موسیقی.من تمام زندگیم و روی موسیقی گذاشتم مثل خیلی ها.پس باید از زندگیم دفاع کنم.درسته؟
    من یادم نرفته که یه شخصی چنان برخورد غیر محترمانه ای با بنده داشت سر اینکه به دوستان پیشنهاد دادم با هم یه اکیپ بشیم و کار کنیم اما ایشون چنان بهش برخورد که یک فرد کوچکتر از خودشون بهشون پیشنهاد همکاری داده.خوب به نظرتون دیگه حرفی برای گفتن میمونه؟تا زمانی که موسیقی ما فقط شده خودبینی و خودخواهی همین داستان ادامه داره.به قول معروف یک دست صدا نداره

6. impartible

impartible عضو سایت هنرمند

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من یه شخصه 1 آذر یعنی تقریبا یکماه دیگه میشه 10 سال که آهنگسازی رو با سیستم و استودیو و با نواندو شروع کردم و ادامه دادم ( البته از سال 76 گیتار و درامز میزدم ) تا الان و همیشه هم شغل اصلی من همین بوده ، البته میتونم بگم تا سال 89 عملا به قول معروف فقط داشتم حاک کار رو میخوردم ولی دلسرد نشدم و ادامه دادم و ادامه ... که از سال 89 به بعد دیگه میشه گفت از شعلم از نظر مالی هم راضی بودم و خوشحال که بالاخره به نتیجه رسیدم ، از هم دوره ای های من در کنسرواتوار تهران که ورودی آبان 81 بودیم و 120 نفر هم بودیم میتونم بگم در زمینه آهنگسازی فقط من و یکی از دوستانم هنوز داریم ادامه میدیم و در زمینه نوازندگی هم حدود 5 تا از هم دوره ای ها ، به این منظور این رو گفتم که برای اینکار باید واقعااااااااا عاشق بود و وقت و انرژی گذاشت تا به نتیجه رسید ، واقعا باید صبوری کرد و خاک کار رو خورد ، توقع های توهمی نداشت که توی مدت کم یه آهنگ بسازم یا بخونم و دیگه معروف بشم یا اسپانسر بیاد سراغم و دیگه پولدار بشم و معروف و .... باید تلاش کرد و تلاش البته اگر واقعا عاشق باشی و توی مسیر درست و آکادمیک حرکت کنی میتونی همه اینکارا رو بکنی در غیر این صورت خیلی زود زده میشی و با این توجیه که اینجا قدر هنر رو کسی نمیدونه واسه همیشه میذاری کنار ...

با امید موفقیت تمام عاشقان موسیقی

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  7. Farhad76

Farhad76 عضو سایت

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +232 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    بنده واسه تفریح دنبال نمیکنم وبخاطر این موسیقی قید خیلی چیزا،،خیلی خوشیا،،و شاید در اینده از تشکیل خانواده هم صرف نظر کنم،،(تا به چیزی که میخوام نرسم)
    کلا خیلی دارم تلاش میکنم که یه کسی بشم که تو تموم اجزای موسیقی یه حرفی واسه گفتن داشته باشم،،
    ائم از نوازندگی،تنظیم،خوانندگی،ترانه سرایی و......... کلا دنبال اینم که اچار فرانسه شم و دارم تموم تلاشم رو میکنم

به امید موفقیت همه

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  8. 1HOSEIN1

1HOSEIN1 عضو سایت

شغل :
    سرباز ارتش
    امتیازات:
    +153 / 2 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام.من ادمی هستم که همه چیز خیلی خیلی زود خسته میشم.من سمت خیلی از کارهایی که دوست داشتم رفتم ودیدم اون چیزی که من دبالشم نیست.تا اومدم کار خوندن و موسیقی تنها چیزیه که هیچوقت ازش خسته نشدم و نمیشم.من خیلی دوست دازم موسیقی رو به صورت اکادمیک یاد بگیرم ولی توی شهر ما دوتا اموزشگاه موسیقی هست که یکیشون همه ی سازهارو فقط یه نفر تدریس میکنه که هیچچچچچچچچچچچچییییییییییییییی هالیش نیست ولی ادعاش................... یکی دیگه هم داریم که خوبه ولی یه مغازه ی فروش ساز هستش که یه فضای 50 سانت در یک و نیم متر رو با پرده جدا کرده و همش هم پره از ادمای وراج بی فرهنگ که دوستای صاحب مغازن.یه مدت رفتم کلاس گیتار دیگه نرفتم چون برای مثال یکی میومد سنتور کوک میکرد میومدن خاطره تعریف میکردن..........
    موسیقی بزرگ ترین حدف زندگیمه.
    چند روز دیگه میرم خدمت و بعد خدمت اگه خانواده ام اومدن که هیچی اگه نیومدن میرم یه شهر دیگه حتی اگه شده کارتون خوابی هم میکنم ولی موسیقی رو اصولی یاد میگیرم.ببخشید زیادی نوشتم

9. impartible

impartible عضو سایت هنرمند

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درود بر شما ، مطمئنم که موفق میشید و اگر خاطرات موسیقیدان های بزرگ رو بخونید اکثرا در این راه بسیار سختی کشیده اند و کسی نبوده که از روز اول همه امکاناتی داشته باشه و بعدش یه اسپانسر اومده باشه سراعش و ... که متاسفانه خیلی ها منتظر همچین چیزهایی هستند ! من بار ها همینجا دیدم که دوستان نظراتی از قبیل اینکه مثلا منم اگه تجهیزات و امکانات فلان خواننده را داشتم از اونم بهتر میشدم !!!!!!

موفق باشید

10. koron

koron

امتیازات:
    +158 / 0 / -0
    نمیخوام کسی رو نا امید کنم اما همیشه وقتی یک نفر جلو تر از زمان خودش حرکت میکرده در دوره خودش شناخته نشده باقی میمونده مثل باخ خدا بیامورز که هیچ وقت در دوره خودش به عنوان آهنگ ساز مهمی شناخته نشد
    اما بعدها پی به ارزش اون بردن البته باخ از نظر درامد بهتر از بتهون و موتزارت بود چون توی کلیسا تونسته بود کار پیدا کنه
    (فکر کنم ما هم باید از مسجد شروع کنیم :wink: مثل تواشی ) ولی بتهون بی نوا در فقر مطلق زندگی میکرد موتزارت هم اوضاع خوبی نداشت چون اینها موسیقی رو به شکلی جدی تر کار میکردن واگنر هم هرچند که خیلی خوشگذرون بود ولی همیشه مقروض بود !!! با نگاهی به تاریخ میشه فهمید یا ما میخواهیم موسیقی جدی و ماندگار بسازیم که باید گرسنگی بکشیم یا باید طبق سلیقه مردم کار کنیم کهتازه شاید و شاید به پول برسیم
    پول حاصل از موسیقی هم در بهترین حالت درامد ثابتی نیست پس به شهر زیبای فقر خوش آمدید:cigar-40:

11. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    حسین جان هیچ تلاشی بی نتیجه نمیمونه.موفق باشی

بارگذاری...