کوک کردن درامز

شروع موضوع توسط ashil_4444 ‏10/3/12 در انجمن سایر سازها

تاپیک کوک کردن درامز تالار سایر سازها در persian-music.org.

1. ashil_4444

ashil_4444 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام خدمت اساتید محترم.لطفاً در مورد درست کوک کردن درام واسم توضیح بدید.آیا میشه مثل گیتار از تیونر استفاده کرد یا فقط با استفاده از گوش باید کوک کرد.چون تا حالا هر کسی رو که دیدم کوک می کنه به سلیقه خودش درامز رو کوک می کرد.می خواستم بدونم که آیا قاعده خاصی نداره؟

2. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام
    شما پست مشابه جایی نزدین؟!! چون فکر میکنم همچین پستی قبلا" دیدم و جواب هم دادم حالا نمیدونم چرا جوابم نیست.

"بله نیاز دقیق داره که کوک بشه ولی نه اونطوری که فکر میکنی، اینکار بوسیله دستگاه میشه گفت میشه انجام بشه ولی بازم تجربی هست و احتیاج به تخصص داره! پس تقریبا هیچ فرمولی براش نیست مگه اینکه فیلم های آموزش کوک رو ببینی، صدای درامز تو گوش ات باشه، در غیر اینصورت نمیتونی مگه اینگه بدی برات یه کسی که متخصص کوک هست کوک کنه."

در واقع در اصل گوش هست ولی به نسبت این قضیه اینو تونستن بصورت دستگاهی ارائه بدن برای کوک که بازم تجربه میخواد، در حقیقت، جنس صدا به سبک کاری مربوط میشه که پوست ها سفت تر و شل تر میشن باید ببینی چی بیشتر میخوای بزنی؟! یعنی قاعدش همون سبک کاری هست البته، سازی هم که کوک نداره دیگه کوک نداره و میتونی بفهمی اگه صدای درامز تو گوشت باشه، در ضمن کوک کردن لایو با استودیو میتونه خیییییبلیییی متفاوت باشه. بازم سوالی بود در خدمتم، البته یه چیزی سازی میشه گفت واقعا" خوب کوک میشه که سازی باشه که به تنش بیارزه، و هر مدل درامزی رو نباید انتظار صدای آنچنانی داشته باشی که معمولا ساز خوب بالای 3-4 میلیون قیمت اش هست متاسفانه، و پوست خوب که اونم ارزون نیست

مرسی ارسلان

ارسلان

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. advisory

advisory عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    کوک کردن درام

کوک کردن درام کار ساده ای نیست و نیاز به مهارت و تجربه داره و همینطور نوع کوک کردن به سبکی که کار میکنید والبته سلیقه شما هم بستگی داره. وهمونطور که دوستمون گفت نیاز به 2 تا گوش قوی و مقدار زیادی تجربه داره که با تمرین و ازمون و خطا میتونید کم کم در این امر مهارت لازم رو بدست بیارید و به صدایی که مورد نظرتون هست برسید.ولی در کل یک روش کلی وجود داره که میتونید ازش استفاده کنید.شما باید اسنر درام رو رو سفت تر از بقیه طبل ها کوک کنید و حتما باید پیچ های کوک رو به صورت ضربدری کوک کنید در اسنر درام های معمول شما 8 تا پیچ میبینید و یادتون باشه در تمام قسمتهایی که پیچ کوک هستش صدا باید یک جور باشه و با بقیه قسمتها فرقی نداشته باشه و می تونید با استیکتون به تمام قسمتهای پوسته که پیچ کوک در نزدیکی اون هست ضربه بزنید و مطمئن شین در تمام قسمتها صدا یکنواخت هستش این جاست که نیاز پیدا میکنید به گوش قوی.واسه این کار اول پیچ هارو تا اونجا که ممکنه شل کنید به صورتی که بدون نیاز به اچار بتونید پیچ هارو بچرخونید پیچ هارو به همون صورت ضربدری تا جای که میتونید با دستتون بچرخونید و بعد کف دستتون رو بزارید وسط پوسته و به کوک کردن درام کار ساده ای نیست و نیاز به مهارت و تجربه داره و همینطور نوع کوک کردن به سبکی که کار میکنید والبته سلیقه شما هم بستگی داره. وهمونطور که دوستمون گفت نیاز به 2 تا گوش قوی و مقدار زیادی تجربه داره که با تمرین و ازمون و خطا میتونید کم کم در این امر مهارت لازم رو بدست بیارید و به صدایی که مورد نظرتون هست برسید.ولی در کل یک روش کلی وجود داره که میتونید ازش استفاده کنید.شما باید اسنر درام رو رو سفت تر از بقیه طبل ها کوک کنید و حتما باید پیچ های کوک رو به صورت ضربدری کوک کنید در اسنر درام های معمول شما 8 تا پیچ میبینید و یادتون باشه در تمام قسمتهایی که پیچ کوک هستش صدا باید یک جور باشه و با بقیه قسمتها فرقی نداشته باشه و می تونید با استیکتون به تمام قسمتهای پوسته که پیچ کوک در نزدیکی اون هست ضربه بزنید و مطمئن شین در تمام قسمتها صدا یکنواخت هستش این جاست که نیاز پیدا میکنید به گوش قوی.واسه این کار اول پیچ هارو تا اونجا که ممکنه شل کنید به صورتی که بدون نیاز به اچار بتونید پیچ هارو بچرخونید پیچ هارو به همون صورت ضربدری تا جای که میتونید با دستتون بچرخونید و بعد کف دستتون رو بزارید وسط پوسته و چند باربه پایین فشار بدین اونقد که لبه پوسته دقیقا زیر حلقه اسنر قرار بگیره و بعد از اون با دستتون حلقه rim اسنر رو به سمت پایین فشار بدین (دقیقا بالای همون پیچی که میخواید سفت کنین) وبعد به همون روش ضربدری که گفتم شروع کنید به سفت کردن پیچا اینجا دیگه نیاز به اچار دارین باید مراقب باشین چون معمولا پیچهایی که زودتر سفت میشن کشش بیشتری دارن و پیچهایی که دیرتر سفت میشن کشش کمتر و همین باعث کج قرار گرفتن حلقه میشه که ممکنه نتونید با چشمتون این رو تشخیص بدین واسه همین بهتون پیشنهاد میکنم که از 2 تا اچار استفاده کنین و پیچهایی رو که میخواین سفت کنید حتما باید رو به روی هم باشن .حالا بر اساس سبک و سلیقه ای که دارین میتونید اسنرتون رو کوک کنید مثلا اگر تو سبک راک کار میکنید تو این سبک معمولا اسنر رو بم کوک میکنن و یا مثلا تو سبک فانک اصطلاحا اسنر رو تیز کوک میکنن و به کوکی با صدای تیزتر نیاز دارن بازم این بر میگرده به سلیقه شما.حالا بعد از اسنر میریم سراق تام اول وتام اول باید بم تر از اسنر کوک بشه و تقریبا با یک فاصله موسیقایی 4 تایی بم تر از اسنر کوک میشه و در ضمن یادتون باشه پوسته های زیرین هم باید درست مثل پوسته های بالا کوک بشه به همون روشه بالا که گفتم.تام دوم هم با همون فاصله که عرض کردم باید بم تر از تام اول کوک بشه و همینطور تام های بعدی الا ماشا...البته امیدوارم تام هاتون به اندازه ست درام کسایی مثل tree bozzio نباشه چون باید 1 ماهی رو وقت صرف کوک کردن کنید:smile (33):.و بیس درام هم به همین ترتیب کوک کنید که صدای بیس درامتون هم به سلیقه خودتون بستگی داره این روزا زیاد شل کوکش میکنن:d.بازم بستگی به سلیقه شما داره. اگه خواستین بهم بگید تا واستون نمونه هایی از کوک های سبک های مختلف مثل راک یا جز یا هوی متال رو به صورت فایل صوتی قرار بدم.
    و در اخر هم به شما توصیه میکنم یه سری به سایت Drum Lessons - The Ultimate Online Resource For Drummers! بزنید میتونه خیلی بهتون در این زمینه کمک کنه.امیدوارم این مطالب به دردتون بخوره دوسته من
    موفق باشید

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏13/3/12
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. ashil_4444

ashil_4444 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    واقعاً ازتون متشکرم دوستان عزیز.این چیزی که من فهمیدم باید گوشامو خیلی قوی کنم.اگه ممکنه فایل صوتی که صدای درام برای سبک پاپ باشه ممنون میشم.

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - کوک کردن درامز
  1. Behrouzzzz
    پاسخ ها:
    4
    نمایش ها:
    157
  2. music509
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    473