کنکور هنر رشته موسیقی

شروع موضوع توسط LOVE ‏30/8/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کنکور هنر رشته موسیقی تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. LOVE

LOVE عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام

من به یه مشکل خوردم لطفا راهنمایی کنید.....

من امسال اول دبیرستان رو تموم کردم و سال بعد یعنی 1-2 ماه دیگه باید برم دوم و تعیین رشته کنم ....

من قبلا فکر میکردم موسیقی هم مث بقیه رشته ها باید از دوم دبیرستان بری و از دنیا بی خبر بودم.... تا اینکه امروز رفتم ثبت نام کنم طرف گفت باید از دوم راهنمایی میومدی و الان دیگه کاریش نمیشه کرد .....

اون مرده بهم گفت میتونی بیای سینما ( رشته :دی ) و تا 2-3 سال سینما بخونی و بعدش کنکور که خواستی انتخاب رشته کنی بری موسیقی..... در ادامه هم گفت که در سینما درسهای موسیقی هم میدن و میتونی بیشتر آشنا شی....

در ضمن 100% بهم تضمین داد که میتونم دانشگاه موسیقی قبول شم.....

حالا یه سوال : به نظرتون اگه من ریاضی بخونم و دیپلم ریاضی بگیرم میتونم کنکور هنر واسه موسیقی قبول شم ؟

یه سوال دیگه : به نظر شما اصلا این رشته ( موسیقی ) آتیه ای داره ؟

راستی من 2-3 ساله ویولن میزنم و الان در حال اتمام کدام دوم رو الله خالقی هستم

با تشکر

2. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام من هم تقریبا مثله شما بودم،
    شما میتونید مثل من دیپلم ریاضی تون را بگیرید و بعد برید پیش دانشگاهی هنر (آموزش از راه دور) و بعد کنکور هنر بدین،
    شاید این سوال براتون پیش بیاد که خوب چرا من همون پیش ریاضی را نخونم وبعد هم کنکوره ریاضی بدم هم هنر،
    توی جواب این سوال باید گفت که چون پیش دانشگاهی ریاضی خیلی سخته بهتره شما پیش هنر بخونی و وقتت را بزاری برای امتحان عملی؛
    این که آیندش چیه راستش آتیه زیاد خوبی نداره اما باز هم همه چیز بستگی به خودت داره...

3. امین نورالهی

امین نورالهی مدیر تالار دانلود تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +2,539 / 0 / -0
    تازه اگر شانس بیاری و تا اون موقع کلا رشته ی موسیقی رو بر ندارن...

4. LOVE

LOVE عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستانی که فارق التحصیل رشته ی موسیقی هستند میتونن بیان و راهنمایی کنن ؟ این انتخاب زندگیمه ... لطف کنید و کمک کنید.....

دوست عزیز الان با توجه به این که پیش دانشگاهی رو برداشتن باید سال چهار برن کسایی که رشتشون ریاضیاته....

5. mj1

mj1 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    رفتن به دانشگاه براي موسيقي هيچ تضميني براي اينكه آينده شغلي خاصي در انتظارش باشه نداره:smile (42): مثلا استادي كه قبلا داشتم فارغ التحصيل موسيقي بود كه تنها راه درآمدش تدريس موسيقي بود كه اونم درآمد آنچناني نيست . تا زماني كه موسيقي وضعيتش اين باشه توي كشور ما موسيقيدانها شرايط دشواري خواهند داشت مثل كشورهاي ديگه نيست كه طرف فقط اگه يه آهنگ موفق توليد كنه اونم نه در سطح كشور بلكه فقط در سطح يه منطقه كوچيك با پخش اون آهنگ از راديوهاي محلي كلي درآمد كسب ميكنه كلا اقتصاد موسيقي ما داغونه يعني اصلا اقتصاد نداره .:smile (36): من به شخصه تصميم گرفتم در كنار كار موسيقي يه رشته ديگه بخونم تا يك تضميني براي آيندم باشه . به همه دوستانم هم همين توصيه رو ميكنم .

6. farzaddd

farzaddd عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +71 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, adobeaudition, studio_one
    یعنی چی؟ کسی که اون همه زحمت میکشه و موسیقی میخونه هیچ تضمینی نیست براش؟

7. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من از موقع هفت سالگیم ارتباط زیادی با موسیقی و موسیقی دانان داشتم،
    همه چیز بستگی به خود آدم داره، به نظر شما اگه کسی توی یه کارخونه روغن سازی کارتن جا به جا کنه و یه حقوق بخور نمیر بهش بدن چه آینده ای داره، کسی باورش میشه بعد از ده سال رییس بزرگترین کارخونه تولید استیل ایران بشه؟؟؟
    حالا کسی نمیتونه بگه این رشته(حالا هرچی...) آینده خوبی نداره من خودم شخصا با بیش از ده نفر از فارق تحصیلان این رشته صحبت کردم، همشون ناراضی و پشیمون بودند ومیگفتند که وجود دانشکده موسیقی داره به موسیقی کشور لطمه وارد میکنه(اگه دوستان بخوان مفصل براشون توضیح میدم)

8. farzaddd

farzaddd عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +71 / 0 / -2
    نرم افزار:
    میشه روشن تر توضیح بدین؟ چون من انتخابم موسیقیه

9. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ببین دوست عزیز اولا اینایی که میخوام بگم حرف های من نیست حرف یک سال تحقیق منه، سالی که من حتی یه سفر دو هفته ای به تهران داشتم و از نزدیک با دانشجو های این رشته صحبت کردم، و خیلی چیزا دست گیرم شد که همش عینا یادم نیست ولی یه چند تاییش ایناست:
    اولا اینکه 90 درصد کسایی که میخوان برن این رشته را توی دانشگاه بخونن نمیدونن دقیقا قراره چی یاد بگیرن!!!
    اونا نمیدونن چیزایی که قراره یاد بگیرن از اساتیدیه که آخرین آپدیت اطلاعاتشون ماله 50 سال پیشه (این عین جمله یکی از دانشجو های رشته نوازندگی گیتاره که میگفت انگشت گزاری های تدریس شده واقعا مزخرفه)
    دوما نمیدونن که 70 درصد چیز هایی که یاد میگیرن واقعا به هیچ درد آهنگسازی و نوازندگی امروزی نمیخوره...
    سوما، که این هم عین جمله یکی دیگه از دانشجوها بود اینه که شما بعد از یکی دو سال کلا از موسیقی زده میشی و حتی دیگه حالت از گوش دادن آهنگ هم به هم میخوره( راستی بهتره اینم بدونین که فقط 30 درصد دانشجو ها از این رشته فارق تحصیل میشن اینا معاون امور دانشجویی بهم گفت)
    و الی ماشاالله که اگه خواستین بازم میگم( البته اگه یادم بیاد)

10. farzaddd

farzaddd عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +71 / 0 / -2
    نرم افزار:
    اگه اینطوریه..پس رفتن به رشته ی موسیقی یه جوری هدر کردن وقته!!! پس من اگه بخوام برم یه چیزی تو موسیقی بشم..مثل اهنگ ساز یا تنظیم کننده ..دانشگاهو این حرفا به دردم نمیخوره؟:smile (9):

11. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    به این راحتیم نیست، من خودم رشته اصلیم عمرانه؛ البته قبلش منم به فکر رشته موسیقی بودم، اما همین ترس از آینده نذاشت!
    بعضی روزا انقدر درسا وقتمو پر میکنه که اصلاً فرصت نمیکنم به موسیقی فکر کنم؛
    الان که تابستونه دارم عقده هامو خالی میکنم، ولی از دو هفته دیگه که دانشگام شروع شه، نمیدونم چیکار میخوام بکنم.
    البته به رشتمم علاقه دارم ولی خوب موسیقی یه چیز دیگست.

12. farzaddd

farzaddd عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +71 / 0 / -2
    نرم افزار:
    والا من امروز گیج شدم..نمیدونم چیکار کنم..ای خدااا :smile (9):

13. mj1

mj1 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    بله كار راحتي نيست ولي مجبوريم شرايط اينجوريه نمي شه كاريش كرد :smile (42):من خودم خيلي اوقات از درسم مي زنم تا به موسيقي برسم .
    farzaddd جان دوستان توضيحات خوبي دادند به دلايل مختلف از جمله عدم آينده شغلي - كيفيت بسيار پايين اموزش در دانشگاه و دلايل ديگه تحصيل موسيقي در دانشگاه توصيه نمي شه . موسيقي رو به صورت آزاد دنبال كن اين بهترين راهه . كلاسها ي تيوري موسيقي - هارموني -سلفژ - وزن خواني و كلاسهاي ديگه اي كه در آموزشگاههاي آزاد هست رو مي توني دنبال كني
    دركت مي كنم خود من هم چند سال پيش دقيقا شرايط و حس الان تو رو داشتم .:smile (25): همين سايت بهترين جا براي يادگيريه قدرش رو بدون يه جور دانشگاه مجازي :smile (75)::smile (73):
    همين راهنمايي هاي كه بچه ها تو اين تاپيك دادند رو من چند سال پيش كلي بدبختي كشيدم تا بهشون رسيدم ولي اينجا در عرض چند ساعت كلي اطلاعات مفيد مي شه به دست اورد .:smile (85):

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  14. farzaddd

farzaddd عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +71 / 0 / -2
    نرم افزار:
    پس برای انتخاب رشتم چیکار کنم؟ من میخواستم هنر بخونم..خیلی بد شد:smile (29):

15. mj1

mj1 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    يه رشته اي رو بخون كه آينده شغلي مناسبي داشته باشه . چون كار موسيقي ريسك داره ممكنه آنچنان موفق بشي كه به كار ديگه اي نرسي ممكن هم هست كه هيچ موفقيتي به دست نياري:smile (49): البته اميدوارم حالت اول برات اتفاق بيفته :smile (35):. از طرف ديگه ممكنه يه موسيقيدان چند سال كارش بگيره و بعدش افت كنه اينجاست كه اگر مهارت ديگه اي داشته باشه توي زندگي خيلي به دردش مي خوره :smile (90):. به هر حال فرزاد جان غصه نخور زندگي يه كم سخته

16. farzaddd

farzaddd عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +71 / 0 / -2
    نرم افزار:
    اخه من تمام زندگیم شده موسیقی..تو خوابم هم موسیقی میبینم..:smile (71):
    نمیدونم چیکار کنم..تو هنرستان های فنی زشته ی موسیقی هست که بره بخونه یا نه؟:smile (75):
    خیلی ماهی ..اسمتو هم نمیدونم :smile (72):

17. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +281 / 1 / -2
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    بهتره بگذاریم دوستان فارغ التحصیل رشته ی موسیقی و یا دانشجوهای موسیقی که تعدادشون در این سایت هم کم نیست ، به این پرسش دوستانمون پاسخ بدن.
    عزیزانی مثل بهروز پایگان ، پاگانینی ، مهران و... !
    با تشکر.

18. mj1

mj1 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    آقا مسعود البته من هم خوشحال مي شم دوستاني كه از نزديك فضاي دانشگاه رو لمس كردند نظر بدن قطعا استفاده خواهيم كرد . ولي بنده به شخصه هر چي توي اين تاپيك مطرح كردم حاصل مشورت با كساني بوده كه با تجربه بودند و آشنا بودند با اين مسايل خداي نكرده چيزي از خودم در نيووردم :smile (62):

19. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +281 / 1 / -2
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    mj1 عزیز این حرفا کدومه ؟
    شما از گفته هاتون پیداست که فرد عالمی هستین و به این قضایا کاملاً مسلط هستین ! سوتفاهم نشه دوست من...بنده منظورم این بود که اگر اون دوستان گلی هم که نام بردم بیان و در کنار جنابعالی به دوستان کمک کنند ، خیلی خوب میشه ! هرچند که شما هم جواب های کاملی ارائه دادین و ازتون واقعاً تشکر می کنم که میایین وقت میزارین و به سوالات پاسخ میدین.
    موفق باشید

20. hale

hale

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نظر من كه ادم بايد علاقه داشته باشه و موفقييت خودش را خودش دو دستي بچسبه حالا هر كاري باشه:smile (73):

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. رشته موسیقی

,
  2. رشته هنر موسیقی

,
  3. آینده شغلی رشته موسیقی

,
  4. آینده شغلی رشته موسیقی در ایران,
  5. رشته موسسقس,
  6. آینده تحصیلی رشته موسیقی در ایران