کنکور موسیقی

3/10/19
2
1
3
سلام
من 16 سالمه. پایه ی یازدهم ریاضی. 2 ساله (هر روز 2 تا 3 ساعت) پیانو رو به صورت جدی کار می کنم(البته آشنایی و علاقه مندی من به موسیقی از کلاس دوم دبستانه و از اون موقع صرفا تفننی کار می کردم. شما بگیرید یه روز در هفته). حالا بعد دو سال فکر کردن و بررسی تصمیم گرفتم کنکور هنر بدمو و موسیقی بخونم. درباره ی اینکه چقدر باید خودمو نابود کنم که آزمون عملیشو قبول شم هم خبر دارم و به هر حال حاضرم تلاش کنم چون تو هیچ رشته ی دیگه ای خودمو نمی تونم به این شفافی تصور کنم. می دونم هم که مستعدم. می خوام تنظیم کننده شم. دیدم مقاله های مشابه در این مورد در سایتتون ولی خب باز هم خیلی چیزا برام مبهمه.
نوازندگیم متوسط رو به بالاست. تقریبا هیچی از تئوری و سلفژ نمی دونم و اطلاعاتم درمورد موسیقی در حد یه آدم بسیار علاقه مند بوده. می خوام بدونم دقیقا در روز و هفته چقدر وقت برای هر کدومشون باید بزارم. جدا از کتابای هنرستان دقیقا باید چه کتابایی بخونم و بلد باشم.
این مقدمات رو گفتم که بگم:
من برای اینکه در آزمون "عملی" برای رشته ی کارشناسی آهنگسازی (روزانه دولتی در تهران) پذیرفته شم چه آمادگی هایی رو لازم دارم؟ با توجه به اینکه کمتر از دو سال فرصت دارم.
ممنون میشم از کسانی که منو راهنمایی می کنن چون من به تازگی با این سایت آشنا شدم که ای کاش زودتر می شدم.

mohammad rezaa

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
30/8/14
648
1,545
93
30
مشهد
ساشا جان تایم شما اصلا کافی نیست.حداقل نه واسه قبولی رشته اهنگسازی.زیر نظر یک معلم خوب موسیقی رو اموزش ببینین.شما میتونین واسه ارشد هم کنکور بدین بعدا.

25/5/18
95
106
33
سلام
من 16 سالمه. پایه ی یازدهم ریاضی. 2 ساله (هر روز 2 تا 3 ساعت) پیانو رو به صورت جدی کار می کنم(البته آشنایی و علاقه مندی من به موسیقی از کلاس دوم دبستانه و از اون موقع صرفا تفننی کار می کردم. شما بگیرید یه روز در هفته). حالا بعد دو سال فکر کردن و بررسی تصمیم گرفتم کنکور هنر بدمو و موسیقی بخونم. درباره ی اینکه چقدر باید خودمو نابود کنم که آزمون عملیشو قبول شم هم خبر دارم و به هر حال حاضرم تلاش کنم چون تو هیچ رشته ی دیگه ای خودمو نمی تونم به این شفافی تصور کنم. می دونم هم که مستعدم. می خوام تنظیم کننده شم. دیدم مقاله های مشابه در این مورد در سایتتون ولی خب باز هم خیلی چیزا برام مبهمه.
نوازندگیم متوسط رو به بالاست. تقریبا هیچی از تئوری و سلفژ نمی دونم و اطلاعاتم درمورد موسیقی در حد یه آدم بسیار علاقه مند بوده. می خوام بدونم دقیقا در روز و هفته چقدر وقت برای هر کدومشون باید بزارم. جدا از کتابای هنرستان دقیقا باید چه کتابایی بخونم و بلد باشم.
این مقدمات رو گفتم که بگم:
من برای اینکه در آزمون "عملی" برای رشته ی کارشناسی آهنگسازی (روزانه دولتی در تهران) پذیرفته شم چه آمادگی هایی رو لازم دارم؟ با توجه به اینکه کمتر از دو سال فرصت دارم.
ممنون میشم از کسانی که منو راهنمایی می کنن چون من به تازگی با این سایت آشنا شدم که ای کاش زودتر می شدم.
من هم پایه ی یازدهمم ولی هنرستان موسیقی.
با روزی ۵ تا ۸ ساعت(بعضی روز ها بیش از ۱۰ ساعت)تمرین مداوم ویولن ، پیانو و دروس تئوری موسیقی (هارمونی،کنترپوآن ، ارکستراسیون و...) و رفتن کلاس برای این دروس باز هم خیلی مطمئن و امیدوار نیستم به اینکه یه موسیقیدان خوب بشم😕😕😩😩😩😩
خود کنکور یه مسئله ی خیلی عجیب و حجیمیه که لازمه برای دروس تخصصی هنر کتابای خیلیییییی زیاااددییی بخونین...خیلیییی زییاااااااددددددددد....
امتحان عملی هم که کلا یه بحث جداااا.
برای آهنگسازی لازمه حتما کلاس برین واسه تئوری و سلفژ...حتما...تئوری موسیقی هم نه فقط،کلاس هارمونی و فرم و ارکستراسیون باید برین و اینا دروسی نیس که خودتون بخونین.
برا امتحان عملی پیانو هم باید بلد باشین اما خیلی سخت نمیگیرن تو اهنگسازی....یه انوانسیون سه صدایی یا حتی دو صدایی باخ، یا یه پرلود از باخ برا دوره باروک، یه سونات یا سوناتین ساده از برگمولر ، موتزارت،بتهوون یا... برای کلاسیک.....برای رومانتیک هم قطعات نسبتا ساده ای مثل آواز های مندلسون یا مازورکا های شوپن یا قطعات همسطح اینا کافین..
ببخشید زیاد صحبت کردم...