کنکور عملی موسیقی

شروع موضوع توسط fateme mki ‏6/4/14 در انجمن پیانو

تاپیک کنکور عملی موسیقی تالار پیانو در persian-music.org.

1. fateme mki

fateme mki

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    سلام دوستان :cool:
    من عضو جدید میباشم :D
    و شدیدا به کمک نیاز دارم :mad::eek:
    من میخوام کنکور هنر شرکت کنم. امتحان عملی چی میگیرن ازمون؟ چی باید بلد باشم؟تمپو چقد مهمه؟
    من الان 1 سال و 6-7 ماهه پیانو کار میکنم و می خوام امسال نه سال دیگه کنکور هنر بدم
    تا الان چندان جالب کار نکردم و تمپوم مشکل داره
    کتابای بیر - چرنی 599 -چرنی 299 - اشمیت - هانون - شناخت آکورد - کتاب کلاسیک فاوریز( وسطاشم) - آناماگدالنا (اینم وسطاشم) - قطعه in the morning light و one man's dream - رو کار کردم.تو نت هاشون مشکل ندارشتم اما تمپوم خوب نیست
    به نظرتون میشه تمپو رو تو یه سال به 108 یا در حد کنکور عملی رسوند؟
    برای کنکور عملی چی باید کار کنم؟ :(
    من استعدادم تو گرافیکه و می خوام رتبه زیر ده بیارم و دوتارشته رو با هم بخونم.به نظرتون تو دانشگاه بخاطر این قضیه(حجم بالا) دچار مشکل میشم؟
    متشکرم :Angrybird9:

2. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ...
    من شرایط دانشگاه هنر رو نمیدونم . اما در رابطه با مطالبی که فرمودید .
    ۱ - یکسال وقت خیلی زیادی به حساب میاد . اگر هر روز ، روزی دو تا ۳ ساعت ، تمرین مفید داشته باشی ، به تمپو بالاتر از ۱۲۰ هم میتونی برسی .
    ۲ - در مورد حجم درس ها هم خودت از وضعیت درسیت ، بیشتر از هر کسی خبر داری .
    با یک برنامه ریزی درست قطعا نتیجه مطلوبی میگیری .
    اما شما که به گرافیک علاقه شدید داری و مسیرت کاملا مشخصه ، چه کاریه موزیک بخونی ؟
    س‌والی بود در خدمتم .
    موفق باشی ...

Sent from my ST15i using Tapatalk

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. faramarzfazlii

faramarzfazlii عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    با سلام دوست عزیز ...
    من تقریبا از اوضاع و شرایط کنکور هنر خبر دارم...
    خودم 1 بار این امتحان رو دادم و برادرم هم عضو هات ژوری تهران هستن.
    اولا باید بهت بگم که کلا شکل امتحان گیری در رشته هنر زمین تا آسمون با بقیه امتحانات فرق داره اصلا فک نکن که از داخل یه منبع دقیق و درست از شما فقط سوال میکنن اینطوری نیست.(یعنی شما باید مطالب جامع و تقریبا کاملی رو یاد داشته باشی)
    مطالبی که امتحان گرفته میشه البته در هر دوره فرق داره.
    تشکیل شده از :
    1-دید خوانی
    2-سلفژ
    3-دشیفر 1 یا 2 مومان
    4-نواختن چند گام مختلف
    که اینها حالت عادی این قضیه هست
    مثلا من امتحان گیتار میدادم که وسط یه قطعه حسی یه دفعه منو قطع کرد و گفت فرت 10 سیم 4 چی میشه.
    منظورم اینه که کلا رشته هنر هیچ محدودییتی نداره از نظر سوال کردن.اما عرف سوالات اونهایی بود که واست نوشتم.
    اگر خواستی بازم میتونم از برادرم دقیق تر بپرسم.
    در مجموع چیز سختی واسه کارشناسی نیست .
    موفق باشی.

4. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    سلام.
    من هم الان تقریبا توی همین شرایط هستم.
    برای کنکورت روی عمومی ها تمرکز کن عربی رو بی خیال و خلاقیت ها رو صفر نذار. مواد هم خوب بزنی بد نیست.
    برای عملی توی یکسال اگر منظم و با استاد خوب کار کنی تمپو رو از 120 بالاتر هم میتونی ببری اما توی عملی تمپو زیاد ارزش نداره بیشتر حس توی نوازندگیت و قدرت نوازندگیت مهمه و این که تمرکز داشته باشی و بتونی خوب و با اعتماد به نفس اجرا کنی و صد البته اطلاعات موسیقیت.
    برای مشکل وقت توی 2 رشته بستگی به این داره که گرایش موسیقیت چی باشه اگر آهنگسازی رفتی خیلی کار میبره که مسلط بشی و ممکنه بتونی هر 2 مدرک رو بگیری اما فایده نداره تا مسلط نشی(اما با کار زیاد میتونی هر دو رو داشته باشی)
    اگر هم گرایش نوازندگی بخوای بری وقتت بیشتره. (البته جوری که توی اخبار اومده سال پیش نوازندگی جهانی رو حذف کردن-تحقیق کن)

5. fateme mki

fateme mki

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    ممنون
    پس شما هم می خواین کنکور شرکت کنین؟
    به نظرتون امکان داره تو عملی قبول بشم؟ الان وضعیتم چطوره؟
    منم نوازندگی جهانی رو بیشتر دوس دارم . دانشگاه تهران هنز داره بر نداشتن ( منم در مورد برداشتنش شنیده بودم اما ظاهرا اشتباه بود)
    مطالب کتاب درسی رو میتونم حل کنم
    برای خود موسیقی چی بخونم؟من پورتراب رو قبلا خوندم
    چه دایره المعارفی باید بخونم ؟
    مراحل عملی چیه؟
    برای دانشگاه تهران چه رتبه ای موسیقی قبول میکنه؟
    شما میدونین نوازندگی جهانی چقد تو دانشگاه وقت میگیره ؟مثلا چند ساعت در روز؟آخه گرافیک فک کنم زیاد وقت بگیره
    از الان باید روزی چقد تمرین کنم؟چی؟
    مامان بابام خیلی در مورد شغل و درآمدم نگرانن.گرافیک رو میگن براش کار نیس و توش پول نیس اما من توش استعداد و علاقه دارم .موسیقی هم که ... بهم گفتن اوضاش از گرافیک هم خرابتره...
    ببخشید من اینقد سوال می پرسم .شرمنده

6. fateme mki

fateme mki

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    ممنون
    من خیلی گرافیک دوس دارم اون مشخصه و حرفی توش نیست. اما موسیقی رو اصلا نمیتونمن از ذهنم بیرون کنم.دوس دارم روزی 3 ساعت رو واسش وقت بذارم و تو اینم شکی نیست !!!
    با خودم گفتم حالا که به موسیقی هم علاقه دارم اگه رتبم کشید اونم بخونم . اما نمیدونم موسیقی تو دوران دانشگاه وقت میگیره (گرافیک وقت گیره ) . نگران اینم که موسیقی خلی وقت بگیره
    مامان بابام در مورد اوضا کاری این رشته ها خیلی ناراحتن و میگن کار نیست و باشه درآمد نداره
    دنبال این بودم یکی رو پیدا کنم بتونه جواب بده و اما هیچ کی رو هم نمیشناسم بهم بگه اوضا چطوره .البته گرافیک 100 %
    اما ... کلا گیج شدم ...
    من بیشتر نیاز دارم بدونم حجم این دوتا رشته تو دانشگاه تهران چطوره...

7. fateme mki

fateme mki

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    خیلی متشکرم
    به نظر شما الان اوضای من با اون کارایی که انجام دادم چطوره؟
    من می خوام گرافیک بخونم
    من خیلی گرافیک دوس دارم اون مشخصه و حرفی توش نیست. اما موسیقی رو هم اصلا نمیتونمن از ذهنم بیرون کنم.دوس دارم روزی 3 ساعت رو واسش وقت بذارم و تو اینم شکی نیست !!!
    با خودم گفتم حالا که به موسیقی هم علاقه دارم اگه رتبم کشید اونم بخونم . اما نمیدونم موسیقی تو دوران دانشگاه وقت میگیره (گرافیک وقت گیره ) . نگران اینم که موسیقی خلی وقت بگیره
    مامان بابام در مورد اوضا کاری این رشته ها خیلی ناراحتن و میگن کار نیست و باشه درآمد نداره
    دنبال این بودم یکی رو پیدا کنم خودش این دوتارو باهم خونده باشه یا بتونه جواب بده اما هیچ کی رو هم نمیشناسم بهم بگه اوضا چطوره .البته گرافیک 100 %
    اما ... کلا گیج شدم ...
    من بیشتر نیاز دارم بدونم حجم این دوتا رشته تو دانشگاه تهران چطوره و از پسش بر میام یا ...
    اگه بتونین کمکم کنین جدا ممنون میشم چون علاقه زیادی دارم اما اگه نتونم کار پیدا کنم یا درآمد خوبی داشته باشم مامان بابا ناراحت میشن
    ممنون و البته شرمنده که زیاد سوال میپرسم

8. faramarzfazlii

faramarzfazlii عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    ببین من فک میکنم بیشتر از همه شما درگیر دودلی شدی.
    در اینکه این دو رشته دوتاش شاخه ای از هنر هست و دوتاش عملی زیاد داره و دوتاش پرخرج هست و وقت گیر شکی نیست.
    در مرحله بعد من دوستان زیادی در تهران دارم که همین ترم رشته نقاشی و گرافیک تو دانشگاه های مختلف قبول شدن و دارن درس میخونن.
    شما اول باید تکلیف خودت رو مشخص کنی که میخوای کدوم رو انتخاب کنی بعد میشه بهت کمک کرد.
    تو هر کدومش خواستی من آشنا زیاد دارم که راهنماییت کنن.

9. fateme mki

fateme mki

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    ممنون واسه راهنمایی
    کسی رو هم میشناسین که هم موسیقی و هم گرافیک رو با هم خونده باشه؟
    من واسه رشته اول گرافیک رو می خوام.چون سمپاد میرفتم و با هوش و ... بودم از لحاظ اجتماعی نتونستم برم هنرستان و الان سوم تجربیم و با اینکه موفقم اما می خوام کنکور هنر بدم.قبلا یکی دوتا استاد کارامو دیدن گفتن استعدادم هم در حد هوشمه اما موسیقی رو هم خیلی دوس دارم . اصن اگه راه داشت کل رشته های هنر رو می خوندم.
    شما میتونین راهنمایی کنین؟
    متشکرم

10. fateme mki

fateme mki

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    شما در مورد دانشگاه تهران میتونین کمکم کنین؟
    میدونین دانشجوهای اونجا که از بهترینان وضعشون چطوره؟مامان بابا نگران کار پیدا نکردن و کم درآمد بودن هستن و من هم هیچ اطلاعی ندارم که تو جوابشون چی بگم

11. hexenpro

hexenpro عضو سایت

امتیازات:
    +197 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio
    خب چرا میخوای توی هر دو زمینه تحصیلات اکادمیک داشته باشی اونم همزمان؟! گرافیک رو برو دانشگاه ، موسیقی رو به صورت تجربی یاد بگیر به خصوص که میخوای نوازندگی یاد بگیری. یا اینکه اول گرافیک بخون، کنارش موسیقی کار کن و بعد توی کنکور هنر شرکت کن برای موسیقی. درسته طول میکشه ولی ارزشش رو داره. خوندن دو رشته همزمان اون هم هنری و عملی سخته...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  12. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    سلام من یک مقداری از مطالب رو خوندم در مورد منابع مدیرای سایت توی تاپیک ها توضیح داده بودن و سنجش هم هست اگر هنوز جایی رو برای تئوری مشکل دارید بگید که کامل راهنمایی کنم.
    اما در مورد وقت گیر بودن و حجم کاری دو رشته من کسانی رو دیدم که 2 رشته ی خیلی وحشتناک رو با هم خوندن پس امکان داره اما هر دوش کار عملی بسیاری داره و باید تمام وقتت رو بزاری روی کار عملی ها و برای مطالعه وقت نداری دیگه ممکنه که خلاقیتت رو مسدود کنه.
    در مورد این که شغل براشون هست یا نه این موضوع که کلا وضع کار خرابه و همیشه به رشته های هنر کم لطفی میشه درسته اما من الان از گرافیک آشناهایی دارم که خیلی خیلی خوب کار می کنن و حقوق مناسبی هم دارن در مورد موسیقی هم همینطوره فقط یه چیز رو باید مد نظر بگیرید اونم اینه که وقتی مدرکتون رو گرفتید نمیتونید با مدرک پول در بیارید(مثلا یه داروساز با دادن مدرکش به یه داروخانه دار حدود 40درصد سود میگیره) شما باید هر روز خلاقیت داشته باشید سخت کار کنید تا کارتون مطرح بشه (چه موسیقی و چه گرافیک)
    چون خودم هم همین 2 رشته رو دوست دارم اینقدر واضح گفتم ...

13. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    کسی که تار رو تجربی یاد بگیره میتونه به تهمورس پورناظری برسه؟
    این تجربی خیلی سخت میشه و همیشه باید در پی اساتید مختلف باشه آدم.
    البته ایده ی بدی هم نیست.

14. hexenpro

hexenpro عضو سایت

امتیازات:
    +197 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio
    آخه ایشون خودش میگه من دوست دارم همه رشته های هنر رو بخونم! منم دوست دارم همه هنرها رو بلد باشم و همه علوم رو بدونم ولی ایا میشه؟ عمر آدم کوتاهه و اگر هم بینهایت بود کشش رو نداره آدم! بالاخره یه جایی کم میاره، کلا من توصیه ام اینه که یکی رو تخصصی و حرفه ای بره جلو اون یکی ام کنار دستش ادامه بده. من خودم اون موقع که همسن ایشون بودم هم همچین فکرهایی تو سرم بود و به خیلی کارها هم دست زدم (فنی و هنری) حتی درآمد هم کسب کردم ام الان پشیمونم که چرا عمرم تلف کردم و روی یه موضوع زوم نشدم. اول راه رو باید انتخاب کرد و بعدش هم تا اخرش باید رفت! حتی اگه پیروز نشی. بین راه از ادامه منصرف بشی باختی اونم بد چون زمان به عقب بر نمی گرده. مهم پول نیست بالاخره پول به دست میاد مهم اینه که آدم از زندگیش لذت ببره و ازش راضی باشه. (این بلایا سر خودم اومده و شعار نمیدم)
    در مورد مدرک که میگید برای هنر پول نیست و ... بنده الان 2 سال هست که فارغ التحصیل رشته مهندسی ICT و هنوز هیچ کاری هم گیر نیاوردم که مطابق با تحصیلاتم باشه و بیشتر از 550 هم حقوق نمیدن! کلا یگم که تحصیلات به امید درآمد اشتباهه البته من رشته ام دوست داشتم و هنوزم دارم.
    اگه موسیقی رو به عنوان منبع درآمد بهش نگاه میکنید کلا اشتباهه من کسایی رو میشناسم که فرق آکورد لا مینور و دو ماژور رو نمیدونن از راه موسیقی پول در میارند خیلیم زیاد، کسایی رو هم میشناسم که مسلط هستند اما درآمد که ندارند هیچ تازه جیب آدم های سری قبلم پر می کنند! به نظر من از گرافیگ خیلی راحتر میشه درآمد کسب کرد تا موسیقی.

باز هم من تجربه انچنانی ندارم و دوستان با تجربه تر از من هستند به خصوص در عرصه موسیقی که من تازه کارم خودم رو نمیدونم چه برسه به .... و چیزی که فکر میکردم درسته رو گفتم شاید 10 سال دیگهنظرم تغییر کنه :D (هرچند بعید میدونم!)

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  15. m_dh74

m_dh74

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام میخواستم بپرسم ایا گیتار الکتریک جایی تو دانشکده موسیقی داره؟
    چون من نگاه کردم دیدم زده گیتار کلاسیک

16. fateme mki

fateme mki

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    ممنون از راهنماییتون.
    بله شما درست میگین خودمم قبول دارم
    در مورد درآمد خودم نگران نیستم مامان بابا نگرانن

17. fateme mki

fateme mki

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    ممنون از راهنمایتون

بله درسته مخصوصا در مورد مدرک .خلاقین و استعداد هم خیلی مهمه . من توانایی و استعدادم تو گرافیک حله.پیانو باهوشم نمیتونم بگم خلاقم چون تا الات سعی نکردم و وعضم رو درست نمیدونم اما وضام نسبت به حالت معمولی بچه ها بهتره

چه خوب شما هم گرافیک و موسیقی رو دوس دارین؟ :D من رشته اولیم گرافیکه .موسیقی رو هم خیلی دوس دارم.شما رشتتون چیه؟شما میتونین در مورد این دو رشته کمی راهنمایی کنین(مخصوصا در مورد دانشگاه)؟ سال 94 کنکور دارم

ممنونم

18. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    با توضیحاتی که اضافه کردید بنده هم کاملا با شما موافقم.
    درسته آدم باید روی یک رشته تمرکز کنه.
    تا این جایی که من تحقیق کردم خیر.
    منم ساز اولم گیتار الکتریک بود اما توی دانشکده موسیقی فقط گیتار کلاسیک و اون هم سبک کلاسیک مورد قبول هست.
    من رشته ی اولم موسیقی هستش تمام تلاشم رو هم دارم می کنم اما وقتم کم بوده.
    در مورد رشته ی گرافیک اطلاعات زیادی ندارم (توی اینترنت بگردید فروم های خوبی هستن که مطالب خوبی دارن)
    در مورد رشته ی موسیقی هم که به نظر میاد در تمام موارد بحث شد شما هم وقت کافی دارید.
    در هر صورت اگر سال سوم هستید از همین امسال تغییر رشته بدید و برید هنرستان ( من الان پشیمونم که چرا این کار رو نکردم)اگر هم که چهارم(پیش)میخونید و برای سال دیگه برنامه دارید که دیگه تمرکز کنید روی کنکور عملی(برای موسیقی منظورم هست برای گرافیک نمیدونم عملیش چجوریه) از مهر و آبان هم برای کنکورش بخونید خوبه.

البته یه راه دیگه هم هست.(اگر چهارم باشید) با توجه به این که گفتید هوش خوبی دارید و با این علاقه میتونید از همین امروز منابع اصلی و مورد نیازتون رو برای رشته ای که میخواید انتخاب کنید (مثلا برای موسیقی خلاقیت موسیقی و ساز شناسی. برای گرافیک خلاقیت تصویری و... که ضریب بالایی برای زیرگروهتون داره) و توی حدودا 1 2 ماهی که وقت مونده جمع و جورش کنید. عمومی ها رو هم احتمالا خوب بلدید.
    (هرچی گشتم متوجه نشدم سوم هستید یا چهارم مجبور شدم برای هر دو حالت بگم)

19. faramarzfazlii

faramarzfazlii عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    خانم فاطمه بالاخره تصمیم گرفتید چه کنید؟ خوشحال میشیم بفهمیم تصمیم نهاییتون چی شد؟

20. faramarzfazlii

faramarzfazlii عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    بله من راجب دانشگاه تهران وشیراز اطلاع دارم بطور کامل....
    دانشجویانی که کار عملیشون بهتر باشه در دانشگاه تهران میمونن و قبول میشن و دانشجویان باقی مونده به دانشگاه شیراز میرن.
    البته جالبه بگنم که دانشگاه شیراز از نظر کیفی و سطح از دانشگاه تهران فعال تر و بهتره.
    در مورد کار هم به نظر من اصلا شک نکن چون واسه نوازنده و موزیسین کار فراوونه برعکس چیزی که بقیه فک میکنن فقط باید یکم فعال باشی که فک نمیکنم کار سختی باشه

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. موارد امتحان عملی کنکور هنر