کنترل صدامو از دست دادم کمک کنید

شروع موضوع توسط nojavan2012 ‏25/10/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک کنترل صدامو از دست دادم کمک کنید تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. nojavan2012

nojavan2012 عضو سایت

شغل :
    دانشجوی پرستاری
    امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    سلام من خواننده نیستم ولی چندسالی هست که به طور خودآموز برا خودم تمرین می کنم و البته به مهارتهایی هم رسیده بودم البته نه به صورت علمی فقط برای بالا بردن توان حنجره و کنترل صدا تا یک ماهه پیش خوب میخوندم و بعضی از تحریرها رو یاد گرفته بودم و صدام پر رنگتر از قبل بود و نسبت به گذشته ماهرتر بودم اما این اواخر سرماخوردم و دو سه هفته ای اصلا نخوندم الان کنترل صدامو از دست دادم البته نه کاملا ولی تحریرها رو زیر و بم ها و اوج گرفتنها ریخته به هم انگار همون قبلی نیستم....خیلی برام سخته که آهنگی رو بهتر از خوانندش می خوندم دیگه نمی تونم بخونم.....راستی صدام هم کم رنگتر شده بعید می دونم به خاطر اون سرماخوردگی باشه چون قبلا هم سرما میخوردم ولی اینجوری نمیشد.....بازم میگم من فقط تمرین میکنم معلمی چیزی ندارم فقط میخوام صدام رساتر شه....میشه بگین چه بلایی سرم اومده؟ ممنون میشم کمکم کنید

2. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوست عزیز ، اگر شما خوانندگی رو به صورت علمی و بر طبق اصول ، در نزد یک استاد کار می کردین ؛ مسلماً یاد می گرفتین که چگونه روی صداتون کنترول داشته باشید و اگر در دراز مدت هم نمی خوندید ، بعد از مدتی با تکیه بر مطالبی که یاد گرفته بودین می تونستین دوباره مثل سابق بخونید و البته همه ی اینها با تکیه بر تمرینه و شما فرمودین که تمرین می کنید ، این تمرینها رو ادامه بدین اما زیر نظر یک استاد خوب ، اگر میگید قبلاً خوب میخوندین مطمئن باشید دوباره هم می تونید خوب بخونید ! فقط حتماً سعی کنید که زیر نظر استاد کار کنید ، به این خاطر که اگر استایل خوانندگی شما به صورت اشتباه شکل بگیره و خواندن رو غلط یاد بگیرید و اشتباه خواندن براتون عادت بشه ، کارتون سخت میشه و یاد گرفتن خوانندگی صحیح براتون دشوار خواهد شد.
    پس هرچه سریعتر به صورت علمی تمریناتتون رو ادامه بدید و مطمئن باشید نکاتی رو یاد میگیرید که موجب کنترول شما روی صداتون خواهد شد.
    و یک سوال : آیا شما برای دراز مدت سیگار مصرف کردید ؟

3. nojavan2012

nojavan2012 عضو سایت

شغل :
    دانشجوی پرستاری
    امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    دوست عزیز جا داره ازت تشکر کنم که به سوالم جواب دادی ولی من 17 سالمه و به خاطر مشغله درسی به طور علمی پیگیری نمی کنم و 3 ساله که واسه خودم تمرین میکنم و گفتم که یه چیزایی هم یاد گرفتم که در مقایسه با خیلی ها بهتر میخونم پاپ و سنتی رو خیلی دوست دارم البته بیشتر سنتی واین که اصلا سیگار و این چیزا مصرف نکردم مشکل کنترل صدام هم حل شد به خاطر خستگی و کم خوابی و سرماخوردگی بودقبلا فکر میکردم صدام به درد خوانندگی نمی خوره ولی تازه فهمیدم خیلی هم میخوره فقط یه سوال دیگه داشتم اونم این که کسایی که حفره های بینیشون زیاد گشاد نیست یعنی در حد تقریبا معمولیه فکر کنم تو دماغی می خونن و تو نفس گیری مشکل پیدا میکنن من خودم تا حدودی این مشکل رو دارم البته نه زیاد به نظر شما این مشکل حل میشه؟؟؟؟؟

4. بهداد

بهداد عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست من بهتره که اوا کار کنی.
    حنجره نزدیکترین ارتباط رو با مغز داره بخاطر همون سرما خوردگیه.احتمالا تو سرما خوردگی هم میخوندی و مغزت همون صدا رو ثبت کرده و فکر میکنه این صدای اصلیته.اگه صداتو از قبل ضبط کردی زیاد گوش کن.تمرین دیافراگم هم میتونه کمکت کنه.

5. pop-singer

pop-singer عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    ممکنه الان که من دارم جوابی برای موضوع مینویسم صدای دوستمون به حالت اولیه برگشته باشه اما در کل نظرمو میگم تا تبادل نظر کرده باشیم
    به نظر من هم 2تا موضوع میتونه باشه:
    1- اینکه حنجره شما در اثر بیماری خش افتاده باشه که در اینصورت نیاز به زمان دارید تا صدا به حالت اول برگرده
    2- اگه بصورت پیوسته تمرین های صداسازی حداقل هفته ای 1 الی 2 روز انجام بشه بعد از گذشت مدت زمانی که بسته به توانایی و...داره صدا به یه حالتی میرسه که استقامت کافی رو داشته باشه و اصطلاحا روی نت ها استیبل باشه...و اگر کسی صدای پخته ای داشته باشه بعد از بیماری 2-3 هفته هم نخونده باشه بعد از چند جلسه تمرین به حالت اولیه برمیگرده
    شاید مشکل شما مربوط به 2مورد باشه و تو این مدت باید سعی بشه به صدا زیاد فشار نیارید و کم کم به سمت گرفتن نتهای بالا و تحریر ها پیش برید و امیدوارم که زود تر مشکلتون حل بشه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...