کمی در مورد Propellerhead Record بدانید

شروع موضوع توسط mpmsoft ‏16/4/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کمی در مورد Propellerhead Record بدانید تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. mpmsoft

mpmsoft عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 0 / -1
    نرم افزار:
    logic, reason
    امروز قصد دارم تا شما دوستان عزیز رو کمی با این نرم افزار بسیار بسیار دوست داشتنی آشنا کنم
    فکر می کنم مدیران سایت باید کم کم یک بخش برای این نرم افزار در سایت ایجاد کنند

این نرم افزار از سه بخش Sequencer - Rack - Mixer تشکیل شده و هر یک از این بخش ها می توانند بصورت مستقل در یک مانیتور و یک در یک پنجره نمایش داده شوند

نمای جلوی نرم افزار
    {username}-{filename}

نمای میکسر

{username}-{filename}

نمای پشتی نرم افزار

{username}-{filename}

The Combinator

یکی از امکانات بسیار جالب و کارا این نرم افزار Combinator هست . فرض کنید شما چند ساز و چندین افکت دارید و می خواهید تمامی سازها و افکتهای مورد نظر خود را در قالب یک Track ایجاد کنید با این ابزار می تونید به خواستتون برسید و در نهایت صدای که برای خود ایجاد کرده اید را بروی هارد ذخیره کرده تا در صورت نیاز مجدد از آن استفاده کنید.

مثال : من یک استرینک رو بصورت پد می خوام و یک صدای پیانو که نت من رو تاکید کنه پس یک Combinator ایجاد می کنم و سازهای خودم رو در اون اضافه می کنم حالا وقتی با میدی نتی را اجرا می کنم صدای هر دو ساز اجرا می شه و در نهایت یک خروجی صدا از Combinator به میکسر و یا هر افکته دیگری متصل می کنم.

کمی در این مورد فکر کنید و روش کار رو با نرم افزار فعلی که استفاده می کنید مقایسه کنید.

تصویری از نمای جلو combinator :
    {username}-{filename}

Timestretching

خوب دوستان فکر می کنم از عنوان مشخص باشه که منظور از این قابلیت چه هست !!!
    این بخش مربوط می شه به Tempo و یا سرعت پخش
    اگر Tempo پروژه خود را فرضا بروی 120 تنظیم کنید و سپس فایل Wave و یا Rex را در نرم افزار Import کنید در زمان پخش Record بصورت خود کار Temp فایل Import شده را با Tempo تایین شده برای پروژه یکی می کند

نگران نباشید این قابلیت بصورت دستی تنظیم می شود

Copy tracks

مشابه تصوری که در زیر مشاهده می کنید نرم افزار Record این قابلیت را برای شما فراهم کرده است که به راحتی بتوان از ترک - افکتها - ترک + افکت کپی گرفت و یا ترکی را بصورت Duplicate ایجاد کند

{username}-{filename}

Reduce file size

یکی از مشکلاتی که اکثر شما دوستان با آن برخورد کرده اید پراکندگی فایلهای ضمیمه شده پروژه می باشد.

مثال : فرض کنید در پروژه خود از چندین فایل Wave بصورت Import شده از روی هارد استفاده کرده اید و بعد از مدتی سهوا آن فایل از روی سیستم شما پاک می شود

نرم افزار ریکورد زمانی که فایل Wave - Rex را در پروژه خود Import می کنید تمامی فایلهای ضمیمه شده را بهمراه خود پروژه در یک فایل ذخیره می کند تا در زمان اجرای مجدد پروژه به مشکلی برخورد نکنید.

Quantize during recording

همانطور که از عنوان این قابلیت مشخص هست نرم افزار ریکورد این قابلیت را به شما می دهد که در زمان رکورد کردن Midi بصورت خودکار عملیات چیدمان نتها بدون کوچکترین مکثانجام شود

{username}-{filename}

Record Looping

فرض کنید می خواهد سازی را بنوازید و آن را رکورد کنید. برای کسب کیفیت مطلوب معمولا آن ملودی را چندین بار اجرا کرده تا به اصلاح تمیز از آب در بیاد

نرم افزار ریکورد این قابلیت را برای شما فراهم می کند تا در زمان رکورد ساز تکیه مشخص شده بصورت مداوم تا زمان Stop کردن رکورد تکرار شود و در نهایت فرضا حاصل کار 10 ترک به شما نمایش می دهد و شما به راحتی می توانید قسمتی از هر کدام یک از این ترکها را انتخاب کنید و در نهایت نرم افزار ریکورد قسمتهای منتخب شده را اجرا کند.

مشابه تصویر زیر
    {username}-{filename}

Meter And Tuner
    همانطور که از عنوان این قابلیت مشخص هست این ابزار جهت کوک کردن ساز و هماهنگی وکال استفاده می شود

{username}-{filename}

به زودی شما دوستان عزیز رو بیشتر با این نرم افزار آشنا خواهم کرد
    سوالی که ممکن هست برای شما دوستان پیش بیاد اینه که این نرم افزار رو از کجا می شه دانلود کرد

با گذشت بیش از 1 سال از ارائه این نرم افزار توسط شرکت Propellerhead هنوز کرکی برای این نرم افزار ارائه نشده و متاسفانه Versign این نرم افزار را تا سال 2035 تضمین کرده است.

نسخه دمو این نرم افزار را می تونید از سایت www.Propellerhead.se دریافت نمایید

قیمت این محصول حدودا 200 هزار تومان می باشد
    و قیمت نرم افزار Record + Reason حدودا 700 هزار تومان می باشد

اگر سوالی بود در خدمتم

2. mpmsoft

mpmsoft عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 0 / -1
    نرم افزار:
    logic, reason

Master Compressor
    The Master compressor is what gives your music that final touch. The legendary dynamics processor it was modeled after is in use in studios all over the world.

Features

Multi-core
    Record makes use of extremely efficient multi-core audio rendering, making the software very lightweight, even with large projects. Record's dynamic multi-core audio rendering improves performance without introducing any latency. It is future proof, making use of as many processors or processor cores as your operating system can handle.
    Plenty of ins and outs
    More ins and outs than you can shake a wand, baton or even a cane at. Got a multi-channel audio interface? With Record you can use up to 64 input channels simultaneously – and up to 64 simultaneous output channels. Should you ever feel the need.
    Works with any audio interface
    Record's rock solid audio implementation will support any audio card with Core Audio drivers on Mac OS X or ASIO drivers on Windows.
    Big Meter
    Big Meter sits at the top of Record's leftmost rack and gives you a detailed view of your input and output levels with plenty of different options for visualizing your performance, or for guidance when mastering your finished song.
    64-bit mix bus
    Record's mixing console uses a 64-bit mix bus, resulting in high precision channel summing for highest possible audio quality.
    Reason integration
    If you have Reason registered and installed on your computer, all your favorite Reason devices will automatically be available within Record's ever-expandable, multiple racks. No setting up. It just works. Read more about Reason integration
    ReWire synth application
    Use Record as a ReWire slave. Record interfaces with most audio applications on the market through Propellerhead Software's ReWire technology. ReWire is a virtual multi-cable that handles up to 64 channels of streaming audio, as well as MIDI, sync and transport controls between applications.

3. bplus

bplus عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    acidpro, reason
بارگذاری...