کمک...مشگل در ملودی زدن!!!

شروع موضوع توسط hesamgool ‏21/4/13 در انجمن گیتار

تاپیک کمک...مشگل در ملودی زدن!!! تالار گیتار در persian-music.org.

1. hesamgool

hesamgool عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه...
    مخصوصا همه هنرمندا...
    والا دوستان چند وقتیه از یه موضوعی کلافه ام...
    من حدودا 2 سال هست که دارم گیتار میزنم...
    حدودا 3 ماه هست که ول کردم...متاسفانه استادی که من باهاش شروع کردم عاشق پول هست و خوراکش فقط پول هست البته خوب میگیرن دیگه ولی در اندازه پولی که میگیره کار نمیکنه...
    خداییش نوازنده خوبی هست و استاد صدای خوبی هم هست ولی کم کاری زیاد میکنه...
    واسه همین من 3 ماه ولش کردم...
    من تو اکورد زدن هیچ مشگلی ندارم یعنی تو ریتم زدن بدون مشگل و در حد خوب میتونم بزنم...
    مشگل من با ملودی زدن هست که از اولش هم خودم یکم نادیده گرفتمش و هم استادی که باهاش کار میکردم تذکری نداد...
    از طرفی گیتار زدن بدون داشتن تکنیک اواز خوندن اصلا حال نمیده...
    واسه همین الان بیشتر میخوام برم دنبال اواز سنتی...ولی حیفم میاد از گیتارم دست بکشم...
    واسه همین دنبال یه خود اموز و یا یه مرجع حرفه ای که بتونه ملودی زدن رو برام اسون کنه...
    الان من تقریبا نت هارو همشونو میشناسم و تو نت خوانی در حد معمولی هستم...میخوام از پایه ملودی زدن رو باهاش کار کنم تا سطح حرفه ای ایا خود اموزی رو میشناسید که این کارو بتونه واسم انجام بده...
    ممنون میشم یه راهنماییم بکنید دوستان...
    با تشکر
    حسام

2. MRezaAp

MRezaAp عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    منظورتون رو از ملودی زدن نمیفهم سبکی هم کار میکنید رو ذکر نکردید میتونی از متد کارولی استفاده کنید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. amess

amess عضو سایت

امتیازات:
    +16 / 0 / -0
    نرم افزار:
    گام نوازی تمرین کن عزیز
    هم گوشت قوی میشه هم ملودی زدن واست آسون میشه

4. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ملودی زدن و آواز دوتا بحث کاملا جداست، برای ملودی زدن همونطور که دوستمون فرمودند گام زنی کنید (کتاب "گام های گیتار کلاسیک" نوشته استاد "امیر جاویدان" را بهتون پیشنهاد میکنم) در عرض یک سال نوازندگیتون از این رو به اون رو میشه بعد از 2 3 ماه تمرین سعی کنید ملودی ها ی قوی را کاور منید (مثلا ملودی های آرمیک)

برای آواز اگه میخواید با گیتار بزنید و بخونید بهترین کار همون خوندن آهنگ های خواننده های دیگست و اینکه سعی کنید صداتونا بندازید توی ساز...

5. mkhskh

mkhskh عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase
    دوست عزیز سلام
    به نظر من 2سال کار کردی به هیچ وجه کنارش نذار.
    دویت عزیز برای ملودی زدن اول باید گام نوازی رو یاد بگیری بعد از اون تکنیک های نوازندگی رو یاد بگیرین و اونوقته که میبینین دنیای نوازندگی بدون خوندن چقدر حال میده..... اما بریم سراغ خود اموز.
    اگر شما نت خوانی بلدی و تئوری موسیقی هم بلدی ((در حد فواصل و علامت شناسی و میزان شناسی)) نیازی به خود اموز نیست فقط کافیه چندتا کتاب بگیری، اگه بلد نیستی بهتره یه استاد خوب بگیری ،اگه نه هم از کتابهایی که سی دی دارن استفاده کن .
    یوتیوب هم یادت نره.
    مارم دعا کن :smile (61):

- - - - - - - - - -

دوست عزیز سلام
    به نظر من 2سال کار کردی به هیچ وجه کنارش نذار.
    دویت عزیز برای ملودی زدن اول باید گام نوازی رو یاد بگیری بعد از اون تکنیک های نوازندگی رو یاد بگیرین و اونوقته که میبینین دنیای نوازندگی بدون خوندن چقدر حال میده..... اما بریم سراغ خود اموز.
    اگر شما نت خوانی بلدی و تئوری موسیقی هم بلدی ((در حد فواصل و علامت شناسی و میزان شناسی)) نیازی به خود اموز نیست فقط کافیه چندتا کتاب بگیری، اگه بلد نیستی بهتره یه استاد خوب بگیری ،اگه نه هم از کتابهایی که سی دی دارن استفاده کن .
    یوتیوب هم یادت نره.
    مارم دعا کن :smile (61):

6. hesamgool

hesamgool عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اول یه تشکر ویژه میکنم از همتون که لطف کردید و منو راهنمایی کردید...
    واقعا ممنون خیر از جوونیتون ببینین...
    والا دوستان...من در حال حاضر دارم کلاس های سلفژ رو پشت سر میزارم با یه استاد واقعا عالی من با استاد محمد رنجبر دارم سلفژ رو یاد میگیرم ایشون کلا 3 ترم هست کلاساشون ک من ترم 2 هستم کلاساشونم تقریبا میشه گفت خصوصی هست چون اکثرا 2 یا 3 نفر بیشتر سر کلاس نیستیم...
    الان یه مشگلی که دارم اینه که نت خوانی میتونم بکنم ولی نه سریع...مشگل بعدیم اینه که نتی رو که میخونم سریعا جاشو رو گیتار گم میکنم...میدونم که با تمرین حل میشه...متاسفانه من بعد از دوسال هنوز به پوزوسیون 2 نرسیدم و فقط ملودی رو میتونم سردسته گیتار بزنم...
    در مورد گام نوازی هم اطلاعی ندارم و نمیدونم چی هست...
    حالا با این حساب به نظر خودم بهتره جای پول خرج کردن الکی...چندتا کتاب و خود اموز خوب بگیرم...
    که هم بتونم گام نوازی کنم هم ملودی زدنمو قوی کنه که بتونم ملودی اهنگ هارو بزنم...
    ممنون میشم اگر کتابی و یا خود اموز خواصی هست که میتونه اینارو کاملا برام شرح بده و رام بندازه بهم معرفی کنید...ممنون از همتون...:smile (2):

7. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +171 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, reason, StudioOne
    دوست عزیز مجموعه lear &master guitar رو سرچ کن چنتا سایت فارسی بالینک مستقیم گذاشتن !موفق باشی

- - - - - - - - - -

دوست عزیز مجموعه learn &master guitar رو سرچ کن چنتا سایت فارسی بالینک مستقیم گذاشتن !موفق باشی

8. vicente

vicente عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    دوست عزیز ظاهرا شما تهران هستید ! اساتید خوبی اونجا هستن ولی بنده بعنوان نوازنده و مدرس گیتار در آموزشگاههای اصفهان یادگیری اصول سبک کلاسیک و بعد از اون برای ملودی نوازی یادگیری تکنیک های فلامنکو پیشنهاد می کنم بعدا که چند کتاب زدید روی افزایش سرعت و تخصصی ملودی کار کنید . کتاب پیشنهادی اصول کلاسیک جیسون ولدرون و فلامنکو خوان دگر کو . ...

9. hesamgool

hesamgool عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    میشه لطف کنید یه توضیحی هم در مورد گام نوازی بدید دوستان...
    کلا اگر کتابی هم که واسه اموزش باشه و خوب باشه هست تو دستو بالتون معرفی کنید که فردا برم بخرم...
    فقط میخوام ملودی زدنم قوی بشه...
    ممنونم از همتون...

- - - - - - - - - -

میشه لطف کنید یه توضیحی هم در مورد گام نوازی بدید دوستان...
    کلا اگر کتابی هم که واسه اموزش باشه و خوب باشه هست تو دستو بالتون معرفی کنید که فردا برم بخرم...
    فقط میخوام ملودی زدنم قوی بشه...
    ممنونم از همتون...

10. vicente

vicente عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    توی پیغام خصوصی یه سایت معرفی می کنم

بارگذاری...