کمک فوری در مورد انتخاب کارت صدا

شروع موضوع توسط میثم دایی ‏9/3/15 در انجمن Audio interface ( کارت صدا )

تاپیک کمک فوری در مورد انتخاب کارت صدا تالار Audio interface ( کارت صدا ) در persian-music.org.

1. میثم دایی

میثم دایی

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    با سلام و عرض ادب خدمت شما اساتید...
    بنده یک اتاق سکوت برای ضبط وکال در اتاقم آماده کردم... و فقط و فقط وکال میخوام بگیرم.
    احتیاج به کمک دارم خواهش میکنم کمکم کنید تا گیر فروشنده ها نیوفتم...
    میخوام که به صورت حرفه ای باشه میکروفن و کارت صدا. حدود 2 و نیم میلیون برای هر دو میخوام هزینه کنم که من خودم میکروفون nt2 رو انتخاب کردم. اگر مایک دیگه یا جدیدی از این بهتر است تو این رنج قیمت معرفی کنید.
    و اینکه مسئله مهم انتخاب کارت صدامه که با لپ تاپ من هم خونی ذاشته باشه. لپ تاپم لنوو z510 a هست. مشخصاتش i5 و رم 6 . اما سوالم اینه که لپ تاپ من فقط ویندوز 8 رو ساپورت میکنه اونم 64 بیت.
    خیلی گشتم تا مشخصات ام آیدیو c600 رو خوندم که با ویندوز 64 بیت هم هماهنگ میشه. خواهش میکنم کمکم کنید...
    هدف بنده فقط و فقط ضبط وکال با کیفیته. پس تعداد خروجی کارت صدا نباید اهمیتی داشته باشه و فکر میکنم پری آمپ خوب تر برام مناسبتر باشه. به نظر شما چه کارت صدایی بگیرم که بتونم وکال خوب بگیرم.
    کارت صدای معمولی بگیرم با پری آمپ قوی؟
    یا کارت صدای همه کاره بگیرم؟
    در کل با این شرایط من یک مایک و کارت مناسب پیشنهاد بدبد که همین امروز یا فردا بگیرم. ممنون

2. میثم دایی

میثم دایی

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    ینی کسی نبود جواب مارو بده؟

3. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ...
    فکر نکنم با بودجه ای که شما دارین ، بتونید خیلی به چیزی که میخواید برسید !! شما نیاز به یک پری امپ خوب دارین + کامپرسور که میتونید یک استودیو چنل تهیه کنید . ارزون ترین استودیو چنل که بتونید بخرید و کیفیت مطلوبی داشته باشه ، پریسنوس هستش . قیمتش ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومن هستش . یعنی بیشتر بودجه تون پر !!! یک مایک خوب بخواید بخرین نزدیک به یک میلیون و با یک کابل ، ۲ و نیم میلیون تموم میشه !!
    شما میتونید یک کارت صدای presonus 22vsl usb ویک مایک se x1 تهیه کنید .
    هر کارت صدایی با کامپیوتر مچ میشه . یعنی در واقع یک درایور داره و بدون مشکل روی هر سیستمی با هرویندوزی نصب میشه ...
    m-audio c600 اگر اشتباه نکنم ، همون مدلی هستش که مانیتور سلکتور داره !! بهتون اصلا پیشنهاد نمیکنم !! خیلی کاربر ناراضی داشته و آمار خرابی این کارت ، بسیار زیاد بوده !! من خودم هیچ کدوم از محصولات ام آودیو رو دوست نداشتم و من رو راضی نکرده ...
    موفق باشید ...

Sent From My Galaxy Grand 2

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  4. میثم دایی

میثم دایی

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    یعنی مایک x1 از nt2 بهتره؟
    دوست عزیز خیلی از نرم افزارها برای ویندوز8 64 بیت همخوانی نداره متاسفانه. c600 هم به این دلیل انتخاب کردم که چون با 64 بیت همخوانی داشت. این کارت صدایی که فرمودید برای ویندوز 8 هم اکی میشه؟

5. mohsen afrasiab

mohsen afrasiab عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +120 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    من پیشنهاد میکنم قطعات بهتری انتخاب کنید و پرداخت رو اقساطی کنین,, اگه امکان نداره توقع نداشته باشین نیازتون براورده بشه یا کیفیت خوبی بگیری,, نهایتا ماکت کارو میتونی اماده کنی
    دست دوم و کار کرده هم شاید بد نباشه برای شما ببینید میتونی کارکرده خوب پیدا کنی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. میثم دایی

میثم دایی

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    ممنون میشم نظرتون و بدونم... بازم میگم که فقط برای وکال گرفتن میخوام. بدون میکس و مسترینگ و ..

7. mohsen afrasiab

mohsen afrasiab عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +120 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    اگه فقط وکال دارین میکرفن رو بهتر بردارین مثل akg c 4000
    و کارت صدای focusrite scarlett 2i2 usb 2 همون دو ملیون و نیم میشه تقریبا

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. میثم دایی

میثم دایی

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    از اونجایی که پری آمپ هم برای ضبط مهمه به نطرت این کارت صدا با این پری آمپ جوابگوی ضبط با کیفیت واسم هست؟ یا باید پری آمپ جداگانه بگیرم

9. Arsalan 794

Arsalan 794 عضو سایت

شغل :
    خواننده و آهنگساز
    امتیازات:
    +431 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    با سلام ! C600 بسیار کارت صدای خوب و حرفه ای هست ' ۳ جفت مانیتورینگ بصورت همزمان ساپورت میکنه ' اگه ۳ جفت مانیتور استفاده میکنید مثل خودم ! بهتون پیشنهاد میکنم وگرنه که میتونید انتخاب های دیگری داشته باشید ...
    C600 بهتون پیشنهاد میکنم اما اصلا سمت c400 نرید ...

10. hasan.farbod

hasan.farbod عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام من پیشنهادم کارت صدای focusrite scarlet است که سه مدل داره. خوش قیمت است و پری آمپش رنک جهانی داره میتونی سرچش کنی.

Sent From My Xperia Z2

11. میثم دایی

میثم دایی

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    دوستان کارت صدایی که با ویندوز 8 و 64 همخونی داره و معرفی کنید... فقط برای وکال مناسب باشه.

12. hasan.farbod

hasan.farbod عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بله منم اول تاپیک رو خوندم و طبق شرایطی که گفتید براتون فرستادم

Sent From My Xperia Z2

13. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    درود دوست عزیز ...
    من از این مدل داشتم . بر خلاف تعریف و تمجیدی که از این کارت میکنن ، به نظر من اصلا پری امپش جالب نیست !!! نمونه کارهایی که با این کارت زدم ،‌ به هیچ عنوان قابل مقایسه با tc konnekt 6 نیست ( ضبط با یک مایک ) جسارتا من به عنوان کسی که کاربر این کارت بوده ، نظر شما رو رد میکنم ...
    من توضیح دادم خدمتتون !! پری امپ های کارت های صدا ، در رنج قیمت زیر ۳ میلیون ، تفاوت آنچنانی با هم ندارن و نمیتونید خیلی توقع زیادی داشته باشید . ضمن این که میکس خوب خیلی موثرتر از ضبط وکال‌ هستش .
    شما باید یک استودیو چنل + کارت صدا + مایک متوسط به بالا ، برای یک ‌ضبط حرفه ای داشته باشی و بودجه ی شما برای این تجهیزات کافی نیست ...
    با این بودجه ( نظر شخصی من ) بهترین انتخابها کارت صدای presonus 22vsl usb و مایک SE X1 هستش . با محصولات m-audio کلا مخالفم و کلا در کمال احترام به ارسلان عزیزم با نظرشون مخالفم !! اصلا از صدای پری امپش راضی نبودم ...
    در مورد مایک هم ، بله به نظر من Se x1 صدای بهتری از Rode داره . اما صدا کاملا سلیقه ای هستش و نمیشه نظر واحد داد ...
    تمام کارت های صدا ، از طریق وب سایت همون برند که تهیه میکنید ، درایور هاشون آپدیت میشن و برای تمام ویندوز ها آپدیت میشن . پس نیازی نیست نگران نصب نشدن درایور ها باشید . چون کاملا شناخته و به راحتی نصب میشن . حساسیت شما بی مورد هستش . حداقل من تو این چند سال ندیدم کسی بگه کارت صدای من روی فلان ویندوز نصب نمیشه !!
    موفق باشید ..‌.

14. میثم دایی

میثم دایی

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    l
    خیلی ممنونم از شما... آخه متاسفانه ویندوز من فقط 8 هست و 64 بیت ... میترسم بگیرم اما با لپ تاپ من مچ نباشه.
    به نظر شما با چقدر هزینه میتونم ضبط حرفه ای تری داشته باشم؟

15. hasan.farbod

hasan.farbod عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    Focusrite scarlet 2i4 USB Driver

USB2.0 Driver – Win(2.5.1)

Tested with:

Windows 7
    Windows 8

Downloads | Focusrite

Sent From My Xperia Z2

16. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,208 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    میثم جان نمیدونم چرا فکر میکنی که لپتاپت فقط ویندوز 8 رو ساپورت میکنه و گویا از این بابت متاسف هم هستی. این مدلی که شما داری، 32 و 64 بیت ویندوز 7 رو کاملاً ساپورت میکنه و میتونی نصب کنی و استفاده کنی. من ورژن i7 همین مدل رو دارم که ویندوز 7 شصت و چهار بیت نصب کردم و استفاده میکنم (ویندوز 8 با بعضی پلاگین ها مشکل داشت که به درد من نمیخورد و استفاده نکردم). توی این لینک زیر مربوط به سایت Lenovo هم میتونی درایورهای ویندوز 7 رو ببینی که برای این مدل قرار داده:

Laptops and netbooks :: IdeaPad Z Series laptops :: IdeaPad Z510 Notebook - Lenovo Support (US)

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  17. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    درودی دوباره ...
    خواهش میکنم . لپتاپ یا کامپیوتر همونطور که @farhood عزیز گفتن ، همه ی ویندوز ها رو ساپورت میکنه . گذشته از اون ، اصلا نگران نصب نشده درایور کارت به خاطر ویندوز ۶۴ بیتی نباشید !! تمام کسانی که استودیو دارن ، از ویندوز ۶۴ بیتی اسنفاده میکنن ، بدون هیچ مشکلی ... مثل خود من و خیلی از عزیزان در این سایت ...
    در مورد هزینه کردن و ضبط خوب ، بارها و بارها در این فروم صحبت شده . شما یک اتاق آکوستیک خیلی خوب نیاز دارید . یک ست آپ باکس صدا شامل ( کارت صدا + کانورتور + پری امپ + کامپرسور + مانیتور سلکتور برای کنترل ولوم و هدفون ) که فقط همین ست آپ نزدیک به ۲۰ میلیون شایدم بیشتر بشه ! در نهایت مایک های مخصوص وکال و ساز که اگر ست خپب بخوایین داشته باشین ، نزدیک به ۲۰ میلیون میشه ...
    یعنی بدون هزینه ی اتاق ، مانیتور و کامپیوتر و کابل و ... فقط نزدیک به ۴۰ میلیون و شادم بیشتر ( همه قیمت ها رو حدودی در نظر گرفتم ) باید هزینه کنید !! به نظرتون توجیح اقتصادی داره براتون ؟؟
    گذشته از اون ، علم صدا برداری و هنر میکس و مستر هم یکی از مهم ترین عوامل در کیفیت هستش که همه فراموش کردن !!! زمان زیادی رو هم برای آموزش ، تمرین ، آزمون و خطا و ... تا یک استودیو من حرفه ای بشید ، باید در نظر بگیرید ( در کمترین حالت ۲ تا ۳ سال ، به نظر شخصی من )
    اما میشه با سخت افزار محدود تر هم نتیجه گرفت ( اگر در نظر بگیریم که اتاق مناسب ضبط و اتاق مناسب برای میکس و مستر ، از نظر آکوستیک ، داشته باشی ) به شرط اینکه چندین سال تجربه داشته باشی !! مثلا میتونی یک استودیو چنل پریسنوس با حدود قیمت ۱.۴۰۰.۰۰۰ بخری + کارت صدای پریسنوس با حدود قیمت ۸۵۰.۰۰۰ + مایک se x1 با حدود قیمت ۱.۰۰۰.۰۰۰ تومن . من خودم از همین تجهیزات استفاده میکنم و خیلی خیلی راضی هستم ( کارت صدای من motu ultra light mk3 هستش )
    در ضمن شما به مهم ترین گزینه در استودیو ، یعنی مانیتور ، هیچ اشاره ای نکردی !!! مانیتور داری ؟؟ نیاز به تهیه نیست ؟؟؟ اگر مانیتور نداری و میکس و مستر میخوای انجام بدی ، اولین و مهمترین گزینه ، مانیتور هستش دوست عزیز ...
    اگر بتونی ۱ میلیون بیشتر هزینه کنی ( یعنی ۳ و نیم میلیون ) بهتر هستش و نتیجه بهتری میگیری .
    موفق باشی ...

18. میثم دایی

میثم دایی

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    داداشی ممنون از نظرت. اما من i5 دارم مادربردش فقط ویندوز8 اونم 64 بیت و ساپورت میکنه... خیلی جاها بردم همین و گفتن

19. میثم دایی

میثم دایی

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    ممنون . اما من اولشم عرض کردم فقط برای وکال میخوام. اتاق ضبط آماده کردم. فقط وکال. نه تنظیم میکنم با این سیستم نه میکس و مسترینگ. فقط میخوام ضبط خوبی داشته باشم که بدم میکس و مسترینگ شه

20. میثم دایی

میثم دایی

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    دوستان مدیریت آنلاین هستند اما جواب سوالاته کسی و نمیدن... :) آقای لایت و آقای محبی . آقای احمد زاده و ... به این سوالات پیش پا افتاده ی ما هم جواب بدید عزیزان. تو تاپیک عرض کردم کمک فوری... ما هم عضو این سایت هستیم و از با تجربه ها کمک خواستیم که کمکم کنن. که فقط 2 تن از دوستان عزیز نظرشون و فرمودن...

بارگذاری...