کمک فوری درباره آواز و آهنگسازی و ساز ( با هم )

شروع موضوع توسط tutak ‏24/6/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک کمک فوری درباره آواز و آهنگسازی و ساز ( با هم ) تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. tutak

tutak Banned

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    تو رو خدا یکی بیاد مفصل در مورد این چند تا سوال من توضیح بده .

ایا میشه کلاس های آواز و ساز و اهنگسازی رو با همدیگه رفت .
    منظورم اینه که همه رو با هم ثبت نام کنم .
    زمان هر کدوم چه قدره و چند جلسه در هفته اس و اینکه میتونم هر سه تا رو در طول هفته تمرین کنم ( تمرین و پشتکارم عالیه . از بابت تمرین مشکلی ندارم )

یه سوال دیگه :
    هر چی تو اینترنت گشتم واسه رشته های دانشگاهی هنر , برای موسیقی , فقط دو رشته بودش : رشته نوازندگی ساز های ایرانی - رشته نوازندگی ساز های جهانی
    هم یه توضیحات کامل در مورد این دو رشته میخواستم و هم اینکه , اگه تو دوران دانشگاه , خودم در اموزشگاه های بیرون , تو سبک سنتی و اواز فعالیت کنم , کدوم یکی از اون دو رشته برام مناسب تر و بهتره .

خواهش میکنم مفصل و واضح توضیح بدید . اخه هیچی فعلا از موسیقی بلد نیستم و میخوام تازه شروع کنم . از صفر ...

2. alisadegh

alisadegh عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز چه سازی رو مد نظر داری؟
    بگو تا راهنماییت کنم

3. alisadegh

alisadegh عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    در ضمن وقتی بلد نیستی ساز بزنی چجوری می خوایی آهنگ سازی کنی؟
    من به شما پیشنهاد میکنم میون ساز ها برای شروع پیانو رو انتخاب کن چون وسعت صدایی بالایی داره و میتونه صدا های بم وصدا های زیر رو اجرا کنه

4. tutak

tutak Banned

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلاماول اینکه پیانو ساز خیلی گرونی هست و این قدر پول واسش ندارمدوم اینکه میخوام با ستار شروع کنم .سوم هم اینکه , یعنی بدونه بلد بودن ساز نمیشه , اهنگ سازی رو یاد گرفت ؟خب من میگم همشون رو با هم برم دیگه ساز که یاد میگیریم , در کنارش اهنگسازی هم یاد بگیرم .خب اهنگ سازی هم مثل هر چیز دیگه ای از پایه شروع میکنن واسه اموزش دیگه !!!مگه اینطور نیست ؟

5. tutak

tutak Banned

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    چرا پس هیشکی جواب نمیده ؟
    تو رو خدا . من زمان زیادی ندارم . باید خیلی زود تصمیم بگیرم

6. faham

faham عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    دوست من فکر کنم قبل از هر چیز باید یه خورد منطقی به قضیه نگاه کنی. فرض کن میخوای فوتبال یاد بگیری ، هم میخوای حمله بازی کنی و هم دروازه بان باشی ، هم دفاع ،هم مربیگری و هم داوری و هم مدیرعامل باشگات باشی.. فکر کنم اینطوری نشه!!! اول ببین میخوای موسیقی سنتی کار کنی یا کلاسیک-پاپ ، راک و یا بلوز و ... . به خودت مراجعه کن و ببین چی دوست داری؟ چی گوش می دی و چه از چه سبکی لذت بسیار زیاد می بری؟ همه چیز رو وقتی با هم می خوای حتی جواب دادن بهش سخت میشه تا چه برسه به انجام دادنش!
    برای رشته دانشگاهی اطلاع داشته باش که امتحانش ، مرحله عملی هم داره و شما باید در زمینه نوازندگی یکی از ساز های منتخب رشته انتخابیت تبحر در نوازندگی داشته باشی. برای ساز های سنتی در حد رذیف نوازی و برای سازهای کلاسیک تسلط کامل بر شیفراژ و نت خوانی.
    مسلما اگر بخوای با یه دست ده تا هندوانه بر داری بعضیاش میوفتن و میشکنن. تمرینات هر کدوم از اینها که گفتی اونقدر زیاد ، مطالب اونقدر وسیع و گرایشاتشون اونقدر زیادن که نمیشه امروز تصمیم بگیری و حتی در چند سال بعد مسلط واقعی به همشون باشی. پیش خودت ببین وقتی یک آهنگ رو میشنوی دوست داری در جایگاه کدوم عنصر پدید آورنده اون کار باشی. نوازنده و یا سازنده و یا خواننده و یا ... .وقتی می گی آهنگساز یعنی چی؟ ملودی کارات رو بتونی بسازی یا اینکه هر ملودی رو بتونی تنظیم کنی و پارتیتورش رو آماده کنی.تازه تنظیم در هر سبک موسیقی نیاز به مطالعات خاص خودش داره و البته تجربیات خودش. پس اول یه خورده با خودت بیشتر فکن ببین از موسیقی چی رو می خوای . پله پله شناختت رو بیشتر و علاقه واقعی خودت رو کشف کن. موفق باشی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. tutak

tutak Banned

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    فرهام جان راستش در مورد کدوم جایگاه باید بگم : من میخوام همه کار ها رو خودم انجام بدم . ترانه رو خودم میگم . ملودی رو خودم بسازم . اهنگسازی کنم اونو و تنظیمش کنم و در اخر اون قطعه رو با صدای خودم بخونم .
    اینا واسه یه دونه یا دو تا کار نیست . بلکه این روند رو میخوام واسه همه کار هام پیش ببرم .
    الان حدودا 16 سالمه . تا حدود 25 سالگی میخوام اموزش ببینم (( ساز - اواز (سبک سنتی ) - آهنگسازی ))
    همچنین در کنار اینا میخوام تو دانشگاه رشته هنر - موسیقی رو بخونم .

فقط یه مقدار در مورد زمان این چند تا کلاس سوال داشتم . چون تا ساعت 12 ظهر مدرسه دارم و کنار تمرینام باید درسم رو هم بخونم .
    من مشکلی ندارم با اینکه شب و روز رو تلاش کنم . فقط میخواستم بدونم واسه همه این کار ها میرسم یا نه ؟
    در واقع عقیده من اینه که : باید واسه هدفت تلاش و کوشش کنی . هر که طاووس خواهد , جور هندوستان باید کشد یا هر کی شب ها بیداری کشد , مسلما موفق خواهد شد .
    فقط تو رو خدا یکی بگه واسه این چند تا کلاس و همچنین درس های مدرسه ام , میرسم همه رو تمرین کنم ؟

8. tutak

tutak Banned

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    فرهام جان راستش در مورد کدوم جایگاه باید بگم : من میخوام همه کار ها رو خودم انجام بدم . ترانه رو خودم میگم . ملودی رو خودم بسازم . اهنگسازی کنم اونو و تنظیمش کنم و در اخر اون قطعه رو با صدای خودم بخونم .
    اینا واسه یه دونه یا دو تا کار نیست . بلکه این روند رو میخوام واسه همه کار هام پیش ببرم .
    الان حدودا 16 سالمه . تا حدود 25 سالگی میخوام اموزش ببینم (( ساز - اواز (سبک سنتی ) - آهنگسازی ))
    همچنین در کنار اینا میخوام تو دانشگاه رشته هنر - موسیقی رو بخونم .

فقط یه مقدار در مورد زمان این چند تا کلاس سوال داشتم . چون تا ساعت 12 ظهر مدرسه دارم و کنار تمرینام باید درسم رو هم بخونم .
    من مشکلی ندارم با اینکه شب و روز رو تلاش کنم . فقط میخواستم بدونم واسه همه این کار ها میرسم یا نه ؟
    در واقع عقیده من اینه که : باید واسه هدفت تلاش و کوشش کنی . هر که طاووس خواهد , جور هندوستان باید کشد یا هر کی شب ها بیداری کشد , مسلما موفق خواهد شد .
    فقط تو رو خدا یکی بگه واسه این چند تا کلاس و همچنین درس های مدرسه ام , میرسم همه رو تمرین کنم ؟

9. alisadegh

alisadegh عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    هر کلاسی که ریشه موسیقی داشته باشه هفته ای 1 جلسه کلاس آموزشی داره یعنی 6 روز دیگه رو باید تمرین کنی ولی قبل از یاد گرفتن ساز نمی تونی آهنگسازی کنی.

10. faham

faham عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیزم :) من فهام هستم ... نه فرهام ." ف ه ا م " !!!!
    شما برای هر کلاسی (نوازندگی و یا سلفژ)بخوای بری جدا از زمانی که برا کلاست میذاری .. حداقل روزی 1.5 ساعت تمرین عملی و نیم ساعت مطالعه ، تحقیق و جستجو نیاز داری.علم ، تحقیق و مطالعه تئوریات و دانش موسیقی چیزیه که راه رو برات روشن میکنه . که البته این ها برای تمرین خوانندگیت و یا نوازندگیته.. در مورد آهنگ سازی هم فکر کنم اول باید دانش و توانایی هات رو بالاتر ببری ، بعد بهش فکر کنی. همونطور که گفتی راه رو باید رفت ولی راه صد ساله رو یک شبه نمی شه رفت.

11. ahad keshavarz

ahad keshavarz عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo

دوستان گفتنی هاروگفتندامابه نظرمن شمااگه درکنارهمون ستاری که گفتیدیه دوره کلاس کیبوردهم بریدخیلی کمکتون میکنه !!اگه میخوای آهنگسازی برای سازآکوستیک کنی که حتمابایدکلاسای مبانی (تیوری سلفژوهارمونی )روحداقل بری ،امااینوبدونیدکه رفتن سه تاکلاس باهم ،هم ازنظرمالی ومهمتراینکه ازنظرتوان شمادردرک وپیشرفت خیلی منطقی نیست مگه اینکه وضع مالیت خوب باشه ووقت کافی بزاری وپشتکارداشته باشی،موفق باشید.

12. tutak

tutak Banned

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ممنون از همه که جواب دادن .
    فهام جان , شرمنده . اشتباه تایپی بود .

در واقع به این نتیجه رسیدم که فعلا اهنگسازی رو بزارم واسه وقتی که یه ذره اطلاعات موسیقیاییم بالا تر رفت و چند تا ساز هم تونستم بزنم .
    ولی اواز و ساز رو باید حتما برم .:smile (73):

از اساتید , کسی در مورد اون دو رشته که تو دانشگاه های ایران تدریس میشه , اطلاعات کافی نداره ؟
    لطفا اگه میشه راهنماییم کنید . واسم خیلی مهمه

13. tutak

tutak Banned

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    کسی در مورد رشته های دانشگاهی هنر - موسیقی اطلاعی نداره ؟
    اقا محبی شما چطور ؟
    چرا کسی جواب نمیده ؟

14. ahad keshavarz

ahad keshavarz عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    شمامیخوایدآوازوسازروازطریق دانشگاه ادامه بدیدیابه صورت آزاد؟

15. tutak

tutak Banned

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    نه دوست عزیز . اواز و ساز رو میخوام به صورت ازاد ادامه بدم. واسه دانشگاه هم رشته موسیقی بردارم که هم بیشتر کمکم کنه و هم اطلاعاتم زیاد بشه و هم به دلیل علاقه و هم به خاطر خیلی چیزای دیگه ...

16. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    برای اینکه بهتر شرایط حضور در دانشگاه موسیقی رو متوجه بشید این تاپیک رو مطالعه کنید.

17. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    به نظر من 3 تا کلاس یه مقدار از هر طرف که بهش نگاه کنی زیاده ! همون کلاس اواز و ساز رو باهم میتونی ادامه بدی ولی اگه بیشترش کنی ، ممکنه به مشکل بخوری

18. ali_hamidi

ali_hamidi عضو سایت

امتیازات:
    +44 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست من

عجله نداشته باش ! هر چی به موقعش

شما همون ساز و آواز رو شروع کن ! در مورد این هم که بری سراغ سنتی ایرانی یا کلاسیک باید بهت بگم "" موفق اونه که هر دو رو از بر باشه ""

ولی خیلی سخته ! سخت ! باید عشق داشته باشی تا دووم بیاری

موفق باشی

بارگذاری...