1. رد اعلامیه
  2. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  3. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

کمک راجب آنالیز فایل های صوتی در میکس

شروع موضوع توسط naksoka ‏28/7/18 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک کمک راجب آنالیز فایل های صوتی در میکس تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. naksoka

naksoka عضو سایت

امتیازات:
    +113 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio, StudioOne
    سلام و وقت بخیر خدمت اساتید عزیز
    سوالم اینه که در هنگام میکس تعدادی پد تو آهنگم هست که وقتی اونهارو به تنهایی آنالیز میکنم صداشون واید هست و تو محدوده Anti Phase فعالیت زیادی دارن
    ولی وقتی با کل آهنگ نگاه میکنم و بیس و درامز هم همراهشون پخش میشه این مشکل رو نداره کل کار
    میخوام بدونم باید تک تک سازها رو بین 0 تا 1 کنترل کرد و نذاریم تو محدوده ی آنتی فیز بیان یا این طبیعی هست برای صدا هایی مثل پد که پهنای استریو زیادی داشته باشن و میکس باس ها مهم هستن؟ کمک راجب آنالیز فایل های صوتی در میکس-an.jpg کمک راجب آنالیز فایل های صوتی در میکس-fgfdh.jpg
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏28/7/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏28/7/18 ---
    اینم یه تصویر از آنالیز پد ها و آکورد پیانو
    کمک راجب آنالیز فایل های صوتی در میکس-ghghghhghghghghhg.jpg

2. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +7,228 / 8 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    دوست من، کار خوبی کردی که تصویرها رو اینجا نشون دادی. ولی ما که از تصویر چیزی نمیتونیم بشنویم! بهتر نبود که نمونه هایی از فایلها رو هم شر میکردی تا دوستان خودشون با پلاگینهای دلخواه خودشون انالایز کنند؟!

3. naksoka

naksoka عضو سایت

امتیازات:
    +113 / 3 / -1
    نرم افزار:
    سلام استاد عزیز
    اینم 5 تا نمونه صدا که 4 تا پد هست و پنجمی پیانو
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏29/7/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏28/7/18 ---
    استاد نمونه های صدا رو آپ کردم ممنون میشم راهنماییم کنید

فایل های ضمیمه:

• n 1.mp3
      اندازه فایل:
      605.7 KB
      نمایش ها:
      9
    • n 2.mp3
      اندازه فایل:
      604.8 KB
      نمایش ها:
      7
    • n 3.mp3
      اندازه فایل:
      496 KB
      نمایش ها:
      7
    • n 4.mp3
      اندازه فایل:
      387.3 KB
      نمایش ها:
      7
    • n 5.mp3
      اندازه فایل:
      647.9 KB
      نمایش ها:
      7
  4. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +7,228 / 8 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    نمیدونم، فکر کنم سوال رو درست متوجه نشدم. چون من تو هیچکدومشون مشکلی در ایمیج و فیز ندیدم.

اول اینکه سوال رو مشخص کن که آیا مشکلت فقط در ارتباط با ایمیجینگ و فیز هست، یا در سایر فاکتورهای انالایز هم مشکل داری. چون وقتی صحبت از انالایز میکنیم، فقط ایمیج رو شامل نمیشه. شما در صحبتهات فقط به ایمیج اشاره کردی.

بعد گفتی در تست انالایزِ تک ترَک ها تصویر واید داری، ولی در تست خروجی، این مشکل رو نداری. مشکل؟؟!! چه مشکلی؟ مگه تصویر واید مشکل محسوب میشه؟! VST هاییکه استفاده میکنی، برای هر صدای پد که در بانک خودشون دارن، ایمیج خاصی تعریف کردند. یکی واید تره اون یکی کلوز تره . . . چرا اینو بعنوان "مشکل" مطرح کردی نمیدونم.

در مورد تصویر خروجی نهایی (که دیگه همه ی ترَکها رو میکس شده داریم)، داشتن یک ایمیج کلّیِ پُر (چپ و راست و وسط . . .) طبیعیه خب. اتفاقاً در میکس خوب، درستش اینه که اصوات در تمامی پهنای چپ تا راست، پراکنده باشن. نه فقط Center یا فقط چپ یا راست.

اگر فکر میکنی سوالت رو متوجه نشدم، بیشتر توضیح بده.

5. naksoka

naksoka عضو سایت

امتیازات:
    +113 / 3 / -1
    نرم افزار:
    فرهود جان بنده حدود چند سال هست که آهنگسازی میکنم و مدت کوتاهی هست که شروع کردم به یادگیری میکس و مستر ، ببخشید خوب منظورمو نرسوندم حق با شماست
    سوال من در مورد ایمیج صداست، هم به صورت تک و هم گروه، و چون تو اکثر آنالیزر ها توانایی دیدن ایمیج و پهنای باند صدا هست گفتم آنالیز
    در مورد ایمیج نهایی تو ترک مستر، خوندم که میگن بهتره بین 0 تا +1 صدا بده و به محدوده -1 نرسه
    میخوام بدونم برای هر ترک مجزا باید این اصول رعایت بشه یا فقط تو ترک نهایی مستر؟
    و اگه درست نیست این ، ممنون میشم در مورد ایمیجینگ کمی راهنماییم کنید
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏29/7/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏29/7/18 ---
    بیشتر میخوام در مورد این بدونم که چقدر باید ایمیج صداهای مختلف رو کنترل کرد که با تفکیک بهتری تو میکس صدا بدن
    یا فضای بهتری واسه دادن ریورب بدون همپوشانی همدیگه داشته باشن
    مثلا چنتا پد همزمان که همشون عریض هستن باعث بد صدا دادنشون میشه تو سیستم های مختلف؟
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏30/7/18 ---
    (استاد میدونم تاپیک های زیادی هست که در روز بهشون جواب میدید
    این رو مینویسم که فقط منو فراموش نکنید)

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +7,228 / 8 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    شرمنده بخاطر دیر کرد:sorry-21:
    در ایمیج خروجی نهایی که اصولاً نمیتونه بطور کامل بره بطرف منفی یک. چون کلّی ترَک داریم که قبلاً در مرکز تصویر چیده شدند و این اجازه رو نمیدن. اگر هم بطور لحظه ای بطرف منفی یک بره، هیچ اشکالی نداره.

این که گفتند "بهتره بین 0 تا +1 باشه و به محدوده -1 نرسه"، احتمالاً در مورد ترَک بیس و کلاً اصوات فرکانس پایین بوده. وگرنه خیلی پیش میاد که موقع میکس ترَکی رو کاملاً منفی یک ایمیج میدن (که کاملاً دونیم میشه و در طرفین چپ و راست صدا میده). مثلاً در خیلی از کارهای راک، گیتار اکامپنیمان و ریتم کاملاً روی منفی یک هست. حتی در پاپ هم خیلی پیش میاد که بکینگ ووکال رو روی منفی یک تعریف میکنن تا کاملاً در طرفین صدا بده و خودشو از ووکال سولو که در وسط تصویر قرار داره، جدا بکنه. این اصلاً یک توصیه ی قطعی نیست که به هیچوجه نباید از محدوده منفی یک استفاده کرد. اتفاقاً در کارهای الکترونیک که ایده ها آزادتر هستند، خیلی استفاده میشه. این موضوع کاملاً به ایده ی آهنگساز یا میکسمن ارتباط داره و اصلاً "ممنوع" نیست.

ایمیجینگ یکی از هشت قاعده ی اصلی در میکس هست که خیلی هم اهمیت داره. شما با توجه به ایده ای که داری، این مورد رو در ترَک ها بصورت مجزا باید در موردشون تصمیم بگیری. در مورد پدهای الکترونیک، طبیعیه که اگر به یک شکل ایمیج بهشون داده بشه (مثلاً همه در یک درجه عریض بشن)، رنگ صداشون ترکیب میشه مثل یک پد جدید صدا میده. اگر بصورت لگاتو هم استفاده بشه، ریورب هم آنچنان خودشو نشون نخواهد داد. ولی هیچکدوم از این موارد "ممنوع" نیست. همشون به ایده ی شما ارتباط داره. ولی ایجاد تصویر کاملاً عریض برای اصوات فرکانس پایین (که روی منفی یک بره)، معمولاً ممنوع هست، که اگر نظر شخصی منو در این مورد بخوای، زیاد هم ممنوع نیست!

• آموزنده آموزنده x 1
بارگذاری...