کمک در punk

شروع موضوع توسط red gun ‏29/6/14 در انجمن راک ( Rock )

تاپیک کمک در punk تالار راک ( Rock ) در persian-music.org.

1. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    تفاوت اصلی پانک با راک چی هست ؟ همچنین Pop punk , Skate punk , Punk rock چه تفاوت هایی با هم دارند ؟
    با تشکر

2. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    البته منظورم از راک در بالا زیر مجموعه های راک به خصوص متال هست ( دکمه ای برای ویرایش نیست !!!!!!!! )

3. yorgun

yorgun عضو سایت

امتیازات:
    +175 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام

punk زیر مجموعه ی Rock هستش و تفاوت کلیشون اینکه معمولا punk نسبت به راک، ریتم سریع تر و پر سرو صداتری داره. مدت زمان آهنگای punk کوتاهتر هستش و نسبتا ساده تر (از تعداد آکوردهای کمتری در طول آهنگ استفاده میشه).

اگه بخواین دقیق به عمق تفاوتهاشون پی ببرین باید بشینین تاریخچه هر کدوم رو بررسی کنین. ولی اگه حوصله یا وقتشو ندارین، همینقدر میتونه کافی باشه که بدونین علاوه بر تفاوتهایی که عرض کردم عمده تفاوتشون در مفهوم ترانه هاست. البته اینایی که عرض میکنم مربوط به پانک اصیل دهه ی 70 و 80 هستش.
    punk اصیل وقتی به وجود اومد در دهه 70 که راک داشت به یه سبک عامه پسند تبدیل میشد و رسالت اصلیشو از دست میداد. و punk اومد که به این شرایط اعتراض کرده باشه و البته همچنین به شرایط سیاسی و اجتماعی ...
    در کل شاید بشه گفت پانک اصیل یکی از مهمترین سبک های اعتراضی و آنارشیستی در موسیقی بود که الان از نظر بنده به هیچ وجه اون ویژگی های اولیشو نداره.

از نظر طرفدارای punk ، این سبک بیشتر یه شیوه زندگی هستش تا یه سبک موسیقی!

امیدوارم مفید بوده باشه براتون.:)

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنونم دوست عزیز ولی بیش تر دنبال تفاوت زیر مجموعه های پانک(Pop punk , Skate punk , Punk rock) با هم بودم

5. yorgun

yorgun عضو سایت

امتیازات:
    +175 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    punk rock همون punk هستش.
    pop punk معمولا تلفیقی از ملودی ها و ترانه های پاپ با موسیقی سریع و پرسروصدای پانک هستش.
    skate punk میشه گفت رگه های از thrash و metalcore و melocore در خودش داره و یه خورده شدید تر ،سریعتر و خشن تر از punk rock هستش و به همین دلیل بین skateboarderها خیلی محبوب هستش و دلیل نام گذاریش هم همینه.

پانک بیش از 30 زیر مجموعه داره که توضیح دقیق همشون واقعا سخته! :)

اگر به انگلیسی تسلط نسبی دارین این لینک براتون مفیده:
    Punk rock subgenres - Wikipedia, the free encyclopedia

6. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
  7. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
  8. yorgun

yorgun عضو سایت

امتیازات:
    +175 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    والا منم مثل شما خیلی تو شناسایی سبک های مختلف استعداد ندارم! اینایی هم که گفتم همین امروز راجع بهشون تحقیق کردم.

من احساس می کنم شما خیلی روی سبک حساس شدین. انقد وسواس به خرج ندین. این سبکها وحی منزل نیستن هیچ کودومشون. اول آهنگو میسازن بعد برای اینکه بتونن طبقه بندیشون کنن براشون اسم یا سبک در نظر می گیرین.
    برای مثال همین آهنگ surrender تو توضیحاتی که من پیدا کردم دو تا سبک براش آورده بود Alternative rock, emo .
    الان اکثرا دارن از تلفیق استفاده میکنن تو کاراشون بهترین راه حل برای شمام همینه.

اگه به چندتا سبک علاقه دارین از ویژه گی هاشون تو آهنگاتون استفاده کنین. با هم تلفیقشون کنین و یه چیزه جدید ارائه بدین.

سعی کنین سبک خودتونو داشته باشین و خودتونو محدود نکنین. :)

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  9. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من بیش تر دنبال ساختار سبک پانک هستم اگر قرار باشد اهنگ پانک درست کنم باید چه ساختاری داشته باشد؟ اخه این سبک با سبک هایی مانند متال بسیار شبیه هم هستند

10. yorgun

yorgun عضو سایت

امتیازات:
    +175 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست عزیز این چیزی نیس که بشه تو چند سطر توضیح (حداقل برای من!) از طرفی من نمی دونم شما چقد تجربه دارین تو زمینه موسیقی. برای من خیلی سادس تشخیص دادن متال از پانک یا ... دلیلش اینه که تجربشو دارم. و این تجربه هم یه شبه به دست نیومده... طی سال ها... ظاهرا احساس میکنم انگلیسیتونم خیلی خوب نیس. اولین پیشنهادی که میتونم بهتون بکنم اینکه زبانتونو تقویت کنین. چون بدون زبان به هیچ وجه نمیتونین از ROCK مشتقاتش سر در بیارین. مخصوصا شمایی که میخواین تو این زمینه فعالیت کنین.

و اما بعد...

ساز بندیشو که میدونین نیاز به توضیح نیس (درام- گیتار الکتریک- باس و ...)

یکی از ساختارهای کلی و ساده پانک اصیل هم اینه:
    Intro - Verse - Chorus - Verse - Chorus - Bridge - Chorus

پانک اصیل دهه 70ی اکثرا اولویت اولشون ترانه و مفهومش هستش و بخاطر همین موسیقی نسبتا ساده ای دارن (الویت دوم) و به ندرت میشه تو کاراشون بداهه نوازی (solo) دید، اکثرا از 3 یا 4 تا آکورد ساده استفاده می کنن(مثلا آکوردای A,E,D,B).
    معمولا سرعت ریتم و تمپوشون خیلی بالاس .
    گیتار باس هم معمولا برای تاکید روی نت های اصلی آکوردها تو پس زمینه ایفای نقش میکنه و خیلی به ندرت برای خودش ملودی خاصی داره.

موضوع ترانه هم میتونه هرچیزی باشه (اجتماعی، سیاسی و ..) که معمولا با شوخی و نیش و کنایه های خاصی ترکیب میشه.

یکی از بارزترین وجه تمایز بین پانک و بقیه مشتقات راک، استایل ظاهری (تیپ و قیافه) نوازنده ها و خواننده های این سبکه.

شرمنده که بیشتر از این از دستم برنمیاد :)

باز اگه دوست داشتین میتونین به این لینکها سر بزنین:

How to Make a Good Punk Song: 9 Steps (with Pictures) - wikiHow

How To Write Punk Songs | Guitar Columns @ Ultimate-Guitar.Com

Punk rock - Wikipedia, the free encyclopedia

11. F. METAL

F. METAL کاربر با تجربه عضو سایت VIP هنرمند

شغل :
    Guitar/Guitar Accessories Importer - Retailer
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0
    با اجازه از yorgun عزیز.

احسان عزیز، از دیروز دیدم که دو تا تاپیک راه انداخته اید و از سردرگمی تان در رابطه با تعدد سبک‌های مورد علاقه تان و یا همین تاپیک مشکل در تشخیص سبک گفته اید. از نظر بنده، شما مشکلت "تازه وارد بودن" به این سبک هاست. اصولاً این سبک‌ها هنوز هم کاملاً مشخص نیستند که حد و مرزشون کجاست. تنها چیزی که می‌تونه بهتون کمک کنه "تا حدودی" راحتتر بتونید تشخیص بدید این سبک‌ها رو، همانا "شنیدن" مداوم آنهاست. و در عین حال، مقایسه آنها با هم دیگه و در این پروسه، پیدا کردن تفاوت‌های آنها. همین تفاوت‌ها مگر نیست که آنها رو از هم متمایز میکنه؟ این قضیه متأسفانه جوری نیست که با یک خط و دو خط نوشتن و توضیح دادن حل بشه. اگر میشد که اینهمه کتاب و مقاله در موردشون نوشته نمی‌شد. اگر واقعاً میخوای در باره سبک‌ها "چیز" یاد بگیری، بهترین راه اینه که تا جایی‌ که ممکنه از کار‌های قدیمی‌ شروع کنی‌ به گوش کردن و همین‌طور بیای جلو. با اینکار از نحوه رشد و تغییرات موسیقی‌ "درک صحیح" تری پیدا خواهی کرد. از دانلود کردن Full Album هم دوری کن چون "میانبر" زدن هیچکسی رو به هیچ جایی‌ نرسونده.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  12. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    yorgun
    به خاطر اطلاعاتی که دادید ممنونم و ان لینکی را هم که داده بودید ( چگونه یک اهنگ پانک خوب درست کنیم) بسیار جالب بود ممنون
    F. METAL
    دوست عزیز کاملا حق با شما است من تا پارسال پانک گوش نمی دادم چون فکر نمی کردم از پانک خوشم بیاید ولی وقتی که یک اهنگ پانک گوش دادم برایم بسیار لذت بخش بود و من رفتم و اهنگ های دیگری از پانک گوش دادم و بعد از مدتی فهمیدم به این سبک علاقه ی بسیاری دارم ولی از ساختارش اطلاعی ندارم ............
    مشکل من این است که به راک علاقه بسیاری دارم ولی از یک طرف دیگر هم به پانک علاقه دارم به همین دلیل احساس می کنم هنوز نتوانسته ام سبک مورد علاقه ام را پیدا کنم
    از شما بسیار ممنونم

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...