کمک در مورد میکس درام (overhead) چیست؟

شروع موضوع توسط lavayi ‏20/8/14 در انجمن برنامه کیوبیس Cubase

تاپیک کمک در مورد میکس درام (overhead) چیست؟ تالار برنامه کیوبیس Cubase در persian-music.org.

1. lavayi

lavayi عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با عرض سلام خدمت دوستان عزیز من برای لاین درامم از وی اس تی ezdrummer استفاده میکنم . همینطور که میدونید این وی اس تی و وی اس تی های شبیه به این دارای یک سری خروجی جداگانه برای اجزای اصلی درام و یک سری خروجی جدا به نام های overhead - room- master- هستند. از این رو من همیشه با میکس درامم مشکل دارم نمیدونم باید درام رو به مولتی ترک تبدیل کنم و جدا جدا میکس کنم در این صورت با اون لاینهای کلی که نام بردم چیکار کنم که همیشه باهاشون مشکل دارم و میکس منو خراب میکنند. اگه هم بخوام روی لاین مستر میکس کنم که خوب اکولایزر و افکتهای اجزای درام با هم فرق میکنه این طوری مثلا ریورب من روی کیک هم اعمال میشه . اصلا سردر گمم نمیدونم چیکارکنم . نمیدونم که این overhead چه صیغه ای که من وقتی مثلا لاین کیک رو خاموش میکنم هنوز از اون لاین داره صداش میاد.وقتی ریورب میدم خوب لاین room وی اس تی هم حالت ریورب داره و انگار اصلا کارو داغون میکنه.خواهشا یه نفر این موضوع رو بشکافه شاید فقط این موضوع رو من بلد نیستم ولی خوب یه نفر هم یه نفره دیگه.

2. RaminMT

RaminMT عضو سایت

شغل :
    برنامه نویس
    امتیازات:
    +199 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason, studio_one
    سلام
    در ابتدا خدمتتون عرض کنم که من "میکس من" نیستم و سر رشته ندارم، اما چیزی از استفاده نرم افزارهای مشابه دستم اومده رو خدمتتون عرض میکنم و انشالله دقیقتر و کاملترش با دوستان

ببینید اگر شما به جای استفاده از ez یا bfd و ... بیایید از سمپل استفاده کنید، فقط صدای سمپل رو خواهید داشت در حالی که درام واقعی چه در حالت نوازندگی و چه در حالت صدابرداری محدود به "سینگل شات" یا "هیت" نمیشه! یعنی در موقع صدابرداری از نواخت درام نمیان یه ضرب کیک یا حتی یه لاین کیک ضبط کنند و بعد های هت و الی آخر. اگر مباحث صدابرداری رو نگاهی کرده باشید حتما میبینید که علاوه بر میکروفن هایی که اختصاصا برای هر جز درام میزارن چندتا هم اضافه گذاشته میشه.
    مثلا بالاتر از همه cymbal ها میکروفنی قرار داده میشه تا صدای همه اونها رو با هم بگیره، که بهش overhead گفته میشه
    همینطور زمانی که شما درحال صدابرداری درام هستید، اگر بر فرض برای کیک میکروفن نگذارید به هرحال صدای اون رو میکروفن اسنیر یا های هت ها ضبط میکنند در واقع صدایی هست که داخل اتاق هست (حتی اگر صحبت کنید هم صداتون میفته دیگه) که این حالت صداهای داخل اتاق هست شامل هرچیزی میتونه بشه که بهش room گفته میشه
    و در نهایت مستر فکر میکنم واضحتر از همه باشه، مستر در واقع ترکیب همه اجزای درام با هم هستش اما شامل صدای overhead و room نخواهد بود
    به شخصه، وقتی از سمپل استفاده میکنم، به هر سمپل یه کانال میکسر میدم و پردازشی که میخوام رو انجام میدم و در نهایت خروجی همه اینها رو به یک کانال دیگه هدایت میکنم و پردازش نهایی رو اونجا انجام میدم. این کاری که بنده انجام میدم مشابه کانال مستر در ez هست

به طور کلی مستر که جز جدا نشدنی هست ولی اون 2 تای دیگه (overhead و room) برای طبیعی تر بودن و نزدیکی به واقعیت هست

امیدوارم توضیحات واضح بوده باشه و تونسته باشم کمکی کنم :)
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,807 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز شما اصلا به اون گزینه کاری نداشته باشید. !! ( فعلا )
    در خود کیوبیس با یک کلیک همه اجزای درامز از هم جدا شده و در ترکهای مجزا بهتون تحویل داده خواهد شد. !
    تک تک سولو کرده و خروجی بگیرید.
    و در نهایت هم یک خروجی مجزا از خود ای زد درامر یعنی بخش اورهد اون بگیرید که بتونید در میکس در بک راند موسیقیتون بگذارید. به همین سادگی

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  4. lavayi

lavayi عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیلی ممنون آقای محبی ولی سولوی لاینهای درام بدون اورهد خیلی خفه صدا میده . و منظورتون رو هم از استفاده بک گراند متوجه نشدم . یعنی اورهد رو بدون میکس بزارم واسه بک گراند.

5. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    درود "اورهد" هم مثل بقیه ی لاینها هستش ، کمپرس کنید اگه لازم داره ، یا eq.
    مشکلتون دقیقا کجاست؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. 3aeed

3aeed عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio, nuendo, StudioOne
    با سلام
    امید جان چجوری در خود کیوبیس با یک کلیک از هم جداشون کنم ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏17/8/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏16/8/15 ---
    کسی هست بتونه راهنمایی کنه؟

7. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +550 / 3 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ببخشید میشه در مورد این اورهد و کلا بک گراند درامز ی توضیح بدید؟ مرسی تا حالا چیزی در موردش نشنیدم.. البته فیلمی دیدم ک ظاهرا دوبار درامزو میکس میکرد ی بار با کمپرس شدید و ی بار بدون کمپرس... اگه اطلاعی دارید ممنون میشم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. درام لاین چیست