کمک در مورد مدل این گیتار (عکس)

شروع موضوع توسط falsh ‏11/12/10 در انجمن گیتار

تاپیک کمک در مورد مدل این گیتار (عکس) تالار گیتار در persian-music.org.

1. falsh

falsh عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان میخواستم بدونم مدل این گیتار چیه ؟چون تو کنسرت به نظرم صدای تاپی داشت

{username}-{filename}

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏11/12/10
  2. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Mahdi Faraji

Mahdi Faraji عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    قیمت این گیتارا توی ایران چنده؟

4. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    1.5 - 2 تومان به بالا ...

5. -siamak-

-siamak- عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کمک کنید

سلام رفقا
    نیاز شدید به راهنمایی فوریتون دارم
    فقط خواهشا اگه مطمئنید جواب بدید
    که بیشتر سردر گم نشم:smile (79):
    چون جواب سوالم نیاز به کمی گیتار شناسی داره

میخواستم ببینم گیتاری که در این کلیپ نواخته میشه
    از کدوم دسته گیتارها هست و تمام مشخصاتش رو تا جایی که میتونید بهم بدید
    از سیم های اون گرفته تا مدلش و چیزای دیگه.

اگه پاسخم رو بدید واقعا ممنون میشم:smile (46):
    آخه من هر چی صدای این گیتار رو با نمونه صداهای گیتارهای مختلف مقایسه کردم چیزی دستگیرم نشد.

اینم کلیپ
    البته MP3 اون رو هم گذاشتم برای کسایی که امکان دانلود کلیپ رو ندارن:smile (61):

فایل های ضمیمه:

• -.mp4
      اندازه فایل:
      8.3 MB
      نمایش ها:
      39
    • MP3.rar
      اندازه فایل:
      2.4 MB
      نمایش ها:
      28
  6. ali_emo_boy

ali_emo_boy عضو سایت

امتیازات:
    +85 / 0 / -0
    نرم افزار:
    گیتار داخل کلیپ گیتار آکوستیک Ibanez هستش مدل ibanez - AEL40SE

http://www.michenaud.com/upDATA/imgArticle/big/7088.jpg

چوب AEL body - Mahogany neck
    جنس فرت برد Rosewood bridge and fretboard
    پیکاپ Fishman® Sonicore pickup
    سیم روی گیتار D'Addario® EXP™ strings

7. -siamak-

-siamak- عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز ازت خیلی خیلی ممنونم فقط همشو 100% مطمئنی دیگه؟ آره:smile (74):

بعد یک یا چند سوال دیگه هم ازت دارم البته یه مقدار طولانیه لطف کن جواب کامل بهم بده
    اولی اینکه قیمت این گیتار توی مشهد یا اگه نمیدونی ایران چنده اگه خواستم بخرم کلاه سرم نره

دیگه اینکه من تازه میخوام وارد موسیقی بشم البته علاقه من راک هست ولی سازهای اون اگه بخوای بهت
    حال بدن خیلی گرونن برای همین دیدم چون از موسیقی پاپ هم بدم نمیاد و سازهاش ارزونتر هم هستم و قابل
    حمل و نقل راحت منظورم اینه که نیاز به آمپلی فایر و اینها ندارن فعلا با این سازی که پرسیدم شروع کنم از صداش هم خوشم اومده فقط نمیدونم این ساز که پیکاپ داره میتونه هر صدایی حتی صدای گیتارهای راک رو حداقل تا حدودی در بیاره (رومو برم) و اگه بخوام این امکان رو هم از این مدل گیتار داشته باشم میشه کاریش کرد؟!

و یه مسئله دیگه اینکه اگر بخوام باهاش همین پاپ رو بدون برق منظورم هر وسیله جانبیه کار کنم صداش جالبه یا نه مثلا توی یه جمع خودمونی و بیرون و اینها؟

در آخر میخوام هر نظری راجع به این گیتار داری کامل کامل بهم بگی آخه من خیلی نیاز به راهنمایی دارم
    و میخوام بهترین رو برای منظوری که گفتم و با شرایطی که دارم انتخاب کنم اونوقت پول بی زبونو خرجش کنم
    ولی در عین حال نمیخوام انتخوابی که میکنم چیزی کم داشته باشه
    وبه خاطر همین محدودیت بودجه و برتری طلبی شعارم موقع خرید اینه که اون جنس تمام نیازهای حرفه ای رو
    با کمترین هزینه برطرف کنه و در عین حال از نظر جنس هم هیچ کمبود یا ضعف یا نقصی نداشته باشه.

برای همینم هست که از این گیتار بدبخت و البته بسیار زیبا و خوش صدا حتی توقع نواختن راک هم دارم البته در صورت امکان.

انقدر از صداش توی این موزیک ویدئو خوشم اومده که نمیتونم از فکرش بیام بیرون.

سرتو درد آوردم رفیق
    منتظر جوابت هستم
    میسی:smile (2):

یه سوال جزئی دیگه هم برام پیش اومد وقتی عکسهای این مدل گیتار رو تو اینترنت سرچ کردم که این مدل فقط با همین جنسهایی که نوشتید تولید میشه یا با جنسهای مختلف تولید میشن
    چون رنگ چوب گیتارهای این مدل در عکسهای مختلف و همینطور در کلیپی که من گذاشتم با عکسی که شما گذاشتید خیلی فرق میکنه بعضی عکسا کرمی بعضیا زرد بعضیا نارنجی هستن
    و توی سرچ همه هم همین مدل گیتار هستن روشنم کنید.

و با عرض شرمندگی یه مورد دیگه هم پیش اومد که خواستم بپرسم
    اینکه
    این مدل گیتار رو یعنی Ibznez - AEL40SE RLV که شما فرمودید همونیه که تو اون کلیپ اومده و کاملا هم درست گفتید فقط توی بعضی از مشخصاتش که شما گفتید با اونی که تو خود سایت
    Ibanez نوشته فرق داره مثلا شما فرمودید مدل پیکاپ این گیتار Fishman Sonicore ولی تو سایتش نوشته پیکاپش B - Band UST هست یا راجع به سیمش نتونستم چیزی بفهمم ولی شما
    یک مدل سیم خاص رو نام بردید
    یعنی تو این گیتاری که توی کلیپه پیکاپ و سیمهاش رو عوض کردن ؟ و اگه اینکارو کردن چطوری تونستید بفهمید البته قصد من از این قسمت سوال کنجکاوی خودم هست و اینکه میخوام از همه
    چی هم کاملا مطمئن بشم
    خیلی شرمنده ام از اینهمه سوال و اگه احیانا جسارتی کردم
    فقط خواهشا جواب همه سوالامو و کامل بدید این برام مهمه چون شاید بخوام این گیتار رو بخرم.

با تشکر زیاد

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏14/4/13
  8. siavash78

siavash78 عضو سایت

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز گیتار آکوستیک سیم فلزی نیازی به آمپ نداره و البته از آمپ هم میتونه استفاده کنه. همچنین اینکه شما میتوانید برای سبک های پاپ و فولک و کاونتری از اون استفاده کنید.
    در خصوص راک هم به هیچ وجه اون چیزی که مد نظر شماست برآورده نمیشه. بهتره در یوتیوب کمی سرچ کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  9. ali_emo_boy

ali_emo_boy عضو سایت

امتیازات:
    +85 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بله دوست عزیز 100% مطمئنم همین گیتاره
    راستش قیمت جهانی این گیتار 700$ دلاره !!!که اگه خواستی بخری تو تهران نمایندگی آیبانز هست
    این مدل گیتار که گیتار آکوستیک نام داره خیلی با گیتار کلاسیک فرق میکنه یعنی بیشتر به درد سبک هایی مثل کانتری و راک میخوره تا پاپ نصبت به گیتار کلاسیک
    گیتار کلاسیک سه سیم فلزی و سه سیم نایلون داره ولی گیتار آکوستیک تمام سیم هاش فلزی هست و عرض فرت بوردش کمتر از کلاسیک است
    بله دوست عزیز شما میتونی با استفاده از کارت صوتی به کامپیوتر وصل کنی و با استفاده از نرم افزار صدا سازی کنی
    و بدون استفاده از آمپ هم صدای خیلی خوبی داره چون جنس چوبش خیلی خوبه
    خود من هم علاقه شدیدی به سبک راک ومتال دارم وبرای شروع از گیتار کلاسیک استفاده کردم و بعدن رفتم سراغ گیتار الکتریک و شما هم که میخوای راک کار کنی به نظر من گیتار آکوستیک بهترین انتخابِ

- - - - - - - - - -

دوست عزیز سری AEL فکر کنم 5 -6 مدل گیتار آکوستیک داشته باشه که اونی که شما دنبالشی تو این لینک میتونی ببینیش که پیکآپش Fishman® Sonicore pickup و گفتم که سیم روی گیتار هم D'Addario® EXP™ strings است که اگرم عوض کرده باشه زیاد تغییری تو صدای گیتار نمیکنه

http://www.ibanez.co.jp/products/ag_page13.php?area_id=4&data_id=302&color=CL01&yea r=2013&cat_id=3&series_id=133

10. -siamak-

-siamak- عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام

دوست عزیز سری AEL فکر کنم 5 -6 مدل گیتار آکوستیک داشته باشه که اونی که شما دنبالشی تو این لینک میتونی ببینیش که پیکآپش Fishman® Sonicore pickup و گفتم که سیم روی گیتار هم D'Addario® EXP™ strings است که اگرم عوض کرده باشه زیاد تغییری تو صدای گیتار نمیکنه

کمک در مورد مدل این گیتار  (عکس)-Ibanez_AEL40SE_RLV_153583_256048.jpg
    تو این عکسی که از این مدل گتاری که داریم در موردش صحبت میکنیم گذاشتم اگه نگاه کنید رو پیکاپش نوشته
    B - Band از طرفی هم شما محکم میگید Fishman اگه اشکالی نداره میتونم بپرسم منبعتون برای این حرف کدوم
    سایته
    یه احتمالم به ذهنم رسید اینکه شاید اون مشخصاتی که شما برای این مدل میگید رو از یک مدل سفارشی یا شایدم تقلبی بدست آوردید
    شما چی فکر میکنید؟

11. ali_emo_boy

ali_emo_boy عضو سایت

امتیازات:
    +85 / 0 / -0
    نرم افزار:
    منبع من از خود سایت ibanez.com است

کمک در مورد مدل این گیتار  (عکس)-1365935024261.jpg

12. -siamak-

-siamak- عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام

علی جان ازت خیلی خیلی ممنونم که با حوصله و آرامش جوابای منو میدی:smile (70):
    حالا خیالم راحت شد مرسی.

13. -siamak-

-siamak- عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ؟؟؟؟؟

1. همه سبکها و شاخه هایی که با این گیتار میشه کار کرد چیا هستن؟

2.پیکاپ اون که علی جان گفتن Fishman sonicore هست جزو کدوم دسته از پیکاپها قرار میگیره منظورم مشخصات
    فنی اون هستش.

3.بعضی از دوستان نظرشون اینه که چون اول کار هستم و بودجم هم محدوده این گیتار 700 دلاری رو فعلا نخرم و با
    یک گیتار ارزون شروع کنم و از طرفی بعضی دوستان دیگه میگن اگه در شروع کار موسیقی بهت حال نده که با سازای ارزون و بیکیفیت هم حال نمیده امکان اینکه بعدا کلا از موسیقی دلزده بشی خیلی زیاد میشه من به کدوم
    یک از این دو نظر عمل کنم؟

4.این گیتار که توی کشور سازنده 700 دلاره کسی از رفقا میدونه تو ایران دقیقا برام چند تموم میشه ؟!

5.یکی از دوستان گفتن گیتار الکتریک میتونه صداهایی رو به واسطۀ افکتها تولید کنه ولی این گیتار که الکتروآکوستیک هست تنها با تغییر کوکها صداها رو پیچ میکنه اما من یه موقع از یه نوازنده در این مورد پرسیدم اون گفت به گیتار الکتروآکوستیک هم میشه افکت و دیتورشن نصب کرد ؟!

14. siavash78

siavash78 عضو سایت

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    قربان خدمتتان عرض کرده ایم، گیتار آکوستیک برای سبک های فولک و کاونتری بیش از همه کاربرد دارد. برای بلوز و کمی هم راک (در سبک های ملایم برای بک گراند) و ازین قبیل هم کاربرد دارد. خود من برای پاپ اصلا آن را نمیپسندم.
    پیکاپ آن هم به هیچ وجه برای صداهای دیستورت کاربردی ندارد.
    باز هم تکرار میکنم. بروید و در یوتیوب تست این گیتارها و پیکاپ هایشان را ببینید. فکر دیستورشن و صدای اینچنینی را هم کلا از خاطرتان خارج کنید.
    ضمنا حتی اگر دیستورشن هم جواب میداد پلیبیلیتی این سازها کاملا با گیتار الکتریک متفاوت است.
    اگر قصدتان موسیقی بلوز، جز ، راک و هاردراک و متال است باید به سمت گیتار الکتریک بروید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  15. ali_emo_boy

ali_emo_boy عضو سایت

امتیازات:
    +85 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خواهش میکنم داداش این چه حرفیه امیدوارم تو همه ی کارات موفق باشی :smile (47):

16. -siamak-

-siamak- عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    برای نتیجه گیری نهایی

اول از همه دوستان که به سوالام جواب دادن تشکر میکنم
    وبعد برای نتیجه گیری نهای از باقی رفقا هم درخواست میکنم اگه نظر یا راهنمایی دارن راجع به سوالام و شرایطم
    لطف کنن بهم بگن

جدای از این مطلب این گیتار آموزشی c40 و c70 چی هست؟مارکش - قیمتش - جزو کدوم دسته از گیتارها هست
    مشخصات فنیش چیاست - تو آب و هوای مشهد این مدل گیتار در آینده هیچ مشکلی پیدا نمیکنه؟ اگه میکنه جایگزینی برای اون که مشکل پیدا نکنه کدوم گیتاره ( با مشخصات لطفا )
    c40 بهتره یا c70 ؟

با تشکر:smile (2)::83:

17. Clapton

Clapton عضو سایت

شغل :
    عاشق موسیقی
    امتیازات:
    +289 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    با سلام دوست عزیز
    همونطور که دوستمون ali_emo_boy گفتن این یه مدل از سیم فلزی های آیبانز هستش و مشخصاتش رو هم دوست خوبمون در موردش گفتن.
    به نظر من اگر بخوای اینطوری وارد دنیای موسیقی بشی و بگی چی ارزونه و چی نیست و به خاطر ارزونی تجهیزات یه نوع ساز اونو انتخاب می کنی کاملا در اشتباهی. اول باید ببینی به چه نوع موسیقی ای علاقه داری و بعد بری دنبال اینکه سازتو انتخاب کنی.
    دوست عزیز از هر گیتاری بنا به اون چیزی که سازنده اون ساز گفته باید استفاده کرد. نه اینکه نشه صداهای غیر طبیعی از اون در آورد از شدنی میشه این کارو انجام داد ولی یه کار غیر اصولی هستش ( مگر در شرایط خاص از این روش استفاده می کنن )
    به نظرم دوست من اگر از یه ساز ارزونتر برای این مقصودی که داری استفاده کنی بسیار به صرفه ترت هستش تا اینکه بخوای این مدل آیبانز رو برای چنین کاری استفاده کنی.

ببین دوست عزیز من به نظر این عضو کوچیک از دانشگاه پرشین موزیک شما اول کارتو با یه ساز ارزون تر و با کیفیت پایین تر شروع کن و در آینده به فکر خرید یه ساز بهتر باشی بسیار به صرفه تر هستش تا اینکه بخوای الان برای این مدل هزینه کنی شما اول با یه ساز ساده تر کارتو شروع کن دستت که راه افتاد خودت بهتر می تونی انتخاب کنی که الان به چی نیاز داری و مطمئن باش خودت می ری به همون سمت کشیده میشی ولی همونطور که گفتم ببین دقیقا به چی علاقه داری که راه اشتباهی رو نری که برگشتنش میتونه هزینه گزافی رو برات به همراه داشته باشه
    دوست عزیزم یه کمپانی هیچوقت نمیاد یه ساز رو با یه رنگ تک وارد بازار کنه مطمئن باش مدل های بسیار شبیه به هم ولی با کیفیت های متفاوت و صداهایی به هم مشابه هستند مثلا تو همین دسته کمپانی های بزرگ دیگری مثل هافنر و فندر یا .... هستند که از همین رنگ و سبک و سیاق استفاده می کنن
    ببین دوست برای اطلاعات دقیق تر می تونی مدل گیتار رو در بیاری و از سایت کارخونه سازنده به دنبال اطلاعاتش بگردی
    ببین دوست عزیز برای کلیپ امکانش هست که تغییرات زیادی رو اعمال کنن مثلا ممکنه ساز رو آورده باشن و کلی برقش انداخته باشن و یا یه دست سیم نو براش گرفته باشن و روش نصب شده باشه بالاخره خوب می خوان بهترین کیفیت رو بگیرن دیگه صدایی که میشنوی صدای این گیتار در حال نوازندگی به صورت لایو نیستش و این هنر میکس کلیپ و ترک صوتی روی هم هستش که موزیک با کیفیت رو روی ویدئو میکس می کنن.

- - - - - - - - - -

گیتارایی که گفته دو مدل از کمپانی یاماها هستند که از اینجا می تونی عکساشونو ببینی
    یاماها c70
    کمک در مورد مدل این گیتار  (عکس)-1.jpg
    یاماها c40
    کمک در مورد مدل این گیتار  (عکس)-2.jpg
    من هفته پیش برای یکی از دوستان این C70 و به قیمت 480000 خریدم البته باید بگم که این قیمت بسته با بازار هستش و هر روز هم داره گرونتر میشه
    جز دسته گیتارهای کلاسیک به حساب میان و همونطور که خودت هم گفتی مشخصاتش با یه گیتار آموزشی کاملا برابری می کنه فقط اگه تصمیم به خرید چنین سازی گرفتی با یه نفر که گیتار رو میشناسه و حداقل چند سال نوازنده بود برا خرید اقدام کن چون اون طرف خیلی راحت می تونه بفهمه که ایم چه سازی و آیا مشکلی داره یا نه ؟؟؟
    دوست عزیز اگر بلد باشی چطوری از سازت حفاظت کنی توی گرمای آفریقا و سرمای سیبری هم که باشی هیچ مشکلی برای سازت به وجود نمیاد !!!
    نمیشه گفت کدوم از کدوم بهتره باید تست بشه ببینی با کدوم راحت تری و صدای کدومو می پسندی -- می گم سازی نیست که بشه جزو دسته حرفه ای به حساب آوردش گیتار آماتور هستش و به راحتی تمامی نیازهای یه آماتور رو پوشش می ده --- البته استفاده از کلمه آماتور رو به حساب جسارت نزار --- منظورم مبتدی هستش

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏16/4/13
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  18. -siamak-

-siamak- عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از راهنماییتون خیلی ممنونم و استفاده کردم

از نظرات و راهنماییهای دیگر دوستان هم خوشحال میشم
    و جلوتر از همتون تشکر.:smile (70):

بارگذاری...