کمک در مورد سمپل pa500

شروع موضوع توسط pooryaa ‏1/9/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک کمک در مورد سمپل pa500 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. pooryaa

pooryaa عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت تمامی دوستان و بازدید کنندگان. من چند وقتیه که یه مشکل واسم پیش اومده و شاید باورتون نشه که تا حالا این سوال رو از 10 نفر پرسیدم ولی کسی جواب نداده.و جواب این سوال برای من خیلی خیلی مهمه. (سوالم یه کم طولانیه، ببخشید):
    من یه pa50 sampler دارم و یه ریتم توی pa800 گوش کردم که تا به حال تو ایران 5 نفر اونو بیشتر ندارن .ومن میخوام این ریتم رو بیارم توی ارگ خودم.حالا سمپل اون ریتم گیر نمیاد.و من این ریتم رو از یه آهنگ که نوازنده اون باهاش زده جدا کردم و به wave تبدیل کردم (البته با کیفیت خوب) و حالا می خوام اون رو به ریتم قابل استفاده در pa50 تبدیل کنم و راهشو بلد نیستم.(البته میدونم که این ریتمی که من از آهنگ جدا کردم دارای درام کیت هم هست یعنی نمیشه صدای درام رو برداشت. اما اشکالی نداره فقط می خوام این wave رو به ریتم تبدیل کنم) اگه کمکم کنید واقعا یه مشکل اساسی من رو راه انداختید .

با تشکر

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام.
    دوست عزیز اگه ریتمون لوپ و به صورت wave هستش کار سختی نیست.
    کافیه شما همون فایل wave رو در برنامه هایی مثل ساند فورج ( sound forge ) درست و دقیق برش بدید که ریتم خودش رو از دست نده اگه ارگتون فرمت wave رو باز میکنه میتونید اون رو در ارگتون باز کنید.
    راه دوم :
    از سایت برنامه awave studio رو دانلود کنید.
    اون لوپ رو بعد از برش مناسب در اون باز کنید و با فرمت kmp اون رو ذخیره کنید.
    با بازکردن اون در ارگتون میتونید ازش استفاده کنید.
    در همون بخش سمپلینگ ارگتون ( البته در مورد قدرت این منو در ارگ مدل شما اطلاعی ندارم ) این لوپ رو خورد کنید. تا بتونید به صورت کروماتیک با نواختنش تمپو دلخواه رو پیاده و اجرا کنید.
    اما اول در کاتولوگ ارگتون ببینید پشتیبانی از فرمت wave یا kmp یا ksf قرار داده شده یا نه ؟

3. pooryaa

pooryaa عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ضمن عرض خسته نباشید وتشکر از شما.آقا من هم تونستم ریتم Wave رو به ksf تبدیل کنم و هم تونستم اون رو روی ارگ پیاده کنم.در حقیقت مشکل من اینه که وقتی ksfیاwave رو روی ارگ میریزم نمی تونم از اون به عنوان ریتم استفاده کنم.بلکه مثل صدای یه ساز سمپل در ارگ ذخیره میشه و وقتی به قسمت ریتم سازی کیبورد میرم اصلا با انتخاب همون wave ریخته شده یه ریتم نامناسب و قاطی پاطی ! تحویل میده .اگه میشه لطف کنید طریقه ی ساخت wave یا همون ksf رو به ریتم توضیح بدید همین خرد کردن سمپل و..را(یعنی با فرض اینکه من اون سمپل رو روی ارگم دارم).

( در ضمن ببخشید اشتباه تایپی بوده ارگ من pa50 sampler هستش)

4. Omid-P

Omid-P عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز تا اونجا که من میدونم شما باید با اون سمپل که داری یک drum کیت درست کنی‌ و بد با اون drum کیت یه ریتم بسازی البته من هیچی‌ از pa ۵۰ نمیدونم چون خودم korg m3 دارم و توی اون اینطوری می‌شه ریتیم ساخت

بارگذاری...