کمک در مورد خرید میکروفن

شروع موضوع توسط fard2sat ‏3/2/14 در انجمن Microphone ( میکروفن ها )

تاپیک کمک در مورد خرید میکروفن تالار Microphone ( میکروفن ها ) در persian-music.org.

1. fard2sat

fard2sat

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت اساتید محترم من واسه ظبط خونگی میخوام میک تهیه کنم البته نه در حد اینکه کارو بدم بیرون بلکه در این حد که با گیتار بزنم و بخونم یا احتمالا گاهی به صورت ماکت ازش استفاده کنم ولی خوب میخوام صدارو طبیعی و خوب بگیره.محل رکورد هم اتاق معمولیه البته ساکت هست اما خیلیم اگوستیک نیست.حالا چند تا سوال از اساتید دارم.

1.به این اگاهی دارم که میک کاندنسر بیشتر واسه استودیو هست و داینامیک واسه محیط غیر اگوستیگ.از بعضی پست ها متوجه شدم دوستانی هم واسه رکورد تو اتاق معمولی از میک کاندنسر استفاده کردن حالا سوالم اینه که چون اتاقه معمولیه حتما حتما باید میک داینامیک تهیه کنم؟

2.ایا میک کاندنسر در کل صدای شفاف تر و نزدیکتر به صدای خودم ادم میگیره؟و اگه اره حتی ارزون قیمتاشم باز صدای بهتری از گرون قیمتای داینامیک میگیره؟

3.میک کاندنسر ظاهرا به فانتوم پاور نیاز داره با توجه به اینکه من لپ تاپ دارم (lenovo z500 البته تازه خریدم و کانفیگش بالاست اما راجع به کارت صداش اطلاعی ندارم)جهت تامین ولتاز میک چه چیزی واسه میک باید تهیه کنم؟این میکای کاندنسری که باطری میخوره یا یو اس بی هست چیز دیگه ای نمیخواد واسه وصل به لپ تاپ؟

4.کلا چه برای میک داینامیک و چه برای میک کاندنسر (در حد یه ظبط معمولی و نهایاتا ماکت)باید کارت صدای اکسترنال خوب تهیه کنم یا مال لپ تاپ واسم کافیه؟

5.اگه باید کارت صدای اکسترنال تهیه کنم قیمتا از چند شروع میشه؟و شما واسه کار من چیو پیشنهاد میکنید؟

6.ایا هر میک کاندنسر یا داینامیکیو از نظر پورتی مستقیم به لپ تاپ میشه وصل کرد؟

7.در انتها با توجه به قصدم از رکورد کدومو پیشنهاد میکنید کاندنسر یا داینامیک؟ و از هر کدوم یه مدل با قیمت حدودیه 250 تا 400 شایدم 500 معرفی میکنید؟

ببخشید دوستان سوالام زیاد شد و پیشاپیش ممنون از جوابتون

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    اگر میخاین صدای خوبی داشته باشین بهتره که از مایک های خازنی یا کندانسور استفاده کنید ولی اگر محیط آکوستیکی ندارین باید حد اقل کاملا ساکت باشه و صدا در اون محیط نپیچه خیلی
    برای استفاده و ریکورد با این مایک ها به یک کارت صدای اکسترنال که فنتوم پاور داشته باشه نیاز دارین
    فنتوم پاور 48 ولت برق مورد نیاز برای راه انداز مایک رو تعین می کنه
    به صورت کلی برای اینکه بتونین از یه مایک استفاده کنید (چه داینامیک و چه کوندانسور) به پری آمپ نیاز دارین و نمی تونید مستقیما به رکوردرتون یا لبتاب وصل کنید
    این مایک های تا 500 قیمت دارن
    Behringer C1
    Behringer C3
    Behringer B1

این کارت صدا ها هم حدودد 450 هستن
    Line 6 POD Studio UX1
    M-Audio Fast track MKII

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. fard2sat

fard2sat

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز ممنون از پاسخت من تصممیمو گرفتم که میک خازنی بگیرم حالا یک سوال:
    خیلی فرق کیفیته بین c1 usb که دیگه کارت صدا هم نمیخواد با یک c1 و کارت صدای مثلا M-Audio Fast track MKII ؟؟؟

4. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    خواهش می کنم
    تست نکردم
    ولی شما وقتی یه کارت صدا میگیرین امکانات بیشتری دارین
    مثلا خروجی هدفون یا امکان ریکورد دو لاین هم زمان
    همچنین می تونید از آیزو درایور کارتتون استفاده کنید و تاخیر نرم افزار صدا برداریتون رو بر طرف کنید و در پرو ژه های نسبتا سنگین آهنگ سازی سیستمتون بهتر کار می کنه
    البته بعضی از کارت صداها ورودی میدی هم دارن که واسه اتصال میدی کیبورد یه سیستم استفاده میشه ولی M-Audio Fast track MKII این امکان رو نداره
    همچنین به M-Audio Fast track MKII به طور هم زمان میشه یه مایک و یه وردوی لاین(مثل گیتار یا کیبورد) وصل و ریکورد کرد و اگر بخاین هم زمان دو تا مایک وصل کنید نمیشه که البته به نیاز شما بستگی داره

5. fard2sat

fard2sat

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بسیار ممنون دوست من.مایک rode nt1 و کارت صدای M-Audio m track رو گرفتم حالا یه سوال دیگه بهترین نرم افزار از نظر شما واسه ریکورد چیه؟

6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سئوالتون به این تاپیک ربط نداره در تاپیک مربوطه بپرسید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. Soheil Monfared

Soheil Monfared عضو سایت هنرمند

شغل :
    MusicProducer/SoundEngineer
    امتیازات:
    +1,211 / 5 / -5
    نرم افزار:
    ableton, nuendo, protools, reason

بارگذاری...